Stalas ir kėdės virtuvei: tradiciniai ir nestandartiniai sprendimai

Baldų įsigijimas yra paskutinis bet kurio kambario išdėstymo etapas. Tuo pačiu metu pagalvokite apie stilių, dizainą ir dizaino ypatybes. Į tai reikėtų atsižvelgti renkantis rinkinį, taip pat virtuvės stalą ir kėdes. Gerai apgalvotas modelis, tinkamai parinktos dimensijos, praktiškumas ir estetika iš šių elementų bus raktas į patogų maistą ir malonų laisvalaikį prie pietų stalo.

Virtuvės stalai ir kėdės: pagrindiniai sėkmingo pasirinkimo kriterijai

Valgomasis su stalu, kėdėmis ar sofomis yra svarbi virtuvės vieta. Čia susirenka visa šeima vakarienei, vyksta šeimos susitikimai ir dažnai priima svečius. Todėl ši erdvė turėtų būti tokia pat patogi, patogi ir tuo pačiu metu, kad atitiktų viso kambario dizainą. Šiems tikslams pasiekti turite vadovautis tam tikrais atrankos kriterijais, įskaitant:

 1. Stalo derinys su kėdėmis ir kitais virtuvės baldais, taip pat dizaino harmonija ir atitikimas bendram stiliaus sprendimui interjero dizaino srityje.
 2. Tinkamas erdvės zonavimas. Virtuvėje kiekvienas kvadratinis centimetras erdvės yra vertingas, todėl baldų išdėstymas turėtų būti kuo ergonomiškesnis. Tinkamas darbo ir valgomojo zonų paskirstymas sukurs komforto atmosferą virtuvėje.
 3. Baldų formos, medžiagos ir spalvų dizaino laikymasis. Pavyzdžiui, klasikinėje virtuvėje, kiek įmanoma, reikia pašalinti ryškias spalvas, nes tai yra šiuolaikinės galimybės. Provanse geriausias sprendimas būtų apvalaus stalo pirkimas šviesioje pastelėje.

Svarbus kriterijus yra tinkamo dydžio interjero pasirinkimas. Tai priklauso nuo to, kiek žmonių turėtų būti prie stalo. Į šį faktorių pirmiausia reikėtų atsižvelgti, nes sumažinant stalo plotą virtuvėje atsiras papildoma erdvė. Teisingą dydį galima apskaičiuoti pagal šiuos standartus: kiekvienam asmeniui reikia 60 cm stalo ilgio, o atstumas tarp kėdės turi būti ne mažesnis kaip 25 cm. Minimalus stalo plotis yra 90 cm, o aukštos kokybės kėdė turi išlaikyti iki 120 kg apkrovą. sėdi ant jo.

Maitinimo grupės paprastai skirstomos į masyvias ir kompaktiškas. Pavyzdžiui, perkant baldus mažai virtuvei, reikia pasirinkti ne tik mažus dydžius, bet ir papildomas funkcines savybes. Svarbūs bus kėdės ir stalų transformatoriai, sulankstomi baldai. Klasika yra nedidelis rinkinys su išmatomis, kurios slepiasi po stalu.

Geras patarimas! Žymiai išplėsti funkcionalumą padės įdiegti sofą su pušeliais, bet tik tada, kai yra reikalinga erdvė.

Labai lengviau pasirinkti erdvius virtuvės interjero elementus. Didelis plotas leidžia įsigyti beveik bet kokio tipo baldus, atkreipiant tinkamą dėmesį į stilių, dizainą ir komfortą. Čia galite suteikti pilną vaizduotę. Tokioms virtuvėms dažnai naudojamos masyvios kėdės ant apvalaus stalo, specialios sofos ar minkšti kampai.

Prekių skaičius taip pat priklauso nuo to, kiek žmonių tuo pačiu metu susirinks prie stalo. Tradicinę valgomojo grupę sudaro stalas ir keturios kėdės, kartais šis skaičius yra apribotas dviem išmatomis arba, atvirkščiai, plečiasi iki šešių elementų.

Maitinimo grupė taip pat turėtų tilpti į kambarį. Net prieš perkant ausines, būtina išmatuoti grindų plotą, kuriame bus įrengtas stalas ir kėdės. Būtina atsižvelgti į tai, kad laisvos baldų judėjimo vietos sėdimoms vietose yra papildomos vietos. Rekomenduojama atsarga turi būti bent 60 cm.

Virtuvės stalai gali turėti įvairiausių formų: jie yra apskritimo, stačiakampio, kvadrato, ovalo formos, puslankio, trikampio, netaisyklingo daugiakampio ir netgi su garbanotais kraštais.

Apskritieji stalai yra laikomi patraukliausiais estetiniais terminais. Be to, jie puikiai tinka bet kokiam interjerui. Tuo pačiu metu, įsigydami apskritimo formos stalą, turite būti pasirengę dėl to, kad gali kilti problema dėl jos buvimo vietos. Apgyvendinimo galimybė centre yra idealiausia, tačiau tai įmanoma tik erdvioje virtuvėje. Diegimas kampe bus neracionalus ir telpa tik 2-3 žmones.

Tačiau, jei noras turėti apvalų stalą nedidelėje virtuvėje yra didelis, rekomenduojama naudoti alternatyvų variantą puslankiu stalu. Jis gali būti pritvirtintas prie sienos arba prie lango.

Daugybė stačiakampių valgomojo stalų nuotraukų rodo šios konfigūracijos populiarumą. Dėl tokio stalo erdvumo 6 (ir dar daugiau) žmonės gali sėdėti vienu metu. Vietos pasirinkimas taip pat yra platesnis. Dažniausiai jis yra šalia lango. Pagrindinis stačiakampio stalo trūkumas – aštrūs kampai, kuriuos lengva pasiekti. Ši problema išsprendžiama perkant baldus su kampais, suapvalintus ant stalo.

Kvadratinis stalas laikomas mažu pasirinkimu, nes jis paprastai yra mažas. Ji yra įrengta mažoje virtuvėje, o už jos galite įdėti ne daugiau kaip 4 žmones. Šis stalas dažniausiai yra laisvo mažo valgomojo zonos kampe.

Geras patarimas! Stumdomos virtuvės stalai yra labai populiarūs. Nuotraukos aiškiai parodo, kad tokia funkcinė funkcija gali turėti tiek apvalių, tiek stačiakampių arba kvadratinių stalų. Tokio rinkinio kaina atitinkamai bus didelė.

Sėdynės turi atitikti valgomojo stalą, todėl geriausia įsigyti baldų komplektą. Virtuvės kėdės, priklausomai nuo formos, yra šių tipų:

 • išmatos (apvalios arba kvadratinės kėdės be nugaros);
 • klasikinės kėdės su skirtingų aukščių ir formų nugarėlėmis;
 • pusiau kėdės ar kėdės;
 • lankstymo arba transformatoriai;
 • baro kėdės su didelėmis kojomis su atlošu arba be jo.

Be to, kėdės gali būti kietos arba minkštos, su įvairiais stiliais. Dažnai gamintojai siūlo keletą modelių, atitinkančių konkrečią lentelę. Pavyzdžiui, šešių kėdžių rinkinyje gali būti kelios kėdės, aprūpintos porankiais ir platus atlošas.

Jei virtuvė yra erdvi, interjere gali būti kelių tipų kėdės. Pavyzdžiui, šalia valgomojo stalo rekomenduojama pastatyti kėdes ir šalia baro stendo – didelės išmatos. Kėdių ir fotelių alternatyva dažnai yra patogi minkšta sofa ar kampas. Tokie baldai paprastai būna valgomojo erdvėje, sukurtoje kampe. Sofa yra erdvus, patogus ir funkcionalus, nes jis gali tarnauti ne tik maistui, bet ir poilsiui.

Šeimai su mažu vaiku turėtumėte atsižvelgti į tai, kad iki dviejų metų amžiaus virtuvėje reikės specialios, stabilios vaikų kėdės su didelėmis kojomis. Šis baldai leidžia maitinti vaiką kartu su bendru maistu.

Minkštas gali būti ne tik sėdynė, bet ir atlošas. Norėdami tai padaryti, geriau teikti pirmenybę medžiagoms, pagamintoms iš odos, dirbtinės odos ar tekstilės. Virtuvės audinys bus nepraktiškas, ypač jei uždaromas darbas.

Standartinis valgomojo stalo aukštis yra atstumas nuo grindų iki viršutinio stalo paviršiaus, atitinkantis 75 cm (+/- 2 cm). Šiuo atveju nuo sėdynės krašto iki stalo dangos aukštis turi būti lygus 40-42 cm, o šie rodikliai naudojami sėdynės gyliui apskaičiuoti. Sėdėjimo procesas turėtų būti patogus, visiškai pabrėžiant nugarą, o kėdės kraštas neturėtų būti arti poplitealio ertmės. Taigi optimalus kėdės plotis yra nuo 40 iki 50 cm.

Sėdynė neturi būti griežtai horizontali grindų atžvilgiu. Kokybės modelių nuolydis yra 3-5 °, tuomet korpusas nustums į priekį, pabrėždamas atlošą. Aukštesnės yra baro kėdės. Yra modelių, kuriuose kojų aukštis yra reguliuojamas.

Minimalus virtuvės stalo dydis yra 120×80 cm, jei jis turi apskritimo formą, tada jo skersmuo turi atitikti mažiausiai 90 cm dydžio rodiklį, kuris yra būtinas norint patogiai apsistoti keturių šeimų vakarienėje. Ekspertai nenustato maksimalių rodiklių. Pagal užsakymą galite pagaminti bet kokio dydžio virtuvės valgomojo stalus ir kėdes, ypač jei tai leidžia erdvė.

Geras patarimas! Nuimami dangteliai gali padėti apsaugoti brangias kėdes nuo purvo ir pažeidimų. Patogios sėdynės suteiks specialių pagalvių, kurios tvirtinamos prie baldų ryšių pagalba. Audinio spalvas reikia pasirinkti pagal užuolaidas, staltieses ir servetėles.

Siekiant nustatyti optimalų vieno stalo kėdžių skaičių, reikia vadovautis rekomendacijomis, kad vienai kėdei jums reikia 60-65 cm erdvės, kėdės su porankiais – daugiau nei 70 cm, taigi ne daugiau kaip 4 kėdės bus dedamos į stalą su 130 cm ilgio. Jei ilgis yra 160 cm, gali būti įrengtos 6 kėdės.

Baldų pramonėje sukurti stalus su kėdėmis virtuvei naudojant įvairias medžiagas. Stiklas yra gana dažnas. Jo populiarumas yra dėl to, kad stikliniai modeliai įgyja, kaip „ištirpsta“ interjere.

Be stiklo stalų ir kėdės virtuvei naudojami metalai, plastikas, mediena. Paviršius gali būti blizgus arba matinis, puiki apdaila – specialūs brėžiniai arba nuotraukų spausdinimas. Dažniausiai stiklas naudojamas stalviršių gamybai. Pagrindinis skaidrios medžiagos trūkumas yra jo trapumas. Be to, stiklo paviršiuje matoma mažiausia tarša.

 1. Gamybos medžiaga. Stalo ir kėdės, pagamintos iš natūralios medienos, įskaitant natūralų rotangą, kaina yra daug didesnė už gaminių, pagamintų iš plastiko, MDF ar medžio drožlių plokštės, kainą. Taip pat atsižvelgiama į priedų kokybę.
 2. Gamintojas. Gerai žinomas prekės ženklas nustato aukštesnes kainas virtuvės stalams ir kėdėms. Kainos taip pat bus didesnės importuojamiems produktams, nes į produktą įeina laivyba ir muitinės formalumai.
 3. Gamybos metodas. Pagal užsakymą baldai gali kainuoti žymiai daugiau, nes reikės iš naujo įdiegti įrangą ir daug rankinio darbo.

Pagrindinė sąlyga sėkmingam baldų pirkimui valgomojo zonoje – funkcionalumo ir ilgaamžiškumo bei estetikos derinys. Be to, sėdynė prie pietų stalo turėtų būti kuo patogesnė, o patiekalas – jaukus. Norint teisingai pasirinkti, visi pirmiau nurodyti reikalavimai, įskaitant formą, dydį, medžiagos rūšį ir apdailą, atitiks kainą ir kokybę.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: