Akrilo tinkas – pliusai ir minusai, skirtumai nuo kitų tipų

Silikoninis tinkas yra mažiau atsparus mechaniniams pažeidimams nei akrilas, tačiau nešvarus ir nepraranda spalvos veikiant lietui. Savo ruožtu akrilo medžiaga padaro paviršių lankstų ir atsparų mechaniniams pažeidimams. Jei susiduriate su pasirinkimu tarp šių dviejų statybinių medžiagų, verta žinoti, kuo akrilo tinkas skiriasi nuo silikono.

Išorinių sienų tinkavimas – ką reikia žinoti?

Fasadų apdaila yra svarbus kiekvieno savininko pastato tobulinimo etapas. Tam yra kelios priežastys:

  • tai brangi investicija.
  • fasadas yra pastato veidas, todėl išorinė apdaila taps namo skiriamuoju ženklu.

Todėl kiekvienas savininkas yra suinteresuotas tinkavimo darbus atlikti su minimaliomis sąnaudomis, tačiau taip, kad rezultatas būtų patrauklus ir patvarus. Svarbu, kad fasadas būtų atsparus spalvos pokyčiams dėl lietaus, lapų, medžių spyglių ar bet kokių kitų veiksnių, galinčių turėti įtakos jo patrauklumui. Dažnai, norėdami išspręsti šią problemą, namų savininkai turi pasirinkti medžiagas, kurių pagrindas yra akrilas ir silikonas..

Akrilo arba silikono tinkas: kas geriau

Tarp šių dviejų sprendimų yra didelių skirtumų. Svarbiausias iš jų yra atsparumas difuzijai, tai yra laipsnis, kuriuo vandens garai praeina per tinką..

Akrilo tinkas: skirtumai nuo silikoninės medžiagos

Akrilo tinkas yra labai patvarus, todėl neleidžia pro jį prasiskverbti vandens garams, o silikoninė medžiaga leidžia praeiti garams. Išoriniu akriliniu tinku negalima remontuoti sienų, kuriose dėl blogo garavimo yra drėgmės. Tokios statybinės medžiagos yra naudojamos ten, kur pastatai patiria mechaninių pažeidimų. Akrilas padaro dangą lankstesnę ir atsparesnę smūgiams. Jis naudojamas papuošti mokyklas ir kitas švietimo įstaigas, kuriose vaikai dažnai žaidžia futbolą. Savo ruožtu namams miestuose naudojamas silikoninis tinkas, kuris lietaus metu apsivalo..

Silikoninis tinkas yra atsparesnis pelėsiui. Tai užtikrina fasado estetiką dešimtmečius. Dažniausiai jis taikomas pastatams, esantiems šalia minų ar užimtų transporto kelių..

Praktiškai akrilo pagrindu pagaminta medžiaga naudojama daugumoje Rusijos namų. Tai klasikinis fasado tinkas. Tokios sienos paviršius tampa grubus ir įgauna netaisyklingą formą..

Akrilo tinkas: taikymo ypatybės

Priėmus sprendimą naudoti medžiagą akrilo pagrindu, kyla klausimas, kaip dengti akrilinį tinką. Dažnai darbus atlieka profesionalios įmonės, kurių žinioje yra speciali įranga, automatiškai pritaikanti medžiagą prie sienų. Tačiau akrilo tirpalo taikymo procesas visada yra padalintas į kelis etapus. Svarbiausi yra šie:

  1. Skiedinio padengimas prasideda nuo pagrindo paruošimo (tai galima padaryti ne anksčiau kaip per mėnesį po betono ar cemento darbų pabaigos). Paviršių reikia kruopščiai išvalyti, nugruntuoti ir leisti visiškai išdžiūti. Verta atkreipti dėmesį į orų prognozę, nes tinką klojant ir džiovinant temperatūra turi būti nuo 5 iki 25 ℃..
  2. Kitas žingsnis yra teisingas medžiagos paruošimas. Jis turi būti kruopščiai sumaišytas, geriausia su gręžimo maišytuvu..
  3. Tik po to tirpalą galima pritaikyti ant sienos naudojant metalinę mentelę. Tai turėtų būti daroma sukamaisiais judesiais, per stipriai nespaudžiant tinkuoto paviršiaus..

Purškiamą akrilinį tinką galima naudoti ir lauke. Tai palengvina darbą dėl tikslumo ir medžiagų taupymo naudojant mašinos metodą. Tai greičiausias išorinių paviršių tinkavimo būdas..

Tinkavimo metu taip pat verta atkreipti dėmesį į sutaupytą atliekant darbą. Naudojant statybinę medžiagą, jos sunaudojimas priklauso nuo sluoksnių klojimo būdo. Vidutiniškai pakuotė su medžiaga sveria 25 kg. Taikant rankomis, šios pakuotės pakanka maždaug 13-15 kvadratinių metrų. Mašinos metodu galima tinkuoti maždaug 18–20 kvadratinių metrų. Privalumai yra aiškūs, todėl daugelis rangovų naudoja medžiagą purškimo būdu. Tai taupo pinigus ir laiką..

Like this post? Please share to your friends: