Rankinis sniego pūstuvas: dizaino ypatybės ir pritaikymas

Mūsų klimato zonos ypatumai leidžia mums mėgautis tiek karšta vasara, tiek šalta žiema. Tačiau norint, kad sniego valymas nebūtų tapęs vieninteliu praeitos žiemos prisiminimu, daugelis žmonių nusprendžia įsigyti rankinį sniego pūstuvą. Šis paprastas prietaisas padės atsikratyti nereikalingų fizinių pastangų ir sutaupys daug laiko. Apsvarstykite, kokių parinkčių įrenginiai yra, ir kokiu principu jie turi pasirinkti.

Rankinis sniego pūstuvas: įrenginio taikymo sritis

Rankinė sniego mašina yra įrenginys, skirtas apsaugoti jus nuo nuvalyto namo valymo su kastuvu. Apskritai, norint atsikratyti sniego ir užtikrinti lengvą prieigą prie bet kokio taško, yra tik trys būdai: išsklaidyti sniegą su kastuvu, naudoti sniego pūstuvą arba įrengti sniego lydymo sistemą.

Žinoma, pigiausias variantas yra kastuvas. Tačiau negalima sutikti, kad šis metodas užima daug laiko ir pastangų. Be to, naujas sniegas žiemą krenta nuolat, ir jūs galite gauti nemalonų staigmenų per sniegą, bet ryte. Patogiau, bet tuo pačiu metu ir sunku įdiegti metodą – sniego tirpinimo sistema. Tačiau verta pažymėti, kad daugelis mano, kad ši galimybė yra per brangi ir nepagrįsta.

Todėl rankinis sniego valytuvas tvirtai laikėsi pozicijos tarp sniego valymo metodų ir yra plačiai naudojamas kasdieniame gyvenime. Jo eksploatacija leidžia lengvai išvalyti kelią iš sniego išeinant arba mažą kiemą, kurio plotas neviršija 400 kvadratinių metrų. m. O dabar, kaip greitai jūs galite valyti šią ar tą sritį, priklauso nuo oro sąlygų, taip pat nuo konkrečios prietaiso modelio techninių charakteristikų.

Sniego valymo procese kibiras yra labai svarbus. Galų gale, šis parametras lemia, kaip aukštas sniego valymas gali būti pašalintas. Kartais taip pat yra aukščio reguliavimas su papildomomis kojomis. Tai labai padidina sniego valytuvo galimybes.

Rankinis sniego pūstuvas – tai puikus sprendimas tiems, kurie žiemą vyksta į šalį arba gyvena kaimo name. Skirtingai nei pilnavertis sniego valytuvas, ši parinktis yra daug kompaktiškesnė. Lengviau laikyti ir lengviau prižiūrėti. Apsvarstykite, kaip pasirinkti sau tinkamiausią modelį, kokias savybes turėtumėte atkreipti dėmesį ir kaip šie įrenginiai yra išdėstyti.

Sniego valytuvo veikimo principas yra labai paprastas: jis užfiksuoja sniegą jo keliu ir išmeta jį į šalį, taip išvalydamas kelią, kuriuo jis juda. Priklausomai nuo mechanizmo savybių, kurios vykdo šį procesą, yra vieno etapo ir dviejų pakopų įrenginiai.

Vienpakopiai yra dar vadinami sraigtiniais varžtais, o specialus vamzdis yra skirtas sniegui mesti. Šis procesas atliekamas sukant varžtą mechaniniu būdu. Dviejų pakopų sistemose veikimo mechanizmas šiek tiek skiriasi: sraigtas surenka sniegą, o kitas – rotorius – yra atsakingas už išmetimą.

Priklausomai nuo sąlygų, kuriomis planuojama naudoti sniego valytuvą, darbinis sraigto paviršius gali skirtis. Jo prietaisas gali būti lyginamas su peiliu, kurio kraštas tiesiog nukirpia sniego viršų. Taigi, jei sniegas tik neseniai sumažėjo, patogiau naudoti plokščią kraštą, o nelygus paviršius gali susidoroti su lediniu sniegu, kuris jau seniai gulėjo. Savo ruožtu, nelygūs kraštai skiriasi nuo dantų skaičiaus ir dydžio.

Priklausomai nuo medžiagos, iš kurios jie pagaminti, rankinio sniego pūstuvo varžtai yra plienas, guma ir netgi plastikas. Žinoma, vienas ar kitas variantas turi savo privalumų, tačiau visi jie lengvai sugenda, susidūrę su tokiomis kliūtimis kaip akmenys, kelmai ir rąstai. Ypač paveikti yra vienpakopiai įrenginiai, kuriuose sraigtų sukimosi greitis sniegui valyti turėtų būti maksimalus.

Rankinio sniego pūstuvo įsigijimas reiškia jo naudojimą tik gyvenime. Tačiau net ir naudodamiesi namų sąlygomis, yra daug reikalavimų šiam įrenginiui. Sparnuotės gamybos medžiaga yra viena iš pagrindinių. Be abejo, metalinės dalys turi didelį pranašumą, palyginti su plastikinėmis detalėmis: jos ilgiau ir gali atlaikyti didelius krūvius. Tačiau tuo pačiu metu tokių įrenginių kaina yra daug brangesnė.

Kitas svarbus dalykas – variklio pasirinkimas. Akivaizdu, kad būtent variklis yra pagrindinė bet kurio tokio mechanizmo varomoji jėga, o jūsų darbo rezultatai ir pastangų dydis tiesiogiai priklauso nuo jo kokybės. Du didžiausi iššūkiai, su kuriais susiduria sniego pūtimo variklis, yra žemesnės temperatūros ir kieti objektai, kurie gali patekti į vidų. Vieno komponento gedimas sukelia visos sistemos gedimą.

Geras patarimas! Svarbu suprasti, kad, nepaisant didžiulio įvairių markių sniego pūstuvų pasirinkimo, nemažai įmonių naudojasi savo gamybos varikliais. Gana dažnai įsigyjami tie patys varikliai, kurie tiesiog užpildomi įvairiais būdais.

Kaip prevencinė priemonė veikiant gedimams, naudokite šią schemą elementų sujungimui: naudojant kaištį arba išjungimo varžtą, kuris veikia kaip saugiklis, ant pavaros veleno pritvirtintas varžtas. Ši sistema leidžia varžtui arba kaiščiui užsikimšti, jei prisukamas varžtas. Galų gale, yra daug lengviau pakeisti tokį mažą sudedamąjį elementą, nei atlikti sudėtingą ir brangų variklio remontą.

Priklausomai nuo sniego pūstuvų variklių, juos galima suskirstyti į dvi klases: elektrinius ir dviejų taktų vidaus degimo variklius. Antrasis variantas yra pelningesnis ir racionalesnis, tačiau elektros varikliai taip pat turi daug privalumų: jie yra pigesni, mažas svoris, neužteršia atmosferos, yra lengviau prižiūrimi ir turi daug mažesnį vibracijos lygį.

Dažnai kaimo namų savininkai rimtai klausia, ar galima atskirai surinkti rankinį sniego pūstuvą, naudojant turimas medžiagas. Ir atsakymas į šį klausimą neabejotinai yra teigiamas. Žinoma, jums reikės tam tikrų įgūdžių ir medžiagų, tačiau, jei naudojatės internete pateiktais brėžiniais ir instrukcijomis, galite žymiai sutaupyti įsigyjant sniego valytuvą.

Visų pirma, turite nuspręsti, kokį sniego valytuvą norite padaryti. Galite savarankiškai surinkti mechaninį ir elektrinį rankinį sniego pūstuvą. Apsvarstykite algoritmą, skirtą sukurti vieną iš kiekvieno tipo atstovų etapais.

Norėdami sukurti paprasčiausius rankinių sniego pūstuvų atstovus, galite naudoti beveik visas dalis ir medžiagas. Atsarginės dalys iš senų elektros prietaisų, taip pat kitos metalinės detalės. Kaip gairę galite naudoti atitinkamus brėžinius arba žingsnis po žingsnio instrukcijas.

Dizaino pagrindas yra metalinis rėmas, pagamintas iš vamzdžių ar kampų. Nustačius jį ant bėgių ar ratų, visi kiti mechanizmai bus pritvirtinti. Lengviausias bėgių gamybos būdas yra naudoti tinkamos formos medinius strypus, kurių apačioje yra pritvirtinta pjaustymo drėkinimo žarna arba alavo, plastiko ir tt juostelės.

Geras patarimas! Jei visiškai priimtina naudoti laužo medžiagas kaip bėgikų, tada tinkamo dydžio ratai greičiausiai turės būti įsigyti atskirai.

Rėme būtina pritvirtinti variklį, kurio greitis neviršija 1,5 tūkst. Per minutę, o galia yra 5-6 kW. Važiavimo mechanizmo įgyvendinimui per pavarų dėžę lengviausias būdas naudoti dviračio transmisiją ir grandines. Kalbant apie varžtą, jis sumontuotas ant metalinio vamzdžio, kuris, savo ruožtu, yra pritvirtintas prie šoninių sniego įpylimo kibirų sienų taip, kad galėtų pasukti.

Norint patys įsukti varžtą, jums reikia 4 peilių, kurie gali būti nupjauti iš metalo arba konvejerio juostos. Į vamzdžio centrą, kuris taps pagrindu, pridedama papildoma plokštė, kuri atliks ašmenų vaidmenį, ir galės išpūsti sniegą į vamzdį. Savo ruožtu ašmenys vienoje pusėje yra pritvirtinti prie peties ir, antra, į veleną (kai kuriais atvejais galite rasti rekomendacijas dėl papildomos plokštės, kuri sustiprina konstrukciją). Kad mechanizmas veiktų tinkamai, mentės turi būti išdėstytos skirtingomis kryptimis, sukurdamos kryžminius helixes.

Geras patarimas! Svarbu teisingai apskaičiuoti reikiamą metalo žiedų skersmenį taip, kad sukimosi metu jie neliestų galinės kibiros sienos, tačiau jie nėra per toli.

Kaip sniego metimas, šios sistemos įrenginys taip pat nėra pernelyg sudėtingas. Pakanka įkišti angą viršutinėje kanalo dalyje, kur vamzdis bus įdėtas (paprastai skersmuo yra nuo 15 iki 18 cm).

Baigiamasis valdymas – tai valdymo rankenėlės, kurios gali būti pagamintos iš metalinių kampų ar vamzdžių. Po to išlieka tik valyti ir dažyti gatavą sniego pūstuvą, ir galite dirbti.

Elektrinio sniego pūstuvo sukūrimo algoritmas atrodo šiek tiek kitoks. Kūrimo procese toks įrenginys tikrai yra šiek tiek sudėtingesnis, tačiau tolesnis darbas su juo bus daug lengviau, palyginti su mechaniniais modeliais. Apsvarstykite žingsnis po žingsnio instrukcijas dėl tokios konstrukcijos surinkimo:

  • sraigtas. Elektrinio sniego pūstuvo varžto paruošimo procesas nėra labai skirtingas nuo mechaninio. Panašiai būtinybė gaminti veleną ir žiedus. Be to, pagrindinio vamzdžio centre yra papildomai pritvirtinta plokštė, paduodanti sniegą į išmetimo vamzdį;
  • Kaušų gamyba. Kaušui geriausia naudoti stogo geležį, nes ji yra gana stipri ir tuo pačiu ji turi visas būtinas savybes. Jo konstrukcija yra labai paprasta: jis turi uždaryti sraigtą trijose pusėse;

Geras patarimas! Kibiro šoninės sienos neturi būti metalinės. Jie gali būti pagaminti iš faneros, kurios storis ne mažesnis kaip 10 mm.

  • su savaime suderinamais guoliais velenas su varžtu yra pritvirtintas prie šoninių sienų. Tuo pačiu metu atstumas nuo spiralės kraštų iki vidinės kibiros sienos turėtų būti ne mažesnis kaip 2 cm, o kanalizacijos vamzdžio, kurio skersmuo yra 15 cm ar daugiau, gabalas puikiai tinka išleidimo sklendės įrengimui. Pagrindinė taisyklė šiuo atveju – išmetimo vamzdžio skersmuo turi būti didesnis už plokštės plotį, kuris yra atsakingas už sniego išmetimą;

  • patikimam ir patogiam elektros variklio montavimui, papildomai gaminamas U formos rėmas, sudarytas iš metalo kampų. Papildomai pritvirtinti variklį naudojant metalines juosteles;
  • siekiant užtikrinti patogų ir vienodą prietaiso judėjimą, taip pat naudokite ratukus ar slides. Svarbu, kad atstumas nuo jų iki rėmo būtų minimalus. Jei nuspręsite pasirinkti ratus, atkreipkite dėmesį, kad jie yra atsparūs šalčiui ir užtikrina maksimalų sniego pūstuvo prilipimą prie paviršiaus;
  • jei norite sukurti rotoriaus struktūrą, tuomet reikia papildomai sukurti struktūrą, kuri yra ašis su keturiomis stačiakampėmis plokštėmis. Siekiant geresnės sniego tvoros, jie turi turėti specialius ratlankius ant kraštų. Svarbu gerbti proporcijas, kad rotorius veikimo metu nesiliestų su kibiru;

Nepriklausomai nuo to, kurį iš jų nuspręsite įsigyti sniego valytuvą: mechaninį, elektrinį arba tiesiog naudoti improvizuotą rankinį modelį, šiai problemai reikia dėmesio. Galų gale, jei atsakingai artėsite prie pasirinkimo ir saugojimo sąlygų, naujai nukritęs sniegas atneš jums tik džiaugsmą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: