Saunos iš medienos: mediniai pastatai su skirtingais išdėstymais

Kiekvienas žemės sklypo savininkas nori sukurti geros poilsio vietą, kur jūs galite ne tik gerai praleisti laiką su šeima ir draugais, bet ir gauti sveikatą bei energiją. Šią užduotį lengva valdyti vonios iš baro: skirtingo išdėstymo pastatų projektai padės sukurti patogų ir gražią pastatą net nedideliame plote, labai prieinamą kainą.

Vonios statybai skirtos medinės juostos savybės

Namų ir vonių statybai kaip sienos medžiaga šiandien dažnai naudojama mediena, kuri turi visas unikalias natūralias medienos savybes. Tačiau, skirtingai nei rąstinis namas, ši medžiaga pasižymi aukštu izoliacijos laipsniu ir dideliu darbo greičiu, susijusiu su statyba.

Ši statybinė medžiaga turi didelių privalumų, kurie jaučiami tiek statybos metu, tiek pastato eksploatavimo metu. Apsvarstykite visus teigiamus medinės medienos aspektus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį pasirenkant statybai tinkamas medžiagas:

  • dėl griežtos patikrintos detalių geometrijos žymiai sumažėja gaminių apdailai skirtų amatų skaičius, o tai savo ruožtu pagreitina statybos procesą;
  • Mediena yra ekologiška natūrali medžiaga, pagaminta iš aukštos kokybės medienos, kuri leidžia sukurti pastatą su antibakteriniu ir antialerginiu poveikiu;
  • medžiaga išlaiko šilumą ir palengvina papildomą sienų šiluminę izoliaciją, lyginant su rąstiniu namu;
  • patalpose, pagamintose iš aukštos kokybės medienos, optimalus drėgmės lygis spontaniškai suderinamas;
  • medžiaga suteikia palyginti nedidelį susitraukimą, palyginti su kietu rąstu;
  • medinis strypas nėra linijinis deformavimas ir didelis krekingas;

  • dėl to, kad gaminant produktą visiškai apdorojami biologiniai ir gaisro planai, pašalina puvimo, medžiagos užsidegimo ir dauginimosi mikrofloros storio tikimybę;
  • Aukšta medinių spindulių apdorojimo kokybė leidžia sumažinti išlaidas, susijusias su papildomu sienų apdaila.

Statant medines konstrukcijas naudojamas trijų tipų baras: įprasta obliuota, formuojama arba klijuojama.

Šis medienos tipas gaunamas genant medinius rąstus, turinčius tam tikrą plotį ir aukštį. Rezultatas yra stačiakampio arba apskrito skerspjūvio produktas. Kaip sienos medžiaga paprastai naudojama mediena, kurios storis yra 150-200 mm.

Palyginti su kitomis medienos rūšimis, šio tipo medžiaga turi vieną svarbų pranašumą – mažą kainą. Priešingu atveju jis praranda konkurentams. Dažnai produktai yra pagaminti iš medienos, kuri turi natūralų drėgmės lygį. Laipsniškas drėgmės sumažėjimas sukelia medinių dalių deformaciją ir susitraukimą. Todėl plyšių išvaizda būdinga obliuotai medienai. Jų kiekis tiesiogiai priklauso nuo medžiagos kokybės. Čia pirmenybė turėtų būti teikiama vertingiems medienos produktams.

Geras patarimas! Po sienos montavimo būtina išlaikyti keletą mėnesių, kad mediena susitrauktų. Tik tada galite pradėti apdailos darbus.

Nepaisant to, kad naudojant obliuotą strypą, statybiniai darbai yra mažiau darbo jėgos nei dirbant su rąstais, produktai neatitinka geometrijos, o tai lemia netikslų dalių tvirtumą. Pastatant sienas, reikia atlikti didelio masto priemones sienų izoliacijai ir jų papildomam apdailai.

Tai pagrįstas sprendimas, kai vonios statybai skirtas biudžetas yra labai ribotas. Tai patvirtina šios rūšies medienos vonios projektų nuotraukos.

Šis medienos tipas eina per frezavimo liniją, kur jam suteikiama tinkama geometrija ir tikslūs matmenys, o tai labai supaprastina montavimo darbus dėl to, kad produktai idealiai tinka vienas kitam. Nepaisant to, kad profiliuotas strypas ir įprastas, pagamintas iš medžio masyvo, prieš apdorojimą gamintojai atneša ruošinių drėgmės lygį iki 22%, o tai leidžia vėliau gauti aukštesnės kokybės produktus. Jis sumažina gatavo produkto džiovinimo tikimybę ir sumažina susitraukimą.

Šiandien gamintojai gamina kelias medžiagas su montavimo paviršiumi atskirų šuolių, griovelių ar dažnio šukos pavidalu. Ši konstrukcija labai supaprastina konstrukcijos ir sienų izoliacijos technologiją. Uždaro griovelių profiliams naudojama juostų izoliacija, kuri pastato susitraukimo atveju neleis susidurti su įtrūkimais. Profiliams su šukos izoliacija netaikoma.

Profilinės medienos vonių projektuose naudojami 100–150 mm storio, 160–280 mm pločio ir 4-7 m ilgio gaminiai, todėl galima gauti tikslią ir estetinę struktūrą. Baigiamam pastatui taip pat reikia susitraukti kelis mėnesius. Tik po to galite pradėti apdailos darbus.

Ši medžiaga yra aukščiausios kokybės. Jis sujungia visus paprasto profilio pluošto privalumus be jo trūkumų. Tuščia, įeinanti į frezavimo liniją, yra plokščių masyvas. Jie yra iš anksto atrinkti, poliruoti, išdžiovinti ir tvirtai priklijuoti kartu su specialia drėgmei atsparia klijais. Produktų storis yra 180 mm, ilgis 12 m. Baras turi optimalų drėgmės lygį, o apdorojimo tikslumas neleidžia naudoti šilumos izoliacijos ir atlikti papildomą išorinį paviršiaus apdailą, o tai leidžia sutaupyti daug.

Geras patarimas! Gyvenamosioms patalpoms ir vonioms klijuota laminuota mediena turi atitikti FCO saugos grupę.

Klijų juosta praktiškai nesumažėja, todėl pašalinama technologinė pertrauka. Ant gaminio paviršiaus nepastebimi matomi įtrūkimai. Medžiaga nesudaro. Laikui bėgant klijų juosta deformuojasi ir nekeičia jos pradinės struktūros.

Geras patarimas! Siekiant padidinti medžiagos stiprumą ir ilgaamžiškumą, rekomenduojama jį viršyti apsauginiu laku.

Pagrindinis medžiagos trūkumas yra tai, kad laminuotos medienos vonios kaina bus didžiausia. Tačiau tai yra geriausias variantas, leidžiantis greitai ir minimaliomis pastangomis gauti tvarkingą, tvirtą, patvarią ir estetinę struktūrą.

Kadangi aukštos kokybės medinė džiovinta mediena nėra sunki medžiaga, jai nereikia tvirtos pagrindo. Čia yra tinkamas bet kokio tipo pamatas, parinktas remiantis dirvožemio savybėmis ir statybai rezervuotos vietos susikirtimo laipsniu.

Renkantis juostos pamatą, įsiskverbimo gylis bus minimalus per 0,3–0,5 m. Tačiau čia yra labai svarbus rūsio aukštis. Vonia turėtų būti įrengta virš žemės paviršiaus 0,4–0,5 m atstumu. Kad būtų sukurtas toks bendras aukštis, reikės daug medžiagų. Todėl juostos pagrindo sukūrimas yra netinkamas sprendimas. Išimtys yra dviejų aukštų vonios projektai iš baro, kur reikalingas galingas ir patikimas pagrindas sunkiam ir didelio masto statybai.

Dažnai tipiškuose vonių iš baro projektuose naudojami stulpiniai pamatai, kurie yra betono laikikliai, pagaminti iš blokų ir plytų, sumontuoti iki reikiamo aukščio. Jie įrengiami 2 m žingsniais palei visą pastato perimetrą, vidaus sienos pertvarų sankirtose, vonios viryklės įrengimo vietoje.

Stulpelinis pamatas yra nepraktiškas naudoti akmenų ir molio dirvožemiuose ir šalia vandens vamzdžio. Čia taip pat galite pastatyti krūvos pagrindą. Plieninių vamzdžių pagalba, su ašmenų varžtu, įsukamu į žemę žemiau jo užšalimo lygio, tokia pat tvarka kaip ir stulpelio pagrindo atveju. Jų viršutinė dalis yra lygi horizontalioje plokštumoje. Toks pamatas gali būti įrengtas net stačiu šlaitu.

Svarbu! Bet kuriam vonios pamatų statymui turėtų būti taikoma centralizuota suvartojamo vandens išleidimo sistema.

Šiandien daugelis specializuotų įmonių siūlo ne tik ateities statybos projektą. Čia galite nusipirkti vonią iš baro. Remiantis pasirinktu modelio projektu arba sukūrus individualų projektą, atliekamas pilnas būtinų elementų sujungimas su jungiamaisiais mazgais. Taip pat galite užsisakyti paruoštą vonią iš raktų, kurių kaina apims projekto kūrimą, visų reikiamų dalių gamybą ir jų vėlesnį surinkimą nurodytoje vietoje.

Populiariausi yra 6×6 ir 5×5 m rąstų vonios, dažniausiai tai vieno aukšto pastatai, kuriuose yra persirengimo kambarys, poilsio kambarys, dušo kambarys ir garinė pirtis. Duše galima įrengti vieną ar dvi kajutes. Garų pirtis skirta 4-5 žmonėms. Svetainės kambaryje gali apsistoti iki 8 žmonių. Tai yra geras sprendimas daugeliui šeimų.

Dideliame kambaryje galite ne tik įrengti patogią poilsio erdvę visavertėms vonios procedūroms, bet ir sukurti daugiafunkcinį svečių namą. Ir šiuo atveju iš vonios vonios projekto kaina bus didelė. Tai vidutiniškai 1,5-2 mln. Rublių. priklausomai nuo namų ploto ir statybinės medžiagos tipo. Tokia vonia su visais patogumais gali būti visiškai naudojama vasarą kaip kaimo namas. Jame yra prieškambaris, erdvus garinė pirtis, dušo kabina, vonios kambarys, virtuvė, poilsio kambarys ir keletas jaukių miegamųjų, kad svečiai ir šeimos nariai galėtų patogiai apsistoti. Dėl gerai apgalvoto projekto pastatas gali užimti 6×9 m plotą, kurio bendras plotas yra 94 m?

Šiandien yra daug skirtingų vonių projektų iš baro. Tai gali būti vieno aukšto, dviejų aukštų pastatai, pastatai su mansarda, veranda ir terasa. Vonios gali būti pagamintos iš įvairių rūšių medienos. Tinkamos galimybės pasirinkimas priklauso nuo laisvos erdvės pastatams ir būsimų savininkų finansinio pajėgumo.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: