Laminatas arba linoleumas: ką geriau naudoti grindims

Šiandien daugybė grindų, yra daug, o populiariausios iš jų ir toliau kovoja už vietą mūsų namuose. Laminatas arba linoleumas: kas geriau? Kuris iš šių medžiagų pageidauja vidaus apdailai? Apsvarstykite kiekvieno iš šių dangų privalumus ir trūkumus, ypač stilistiką ir tolesnę jų priežiūrą. Remdamiesi siūloma informacija, kiekvienas galės pasirinkti, ar tai būtų naudinga.

Kas geriau bute: linoleumas ar laminatas

Kokie pagrindiniai reikalavimai yra dėl modernių grindų kokybės bute? Žinoma, pirmiausia visada yra medžiagos stiprumas ir gebėjimas atlaikyti įvairių rūšių mechaninį stresą. Taip pat svarbus vaidmuo tenka gyvenimui, nes brangios dangos įsigijimas, aš noriu būti tikras, kad jis tarnaus visą laikotarpį, kurį jis turėjo.

Taip pat svarbu yra estetinė išvaizda. Galų gale, nesvarbu, kokia ilgaamžė ir patikima danga gali būti, ji gali netikti į bendrą buto dizainą pagal savo stilių. Tarp interjero užduočių grindys gali išskirti du pagrindinius:

 • erdvės išplėtimas;
 • sukuriant šilumos ir komforto atmosferą kambaryje.

Problema yra tik ta, kad kiekvienas gamintojas teigia, kad jo aprėptis yra geriau ir geriau. Taigi, norint suprasti, kas tiksliau tinka jūsų namams, greičiausiai bus savaime.

Kaip remonto procese padaryti tinkamą pasirinkimą grindų dangos naudai? Būtina atsižvelgti į visus kiekvieno pasirinkimo privalumus ir trūkumus, o tada juos palyginti pagal svarbiausias savybes. Taigi, apsvarstykite šio algoritmo laminatą ir linoleumą.

Laminatas yra grindų danga, susidedanti iš dviejų sluoksnių. Bazėje naudojamas polimerinis sluoksnis arba dekoratyvinis popierius. Tai užtikrina galutinį produkto stiprumą ir stabilumą.

Tarp laminato privalumų yra:

 • didelis ilgaamžiškumas ir atsparumas dilimui. Tokia danga gali atlaikyti nemažas apkrovas, taip pat yra gana sunku mechaniniu būdu sugadinti;
 • naudojant tik aplinkai nekenksmingas medžiagas laminato gamybai, jis tampa visiškai saugus žmonių sveikatai;
 • atsparumas ugniai ir gebėjimas atlaikyti reikšmingą temperatūros kritimą leidžia šią medžiagą naudoti gyvenamosiose patalpose;
 • montavimas, kurį reikia atlikti, yra labai paprastas. Dauguma gaminių turi specialias spyneles, skirtas plokščių tvirtinimui;
 • nereikalauja ypatingos priežiūros. Pakanka nuvalyti paviršių drėgnu minkštu audiniu;

 • tinkamai prižiūrint ir nesant pernelyg griežtų darbo sąlygų, laminatas gali tęstis daugelį metų;
 • spalvų įvairovė leidžia pasirinkti laminatą, kuris tinka beveik bet kokiam interjerui. Įvairios tekstūros ir atspalviai imituoja natūralią medieną, ją puikiai pakeičia;
 • laminato kaina nėra tokia didelė, palyginti su daugeliu kitų grindų dangų.

Tačiau net ir ši, atrodo, nepriekaištinga danga, tokia kaip laminatas, turi trūkumų:

 • Lamino ir vandens „santykiai“ sunkiai tinka. Drėgmė turi neigiamą poveikį šio tipo dangai, o laikui bėgant tampa netinkama naudoti;
 • pasiruošimas dėti laminatą apima visą grindų pagrindo derinimą. Be šios procedūros, padengimas nėra prasmingas;
 • jei diegimo metu buvo padarytos klaidos ar netikslumai, po tam tikro laiko laminatas leis jums žinoti apie šį būdingą patinimą ir plyšimą;
 • nebrangios galite įsigyti tik žemos kokybės medžiagas. Patikrintose ir sertifikuotose prekėse reikės išleisti.

Linoleumas yra šiek tiek senesnė ir labiau pažįstama medžiaga. Jame beveik visi atvyko, ir šiam aukštui nereikia jokio specialaus pristatymo. Tačiau apsvarstykite visus jo privalumus ir trūkumus, kad palygintumėte juos su laminato savybėmis.

Linoleumo privalumai:

 • nepretenzinga ir universali medžiaga, tinkama naudoti beveik visose sąlygose ir patalpose;
 • Galimos linoleumo versijos, pagamintos tik iš natūralių medžiagų, todėl yra visiškai ekologiškos;
 • dangos montavimas yra toks paprastas, kad tiesiog nėra prasmės samdyti specialistus šiam darbui. Bet kuris asmuo gali lengvai susidoroti su šia užduotimi;
 • linoleumas nesitraukia ir nesumažėja net ir ilgą laiką veikiant vandeniui;
 • suteikia papildomą garso ir šilumos izoliaciją grindims;
 • kuo paprastesnis. Tokios dangos valymas yra pradinis ir nereikalauja didelių išlaidų;

 • Jis turi didelį atsparumą pažeidimams ir praktiškai nejaučia per daugelį metų. Tačiau šių savybių buvimas paprastai yra tiesiogiai susijęs su linoleumo kaina;
 • Linoleumas yra labai nebrangi grindų danga;
 • platus modernių dizaino sprendimų pasirinkimas: įvairios spalvos, tekstūruotos ir stilistinės galimybės.

Linoleumo trūkumai yra šie:

 • dirbtinė daugumos parduodamų variantų sudėtis;
 • linoleumas patiria didelių deformacijų dėl per didelio temperatūros ar gaisro poveikio;
 • turi ypatingą jautrumą cheminėms medžiagoms ir riebalams;
 • netoleruoja žemos temperatūros – ant dangos atsiranda įtrūkimų, kurie pertrauka;
 • Kai kuriais atvejais ji negali atlaikyti apkrovos, kuri yra leistina, pavyzdžiui, laminato, dėl kurio jis sugadintas.

Taigi, kas yra geriau namuose, laminate ar linoleume? Remiantis tuo, kas išdėstyta, palyginsime šių medžiagų savybes.

Laminatas gali užtrukti daug daugiau streso nei linoleumas. Labai sunku ją sugadinti, o tarnavimo laikas, atitinkantis laminato priežiūrą, yra daug ilgesnis. Bet linoleumas neabejotinai yra vandens atsparumo lyderis. Skirtingai nuo laminato, jis neišgąsdina vandens.

Šių medžiagų šilumos izoliacijos savybės yra labai panašios. Jie puikiai saugo šilumą, apsaugo kambarį nuo papildomo aušinimo. Lengviau prižiūrėti linoleumą nei laminatas. Galų gale, gebėjimas taikyti įvairias chemines medžiagas gali būti naudingas daugiau nei vieną kartą, kai kalbama apie grindų sritis, kurioms kyla ypatinga tarša.

Atsižvelgiant į įrengimo sudėtingumą, abi šias dangas lengva įdiegti. Vienintelis skirtumas yra tas, kad sluoksniuotam sluoksniui sumontuoti reikia išlyginti pagrindą. Kalbant apie stiliaus bruožus, taip pat verta pažymėti, kad laminatas, pritvirtintas fiksavimo jungtimi, visada gali būti išmontuotas, kad būtų pašalintas defektas, ir tada vėl sumontuokite. Žinoma, linoleumo atveju tokio pasirinkimo nėra.

Ir vienas, o kitas variantas yra puikus „išgyventi“ su šiltų grindų sistema, turint beveik tiek pat spalvų ir stilistinių sprendimų.

Geras patarimas! Jei įrengiate grindų šildymo sistemą, atkreipkite dėmesį į linoleumo sudėtį, kurią ketinate įdėti į viršų. Šildant tik natūrali medžiaga neišskiria kenksmingų medžiagų.

Nė viena iš šių grindų nėra laikoma pernelyg brangia. Tačiau jų kainos gali labai skirtis tiek tarpusavyje, tiek pagal savo grupės veisles. Daug kas priklauso nuo gamintojo, šios konkrečios gaminio klasės techninių charakteristikų ir dangos tipo.

Palyginti su laminatu, linoleumas yra pigesnė medžiaga. Minimali kaina yra 1,5-2 karto mažesnė nei paprasčiausia laminato kaina. Taip yra dėl sintetinės jos kilmės. Įdomu tai, kad palyginus vidutinės kokybės dangų kainų rodiklius, gauname dar vieną skirtumą – apie 2,5 karto. Žinoma, laminatas bus brangesnis.

Dar daugiau skirtumų pastebimas tarp brangių medžiagų: vinilo laminato kaina už m2 prasideda nuo 1200 rublių. Tuo pačiu metu atitinkamo kokybės linoleumas jums kainuos apie 450 rublių už kvadratinį metrą.

Nepaisant gana didelių kainų skirtumų, sunku pasakyti, kokia medžiaga yra pelningesnė pirkti. Galų gale, daug kas priklauso nuo jūsų norų, taip pat nuo jūsų siekiamų tikslų.

Vinilo laminatas turi daug privalumų, lyginant su kitomis panašiomis dangomis. Tai tiesiogiai susiję su jo sudėtimi ir gamybos metodu. Apsvarstykite keletą pagrindinių jos privalumų:

 • vinilo laminato tarnavimo laikas yra daug ilgesnis nei įprastas. Kai kurie gamintojai savo prekėms suteikia iki 25 metų garantiją;
 • turi dar didesnį stiprumą ir toleranciją mechaniniams pažeidimams. Beveik jokia apkrova negali palikti savo ženklo;
 • šios medžiagos drėgmei atsparumas yra toks didelis, kad jo klojimas tapo įmanoma net ir vonioje;
 • vinilo laminatas toleruoja daugelio cheminių medžiagų poveikį;
 • turi didelį atsparumą ugniai;
 • maloniai džiaugiasi spalvų ir tekstūros sprendimų gausa. Taip pat galite įsigyti vinilo laminato su įvairiais modeliais;
 • išskirtinės vinilo medžiagos šiluminės izoliacijos savybės suteikia šiltas ir patogias grindis namuose;
 • priežiūra ir montavimas atliekami standartiniu būdu.

Sunku pasakyti, kad vinilo laminatas yra visiškai nekenksmingas aplinkai ir saugus sveikatai kaip natūrali mediena ar plytelės. Tačiau be išorinio poveikio polivinilchloridas yra inertiškas ir nekelia pavojaus žmonėms. Todėl jo naudojimas leidžiamas net įvairiose medicinos ir vaikų švietimo įstaigose.

Vinilo laminatas atrodo labai panašus į klasikinį, tačiau turi šiek tiek kitokią struktūrą. Plokštelėse yra kvarco smėlio, armatūros tinklelio ir suspausto vinilo. Kaip išorinis paviršius naudojamas dekoratyvinis sluoksnis, kuris gali būti papuoštas beveik bet kuriuo modeliu, naudojant nuotraukų spausdinimą. Norint pratęsti vaizdo naudojimo trukmę, ant modelio padengiamas apsauginis sluoksnis, kurį sudaro poliuretano lakas su aliuminio oksidu. Tokios dangos storis neviršija 4 mm, o atsparumas dilimui priklauso 43 klasei. Pilies vinilo laminatas – viena populiariausių butų apdailos medžiagų.

Priklausomai nuo laminato prijungimo būdo, galite pasirinkti šias parinktis:

 • lipnus laminatas;
 • pilies vinilo laminatas.

Pirmuoju atveju skirtumas yra tas, kad danga turi specialią intelektualiąją juostą, kuri išsikiša iš apačios ir yra lipni juosta. Antruoju atveju naudokite įprastą „Click“ ryšį, kuris yra pateikiamas beveik visuose klasikiniuose laminatuose. Šiek tiek vėliau mes apsvarstysime, ar vinilo pagrindu galima dėti laminatą ant vinilo pagrindu pagaminto linoleumo, ar geriau, jei pageidaujate, kad būtų naudojamas tradicinis substratas.

Tokios grindų dangos kaina yra gana didelė, todėl ji ne visada yra prieinama, tačiau šis nedidelis vinilo laminato trūkumas visuomet mokamas. Jei vis dar nuspręsite dėl tokio tipo dengimo įrengimo, vaizdo klojimo vinilo laminatas jums bus puikus pagalbininkas.

Santykinai nauja, bet jau gana populiari – kvarco-vinilo medžiaga. Kas tai skiriasi nuo visų kitų? Visų pirma – trijų sluoksnių struktūra, užtikrinanti beveik visas technines dangos savybes.

Kvarcinio vinilo laminatas yra nurodytas 43 klasėje, o jo kaina yra gana didelė, palyginti su kitų tipų dangomis. Ir tai nenuostabu, nes tarp dviejų išorinių kiekvieno elemento sluoksnių yra taip vadinamas kvarco agregatas. Tokia gamybos technologija užtikrina maksimalų medžiagos stiprumą ir stabilumą, tačiau tuo pat metu daro įtaką jo kainai.

Be to, turėsite mokėti už dar vieną malonų priedą – išorinio dengimo sluoksnio apdorojimą dezinfekuojančiu junginiu. Taip atsitinka sidabro jonizacija, kuri lemia reikšmingą kainos padidėjimą ir tuo pat metu užtikrina maksimalią laminato apsaugą. Mokslinių tyrimų ekspertų teigimu, tokiu būdu apdoroto paviršiaus bakterijų skaičius sumažėja 2 kartus.

Vienas iš svarbiausių argumentų, siekiant naudoti nominalųjį aprėptį, yra gebėjimas jį pritvirtinti prie bet kokio tipo pagrindų. Nepriklausomai nuo to, ar tai plytelė, senas linoleumas ar betonas, galite lengvai uždėti kvarcinio vinilo laminatą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: