Metaliniai stogo latakai: kainos, savybės ir montavimo funkcijos

Vanduo gali turėti pražūtingą poveikį beveik visoms statybinių medžiagų rūšims, pakenkdamas jų išvaizdai ir techninėms savybėms. Siekiant išvengti tokio poveikio, kai liečia lietaus vandenį ant namų fasado, naudokite specialias nutekėjimo sistemas. Apsvarstykite, kokie privalumai yra metalo latakai stogui: kainos, tipai ir šio tipo savybės.

Kokie yra elementai organizuotas stogo nutekėjimas

Nesvarbu, kokia medžiaga būtų drenažo sistema, ji apima keletą elementų, kurių kiekvienas turi savo paskirtį ir idealiai tinka toms sąlygoms, kuriomis jis naudojamas. Trumpai tariant, sudedamosios dalys gali būti išvardytos taip:

  • latakų nutekėjimas;

  • piltuvėliai;
  • vamzdžiai;
  • kepurės;
  • keliai ir posūkiai;
  • tinklai, užkertantys kelią šiukšlių nutekėjimui nutekamuosiuose vamzdeliuose;
  • visų rūšių tvirtinimo detalės: gnybtai, kaiščiai, vamzdžių jungtys, laikikliai.

Galvaniniai latakai, pagaminti iš cinkuoto plieno, yra populiariausi, nes stiprumo ir patikimumo atveju jie visiškai atitinka vidutinio vartotojo reikalavimus. Tuo pat metu dėka polimero padengimo galimybės, jie turi daug įvairių spalvų, todėl galite pasirinkti tinkamą pasirinkimą bet kuriam namui. Ir nors vario konstrukcijos vis dar yra patikimesnės, cinkuotos kanalizacijos išlieka neginčytinais lyderiais.

Prieš įdiegdami drenažą, reikia išsiaiškinti, kokio tipo stogą reikia dirbti ir kokie bus diegimo niuansai. Pavyzdžiui, plokščio stogo atveju leidžiama naudoti specialius drenažo piltuvus, kurie yra sumontuoti tiesiai į lubų angas. Į juos patekęs vanduo nukrenta per vamzdžius ir į lietaus kanalizacijos sistemą.

Tačiau reikės iš anksto pasirūpinti tokia drenažo sistema, kad net plokščio stogo konstrukcijos etape būtų galima numatyti specialius šlaitus į drenažo taškus. Jie leidžia lietaus vandeniui tekėti tiesiai į piltuvą. Jei ant stogo yra užtvaras, vanduo iš jo bus nuleidžiamas per horizontalią stogo talpyklą. Per juos, vanduo patenka į vamzdį.

Geras patarimas! Vidinė kritulių sistema yra ypač veiksminga, ypač kai reikia pastatyti namą šalto klimato regione. Tai leidžia atsikratyti labiausiai paplitusios problemos – vandens užšalimo drenažo sistemoje.

Nuožulnių stogų drenažo sistema atrodo gana kitokia ir labiau pažįstama. Šiuo atveju naudojamas išorinis nutekėjimas, kuris apima latakus, atsakingus už lietaus vandens transportavimą į vamzdžius.

Pagrindinis metalo latakų konkurentas yra plastikinės konstrukcijos, turinčios žymiai mažesnę kainą, o tai reiškia, kad jie pritraukia pirkėjus, kurie nori sutaupyti pinigų. Apsvarstykite, kuri parinktis yra pageidautina: plastiko ar metalo nutekėjimas? Ir ar verta taupyti įsigyjant tokią svarbią sistemą kaip drenažo vamzdį.

Pirmas dalykas, kuris domina vartotojus, yra tai, kiek plastikinių sistemų yra silpnesnės už metalą, ir ar šis skirtumas nebus greito gedimo priežastis, jei jie pageidauja pigesnės alternatyvos. Čia verta atkreipti dėmesį į tvirtinimo detalių savybes. Taigi, gnybtai, skirti metalo nutekėjimui tvirtinti, galintys atlaikyti statines apkrovas iki 180 kg. Be to, šiuo atveju naudojama standi tvirtinimo sistema, o tai reiškia, kad visi konstrukciniai elementai yra pritvirtinti.

Plastikiniai drenažo elementai yra pritvirtinti gana laisvai, nes ši medžiaga linkusi išplisti dėl temperatūros poveikio. Paprasčiau tariant, šaltu arba šiltu oru vamzdžiai ir latakai pakeis jų matmenis, todėl bandymas tvirtai ją sutvirtinti labai greitai sukels visos drenažo sistemos deformaciją.

Taigi, metaliniai latakai neabejotinai yra stipresni ir patikimesni nei plastikiniai.

Kitas svarbus kriterijus yra medžiagų atsparumas išoriniams veiksniams. Plastikinės nuotekos savaime yra atsparios ir nėra atsparios rūdijimui. Koroziją sukeliantys procesai iš esmės negali pasireikšti, todėl ši medžiaga yra idealus variantas, jei montavimas reikalingas agresyvioje aplinkoje. Pavyzdžiui, šis sprendimas puikiai tinka namuose, esančiuose pakrantėje, kur ore yra didelis drėgmės ir druskos kiekis.

Pats metalas yra daug jautresnis išorinių veiksnių poveikiui, tačiau dėl polimero dangos buvimo, savybės yra praktiškai išlygintos. Tiesa, metalinių latakų savininkai turės nuolat užtikrinti, kad sistemos elementai nebūtų subraižyti. Jei aptinkama net menkiausia žala, ji turi būti nedelsiant suremontuota. Tačiau tinkamai prižiūrint tokių nuotekų eksploatavimo laikas yra daugiau nei dešimt metų.

Nepaisant to, kad apskritai tvirtinimo elementų tvarka yra išlaikoma nepriklausomai nuo nutekėjimo medžiagos, fiksavimo metodas vis dar skiriasi:

  • Dėl plastikinių elementų sujungimo naudokite specialias klijų kompozicijas, kurios leidžia jas neatskiriamai pritvirtinti kartu. Šis metodas naudojamas kištukams, piltuvams ir tt;

  • jei metaliniai elementai turi būti pritvirtinti, su šia užduotimi nesusiję klijai. Šiuo atveju turite kreiptis į specialias spyneles ar lankstus žiedlapius.

Manoma, kad metalo sistemų montavimo procesas yra šiek tiek paprastesnis nei plastiko. Tačiau niekas negali pasakyti. Daug kas priklauso nuo stogo tipo, su kuriuo turite dirbti, taip pat nuo įsigytų elementų kokybės.

Metalo latakų kainą įtakoja vamzdžio skersmuo ir ilgis, taip pat naudojamo metalo tipas ir kokybė. Pavyzdžiui, jei nuolydžio plotas neviršija 50 m? Pakaks 100 mm pločio latakų ir 75 mm vamzdžių. Stogui nuo 50 iki 100 m? rekomenduojami dydžiai bus šiek tiek skirtingi – atitinkamai 125 ir 87 mm. Dideliems namams, kurių stogo plotas viršija 100 m?, Mažiau nei 150 ir 100 mm skersmens latakai ir vamzdžiai neatitiks užduoties.

Taip pat verta iš anksto apskaičiuoti reikiamą tvirtinimo elementų skaičių, nes jie turi skirtingas išlaidas ir gali pridėti didelę visų sistemos padengimo išlaidų dalį. Rekomenduojamas pakabų padėties nustatymo žingsnis yra 50-60 cm, o norint pritvirtinti vieną vamzdį, reikės 2-3 gnybtus, jei jie yra kieti. Jei vamzdis yra kompozitinis, kiekviena dalis turi atskirą spaustuką.

Šiandien yra keletas populiariausių sistemų, kurios turi didelę paklausą, kai kalbama apie namų tobulinimą. Ir tarp šių pasiūlymų kiekvienas pirkėjas gali rasti jam tinkamiausią pasirinkimo kokybę ir kainą. Apsvarstykite geriausius iš jų.

Metalo latakai „Aquasystem“ – vidutinė kaina. 1 linijinio metro kaina yra 366 rublių. Tuo pačiu metu vartotojai pastebi puikią produktų kokybę ir palieka daugiausiai teigiamų atsiliepimų.

„Ruukki“ – metalo nutekėjimas, kurio kaina daugelis atrodo nepagrįstai didelė. Neįmanoma pasakyti, kad šis teiginys nėra pagrįstas, atsižvelgiant į tai, kad 1 m. kainuos apie 594 rublių. Tačiau tie, kurie nėra įpratę taupyti ir mėgsta gauti tinkamą savo pinigų kokybę, tikrai įvertins šią parinktį.

Kaip alternatyvą brangiam „Ruukki“, galima apsvarstyti „Vegastock“ latakus. Jų kaina yra tik apie 147 rublių Taigi tai yra puiki galimybė tiems, kurie neketina išleisti daug pinigų ir nori rinktis biudžeto variantą.

Kaip matyti iš aukščiau pateiktų pavyzdžių, galite įsigyti stogo metalinius latakus už labai skirtingą kainą. Ir nedviprasmiškai sunku pasakyti, kaip tai paveiks jos veikimą. Daug kas priklauso nuo įrenginio kokybės, taip pat nuo visų rekomendacijų dėl sistemos priežiūros. Kai kuriais atvejais net paprasčiausias ir pigiausias nutekėjimas gali nuolat tarnauti dešimtmečius. Kartais reikia išspręsti tai, kad brangūs ir kokybiški elementai buvo pažeisti diegimo metu, o tai galiausiai sukėlė jų gedimą.

Būtent dėl ​​šios priežasties rekomenduojama galvoti prieš pradedant nepriklausomą įrenginį. Žinoma, atsižvelgiant į proceso paprastumą, kanalizacijos įrengimo išlaidos gali būti pernelyg didelės. Tačiau svarbu suprasti, kokia yra darbo kaina.

Norint, kad vanduo teka iš namo stogo, nepažeistų pamatų ir nepažeistų vietos, turite nusipirkti drenažą. Metalo ar plastiko yra kiekvieno namų savininko asmeninis sprendimas, kurį jis remiasi tam tikros sistemos privalumais ir trūkumais. Tačiau svarbu suprasti, kad nepriklausomai nuo to, koks pasirinkimas bus, aukštos kokybės įrengimas yra raktas į ilgą nuotėkio tarnavimo laiką ir namų drenažo, stogo ir fasado saugumą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: