Kaupiamasis vandens šildytuvas: kokia bendrovė geriau pasirinkti namo įrangą

Nesant karšto vandens, kaupiamasis vandens šildytuvas gali sukurti patogias sąlygas namuose: kuri bendrovė geriau pirkti katilą priklauso ne tik nuo gamintojo, bet ir nuo tam tikro modelio, jo savybių. Neturėtume pamiršti produkto išorinio dizaino, taip pat kasdienio vandens suvartojimo ir namuose gyvenančių gyventojų skaičiaus.

Kaip pasirinkti elektrinio vandens šildytuvo tipą: įrenginio dizainą

Pagrindinis kumuliacinių konstrukcijų privalumas yra efektyvumas: skirtingai nei srauto tipo šildytuvai, jie ilgą laiką gali teikti aukštos kokybės rezultatus.

Perteklių įrenginio atveju skystis labai greitai įkaista, o po išjungimo jis greitai išnyksta. Šio tipo konstrukcijų veikimui priskiriamas didesnis suvartojimo lygis, nes prietaisai turi didelę galią.

Atkreipkite dėmesį! Tam tikrais atvejais laidai neatitinka tokios apkrovos srauto vienetų veikimo metu.

Sukaupta įranga leidžia įgyti šildomą skystį per gana ilgą laiką. Priklausomai nuo to, kaip greitai aušinamas vanduo arba jo suvartojimas, šildymas atliekamas. Šis procesas yra automatizuotas ir nereikalauja žmogaus įsikišimo.

Vandens šildytuvų taikymo sritis:

 • šalies ir privačių namų;
 • biuro patalpos;
 • butai;
 • Grožio salonai;
 • kaimo namai ir kotedžai;
 • įmonių parduotuvėse.

Šios įrangos funkcionalumas yra naudingas, kai reikia karšto vandens.

Sandėliavimo tipo įranga yra skysčio rezervuaras (bakas), kurio viduje įrengtas šildymo elementas. Termoso veikimo principas grindžiamas prietaisu, vanduo yra šildomas iki 50-85 laipsnių Celsijaus. Po to šildymas išjungiamas, o įrenginys ir toliau išlaiko šilumą. Kai vanduo sunaudojamas (atidarant čiaupą), dalis skysčio palieka rezervuarą, o jo vietoje yra šaltas, kuris vėl bus šildomas.

Kumuliacinės struktūros gali būti be slėgio ir slėgio, kitaip tariant, įrangos poveikį galima palyginti su elektrinio virdulio veikimu.

Įrenginio vidiniame įrenginyje yra šių struktūrinių komponentų buvimas:

 • talpykla su vidine padėtimi ir talpa 10-20 litrų;
 • anodas, pagamintas iš magnio (elementas slopina rūdžių susidarymą);
 • elektrinio tipo arba PETN šildymo elementas;
 • šilumos izoliacinis sluoksnis, atskiriantis išorinę ir vidinę dangą (elementas padeda išlaikyti temperatūrą po kaitinimo);
 • apsauginis vožtuvas (sumažinamas slėgio lygis, kai jis yra pakeltas);
 • termostatas (dalis, kuri nustato temperatūrą ir valdo ją tam tikru momentu).

Atkreipkite dėmesį! Variklio galia gali siekti 1,5-2,5 kW. Šiuolaikinių parduotuvių lentynose galite rasti modelius, kurie gali atlikti darbą dviem režimais: šildymas ir darbas.

Dėl daugybės privalumų šildytuvai turi nuolatinį populiarumą tarp daugelio vartotojų.

Įrangos privalumai:

 • šildymo elementas turi mažą galią;
 • galima vienu metu prijungti kelis skysčio tiekimo taškus į vieną įrenginį, nes prietaisas suprojektuotas vandens tiekimo sistemos sukurtam slėgiui ir yra užfiksuotas jungties anga;
 • dėl mažos galios nereikia įrengti laidų, mašinų;
 • šildytuvas gali būti montuojamas toliau nei vandens įleidimo taškas;
 • naudojant maišytuvą nustatoma tam tikra temperatūra ir nustatomas vandens slėgio lygis;
 • paprasta ir patogi valdymo sistema;
 • visada yra tam tikras šildomo skysčio kiekis;
 • ilgą laiką dizainas išlaiko vandenį šildomoje būsenoje.

Nėra daug trūkumų, tačiau jie egzistuoja. Įrenginys turi didelius matmenis, o tai negalima ignoruoti perkant ir įrengiant įrenginį. Pakanka įsigyti 10 litrų kaupiamąjį elektrinį vandens šildytuvą po kriaukle plauti indus. Norint vonioje ar duše, jums reikės įrenginio su didesniu baku.

Karštas vanduo gali būti naudojamas tik po to, kai jis yra šildomas. Todėl skysčio paruošimas turi būti atliekamas iš anksto.

Kad galėtumėte pasirinkti tinkamą vandens šildytuvą, turėtumėte vadovautis daugeliu atrankos kriterijų. Bet koks dizainas veikimo metu yra veikiamas tam tikrų žalingų veiksnių. Šie veiksniai apima:

 • aštrios temperatūros šuoliai;
 • agresyvios medžiagos;
 • aukštas kraujo spaudimas

Geras patarimas! Renkantis šildymo įrangą parduotuvėje, pasitarkite su konsultantu apie mėgstamų katilinių modelių antikorozinės dangos buvimą. Šio tipo danga efektyviai apsaugo nuo žalingų agresyvių medžiagų poveikio.

Silpnieji bet kokio šildytuvo projektavimo taškai yra suvirinimo vietų išdėstymo sritys. Nuotėkiai šiose srityse laikui bėgant atsiranda eksploatacijos metu. Iš to paaiškėja, kad pageidautina nusipirkti cilindrinę produkto versiją ir geriau atsisakyti pirkti 10 litrų talpos vandens šildytuvo elektrinio butelio. Šis momentas yra dėl to, kad cilindrinė forma turi didesnį atsparumą slėgiui. Tačiau tai nereiškia, kad plokšti katilai nėra naudingi kitais aspektais.

Optimalus dizainas yra toks šildytuvo dizainas, kuris atitinka visus karšto vandens poreikius ir tuo pat metu išlieka ekonomiškas. Vandens šildytuvo pasirinkimas su atitinkamo tūrio baku yra pirmasis žingsnis perkant pelningą prietaisą.

Parduotuvėse pateikta įranga gali būti aprūpinta įvairių dydžių rezervuarais. Minimalus dydis yra 10 litrų, dideli produktai gali būti iki 150 litrų.

Virtuvė priskiriama patalpų kategorijai, kuriai kasdien reikia karšto vandens, kuris yra išleidžiamas virtuvės darbams ir skalbti purvinus indus. Tam gali prireikti vidutiniškai 10-25 litrų. Norint užpildyti vonią, turinčią standartinį dydį, jums reikia apie 50-70 litrų. Naudojant dušo kabiną vandens valymui, kartu sunaudojama mažiau vandens. Dušas yra pakankamai talpykla, kurios talpa yra 30-50 litrų.

Dviejų asmenų šeimai pakaks 80 litrų elektrinės talpyklos vandens rezervuare. Pastatuose, kuriuose gyvena daug žmonių, būtina įrengti 120 litrų talpos įrangą.

Geras patarimas! 120 litrų įranga gali suteikti didelę šeimą su vandeniu, tačiau ekonomiškai naudinga. Kad nepatirtų karšto vandens trūkumas, rekomenduojama įsigyti 150 litrų vienetą.

Praktiškai bet kuriame šildymo įrenginyje yra specialus apsauginis sluoksnis. Jis apsaugo nuo korozijos, dėl kurios gali padidėti įranga. Apsauga nėra vienintelė tokios dangos funkcija, ji turi papildomų privalumų, todėl vonios kambario ar vonios kambario interjere yra patrauklus ir harmoningas šildytuvų dizainas.

Yra keletas rezervuarų tipų:

 • nerūdijančio plieno;
 • titano;
 • emalio

Vidinėje bet kokios talpyklos sienos sienelėje jis nuolat liečiasi su skysčiu, o vandens poveikis skatina rūdžių atsiradimą. Naudojant nerūdijančio plieno dangą, galima išvengti šio nemalonaus momento, kuris padidins įrangos eksploatavimo laiką.

Parduodant galite rasti rezervuarus su antikorozine danga. Daugeliu atvejų tai gali būti steklofarfor arba titano purškimas.

Stiklo keramikos pavidalo variantas yra labiausiai biudžeto būdas korozijos problemai išspręsti. Tačiau yra tam tikrų trūkumų. Aiškūs temperatūros pokyčiai neigiamai veikia stiklo-keramikos paviršių – jis yra padengtas mažais įtrūkimais. Šiuo atveju maksimalus garantinis laikotarpis yra tik 5 metai.

Elektroninis valdymo tipas pasižymi daugybe privalumų: jis yra patogus naudoti, turi modernią ir tvarkingą išvaizdą. Bet ar yra kokių nors priežasčių pirkti tokią įrangą? Galų gale, 30 litrų elektra valdomo elektrinio vandens šildytuvo, turinčio elektroninę valdymo parinktį, kaina yra žymiai didesnė nei įrenginio, turinčio panašias galimybes, kurios yra reguliuojamos mechaniškai.

Geras patarimas! Jei plotas, kuriame jūs gyvenate, nuolat susiduria su elektros tinklu, pvz., Staigaus elektros energijos tiekimo pertrūkiais, elektros pertrūkiais, tada neturėtumėte pirkti įrangos, kuri turi sudėtingą elektroninį užpildymą. Bet kuris iš šių lašų gali būti paskutinis šildytuvui, kuris gali visam laikui nepavykti.

Daugeliu atvejų šildymo konstrukcijų savininkai susiduria su nuolatinio įrenginio reguliavimo problema. Optimalūs parametrai nustatomi vieną kartą, jie atsižvelgia į asmens pageidavimus ir gali būti naudojami kasdien be papildomos korekcijos. Parametrų valdymo užduotis priskiriama relei.

Elektroninio valdymo trūkumas yra tai, kad bent vieno elemento gedimas sudėtingoje sistemoje sukelia viso šildytuvo gedimą. Nors mechaninis valdymo tipas yra mažiau linkęs į lūžimą, nes jis turi paprastą struktūrą.

Visuose saugojimo tipo katiluose, kurie naudoja elektros energiją skysčio šildymui, yra vienas ar keli šildymo elementai. Šie konstrukciniai elementai gali turėti skirtingus pajėgumus.

Mažos talpos iki 15 litrų talpos užpildomos vienu PETN, kurio galia yra 1 kW. 50 litrų elektrinių vandens šildytuvų šildytuvas yra 1,5 kW galios. Didelėse konstrukcijose, kurių talpa yra apie 100 litrų, yra šildymo elementas, kurio galios lygis yra 2-2,5 kW.

Klasikinės šildytuvų versijos turi vario vamzdį, turi išlenktą formą ir kiekvienam katilo modeliui ši forma yra specifinė. Vamzdžio viduje yra nichromo sriegis, jis tarnauja kaip elektros srovės laidininkas. Šis ašies tipas vadinamas „šlapiu“. Vanduo šildomas dėl jo sąlyčio su variniu vamzdeliu.

Svarbu! Laikui bėgant dėl ​​vandenyje esančių priemaišų, termoelemento paviršius sumažėja. Tas pats atsitinka ir vidiniam bako paviršiui. Kad išvengtumėte ankstyvo gedimo, turite reguliariai valyti šildytuvą ir vandens rezervuaro vidines sienas. Tai turėtų būti daroma bent kartą per metus.

Tenami vadinami šildymo elementais katiluose. Ši santrumpa aiškinama žodžiu: vamzdinis šildymo elementas. Atsižvelgiant į dizaino ypatybes paaiškėja, kad nėra visiškai teisinga naudoti šią santrumpą apibūdinti „sausą“ šildymo elementą, kaip tai daroma.

Standartinis vamzdinis tipo šildymo elementas sukuriamas tokia seka:

 1. Centrinėje vario arba plieno vamzdžio dalyje yra nichromo sriegis.
 2. Likusi erdvė užpildyta karščiui atspariu milteliu.
 3. Vykdoma valcavimo procedūra. Todėl vamzdis eina per skyles, kurių kiekvienas tampa mažesnis.

Teng įrenginys: 1 - keraminis izoliatorius; 2 - montavimo įtaisas; 3 - kontaktinis strypas; 4 - šildymo ritė; 5 - periklazė; 6 - vamzdinis apvalkalas; 7 - sandariklis; L yra šildymo elemento ilgis išilgai vamzdžio apvalkalo (cm); Lk - kontaktinio strypo ilgis"холодная зона" (см); La - активная длина (см); Lh - длина штуцера (мм)

Rezultatas – galutinė kaitinimo elemento forma – nichromo, kuris nuo korpuso yra atskiriamas nuo karščiui atsparaus miltelių. Gautas produktas turi sandariai suspaustą struktūrą. Vėliau jis supjaustomas į atitinkamo ilgio gabalus ir sulenkiamas į spiralės formą. „Dry“ PETN struktūra yra visiškai kitokia.

Pagal statistiką, pirkti pigų elektros vandens šildytuvas kaupiamojo tipo nusprendžia apie 90% vartotojų. Likę 10% įsigyja srauto modelius. Elektros įrenginiuose ne paskutinis vaidmuo tenka šildymo elementui.

„Sausas“ Teng yra spiralė. Jį supa tuščiaviduriai keramikos vamzdžiai.

Vandens šildytuvų šildytuvų tipai: a -"сухой" тэн; б - "мокрый" тэн

Dėl to šildymo elementas įgyja specialių savybių:

 1. Keramikai būdingas inertiškumas ir pasyvumas, todėl reakcija su kietumo druskomis beveik visiškai neįtraukiama. Yra skalės susidarymo užsikimšimas. Kai kuriais atvejais tena gali būti sunaikinta giliai reaguojant. Keramikos naudojimas dalių gamybai pašalina tokio rezultato tikimybę.
 2. Skirtingai nuo įprastos PETN, „sauso“ tipo šildymo elementas turi didesnį paviršiaus plotą. Sukuriamos optimalios sąlygos efektyviai sumažinti temperatūrą ir reikšmingu mastu, kuris blokuoja reakcijas su kietumo druskomis.
 3. Dėl keramikos pasyvumo įrangos eksploatavimo laikas pratęsiamas. Bakas su vandeniu veikia mažiau agresyviai nei vario užpildas.

Atkreipkite dėmesį! Kai garas patenka į vario dalies izoliacinę dangą, vandens dalelės išsiskiria į deguonį ir vandenilį. Kaip rezultatas, dešimt yra suplėšyti. Keraminiai elementai yra mažiau pažeidžiami, nes spiralė yra patikimai apsaugota nuo skysčio patekimo į vidų.

Pagal vartotojų atsiliepimus, saugiausi yra elektriniai vandens šildytuvai su grindų tipu. Priešingai nei srauto modeliai, kaupiamieji katilai yra labiau masyvūs ir sunkesni.

Dauguma gamintojų gamina cilindro formos įrangą, kitaip tariant, dizainas turi apskrito skerspjūvio. Kai kurie prekių ženklai gamina lygiagrečiai suformuotus vandens šildytuvus su stačiu kampu. Daugumoje jų yra tiek horizontalūs, tiek vertikalūs montavimo tipai.

Siekiant palengvinti montavimą, katilai turi papildomą įrangą. Su gaminiais yra specialūs tvirtinimo laikikliai. Gali būti du, kartais trys. Šie elementai yra pritvirtinti smeigėmis ar kaiščiais, tvirtai pritvirtinta prie sienos.

Yra kelių tipų sienos, kurios gali būti patalpose:

 • vidinė (sienos, atskiriančios vieną kambarį nuo kito);
 • apkrova (sienos, laikančios didžiąją dalį pastato);
 • false (sienos ir pertvaros, pagamintos iš gipso arba kitų medžiagų).

Ekspertai rekomenduoja įrengti šildytuvą ant stipriausių laikančiųjų sienų. Šiems tikslams padirbtos pertvaros nėra skirtos visiems ir patenka į prietaiso svorį. Vidaus sienose netgi galima įrengti 100 litrų plokščio vandens šildytuvą, tačiau naudojant permatomą smeigę.

Vandens laisvai tekančio elektrinio vandens šildytuvo atskyrimo į du maišytuvus schema: 1 - neslėginis vandens šildytuvas; 2 - maišytuvas su atviru karštu vandeniu; 3 - karšto vandens tiekimo vožtuvas; 4 - drenažo vožtuvas konservavimui; 5 - tee; 6 - karšto vandens srauto jungiklis; 7 - šukos su 4 jungtimis; 8 - gandras su lizdais snapelyje; 9 - maišytuvo čiaupas"открыто"; 10 - патрубок подачи горячей воды; 11 - патрубок подачи холодной воды; 12 - ввод магистрали холодной воды

Buitinių prietaisų rinka yra plati ir įvairi, saugojimo vandens šildytuvai yra atstovaujami įvairių markių.

Geriausi iš jų pripažino šiuos prekių ženklus:

 • „Electrolux“ – vartotojų atsiliepimai rodo geros kokybės produktus, kurie tikrai verta dėmesio. Ypač retai pasitaiko įrangos, kurios negalima įsigyti, santuokos įsigijimo atvejų;
 • Termex – pagal vartotojų nuomonę, šio prekės ženklo katilai pasižymi geru kokybe, puikiu našumu ir dideliu efektyvaus aptarnavimo laikotarpiu. Minimalus nepriekaištingo veikimo laikotarpis yra 7 metai;
 • Ariston – šio gamintojo šildytuvų savininkai yra patenkinti produktų kokybe, patikimumu ir ilgaamžiškumu. Suskirstymo atvejai yra labai reti. Dizaino problemos daugeliu atvejų yra nedidelės ir lengvai surandamos net ir be aptarnavimo centro pagalbos.

Geras patarimas! Pailginkite įrangos tarnavimo laiką ir pašalinkite gedimų tikimybę, gali būti tik vienas būdas: vadovaukitės gamintojo instrukcijose pateiktomis rekomendacijomis.

Geriausių gamintojų produktų vidutinės kainos:

Gamintojo pavadinimas Kaina, trinti.
„Electrolux“ 8000 – 12000
Termex 7500 – 10500
Ariston 4500 – 10500

 

Švedijos kompanija „Electrolux“ gamina šildymo įrangą su „sausu“ tenamiu. Tokių konstrukcijų savininkai negali nerimauti dėl bako ar kaitinimo elemento buvimo. Šio prekės ženklo produktai gali tapti priimtinu „15“ litrų, 30 litrų ir kt. Elektrinių vandens šildytuvų pakaitalu, kuriuos gamina „Ariston“.

Atkreipkite dėmesį! Nepaisant didelio gaminamumo ir problemų, susijusių su mastu, prietaisai vis dar kenčia nuo nuosėdų, susidarančių iš magnio anodo. Katilo pirkimas be šio elemento neišsprendžia problemos, nes bet koks jo kaimynuose sumontuotas srauto tipo vandens šildytuvas kelia grėsmę šiam projektui.

Elektrocheminių korozijos grandinių klojimas atliekamas tinkamu atstumu dėl to, kad kietumo ir vandens druskų elektrinės varžos lygis yra mažas. Paprasčiausiai modeliai neturi temperatūros kontrolės. Šį trūkumą kompensuoja tai, kad galios lygis yra iš anksto nustatytas ir apskaičiuotas. Todėl nereikia temperatūros kontrolės.

Remiantis statistiniais duomenimis, 30 litrų ir mažesnio tūrio plokščių laikymo elektrinių vandens šildytuvų pirkimas yra daug rečiau nei 50, 80 arba 100 litrų.

Kokybės modelių peržiūra:

 • 50 litrų kaupiamame katilo EWH SL įrengiamas mažo anglies plieno rezervuaras. Gamintojas padengė rezervuarą su stiklo keramika, kad apsaugotų jį nuo korozijos. Įranga gali efektyviai tarnauti vienam vandens įleidimo taškui. Šildytuvo, kuris yra 1,5 kW, galios lygis pašalina poreikį įrengti atskirą maitinimo kabelį. Paprastumas, ergonomika ir patogus mechaninio tipo valdymas palengvina darbą. Produktas turi korozijai atsparų magnio anodą, kurio masė yra didesnė;

 • modelis EWH 80 Royal turi nerūdijančio plieno talpą. Produkto dizainas buvo pagrįstas neįprasta koncepcija. Dešimt kW, kurių galia 2 kW, priklausomai nuo prieinamų laidų, galės susidoroti su vieno vandens įleidimo taško aptarnavimu neprijungus maitinimo kabelio. Dizainas yra pagreitinto šildymo ir termometro funkcija;
 • EWH AXIOmatic 100 litrų, kurių galia yra 1,5 kW, gali užtikrinti du taškus su visu vandens šildymu. Dizainas turi stiklo keramikos apsauginę dangą, pasižyminčią mechaniniu valdymu ir pažangia funkcionalumu (pagreitinta šildymo funkcija, termometras, ekonominis režimas (veikiantis pusė galios), apsauga nuo masto ir perkaitimo).

Elektrinių „Thermex“ vandens šildytuvų charakteristikos

Termex yra laikomas vienu geriausių vietinių prekių ženklų. Šio gamintojo pagaminti projektai yra visiškai pritaikyti prie vidaus eksploatavimo sąlygų. Įmonė specializuojasi elektros saugojimo įrenginių gamyboje, apeinant šoninius dujų katilus.

Atkreipkite dėmesį! Neseniai gamintojas pradėjo gaminti netiesioginio tipo šildymo įrangą, panašią į katilų veikimo principą. Skysčio šildymo procesas atliekamas arba iš įmontuoto elektros generatoriaus, arba iš išorės esančio katilo.

Savybės Standartinė spiralė suteikia 1,5 kW galios. Šilumos keitiklis, įrengtas naujos kartos įrangoje, gali padengti šį skaičių beveik dešimt kartų. Kitaip tariant, netiesioginis šildytuvas laikomas tuo pačiu katilu, kuris, prijungus jį prie buitinio katilo, gali pagaminti iki 70 ° C vandens temperatūrą. Tai leidžia perkelti šilumą į dušo kabiną.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: