Drenažo vamzdžiai požeminio vandens gavybai: išsamus produktų klasifikavimas

Šiame straipsnyje aptariami požeminio vandens gavybos drenažo vamzdžiai: pateikiamas išsamus drenažo produktų klasifikavimas, jų privalumai, charakteristikos ir pagrindiniai parametrai. Su šia informacija sužinosite, kaip pasirinkti atitinkamus vamzdžių tipus tam tikrų tipų iškrovimo sistemoms pagal jų reikalavimus, dirvožemio charakteristikas ir kt.

Drenažo vamzdžiai požeminio vandens gavybai: temos įvadas

Drenažo vamzdis veikia kaip pagrindinis pastato elementas, kurio pagrindu yra sukurta drenažo sistema, skirta nutekėti. Šis elementas yra atsakingas už požeminio, atšildyto ir lietaus vandens surinkimą ir išleidimą už teritorijos ribų, prieš tai filtruojant.

Atkreipkite dėmesį! Didelis atšildyto ir lietaus vandens kiekis gali sukelti požeminio vandens lygio kilimą. Tokios situacijos atsiradimas yra labai nepageidaujamas, nes dėl to didėja destruktyvus poveikis pastato pamatų daliai, taip pat visi kraštovaizdžio dizaino elementai, esantys vietoje.

Didelio skersmens drenažo vamzdžių montavimas leidžia susidoroti su tokiomis problemomis kaip:

 • padidėjusi dirvožemio drėgmė;
 • pelėsių formavimas;
 • teritorijos užtvindymas, gyvenamųjų pastatų rūsys ir namų apyvokos pastatai, taip pat rūsiai;
 • permafrostų formavimas;
 • purvų atsiradimas ant asfaltuotų paviršių;
 • ledo susidarymas pėsčiųjų takais;
 • sodo gėlių, daržovių ir kitų augalų šaknų gedimas dėl per didelio drėgmės sodo ir kotedžų vietovėse.

Jei kalbame apie bendrą drenažo sistemų produktų klasifikaciją, asortimentą sudaro šie vamzdžių tipai (pagal medžiagos tipą):

 • asbesto cementas;
 • keramika;
 • plastikiniai drenažo vamzdžiai su perforavimu ir be jo, taip pat jo dalinis buvimas.

Tačiau daugelis statybos bendrovių jau atsisakė naudoti keramikos ar asbesto cemento vamzdžius dėl daugelio jiems būdingų trūkumų:

 1. Daug svorio, kuriam reikalingos didelės išlaidos transportavimui ir montavimui, nes tokių matmenų gaminių įrengimas negali būti atliekamas be specialių statybinių įrenginių naudojimo.
 2. Lėtas drenažo sistemos įrengimo procesas, kurį gali atlikti tik profesionalai.
 3. Žemas našumas. Drenažo vamzdžiai be perforavimo paprastai parduodami, todėl skyles gamina rankiniu būdu. Dėl šios priežasties dujotiekis greičiau užsikimšia eksploatacijos metu, todėl reikia dažnai valyti ir kai kuriais atvejais visiškai pakeisti komponentus.
 4. Jomis pagrįstų sistemų statyba yra daug brangesnė nei naudojant plastikinius elementus.

Atkreipkite dėmesį! Lentelėje parodyta vidutinė drenažo vamzdžių kaina 200 mm nuo įvairių medžiagų. Tačiau yra ir kitų skersmens variantų, tačiau keramikos gaminiuose asbesto cemento ir plastikinių standartinių matmenų parametrai nesutampa. Todėl, palyginimui, mes paėmėme 200 mm drenažo vamzdžio skersmenį, kuris yra visų šių produktų diapazone.

Lyginamoji kainodaros lentelė:

Medžiagos tipas Kaina, RUB
Asbesto cementas 258.2
Keramika 650
Plastikiniai 237

 

Polimerų produktai (plastikas) daugeliu atžvilgių viršija asbesto cemento ir keramikos gaminius jų savybių drenažui.

Jų privalumų sąrašas:

 1. Ilgas tarnavimo laikas.
 2. Didelis stiprumas.
 3. Visiškai nepažeidžia korozijos.
 4. Mažas svoris palengvina ne tik transportavimo procesą, bet ir diegimo procedūrą, taip pat pagreitina jo veikimo sąlygas.
 5. Dėl to, kad asortimente yra daug jungiamųjų elementų (jungiamųjų detalių, strypų ir pan.), Sistemos montavimas yra greitas, patikimas ir patogus.
 6. Sklandus paviršius neleidžia prilipti prie purvo, atidedant užsikimšimo procesą.
 7. Naudojant 200 mm ir daugiau geotekstilių drenažo vamzdžius, neįmanoma susmulkinti sistemos.
 8. Visi montavimo darbai gali būti atliekami rankomis, nes nereikalauja specialaus ugdymo, nereikia specialių statybinių įrenginių ir specialių įrenginių.

Naudojant drenažo gofruoto PVC vamzdžių, kurių skersmuo yra 200 mm, pavyzdį, galite pamatyti, kad šių produktų kaina taip pat gali būti siejama su dideliais plastikinių gaminių privalumais.

Plastikinių vamzdžių asortimentas apima kelias produktų kategorijas:

 • polivinilo chloridas;
 • polietilenas;
 • polipropileno.

Populiariausios rinkoje yra vamzdžiai, skirti drenažo sistemoms, pagamintoms iš PVC.

Produktai, pagaminti iš PVC ir kitų polimerinių medžiagų, gali būti skirstomi į šias kategorijas:

 • dviejų sluoksnių ir vieno sluoksnio;
 • lankstūs vamzdžiai (prieinami ritiniuose, kurių ilgis yra 40-50 m);
 • kieti drenažo sistemų produktai (jų ilgis yra fiksuotas, asortimentas apima 6–12 m ilgio vamzdžius);

 • produktai, turintys skirtingų stiprumo klasių (raidės ženklas SN: 2,4,6,8,16);
 • vamzdžiai su filtravimo plėvele ir be jos.

Atkreipkite dėmesį! Lentelėje parodyta vidutinė drenažo vamzdžio kaina 200 mm geotekstilės filtre su perforacija ir gofruotu paviršiumi. Priklausomai nuo gamintojo šis skaičius gali skirtis.

Drenažo vamzdžių kainos 200 mm (geotekstilėse ir be jų):

Produkto tipas Įlankos ilgis, m Kaina, trinti / gabalas
Vieno sluoksnio, gofruotas, perforuotas, geotekstilė (SN4) 40 8400
Dvigubas, gofruotas, perforuotas, geotekstilė (SN6) 40 13500
Vieno sluoksnio, gofruotas, perforavimas 40 9500
Dvigubas gofruotas perforavimas 40 12 000
Vienas sluoksnis (SN4) 40 9000

 

Parduodamų produktų skersmuo gali būti nuo 50 iki 200 mm. Yra daugiau masyvių galimybių, susijusių su didelės skersmens drenažo vamzdžiais.

Lankstus vieno sluoksnio gaminys su perforavimu gali būti naudojamas ne daugiau kaip 3 m gylyje. Vamzdžių klasė netiesiogiai rodo rekomenduojamą klojimo gylį. SN2 vamzdžių gylis neturi viršyti 2 m, SN4 – ne daugiau kaip 3 m.

Dvigubi vamzdžiai turi lygų vidinį paviršių. Tuo pačiu metu išorinė pusė yra gofruota. Paprastai tokie produktai turi SN6 žiedo stiprumą. Rengiant drenažo sistemą naudojami ne ilgesni kaip 4 m ilgio ilgiai, kaip filtras gali būti pritvirtintas prie kokoso pluošto ar geotekstilės. Parduodant yra produktų ir be filtro.

Lanksčiosios vamzdžių drenažo gofruotos perforuotos yra pažymėtos SN8 klase. Tiekiamas su filtro medžiaga ir be jo. Sukurta giliai klojant – iki 10 m. Dvigubi tos pačios klasės gaminiai leidžia palaidoti ne daugiau kaip 8 m. Jie gaminami be filtro.

Vidutinė drenažo vamzdžių kaina 160 mm ir 110 mm su perforacija ir gofracija (3 m):

Vardas (gamintojas) Skersmens dydis, mm Kaina, trinti / gabalas
Perfokor (Rusija) 110 900
Perfokor (Rusija) 160 1945 m
UPONOR (Suomija) 110 1200
UPONOR (Suomija) 160 3450

 

Vamzdžiai Perfokor sėkmingai naudojami drenažui. Perforacijos ant jų paviršiaus leidžia vandeniui prasiskverbti pro gaminius. Po to ji toliau gabenama išilgai kanalizacijos sistemos arba rodoma dirbtiniame ar natūraliame rezervuare.

Taikymo sritis apima ir statybą:

 • pastatai įvairiems tikslams;
 • keliai;
 • stadionai;
 • oro uostai;
 • taip pat žemės ūkio naudmenos.

Atkreipkite dėmesį! Šio tipo vamzdžių angos turi optimalų dydį, kuris yra pakankamai didelis, kad vanduo patektų į sistemą, bet pakankamai mažas, kad būtų išvengta žemės, šiukšlių, dumblo ir kitų dalelių, galinčių sunaikinti nuotekų sistemą.

Gofruotų perforuotų drenažo vamzdžių sujungimas Perfokor yra atliekamas keliais būdais. Tam gali būti naudojamas sujungimo ir sandarinimo žiedo arba doko suvirinimo derinys.

Dėl to, kad gumos tarpiklis yra prijungtas prie sistemos elementų, ši dalis negali būti perstumta įrengimo metu. Guminė sandarinimo tarpinė turi tą patį profilį kaip ir vamzdis. Todėl ji pašalina dujotiekio srauto tikimybę ir požeminio vandens patekimą į vidų.

Kaip veiksmingas papildymas vamzdynu, kuris padidina jos eksploatavimo laiką, naudojami įvairūs filtrai. Tokios medžiagos yra geotekstilės audinys ir kokoso pluoštas.

Gofruotieji drenažo vamzdžiai, perforuoti su 160 mm ir daugiau geofiziniu audiniu, yra produktai, turintys daug racionaliai išdėstytų skylių, taip pat standumo. Šios mažos skylės yra ertmėje, kuri susidaro tarp gofruotųjų bangų.

Tvirtinimo elementai užtikrina vienodą slėgio pasiskirstymą, kuris turi dirvožemį ant vamzdžio. Atsižvelgiant į tai, kad apkrova paskirstoma per visą vamzdžio ilgį, drenažo sistema gali atlaikyti ne tik dirvožemio slėgį, bet ir visas papildomas apkrovas.

Šių vamzdžių tipai yra skirti 0,7–6 m gylyje dujotiekio tiesimui. Dėl didelio 1 m skylės skaičiaus. .

Atkreipkite dėmesį! Plastikiniai gaminiai yra gana lengvi, todėl jie gali būti laikomi geriausia medžiaga, sukurianti drenažo sistemą su savo rankomis. 40 m ilgio ir 160 mm skersmens įlanka sveria apie 25 kg.

Drenažo vamzdžio kaina filtrų geotekstilėse 160 mm, 90 mm ir 110 mm:

Gamintojas Produkto tipas Skersmuo, mm Įlankos ilgis, m Kaina, trinti / gabalas
 TYPAR su HDPE filtru (Rusija)  Vieno sluoksnio SN4  90 50 4200
 Vieno sluoksnio SN4  110 50  3200
 Vieno sluoksnio SN4  160 50 5800
Dvigubas sluoksnis SN6  110 50  7300
Dvigubas sluoksnis SN6  160 50 10600
 NASHORN Vieno sluoksnio SN4 110 50 4500
Vieno sluoksnio SN4  160 50 7 000

 

Jei įsipareigojate savo rankose sukurti drenažo sistemą, turėtumėte atsižvelgti į šias rekomendacijas:

 1. Sistemos efektyvumas priklauso nuo to, kaip teisingai pasirinksite vamzdžių skersmenį.
 2. Perforuotas gaminys, kurio skersmuo yra 110 mm, gali išvalyti sekciją nuo vandens 5 m spinduliu. Ši informacija turėtų būti atsižvelgiama kuriant drenažo sistemos išdėstymą.
 3. Vamzdžiai turi būti įrengti šlaitu ta kryptimi, kurioje bus įrengtas šulinys arba septinis rezervuaras.
 4. Visų vamzdyno elementų sujungimo procesas turi būti technologiškai teisingas.

63 mm skersmens vamzdžiai naudojami su 110 mm produktais. Kiekvienas toks elementas turi mažų skylių tinklą.

Ekspertai rekomenduoja įsigyti drenažo vamzdį 63 geotekstilės filtre, skirtą naudoti žemumose arba vietovėse, kuriose yra aukštas požeminio vandens lygis. Šią medžiagą galima naudoti drenažui rūsio, požeminio garažo, taip pat šiuolaikinio tipo kotedžų su rūsiu įrengimo metu.

Atkreipkite dėmesį! Vamzdžio skersmens pasirinkimas tiesiogiai priklauso nuo gylio, į kurį bus gilinama drenažo sistema. Pavyzdžiui, 63 cm skersmens produktai gali efektyviai atlikti darbus iki 8 m gylyje. Jei gylis viršija šį skaičių, jie neveiks.

Bet kurios struktūros pamatą galima išvalyti po 1,5–2 m gylyje, o požeminio vandens sudėtyje yra komponentų, kurie gali sugadinti pamatą. Tokiais atvejais hidroizoliavimas yra bejėgis, todėl turite imtis drastiškesnių priemonių – drenažo sistemos statybą. Tai turėtų atsižvelgti į dirvožemio tipą ir drėgmės laipsnį.

Padidėjęs vandens kiekis dirvožemyje gali sukelti augalų užšalimą ir puvimą, jų grybų atsiradimą ant jų ir vaismedžių, taip pat plotus. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti gofruotus vamzdžius iš polietileno. Su jų pagalba, jūs suteikiate biudžetą ir greitą drenažo sistemą, kuri sumažins požeminio vandens spaudimą ir žymiai sumažins jų lygį.

Dirvožemio tipai ir optimalios medžiagos:

Dirvožemio tipas Rekomenduojama drenažo medžiaga
Smulkintas akmuo produktai su perforacija be filtravimo medžiagos
Sandy geotekstilės filtrų vamzdžiai + griuvėsių piliakalnis
Clayey vamzdžiai su filtru arba be jo + 0,2 m storio smulkinto akmens krūva
Loamy (kartu) produktai, turintys geotekstilės audinio filtrą

 

Plastikinio drenažo vamzdžio charakteristikos 300 mm

Įrodyta, kad plastikiniai drenažo sistemų vamzdžiai yra patvarūs ir patikimi produktai. Jie yra ekonomiški ir efektyvūs. Polimerinių produktų naudojimas gali žymiai sumažinti elektros energijos ir pinigų sąnaudas darbui drenažo zonoje. Tokia sistema gali trukti 40-50 metų.

Technologinis drenažo išdėstymas apima filtravimo medžiagų naudojimą, paprastai, geotekstilę.

Atkreipkite dėmesį! 63–250 mm skersmens vamzdžiai jau parduodami geotekstile. Didelio skersmens gaminiai naudojami statybai pramoninėse patalpose. Jie taip pat reikalauja geotekstilės apvalkalo, kuris šiuo atveju atliekamas rankiniu būdu.

Vidutinė 300 mm polimero nutekėjimo vamzdžio kaina yra 200-300 rublių / m. n. Jei gaminiuose nėra lizdų, jų kaina sumažinama apie 50-100 rublių. Drenažo sistemose naudojamos panašios ketaus vamzdžių versijos. Jų kaina yra 350-450 rublių / m. p.

Nepriklausomai nuo produktų dydžio, sistema visada yra įrengta kampu ir kiekvienu atveju verta laikytis tam tikrų parametrų. 300 mm skersmens vamzdžių montavimas atliekamas ne mažesniu kaip 3 mm nuolydžiu. Kadangi šis gaminio tipas gali atitikti standumo klases SN6 ir SN8, dujotiekį galima dėti daugiau kaip 2 m gylyje.

Vamzdžio skersmens pasirinkimas taip pat priklauso nuo požeminio vandens srauto. Kitaip tariant, drenažo sistemos produktų pasirinkimas grindžiamas rodikliu, atspindinčiu vandens kiekį, kuris praeina per 1 sekundę.

Kiti svarbūs veiksniai:

 • požeminio vandens lygis;
 • drėgmės perteklių;
 • kraštovaizdžio pobūdį.

Dviejų sluoksnių gaminiams priskiriami 500 mm, 400 mm ir 630 mm skersmens PVC drenažo vamzdžiai. Jų dvigubos sienos turi gofruotą dangą iš išorės, o jų paviršius yra lygus.

Dėl gofravimo, vamzdžių sienelės turi didelį atsparumą bet kokių deformacijų pasikeitimų poveikiui. Šiuolaikinės statybos rinkos asortimente galite rasti produktus, atitinkančius šias žiedo standumo klases:

 • SN4;
 • SN8;
 • SN16.

Tokia veislė leidžia dujotiekį kloti skirtingais gyliais. Didelio skersmens polimerinių vamzdžių darbinė temperatūra yra plati. Ekstremalūs taškai atitinka -40 ° С ir + 60 ° С.

Vidutinė drenažo vamzdžių kaina yra 400 mm, 500 mm ir 630 mm (Perfokor):

Produkto tipas Skersmuo, mm Ilgis Medžiaga Kaina, trinti / gabalas
SN8 dvigubas sluoksnis 400 6 HDPE 2600
SN16 dvigubas sluoksnis 400 6 HDPE 3590
SN8 dvigubas sluoksnis 500 6 HDPE 3800
SN16 dvigubas sluoksnis 500 6 HDPE 5350
SN8 dvigubas sluoksnis 630 6 HDPE 5250
SN16 dvigubas sluoksnis 630 6 HDPE 7230

 

Geras patarimas! Greitkelio, skirto pašalinti drėgmės perteklių iš statybos, statyba – ne vienintelė tokių produktų sritis. Drenažo sistemos būklei stebėti ir valyti naudokite didelės skersmens vamzdžius kaip drenažo šulinius.

Drenažo sistemos statyba vietoje dažniausiai vykdoma tuo pačiu metu, kaip ir jo plėtra. Norint, kad drenažo sistema veiktų, būtina organizuoti maksimalų vandens srautą. Rodiklis, lemiantis drėgmės prieigą prie vamzdyno, vadinamas dirvožemio pralaidumu. Tam, kad padidintumėte purškimą specialiomis filtravimo medžiagomis.

Šios medžiagos apima:

 • žvyras;
 • susmulkintas akmuo;
 • žvirgždas.

Filtro dėka padidėja skysčio kiekis iš sistemos, į kurią patenka sistema. Kad drenažo sistema nebūtų pripildyta dumblo ir nešvarumų, vandens srautas per vamzdžius turi būti ne mažesnis kaip 0,2 m / s.

Dažniausiai pasitaikančios drenažo klaidos:

 • vamzdžių, kurie nėra skirti įrengti tam tikrame dirvožemio tipe, naudojimas (pavyzdžiui, naudojant vamzdį be geotekstilės filtro ant priemolio dirvožemio);
 • filtravimo dulkių trūkumas;
 • būtinų šališkumo trūkumas;
 • tranšėjų užpildymas su nefiltruojančiu gruntu;
 • netinkamas surinkto skysčio pašalinimas iš surinkimo šulinio.

Efektyvus drenažo sistemos veikimas priklauso ne tik nuo įrengimo technologijos laikymosi, bet ir nuo dujotiekio priežiūros tolimesnės eksploatacijos metu.

Priežiūros drenažas apima reguliarų sistemos užsikimšimą užsikimšimui ir gedimams, pašalinant tuos, kai jie aptinkami. Be to, sistemingai būtina stebėti požeminio vandens lygio būklę priemiesčio teritorijoje, kad žinotų, kaip efektyviai nuotekų sistema susiduria su drėgmės pašalinimu. Taip pat nėra skauda patikrinti požeminio vandens kokybę.

Dėl laiku atlikto planuojamo remonto ir techninės priežiūros darbų bei trikčių šalinimo, jūs galite ne tik padidinti dujotiekio tarnavimo laiką, bet ir pašalinti nelaimingų atsitikimų tikimybę.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: