Kiek kubas sveria betoną? Pagrindinės charakteristikos ir sudėtis

Gana dažna medžiaga šiuo metu yra betoninė. Jis naudojamas gaminant įvairius darbus, nuo įprastų butų remonto, baigiant kapitalo statyba. Planavimo etape, medžiagų parinkimas, jų kiekio apskaičiavimas, reikia žinoti, kiek kubas sveria? Pabandykime išsiaiškinti, kaip tai padaryti teisingai ir koks šis parametras priklauso.

Bendra informacija, betono savybės

Iš tiesų šios žaliavos „svorio“ sąvoka neturi tikslių duomenų. Taip yra dėl to, kad tokio plano statybinę medžiagą sudaro skirtingi komponentai, kurie labai skiriasi svoriu. Kaip komponentai gali būti taikomi:

  • susmulkintas akmuo;
  • žvirgždas;
  • žvyras;
  • pemzos;
  • claydite ir kiti.

Iš pradžių vienodomis sąlygomis dviejų sprendimų svoris gali būti labai skirtingas. Net ir užpildų granulių dydis veikia masę. Kuo didesnė frakcija, tuo lengvesnis svoris, nes kai sumaišoma, susidaro daugiau tuštumų.

Betono ir betono klase. Betono parametrų lentelė. Betonas modernioje statyboje. Betono tipų klasifikavimas. Betono ženklų ir klasių lentelė. Atsparumo šalčiui rodikliai.

Kartu statybininkams reikalinga informacija apie tai, kiek kubo sveria betone. Remiantis šiais skaičiais, nustatoma medžiagos apimtis. Jis naudojamas nustatant įvairių dirvožemio pamatų tipą, taip pat apskaičiuojant kitas atramines konstrukcijas (sienas, grindis).

Svarbu! Duomenys apie tai, kiek konkretaus produkto sveria, gali būti naudingi ne tik statybos metu, bet ir pastatų griovimo metu.

Atsižvelgiant į žaliavų dalį ir galutinę masę, betonai skirstomi į keletą tipų. Yra sunkios ir labai sunkios medžiagos, lengvas ir itin lengvas. Kiekvienai atskirai rinkos rūšiai buvo skirta savo niša.

Sunkus betonas, kurio sudėtis yra kietas, yra naudojamas pastatų, pamatų ir kitų panašių struktūrų pamatams kurti. Tačiau, sumaišant tirpalą, jo komponentų dalis gali keistis, todėl beveik neįmanoma tiksliai pasakyti, kiek kubo sveria betone. Paprastai šis skaičius svyruoja nuo 1900 iki 2500 kg / m?

Ypač sunkios medžiagos naudojamos gana retai. Prie šios medžiagos gali būti pridėta hematito, barito ir net ketaus bei geležies rūdos elementų. Taip pat naudojamas cemento gamybai iš aukščiausios klasės, kuri žymiai veikia visos struktūros kainą. Privačių namų ir butų statybai jų naudojimas yra neracionalus. Ypač sudėtingi variantai, tinkami didelių pramoninių pastatų statybai. Vidutinis sunkiųjų betono kubo svoris gali svyruoti nuo 2500 iki 3000 kg.

Tokios medžiagos skiriasi nuo jų sunkiųjų kolegų, kurios yra poringesnės. Dėl to kubo svoris yra 500 – 1900 kg. Jų naudojimas apsiriboja nedidelių pastatų lengvomis pertvaromis ir sienomis. O kiek betono kubas yra itin lengvas? Naudojant šiuos komponentus: vermikulitas, perlitas, gali žymiai sumažinti masę. Todėl itin lengva versija gali sverti mažiau nei 500 kg.

Putų betonas arba gazuotasis betonas gali būti vadinamas ypač lengvu betonu. Šiuo atveju svorio sumažėjimas atsiranda dėl didelio, korinio struktūros. Tai yra vertingi konkurentai tradicinėms kompozicijoms, kurios neseniai tapo labai populiarios.

Svarbu! Gėrto betono naudojimas yra galimas statant laikančias konstrukcijas, jei jų apkrova nėra per didelė.

Kai kurias betono savybes galima paaiškinti atidarant SNiP 11-3. Lentelėje matyti medžiagos svoris priklausomai nuo komponentų tipo:

Prekės numeris Betono tipas Svoris t / m?
1 Sustiprintas betonas 2.5
2 Putų betonas 0,3 – 1,0
3 Su griuvėsių pridėjimu 2.4
4 Molio smėlis 0,5 – 1,6
5 Su kvarco smėliu 0,8 – 1,2
6 Tuff 1.2 – 1.6
7 Su perlito smėliu 0,8 – 1,0
8 Gazuotas betonas 0,3 – 1,0

 

Tai yra apytiksliai rodikliai, tačiau jų profesionalūs statybininkai naudojasi bendram svoriui nustatyti. Tikslesnių duomenų gauti beveik neįmanoma. Be to, kūrėjai apskaičiuoja 1 kubinio metro svorį, priklausomai nuo cemento markės. Jei naudojate sunkias medžiagas, šie duomenys atrodys taip:

Prekės numeris Cemento gamintojas Skystis (t / m?) Sausi būklė (t / m?)
1 M100 2.366 2,180
2 M150 2.360 2,181
3 M200 2,362 2,182
4 M300 2.358 2.183
5 M400 2,350 2170
6 M500 2,355 2,180

 

Kaip matote, betono svoris priklauso nuo daugelio veiksnių. Todėl niekas negali apskaičiuoti tikslios vertės iki 1 kg. Visai pakanka, kad būtų galima apskaičiuoti apytikslius skaičius, kad būtų galima nustatyti būsimos struktūros svorį.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: