Durys pirtims ir saunoms: pasirinkti gražius ir drėgmei atsparius modelius

Naudokite vonią tik kaip higieninių procedūrų vietą. Grubus medinis kambarys su virykle, puodais, vandeniu ir šluota nebėra pritraukia. Jį pakeitė įdomūs projektai su šiuolaikiniu dizainu. Durys atlieka ribų nustatymą, šilumos izoliaciją ir yra interjero dalis, todėl jai keliami aukšti reikalavimai. Koks yra dizainas ir ką apsvarstyti renkantis vonios duris, šis straipsnis pasakys.

Vonios patalpų durų veikimo sąlygų ypatybės

Šiuolaikinės šalies sklypas naudojamas įvairiais būdais. Kai kurie vasaros gyventojai augina žemę, augina vaisius ir daržoves. Tačiau dauguma jų pavertė savo žemę į poilsio ir atkūrimo vietą. Pastarasis tikrai stengsis statyti rusų vonią ar sauną. Nėra reikšmingų šių dviejų konstrukcijų tipų konstrukcijos skirtumų, tik drėgnose patalpose skiriasi drėgmės laipsnis.

Pati struktūra yra gana specifinė. Santykinai nedideli patalpų dydžiai yra reikšmingi temperatūrų skirtumai. Dideliame drėgmės kiekyje yra garinė pirtis ir dušas. Tačiau likusios patalpos: persirengimo kambarys, poilsio kambarys, laukiamasis kambarys turi būti kuo labiau išskirtas nuo drėgmės. Šiuo atžvilgiu durims tenka svarbus vaidmuo. Jų kokybė ir tinkamas montavimas leis neprarasti temperatūros, jaustis patogiai poilsio metu, po saunos apžiūrės sausus drabužius.

Svarbu ir durų matmenys. Durys saunoms ir vonioms turėtų suteikti laisvą perėjimą, bet ne būti didelės, kad neišvengiamai atidarant ir uždarant, nebūtų pastebėta didelė drėgmė ir šilumos perdavimas. Tradiciškai durų į garinę pirtį parametrai yra mažesni už įėjimo į vonią duris, kurių matmenys nustatomi proporcingai visai konstrukcijai. Pagrindiniai šių struktūrų techniniai reikalavimai yra:

 • puikus durų lakšto sandarumas;
 • trūkumų tarp durų ir spynų uždaroje būsenoje nebuvimas;
 • atitiktų durų dydį iki kambario tikslo.

Ekspertai nerekomenduoja papildomai pašildyti vonios vidaus durų, klijuoti ar klijai. Aplinkos, kurioje jie veikia, savybės turi žalingą poveikį visų rūšių klijuotoms jungtims. Todėl būtina atidžiai pasirinkti ateities durų konstrukcijos medžiagą.

Visai neseniai įėjimo į vonią durys ir garų pirtys buvo pagamintos tik iš medžio. Naujų technologijų atsiradimas žymiai išaugo medžiagų, naudojamų konstrukcijoms gaminti, sąrašas. Pasirinkimas turėtų būti atliekamas pagal skonio nuostatas, medžiagos kokybės charakteristikas ir atsižvelgiant į numatytą paskirtį. Šiandien naudojate:

 • medis;
 • stiklas;
 • metalo;
 • plastikas.

Mediena daugiausia yra prioritetinė žaliava, naudojama durų gamybai. Be ekologiškumo, jis turi keletą savybių, leidžiančių jam užimti lyderio poziciją:

 1. Apdorojamas tinkamumas. Jūs galite gaminti bet kokią konfigūraciją iš medžio, taip pat pridėti dizaino elementus, naudodami drožimą ar deginimą. Lengvai pritaikoma bet kokia danga, suteikiant dizainui norimą spalvą arba atspalvį.
 2. Gebėjimas išlaikyti šilumą. Tarp medienos pluoštų yra ertmių, kurias įsiskverbia šiltas oras. Ten jis lieka – atsiranda tam tikra kliūtis.
 3. Malonus kvapas. Aromatas, atsirandantis iš plokščių durų šiltoje patalpoje, pagerina aromaterapijos sąlygas.

Tačiau rekomenduojama naudoti durų gamybai prie vonios ne visos medienos. Medis turėtų būti drėgmės ir karščiui atsparus, tankus. Dažniausiai naudojamos rūšys yra ąžuolas, alksnis, pelenai ir liepa. Daugumą visų reikalavimų tenkina ąžuolas. Tai gana brangi žaliava ir jos perdirbimas kainuoja daug pinigų. Likusių rūšių medienos kokybės rodikliai yra panašūs. Jie yra pakankamai atsparūs karščiui, atlaiko didelę drėgmę, tinkamai apdorodami jie ilgą laiką išlaiko šias savybes.

Medienos tipas pasirenkamas atsižvelgiant į tai, kur bus montuojamos durys. Už įėjimo į vonią duris galite naudoti pušį. Ąžuolas, alksnis, pelenai ir liepa tinka bet kokioms patalpoms, įskaitant garų pirtį. Nenaudokite tokios medžiagos durų tik duše – su sąlyga, kad jis nuolat gauna vandenį.

Geras patarimas! Renkantis medieną, būtina ne tik atsižvelgti į jo kokybės rodiklius, bet ir užtikrinti, kad jis būtų sausas. Priešingu atveju kyla rizika pirkti žaliavinę medieną, iš kurios produktas gali būti deformuojamas ir įtrūkęs.

Tvirtai pateko į stiklo vonių ir durų vidų. Kritiškai mažo dydžio patalpoms tai yra vienintelis būdas atsikratyti įtampos jausmo, kuris sukelia diskomfortą. Stiklo durų lapai atneša lengvumą, o jų konstrukcijų ribojimo nebuvimas vizualiai plečia kambario erdvę.

Užtepkite skaidrų stiklą, matinį, tonuotą ir dažytą. Gebėjimas meniškai dekoruoti gaminį per smėliasvydžio piešimą leidžia stiklo durims tapti tikru dizainerio šedevru, galinčiu papuošti net kuklus interjerą. Pagrindiniai stiklo durų privalumai yra neabejotini:

 • veiklos terminas yra neribotas;
 • lengva priežiūra;
 • nereikia apsauginio gydymo;
 • neveikia temperatūros ir drėgmės;
 • yra įdomus papildymas interjerui.

Spalvinga arba tonuota stiklo durys į garinę pirtį suteikia minkštą ir malonų spalvą. Naudojamas stiklas yra patvarus, storas, grūdintas. Beveik neįmanoma jį sulaužyti, jis gali atlaikyti stiprų mechaninį poveikį. Net jei stiklas yra sulaužytas, turėtumėte žinoti, kad jis susmulkina į nesmulkius gabalus, todėl sužalojimo tikimybė yra nereikšminga.

Tokio tipo duris galima įrengti bet kurioje vonios kambaryje, išskyrus įėjimą. Tinkamiausias yra stiklo durys į garų pirtį, kur yra didžiausias drėgmės poveikis. Stiklinių durų lakštą rekomenduojama įdėti į dušą, ypač su mažais kambario dydžiais, kai durų kontaktas su vandeniu yra neišvengiamas. Kartais naudojami kombinuoti durų dizainai. Rėmas pagamintas iš medžio, į jį įdedamas stiklas.

Geras patarimas! Montuojant kombinuotas duris į garinę pirtį, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas stiklo ir medienos sąnarių sandarumui. Nenaudojant specialių tarpiklių, kad būtų išvengta šilumos nuostolių, tai nepavyks.

Įdėkite į plastikinio plieno vonios duris palyginti neseniai. Tai nebrangi galimybė, kuri yra gana paprasta užsisakyti. Be to, gaminio montavimas specialistams reikalauja šiek tiek papildomų pinigų. Kai kurios charakteristikos atitinka šių struktūrų naudojimo sąlygas:

 • atsparumas drėgmei;
 • grybelis ir puvimas;
 • geras oro sandarumas;
 • nereikia apdoroti.

Atsparumo aukštai temperatūrai stoka riboja tokios medžiagos naudojimą. Į garinę pirtį neįdėkite plastikinių durų. Net jei temperatūra nepasiekia 100 ° C ir PVC atlaikys, sandarinimo guma nulaužta ir nustos veikti. Tokios durys yra patogios dušo kambaryje, kur drėgmė yra didelė, tačiau temperatūra yra vidutinė. Jie gali būti įrengti poilsio kambaryje ir kituose prieinamuose kambariuose.

PVC durų naudojimas taip pat yra priimtinas kaip įėjimo struktūra. Jis gerai išliks šiltas, temperatūros svyravimai neturi įtakos. Ir jei laukimo kambaryje (ar tik koridoriuje) nėra langų, tada durys su stiklu suteiks natūralų apšvietimą. Jūs galite įdiegti ir kurčias duris, jis labiau organiškai atitinka bendrą vonios dizainą.

Šių medžiagų papuošimo būdai yra daug mažiau nei mediena ir stiklas. Spalvų ir formų pasirinkimas esamų mėginių ribose susiaurina galimybes įgyvendinti individualias dizaino idėjas. Įdiegiant PVC duris, reikia vengti pernelyg sodrumo klaidų. Daug plastiko, ypač baltos, suteikia kambariams įspūdingą išvaizdą. Geriau naudoti po medžiu nudažytą medžiagą.

Metalinės durys vonioje įrengtos kaip įėjimas. Kitose patalpose jis netinka dėl didelio svorio, regėjimo masyvumo ir didelio šilumos laidumo, kuris prisideda prie šildymo į aukštą temperatūrą. Jis puikiai atlieka savo funkcijas, saugo šilumą ir yra patikima apsauga nuo vagių įsiskverbimo. Metalinės durys su anti-vandaliniais stogeliais tampa visai neprieinamos įsilaužimui.

Durų viduje galima apgaubti masyvą arba plokštę. Tai sustiprins izoliaciją, sukuria apsauginį sluoksnį metalui ir padarys gaminį ekologiškesnį, „natūralų“ vaizdą. Baigti metalo gaminiai turi skirtingus atspalvius, įdomius apdailos tipus, jie atrodo stilingi ir modernūs.

Paprastai vonioje nėra daug langų. Atskiruose kambariuose (garų pirtyje, duše, spintelėje) jie dažniausiai visai neįdiegiami. Patogumas sukuria minkštą tekančią šviesą. Vonios durys ir langai neturi būti pagaminti iš tos pačios medžiagos. Tradicinis baltas plastikinis langas tinka bet kuriam kambariui. Ir jei paaiškėja, kad tai „vienišas“, situaciją galima ištaisyti įvairiomis užuolaidomis, įskaitant žaliuzes.

Jei nėra noro padaryti duris savo rankomis, galite įsigyti baigtą statybą. Šiuo metu profesionalių dizainerių sukurta daug įvairių modelių. Tik išnaudoti pasiūlymus. Dėl to reikia peržiūrėti durų į vonią nuotrauką ir pasirinkti savo mėgstamą variantą, kuris padarys interjerą unikalų.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924