Šiltnamis agurkams su savo rankomis: geriausių dachos sprendimų nuotraukos

Mūsų regione agurkų šiltnamių auginimas yra gana dažnas, nes dėl šio metodo ankstyvą pavasarį galite mėgautis savo daržovėmis. Bet kaip jiems sukurti tinkamą mikroklimatą? Apsvarstykite, kaip padaryti savo rankose agurkams šiltnamį: nuotraukų pavyzdžiai, diagramos, taip pat kai kurios paruoštos dizaino parinktys, kurias galima įsigyti.

Kuris yra geresnis: padarykite agurkams šiltnamį savo rankomis arba nusipirkite paruoštą

Šiandien galite lengvai įsigyti paruoštą šiltnamį agurkams, kurie bus pakankamai įrengti svetainėje ir pradėti naudoti. Nepaisant to, daugelis savininkų pirmenybę teikia namų dizainui. Apsvarstykite, kokią naudą teikia ši ar kitokia galimybė, ir kas iš tikrųjų yra geresnė.

Tarp baigtų šiltnamių privalumų galima pastebėti, kad dizainas yra visiškai paruoštas naudojimui, kuris taupo jus nuo visų problemų, susijusių su jo statyba: skaičiavimais, medžiagų įsigijimu ir surinkimu. Tačiau šis sprendimas taip pat turi daug trūkumų, susijusių su tam tikrais šiltnamio dydžio ir formos apribojimais.

Jei norite įsigyti agurkų šiltnamį, turėsite susidurti su tokiu reiškiniu kaip standartiniai dydžiai, kurie ne visada tinka konkrečiai svetainei. Be to, nėra galimybės daryti įtaką jų formai. Taip pat galima priskirti trūkumus ir jų didelę kainą.

Jei dirbate sau, galite įdiegti puikiai tinkamo dydžio ir formos dizainą. Tokį šiltnamį bet kuriuo metu galima išardyti ir surinkti, jei reikia.

Negalime pamiršti apie sunkumus, su kuriais reikės susidurti šiame procese. Tam, kad dizainas būtų tvirtas ir patikimas, būtina tiksliai atlikti skaičiavimus ir juos laikytis statybos procese. Nepaisant to, kad naminių šiltnamio efektą sukeliančių šiltnamio efektą sukeliančių dujų kaina bus mažesnė už gatavų statinių kainą, atsižvelgiant į praleistą laiką ir pastangas, išlaidos gali būti beveik tokios pat.

Geras patarimas! Prieš pirkdami visas reikalingas medžiagas darbui, reikia atlikti tikslius skaičiavimus. Priešingu atveju kyla pavojus, kad bus perkrauta ir trūksta medžiagų arba bus per daug.

Jūsų šiltnamio efektas ir patikimumas priklausys nuo pasirinktų lankų kokybės, todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į šią problemą. Prieš teikiant pirmenybę vienai ar kitai galimybei, rekomenduojama atsižvelgti į kiekvieno privalumus ir trūkumus. Šiam tikslui tinkamos keturios medžiagos: plienas, metalas, plastikas, aliuminis.

Verta atkreipti dėmesį į šių medžiagų kainos skirtumą, nes jų kaina yra labai skirtinga. Brangiausias – aliuminio lankas, be to, gana sunku dirbti su jais. Būtina pasirinkti pakankamo stiprumo ir storio gaminius, taip pat tokį patį dydį. Aliuminio vamzdžių naudojimo privalumai:

 • didelis stiprumas ir ilgas eksploatavimo laikas;
 • mažas svoris;
 • medžiagų atsparumas koroziniams procesams;
 • paprastumo dengimo medžiaga.

Tačiau šios išlaidos ir pastangos yra visiškai pagrįstos. Rezultatas bus patvari, lengva konstrukcija, kurią lengva sumontuoti tiek iš anksto paruošto pagrindo, tiek tiesiog į žemę.

Tai bus daug lengviau dirbti, jei pirmenybę teikiate metalo lankams, naudojamiems šiltnamiui PVC apvija. Palaikius tokias savybes kaip mažas svoris ir didelis patvarumas, pirkimas jums kainuos daug pigiau. Be to, perskaitę instrukcijas apie tai, kaip surinkti šiltnamį iš lankų ir filmų, galite lengvai ir greitai surinkti struktūrą.

Geras patarimas! Nuspręsti pirkti metalo-plastikinius vamzdžius šiltnamiui, geriausia teikti pirmenybę didesnio skersmens produktams, nes jie turi didesnį atsparumą ir atsparumą korozijai.

Plastikiniai lankai šiltnamiui išlieka paprasčiausias, pigiausias ir todėl populiarus variantas. Su jais lengva dirbti, o maža kaina ir ilgas tarnavimo laikas viršija visas kitas medžiagas. Vienintelis dalykas, kurį verta apsvarstyti, yra tai, kad geriau pirkti plastikinius arkos šiltnamiui, kurio skersmuo ir tankis yra didesnis. Tai padės sutaupyti laiko ir pastangų, o baigtos konstrukcijos stiprumas bus didesnis.

Naminiai šiltnamiai agurkams gali skirtis vienas nuo kito daugeliu charakteristikų, pradedant nuo to, kokios medžiagos buvo naudojamos jos konstrukcijai ir baigėsi dydžiu ar forma. Žinoma, galite sukurti savo schemą, kuri geriausiai tinka siūlomoms sąlygoms, tačiau tam reikia daug pastangų, ir niekas nepanaikino rimtų klaidų rizikos.

Apsvarstykite kai kurias iš populiariausių šiltnamio agurkų, turinčių savo rankas, privalumus, ypač jų konstrukciją ir eksploatavimą.

Lengviausias būdas padaryti šiltnamį pats – naudoti šiam tikslui plėvelės ir metalo lankus. Nors šis dizainas nebus pernelyg stiprus, jis yra labai patogu, nes jis lengvai suremontuojamas ir, jei reikia, išmontuojamas. Naudojant laužo medžiagas, polietilenas, padengęs lanką, yra fiksuotas, o tai leidžia šiltnamiui išlaikyti vientisumą.

Siekiant aprūpinti vietą agurkams auginti ir suprasti, kaip padengti šiltnamį iš lankų su filmu, būtina laikytis šių veiksmų algoritmo:

 • Pasirinkite tinkamą vietą saulei gauti. Pageidautina, kad vieta po šiltnamiu būtų tam tikru mastu, kad būtų išvengta vandens susikaupimo ir stagnacijos lietaus atveju;

 • pažymėkite teritoriją, nukreipiant šiltnamį iš rytų į vakarus. Maksimalus šio dizaino agurkų šiltnamio dydis yra 2 m pločio ir 3-4 m ilgio;

Susijęs straipsnis:

Šiltnamio efektas iš profilio vamzdžio tai padaryti patys: baigtų statinių nuotraukos
Šiltnamis iš profilio vamzdžio tai patys: nuotrauka ir darbo etapų aprašymas. Kaip pasirinkti dizaino vietą ir padengimo medžiagą. 

 • naudojant medines lentas padarykite mažą rėmą (apie 20 cm) aplink būsimą sodo lovą;
 • stebėdamas apie 50-60 cm žingsnį, visą lentos ilgį, padarykite skyles, kurios padėtų pritvirtinti lankus;

Geras patarimas! Bet kurie lankstūs metaliniai elementai, įskaitant vielą, gali būti naudojami kaip lankai.

 • naudodami metalinę vielą, prijunkite lankus viršutiniuose taškuose. Tai suteiks rėmo papildomo standumo;
 • plėvelė, su kuria planuojate padengti šiltnamį, turi būti ne mažesnė kaip 120-200 μm storio, kitaip ji pernelyg dažnai perplės;
 • vienoje iš ilgų šiltnamio šonų, plėvelė turi būti tvirtai pritvirtinta, o kita vertus, pakanka jį nuspausti su kažkuo sunkiu (plytų, akmenų, lentų);
 • Trumpi plėvelės kraštai gali būti pritvirtinti naudojant tas pačias medžiagas arba priveržti ir pritvirtinti kaiščiais, kaip jie daromi, kai nustatoma palapinė.

Kaip ir įrengimas, tokio paprasto šiltnamio efektą sukeliančio agurkų su savo rankomis veikimo procesas savininkams nekelia jokių sunkumų. Viskas, ką reikia padaryti, yra atsukti vieną iš plėvelės kraštų, kad oras, vanduo ir augalai būtų prižiūrimi.

Dėl paprasto ir patogaus dizaino, šiltnamių drugelis turi šlovę tarp vasaros gyventojų, o tai leidžia efektyviai panaudoti visą turimą erdvę ir tuo pat metu laikytis visų lovų. Tokie dizainai yra patvaresni ir patvaresni nei ankstesnė versija, o jų agurkams suteikiamos apsaugos lygis yra daug didesnis.

„Drugelis“ gali atlaikyti gana sunkius orus. Tai pasakytina apie lietaus, krušos ir net sniego, kurio lygis neviršija 10 cm, tačiau net karštu oru šis šiltnamis yra labai patogu, nes jis gerai vėdinamas.

Išoriškai šis dizainas panašus į namą su stoginiu stogu, kurio kiekviena dalis gali būti atidaryta. Ši sistema leidžia savininkui patekti į bet kurią šiltnamio efektą sukeliančių dujų dalį arba tiesiog vėdinti. Dažnai parduodami šiltnamių drugeliai, tačiau jie taip pat gali būti statomi atskirai.

Jei perkate paruoštą šiltnamį iš šio dizaino, tai bus pagamintas iš metalo ir polikarbonato (kartais stiklo). Tačiau savarankiškam darbui tinkamesnis medinis rėmas ir polietilenas ar stiklas.

Atkreipkite dėmesį! Vienas iš sudėtingiausių šiltnamių drugelio komponentų yra užraktas. Todėl būtina atidžiai apsvarstyti ir planuoti visus darbo etapus.

Žingsnis po žingsnio apsvarstysime, kaip agurkams „Butterfly“ sukurti šiltnamį:

 • kruopščiai išvalykite žolės ir svetimkūnių statymo vietą;
 • sukurti rėmą, naudoti aukštos kokybės lentas (geriausiai tinka nuo spygliuočių medžių);

 • Šiltnamį galite įdiegti tiesiai ant žemės, tačiau geriau iš jos paruošti pagrindą, kad būtų išvengta bazės puvimo ateityje. Norėdami tai padaryti, nuimkite viršutinį dirvožemio sluoksnį ir padarykite apie 10-15 cm drenažo sluoksnį naudodami smulkų žvyrą;
 • įdėkite stiklą į paruoštus rėmus (leidžiama naudoti paprastą langą) ir juos tvirtai pritvirtinti;
 • pritvirtinti visus dizaino elementus.

Siekiant apsaugoti medieną ir išvengti puvimo procesų, būtinai apdorokite visus medinius elementus su specialia medžiaga. Tai žymiai pailgins jūsų šiltnamio efektą.

Ne taip seniai atsirado naujo tipo šiltnamiai, kurių gamybai jie naudoja tokią medžiagą kaip polikarbonatas. Ši sintetinė medžiaga plačiai naudojama žemės ūkio srityje ir dažnai naudojama įvairiems tikslams, įskaitant šiltnamių kūrimą.

Šios medžiagos privalumai yra nedidelis svoris, taip pat atsparumas mechaninėms apkrovoms. Polikarbonato skaidrumas yra apie 80-85%, o tai leidžia augalams gauti reikiamą saulės šviesos kiekį. Tuo pačiu metu jis yra atsparus krituliams ir lėtai atvėsina, ilgiau išlaiko šilumą šiltnamyje.

Pirkti šiltnamį agurkams iš polikarbonato nėra sunku, tačiau dirbant su šia medžiaga yra gana paprasta, daugelis žmonių nori daryti viską su savo rankomis. Kad rezultatas nebūtų nusivylęs, turite laikytis kai kurių rekomendacijų, kaip dirbti su šia medžiaga:

 • šiltnamio efektą sukeliančių plokščių storis turi būti ne mažesnis kaip 4 mm ir ne didesnis kaip 6 mm;
 • Kadangi augalams reikia ne tik saulės šviesos, bet ir šviežio oro, kruopščiai galvokite apie vėdinimo sistemą ir kaip bus atliekamas laistymas;

 • Aštriu peilis puikiai tinka polikarbonatui sureguliuoti iki norimo dydžio, tačiau darbo metu svarbu nepažeisti jo paviršiaus, nes labai lengva palikti įbrėžimus;
 • siekiant išvengti nereikalingų medžiagų sąnaudų, atidžiai apskaičiuokite viską iš anksto ir bandykite veikti pagal šiuos skaičiavimus.

Speciali priežiūra ir priežiūra šiltnamio polikarbonatui. Nerekomenduojama valyti valymo priemonių. Tai neigiamai paveiks jo išvaizdą: jis išnyks ir neteks savo patrauklumo. Norint pašalinti užterštumą, pakanka jį nuvalyti drėgnu skudurėliu.

Norint padaryti agurkams šiltnamį, jums reikės šių medžiagų:

 • mediniai strypai arba metalo profiliai šiltnamio rėmo rėmai;
 • polikarbonato lakštai;
 • plėvelė arba ruberoidas;
 • varžtai ir atsuktuvas.

Kokios medžiagos jums reikia, reikia suskaičiuoti atskirai, nes tai priklauso nuo struktūros dydžio.

Atkreipkite dėmesį! Apsauginė danga reikalinga ne tik mediniams šiltnamio elementams, bet ir metalui. Norint išvengti korozijos, reikia apdoroti metalines dalis.

Pasiruošimas tokiam šiltnamiui įrengti turi prasidėti pamatu. Norėdami tai padaryti, reikia kasti tranšėjos, kurios gylis bus 0,5 m, o plotis – 2 m. Tranšėjos ilgis priklausys nuo to, kokio dydžio šiltnamį planuojate įdiegti. Į duobę pilamas smėlio ir žvyro sluoksnis, ant kurio yra padengtas 30 cm storio dirvožemio sluoksnis. Po to galite pradėti hidroizoliacinį sluoksnį, kuriam reikės plėvelės ar stogo dangos.

Medinį pagrindą sureguliuojame pagal paruošto pamato dydį, kurį sumontuojame ir tvirtai pritvirtiname. Po to iš lentų ar strypų gaminame lentas su šlaitu. Stebint 1 m žingsnį, jį pritvirtiname prie rėmo stovo pagrindo, po kurio pridedame polikarbonato lakštus. Kadangi tai yra gana trapi medžiaga, kuri gali lengvai įtrūkti, po varžtais rekomenduojama naudoti metalines poveržles.

Šiltnamių namelis idealiai tinka auginti tokius augalus, kaip agurkai, nes jie gali augti iki 1,5 metrų aukščio. Tradiciniai šio dizaino lankai nėra tinkami, nes jie nebus tvarūs, tačiau turimos medžiagos ir dangos medžiagos yra tinkamos šiam tikslui. Žinoma, galite suvirinti sunkiųjų metalinių vamzdžių rėmus, bet tai kainuos daug.

Verta pradėti nuo surinkimo dėžutės, kuri taps šiltnamio pagrindu. Po to galite pereiti prie viršutinės dalies tvirtinimo. Geriausia naudoti šią medinę siją, kurios ilgis yra 1,7 m, o skerspjūvis yra 50×50 mm. Vienoje pusėje ji pritvirtinama prie pagrindo, lygiai taip pat, kaip ir lankuose.

Svarbu, kad užfiksuojant medieną, ji turėtų būti nukreipta į lovą. Taip pat pritvirtinti du priešais vienas kito esančių elementų galai, kurie jiems suteikia namelių formą.

Kad konstrukcija būtų stipresnė, tarp vertikalių atramų, esančių statinėje, įrengti skersinius strypus, kurie, be to, taps pagrindu plėvelės tvirtinimui. Pačioje viršuje, vietose, kur susitinka strypai, pritvirtinta kieta lenta.

Baigtas rėmas gali būti padengtas tik filmu. Norint užsikimšti vėjas, jis nesulaužė, todėl polietileną galite prikabinti prie skersinių lentų.

Geras patarimas! Norint, kad augalai būtų patogūs takui, tokioje palapinėje, galite ištiesti paprastą sodo tinklą.

Nepriklausomai nuo to, ar jūs savo rankomis sukūrėte agurkų mini šiltnamį, ar pastatėte pilnavertį šiltnamį, labai svarbu racionaliai naudoti patalpoje esančią erdvę. Paprastai šiltnamio arkos ar kitų elementų, sudarančių rėmelį, dydis yra pasirinktas atsižvelgiant į tai, kad ateityje reikės rūpintis augalais.

Štai keletas rekomendacijų, kurios padės tinkamai organizuoti agurkų šiltnamyje esančią erdvę:

 • mažoms konstrukcijoms ideali schema sodinti agurkus į šiltnamį bus erdvės padalijimas į dvi lygias dalis, kur šonuose bus lovos ir kelias viduryje;

 • kad lovos būtų aiškiai apibrėžtos, pagalvokite apie tvorą. Jis gali būti nedidelis, tačiau turi aiškiai apibrėžti nusileidimo vietas ir eiles;
 • Būtinai apdorokite specialia apsaugine medžiaga visas medžiagas, naudojamas šiltnamio viduje. Tai padės išvengti puvimo dėl padidėjusio drėgmės;
 • reikia dėmesio ir dirvožemio, esančio šiltnamyje, ir kurioje jūs gaminsite sodinimo agurkus. Jo drėgmė neturėtų būti per didelė, ypač šaltuoju metų laiku;

 • Aukšta drėgmė šiltnamyje yra būtina sąlyga geram augalų augimui, todėl visos medžiagos, kurias planuojate naudoti takams ir tvoroms dekoruoti, turi būti atsparios drėgmei ir temperatūrai.

Tiksliai laikytis rekomendacijų dėl agurkų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažinimo ateityje, daug problemų, susijusių su trūkumų šalinimu. Taip sutaupote laiko ir pastangų klaidoms pašalinti.

Kad agurkams būtų sukurtas mini šiltnamis, galite naudoti įvairias turimas medžiagas. Įskaitant tuos, kurie įprastame gyvenime esame įpratę išmesti beprasmiškai. Apsvarstykite keletą paprastų variantų.

Tušti plastikiniai buteliai laikomi šiukšlėmis, tačiau jie gali būti naudingi namų ūkyje. Įskaitant, kada būtina įrengti agurkų sodinimo vietą. Žinoma, norint užtikrinti standumo projektą, reikės kitų medžiagų, tokių kaip medinis rėmas. Tačiau šis dizainas bus pagamintas iš tų medžiagų, kurios gali būti randamos bet kuriame name.

Geras patarimas! Naminiams šiltnamiams geriausia, kad iš metalo laužo būtų pagamintas stoginis stogas, nes medinė bazė nesulenktų ir ant plokščio stogo gali kauptis vanduo.

Pastatęs primityvų medinį rėmą, jis turi būti apgaubtas. Tam reikia plastikinių butelių. Jie gali būti tos pačios arba skirtingos spalvos, tačiau svarbu, kad į šiltnamį patektų pakankamai saulės spindulių, kad būtų geriau atsisakyti pernelyg tamsos.

Kiekvieno butelio apačia ir kaklas turi būti nuimami. Po to likusi dalis supjaustoma ir plečiama taip, kad būtų gautas lygus plastikinis stačiakampis. Tada reikia nutiesti gautus elementus kartu su viela. Surinkus reikiamo dydžio fragmentą, jį lengva pritvirtinti prie rėmo, naudojant statybinį segtuvą.

Atsižvelgiant į tai, kad viela nebus užplombuota, stogui būtina naudoti papildomą polietileno sluoksnį. Taigi, su minimaliomis lėšomis, galite padaryti šiltnamį agurkams iš lentų ir plastikinių butelių.

Kita galimybė taupyti pinigus ir padaryti šiltnamio efektą sukeliančias medžiagas iš metalo laužo medžiagų yra tikslinga naudoti senus langų rėmus. Jei jų yra pakankamai, galite sukurti visiškai skaidrų dizainą su atidarymo viršuje. Jei rėmų nepakanka, prie pastato galite statyti struktūrą, naudodami savo sieną kaip vieną iš šonų. Svarbu užtikrinti, kad viršutinis rėmas būtų ant nuolydžio, priešingu atveju ant stogo nuolat sukauptų lietaus vanduo.

Net jei turite tik vieną langą, vis tiek galite įrengti nedidelį šiltnamį. Šiuo tikslu puikiai dera senas šaldytuvas, kurį dažnai galima rasti namuose.

Peržiūrėję vietos parinkimo ypatybes, taip pat bendras rekomendacijas, kaip agurkams gaminti šiltnamį, galite pereiti prie surinkimo. Visų pirma, apdorokite visas medines rėmo dalis specialiu apsauginiu impregnavimu ir dažais. Svarbu, kad gatavo dėžės pokrypis būtų ne mažesnis kaip 30?

Dėl šios priežasties galinė siena turi būti įrengta aukštesnė nei priekinė sienelė.
Jei pastatysite statybos konstrukciją deramai, tai visiškai įmanoma organiškai prisitaikyti prie bendro svetainės dizaino, pagaminto su jūsų pačių rankomis, agurkų šiltnamiu. Tokių šiltnamių pavyzdžių galima rasti internete teminiuose forumuose ir tinklaraščiuose.

Norint auginti agurkus, nebūtina įsigyti šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Tarp laužo medžiagų galima rasti 4 metrus lanksčios medžiagos. Norint sukurti tvirtą vynuogių konstrukciją, jums reikia senos sodo žarnos ir vynmedžių, kuriuos galima rasti beveik bet kuriame vandens telkinyje. Svarbiausia yra pasirinkti pakankamai ilgus strypus, kurių storis ne mažesnis kaip 10 mm.

Surinkti vynmedžiai turi būti išvalyti iš mazgų ir žievės. Po to esama sodo žarna turi būti supjaustyta į gabalus, kurių kiekvienas bus apie 20 cm. Svarbu, kad vynmedis į ją įeiti kuo glaudžiau. Rezultatas turėtų būti vienas pilnas lankas, susidedantis iš žarnos gabalo ir dviejų strypų šakelių.

Taikant įprastinio arkinio šiltnamio kūrimo principą, ant paruošto rėmo sumontuotas reikiamas lankų skaičius, padengtas polietilenu, tvirtai jį traukiant ir prireikus pritvirtinant.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: