Kablys mezgimo detalėms: tipai, gamybos ir naudojimo būdai

Sustiprinus monolitines betonines konstrukcijas, visada reikia pritvirtinti sutvirtinimo strypus. Norėdami tai padaryti, suvirinimas yra ilgas, nepatogu ir brangus, todėl įprasta juos sujungti su viela, naudojant mezgimo reikmenų kablys. Tai nebrangus ir lengvai naudojamas prietaisas, kurį galima parduoti bet kur. Taip pat lengva tai padaryti iš improvizuotų priemonių, ir net vaikas gali išmokti jį naudoti.

Kas yra mezgimo detalių kabliukas

Armatūros kabliukas yra rankinis prietaisas, skirtas patogiai suveržti mezgimo vielą aplink gelžbetonio strypus, siekiant juos pritvirtinti kartu. Jis yra tam tikros formos metalinis kabliukas su patogia rankena. Produktą galima nusipirkti, o jo kaina yra tik nuo 2 iki 5 cu, arba gali būti pagaminta savarankiškai, žinant jo formos ypatumus.

Armatūra yra susieta su mezgimo viela, kurios storis ne didesnis kaip 1-2 mm. Tuo pačiu metu storesniam armatūrai ir vielai reikia daugiau sekcijų. Jis parduodamas įlankose, kuriose žaizdos yra 50, 100, 200 m, o įlankos kaina yra nereikšminga, todėl neturėtumėte pabandyti taupyti lazdele, kuri nėra skirta šiam tikslui.

Kablys turi strypą, kurio galas yra šiek tiek išlenktas, todėl patogu surišti vielą per patį įpareigojimo procesą. Ne kiekvienas parduotuvės kablys puikiai tinka. Taip atsitinka, kad lenkimai yra nepatogūs ar neteisingi, arba strypas yra per plonas, todėl kablys gali sulenkti. Todėl kartais racionaliau yra pagaminti kabliuką savarankiškai.

Geras patarimas! Namų kablys gamybai geriau naudoti elastinio plieno strypą. Ji neturėtų susilpninti didelių pastangų.

Lengviausia ir pigiau padaryti ne mažiau kaip 4 mm storio mezgimo įtaisą iš paprasto suvirinimo elektrodo. Tai puikiai tinka nedideliam darbui. Jei būtina pritvirtinti didelį armatūros kiekį, geriau atsisakyti naudoti elektrodų kablys, nes ranka tampa labai pavargusi.

Medienos skaldytuvas su savo rankomis: brėžiniai, nuotraukos, instrukcijos. Kaip pasirinkti medienos skaldiklį. Medienos skaldiklių tipai. Įrengiami varžtai, hidrauliniai ir groteliniai medienos skaldikliai. Įrenginio savikontrolė.

Tokiu atveju galite pagaminti prietaisą iš plonos armatūros arba kito panašaus minkšto, bet elastingo plieno strypo.

Norint sukurti kokybišką ir patogų tvirtinimo įtaisą, kurio pagalba galima susieti daug armatūros be nuovargio, jums reikės:

  • briaunos arba plieninio strypo gabalas su panašiomis 15-20 cm ilgio ir 6-8 mm skersmens charakteristikomis;
  • dvi šešiakampės veržlės, taip pat dvi poveržlės, šiek tiek didesnės už armatūrą, kurių skersmuo gali būti tvirtai pritvirtintas prie strypo;
  • bet kokia atsuktuvo arba dažų volelio rankena.

Veržlės ir poveržlės yra pritvirtintos ant strypo rankenos taip, kad jos nesulenktų. Tai turėtų užtikrinti laisvą rankenos sukimą aplink strypą. Antroji strypo pusė yra šiek tiek ištempta, kaip blizgesys ir sulenkimas. Kaip sulenkti strypo galą galima peržiūrėti bet kurioje nuotraukoje. Ši parinktis yra šiek tiek sudėtingesnė nei elektrodo atveju, tačiau daug patogiau dirbti su juo ir neįmanoma jį pavadinti vienkartiniu, nes jis turi tinkamą tarnavimo laiką.

Toks įrenginys nėra toks lengva patys, bet galite įsigyti paruoštą bet kurioje parduotuvėje. Šis kabliukas gali būti laikomas pusiau automatiniu, nes specialus jo rankenėlės įtaisas leidžia pasukti antgalį, kad būtų tik vertimas. Praktiškai paaiškėja, kad traukdami kablį į save, antgalis sukasi ir priveržia vielą. Šiuo atveju darbuotojui reikia nedidelių pastangų, o poravimosi greitis gerokai padidėja. Jo naudojimas yra labai patogu, tačiau tokio prietaiso kaina yra daug didesnė, todėl turėtumėte jį nusipirkti tik su dideliu darbo kiekiu.

Pusiau automatinis kablys kartais atliekamas savarankiškai labai paprastu būdu. Norėdami tai padaryti, paimkite nagą su išlenktu galu ir nupjaukite skrybėlę. Šiuo tikslu jis įdedamas į atsuktuvą. Po trumpo treniruotės galite puikiai sureguliuoti strypą su mezgimo viela su šiuo improvizuotu prietaisu. Norėdami tai padaryti, mums reikia šiek tiek plono metalinio strypo, pavyzdžiui, voko, neturinčio dangtelio, kurio vienas galas turi būti šiek tiek sulenktas į šoną, o kitas galas turi būti sumontuotas atsuktuve.

Tie, kurie profesionaliai užsiima statyba, patartina įsigyti specialų automatinį įrenginį, vadinamą šautuvu. Labai patogu jį naudoti, nes ji gali tai padaryti mazgu per sekundę. Viela negali būti supjaustyta į atskirus gabalus. Jis paprasčiausiai įterpiamas į prietaisą, kuris jungia mazgą reikiamoje vietoje ir nutraukia galus. Toks pistoletas veikia ant akumuliatoriaus, todėl nebūtina turėti elektros laidą pačioje statybvietėje.

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo įpjovos mes naudojame, technologija visada bus tokia pati. Tai labai paprasta ir visiems prieinama. Laidai turi būti supjaustyti 30–40 cm ilgio gabalais, tačiau šis parametras gali labai priklausyti nuo strypų skerspjūvio.

Geras patarimas! Prieš nukirpdami vielą, turite atlikti keletą pavyzdžių. Apskaičiavus reikiamą ilgį, galima tiksliau nukirpti vielą, kad liktų likučių.

Toliau sekame labai paprastą algoritmą:

  1. Dviguba pjovimo viela yra apvyniota aplink tvirtinamą mazgą.
  2. Kablys įterpiamas į gautą vielos kilpą ir prikabinamas prie kito galo. Po to atlikite paprastus sukamuosius judesius.
  3. Pirmieji keli apsisukimai yra gana greitai.
  4. Tada sukimosi greitis sulėtėja, o mazgas stumiamas labai atsargiai, kad viela nebūtų suplėšyta.
  5. Po to kabliukas tiesiog ištraukiamas ir kontroliuoja jungties stiprumą.

Geras patarimas! Norėdami patikrinti kaklaraiščio patikimumą, nereikia pačios išbandyti vielos. Būtina sutvirtinti armatūros strypus vienas kito atžvilgiu. Jie neturėtų judėti.

Armatūros pritvirtinimo kablys yra paprastas, bet labai reikalingas įrankis, kurį lengva padaryti iš improvizuotų priemonių.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: