Benzino generatorius namams ir sodui: įrenginio įrenginys ir charakteristikos

Jei privačiame name, dachoje ar statybvietėje periodiškai vyksta neplanuotas elektros energijos išjungimas, tuomet jūs turite galvoti apie generatoriaus pirkimą. Šis įrenginys gali teikti autonominį bet kurio objekto maitinimą. Populiarus namams skirtas benzino generatorius, pasižymintis paprastu veikimu ir papildoma nauda.

Benzino generatorius 5 kW: kaina, kuri yra geresnė privačiam namui

Jei neatsižvelgiate į papildomas gamintojo savybes ir prekės ženklą, reikia pažymėti, kad galia turi tiesioginę įtaką generatoriaus kainai. Kuo didesnis šis skaičius, tuo brangesnis prietaisas kainuos. Renkantis generatorių, jokiu būdu neturėtumėte pradėti tik nuo kainos: ekspertai rekomenduoja atlikti prietaiso galios apskaičiavimą.

Jei išsaugosite ir įsigysite mažos galios prietaisą, jis negalės susidoroti su savo užduotimis: arba namuose esantys elektros prietaisai neįsijungs, arba generatorius turės dirbti savo pajėgumų ribose. Tai nesukels nieko gero. Sprendimas pirkti generatorių namams, kuriuose yra per didelis galios lygis, taip pat nėra teisinga. Toks modelis kainuos per daug. Be to, kyla papildoma problema: degalų sąnaudos išlieka reikšmingos net ir tada, kai įrenginys nėra pilnai pakrautas.

Generatoriaus galios skaičiavimo etapai:

  • sudarė namuose naudojamų elektros prietaisų sąrašą;
  • nurodomas jų vardinis pajėgumas (nurodytas pase arba ant etiketės);
  • prietaisai skirstomi į grupes pagal svarbą;
  • išsiskiria nuolat naudojami prietaisai;
  • kairiojo galios rezervo (apie 20%).

Norėdami pasirinkti idealų inverterio benzino generatorių, turėtumėte atkreipti dėmesį į pradinį srovės santykį. Gamintojai dažnai nurodo atitinkamą informaciją duomenų lape arba tiesiogiai ant paties prietaiso. Šios koncepcijos esmė yra ta, kad norint pradėti bet kokį generatorių reikia daugiau energijos nei užtikrinti jos stabilų veikimą. Todėl pradiniai galios indikatoriai turėtų būti padauginti iš atitinkamo koeficiento.

Pagrindinis benzino generatorius: prietaisų klasifikacija

Kad nebūtų painiojami su veiklos rodikliais, rekomenduojama išsamiai išnagrinėti pagrindines šių prietaisų klases. Specifikacijos padės suprasti, kas yra geriau nei 3 kW dujų generatorius, kurio kaina gali labai skirtis. Šie prietaisai tinka nedidelio privačiojo namo ar namo apšvietimui. Prietaiso galia yra pakankama vandens siurblio ir šaldytuvo veikimui užtikrinti.

Geras patarimas! Laikinai naudojant generatorių, geriau atjungti įrenginius, kurie suvartoja didžiausią galią. Mes kalbame apie dulkių siurblį, elektrinę ir mikrobangų krosnelę, skalbimo mašiną ir elektrinį virdulį. Kita vertus, nešiojamas kompiuteris, dienos šviesos lemputė ir televizorius suvartoja nedidelį energijos kiekį.

Siekiant užtikrinti patogų viešnagę namuose, geriau įsigyti 5 kW benzino generatorių, kuris leis jums žiūrėti televizorių, dirbti su kompiuteriu ir net ruošti maistą ant elektrinės viryklės.

Siekiant suteikti namą su dideliu plotu su elektros energija, nepakanka nusipirkti 5,5 kW talpos benzino generatoriaus, nes šiuo atveju geriau remtis galingesniais modeliais. Šiuo atveju nuomininkai galės mėgautis oro kondicionieriumi, pastovia šiluma ir karštu vandeniu, šildomu elektriniu katilu. Galite periodiškai prijungti neesminius prietaisus, pvz., Dulkių siurblį. Toks prietaisas gali būti tinkamas ne tik dideliam namui, bet ir biurui ar administracinei įstaigai.

Statistika rodo, kad 1 kW benzino generatorius susidurs su elektros tiekimu nedideliam kaimo namui. Tokių struktūrų atžvilgiu nėra prasmės įsigyti pernelyg galingų modelių, kurie sunaudotų daug kuro.

Kaip ir bet kuriame techniniame įrenginyje, generatorių kaina tiesiogiai priklauso nuo jų funkcionalumo ir pagrindinių charakteristikų. Galite pasirinkti ne tik tarp vienfazių, bet ir trifazių modelių. Neseniai vis labiau populiarėja universalūs prietaisai.

Norėdami suprasti, kiek generatorius kainuoja, turite susipažinti su jo charakteristikomis. Vienfaziai įrenginiai geriausiai tinka mažam privačiam namui. Inverterių generatoriai kainuos vidutiniškai nuo 50 iki 80 tūkstančių rublių. Skirtingas trifazių analogų bruožas yra dviejų lizdų buvimas skydelyje vienu metu. Vienas iš jų yra vienfazis (220V / 16A), o antrasis – trifazis (380V / 16A). Todėl toks įrenginys gali lengvai tiekti elektros energiją vartotojams.

Už priimtiną kainą galima įsigyti universalaus tipo kotedžo benzino generatorių. Toks įrenginys vienodai sėkmingai tiekia elektros energiją tiek vienfaziams vartotojams, tiek trifaziams įrenginiams. Pirmoje grupėje yra buitinės technikos, taip pat statyboje naudojamos priemonės. Apskritai galima teigti, kad universalūs modeliai yra praktiškesni. Dėl savo pažangių funkcijų jie gali suteikti vartotojams maksimalų komfortą. Tačiau jie gali dirbti skirtingais režimais.

Ekspertai nerekomenduoja įsigyti trifazių generatorių, skirtų naudoti privačiame name. Šį teiginį galima lengvai pareikšti. Mes kalbame apie visavertes elektrines, kuriose kiekvienas etapas patenka tiesiai trečdaliu visų pajėgumų. Svarbus dalykas yra vadinamasis krovinio disbalansas. Tai reiškia, kad kiekvienas etapas negali viršyti 25% galios, palyginti su likusiais etapais.

Daug kas priklauso nuo pačių prietaisų. Jei namuose naudojami tik vienfaziai įrenginiai, tada nėra prasmės įsigyti trifazio generatoriaus. Tai lems neefektyvų energijos naudojimą ir maksimalų degalų suvartojimą. Taip pat reikėtų suprasti, kad benzino generatorių remontas gali būti gana daug laiko reikalaujantis procesas.

Geras patarimas! Visai įmanoma naudoti trifazę elektrinę kartu su trifaziu automatiniu, nors visos elektros linijos turi būti kruopščiai apskaičiuotos. Tada jie vėl turėtų būti perkelti, atsižvelgiant į tam tikrą fazių „pusiausvyrą“.

Benziną gaminantys generatoriai gali būti naudojami privačiuose namuose ir kotedžuose. Geriausiu būdu šie įrenginiai pasirodė esąs atsarginis energijos šaltinis. Jei namas yra patalpoje, kurioje elektros energija periodiškai atjungiama nuo elektros tinklo, generatorius bus tikras išgelbėjimas.

Pagrindiniai benzino generatorių privalumai:

  • tylus valdymas;
  • kompaktiškas dydis;
  • mažas svoris;
  • priimtinas išlaidas.

Šiuolaikiniai 4,5 kW benzino generatoriai yra optimaliai pritaikyti privačių namų poreikiams. Už nedidelį kaimo namą galite pasiimti mažiau galingų kolegų.

Siekiant aprūpinti biurus, parduotuves, įmones ir įvairias parduotuves su elektros energija, būtina įsigyti elektros energijos generatorių, turinčio daugiau galios. Šiuo atveju galingumas iki 7 kW bus optimalus. Yra logiška pažymėti, kad tokių įrenginių kaina didėja didėjant galios indikatoriams.

Paprasčiausias ir prieinamesnis generatoriaus paleidimo tipas yra rankinis paleidiklis. Šiuo atveju maitinimo blokas išjungiamas traukiant specialų kabelį. Šis metodas yra labai paprastas, tačiau tinka tik buitiniams modeliams. Bet kuriam namams su automatiniu paleidimu naudojamu benzino generatoriumi būdingi dideli galios indikatoriai ir įspūdingas techninių galimybių sąrašas.

Šiandien populiarūs yra elektriniai starteriai. Tokiu atveju paleidimas atliekamas tiesiog pasukant raktą, kuris anksčiau buvo įdėtas į uždegimo užraktą. Šis metodas leidžia, jei reikia, greitai pradėti elektrinę. Elektrinio starterio efektyvumą užtikrina įmontuotas 12V akumuliatorius. Dėl šios aplinkybės mechanizmas veikia net ir šalta.

Jei pageidaujate, galite įsigyti generatorių su nuotolinio paleidimo elektros paleidikliu modelius. Komplekte yra nuotolinio valdymo pultas su antena. Elektros stoties pradžia yra toli. Tam nereikia palikti namų. Galutinė elektros generatorių kaina papildomai priklauso nuo jo paleidimo metodo.

Šiuolaikiniai generatoriai gali būti aprūpinti automatiniu atsargų perkėlimu (ATS). Šis sprendimas idealiai tinka parduotuvėms ir mažmeninėms patalpoms, kurioms reikia nuolatinės prieigos prie elektros energijos. Atitinkami prietaisai automatiškai pradeda veikti, jei išnyksta tinklo įtampa. Tai labai svarbu vasarą parduotuvėse, kuriose yra šaldytuvai ir šaldikliai.

Iš pradžių 5 kW benzino generatoriaus su automatiniu paleidimu kaina gali išgąsdinti vartotojus, tačiau tai yra labai galingas įrenginys, turintis puikių eksploatacinių savybių. Kita vertus, nėra prasmės įsigyti tokį rimtą vienetą mažai parduotuvei ar namams.

Geras patarimas! Daugelis veiksnių turi įtakos generatorių kainai. Tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad vidutiniškai dyzelinio variklio kaina yra dvigubai didesnė už benzino modelių kainą. Dėl šios priežasties vartotojams rekomenduojama skirti ypatingą dėmesį antrajai galimybei.

Atitinkamas prietaisas turi skirtingus korpusų variantus. Populiaresni yra atviro karkaso generatoriai. Atviroji konstrukcijos išvaizda leidžia maitinimo blokui ir generatoriui patekti į patvariausią metalinį rėmą. Šis rėmas yra pagamintas iš vamzdžių, pasižyminčių apvalia sekcija.

Apibendrinant, reikėtų pažymėti, kad net ir nereikšmingiausias, iš pirmo žvilgsnio, detalės ir funkcijos gali turėti įtakos benzino generatorių kainai. Ne visada pelninga pirkti brangiausią modelį. Gali būti, kad ji turės daugiau galios nei to, kurį reikia kambariui. Dėl šios priežasties degalų sąnaudos bus maksimalios, ir jūs galite pamiršti generatoriaus efektyvumą.

Svarbus vaidmuo tenka ir gamintojo šlovei. Pirmiausia prekės ženklas turi būti patikimas ir stabilus. Atsakingi gamintojai teikia ilgalaikę garantiją savo produktams, kurie jau turėtų paskatinti jų aukštą kokybę.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: