Šiltnamio efektą sukeliančios medžiagos iš laužo medžiagų patys tai daro: geriausios idėjos

Tinkamas augalų priežiūra ankstyvame jų vystymosi etape yra raktas į gerą derlių rudenį. Taigi, suteikiant patogias auginimo sąlygas žemės ūkio kultūroms, tai yra užduotis, su kuria susiduria kiekvienas vasarnamio savininkas. Vienas iš geriausių pagalbininkų šiam tikslui pasiekti yra šiltnamis. Žinoma, ne visuomet yra būdų pirkti brangią statybą, todėl apsvarstykite, kaip šiltnamio efektą sukeliančias medžiagas padaryti savo rankomis.

Šiltnamio efektą sukeliančios medžiagos iš metalo laužo medžiagų tai daro patys: naudojimosi nauda

Pagrindinis tikslas, kuriuo šiltnamiai naudoja šiltnamius žemės ūkyje, yra ankstesnis sėjos sezono pradžia. Iš tikrųjų dažnai atsitinka, kad staiga šalta nužudo naujai pasodintus sodinukus arba neleidžia sėklos augti. Maži naminiai šiltnamiai yra puikus būdas apsaugoti augalus sukuriant jiems patogiausias augimo sąlygas.

Savarankiškas dizainas, atidžiai laikantis visų rekomendacijų dėl susitarimo, nėra prastesnis už pirkimą ir leidžia padidinti derlių iki 3 kartų. Svarbiausia yra užtikrinti stabilų mikroklimatą struktūros viduje.

Vienas iš pagrindinių šiltnamio efektą sukeliančių privalumų, pagamintas pagal instrukcijas – patogus patekti į augalus, kurie yra sodinami viduje. Žinoma, juos lengva prižiūrėti su sąlyga, kad bus tinkamai parinkta šiltnamio efektą sukeliančių vietų vieta ir statyba.

Be kitų privalumų naudojant paprastus šiltnamius iš laužo medžiagų su savo rankomis, verta paminėti:

  • paprastas montavimas ir išmontavimas, paprastas remonto darbas;
  • naminiai šiltnamiai bus pigesni nei visos kitos galimybės;

  • Yra galimybė pasirinkti šiltnamį, kurio dizainas, kiek įmanoma, organiškai prisitaiko prie svetainės aplinkos, nepažeisdamas jo išvaizdos.

Apmąstę mini šiltnamio statybą su savo rankomis, pirmas dalykas, kurį reikia tiksliai apibrėžti, yra šio dizaino tikslas. Dauguma jo savybių priklausys nuo to, įskaitant dydį, medžiagą ir kt.

Jei kalbame apie pomidorų šiltnamį su savo rankomis, tada jums reikės sukurti gana tvirtą ir tvirtą konstrukciją. Galų gale, kiekviename vėlesniame augalų vystymo etape reikės vis daugiau erdvės, kuri yra pagrindinė užduotis. Tas pats pasakytina, pavyzdžiui, agurkus ir kitus augalus, kurių pagrindinė dalis yra didelė.

Gana skirtingi reikalavimai, keliami sodinukų mini šiltnamiams. Šiuo atveju dėmesys turėtų būti sutelktas į struktūros dydį ir jo gebėjimą aprūpinti augalus reikiamu mikroklimatu. Pageidautina, kad vėdinimui būtų atidaryta gana didelė dalis šiltnamio, pavyzdžiui, stogo ar šoninio sklendės. Šiltomis ir saulėtomis dienomis tai turės teigiamą poveikį augalų augimui.

Kitas bendras variantas – konstrukcijos, kurios yra greta pastato sienos. Tokių šiltnamių statyba yra labai paprasta ir, jei ji tinkamai išdėstyta, toks šiltnamis kitoms rūšims neduos.

Geras patarimas! Šiltnamis gali būti beveik bet kokio dydžio, pavyzdžiui, jei jis bus sukurtas vienam augalui, pavyzdžiui, jei kalbame apie nedidelį daigų kiekį.

Kalbant apie šiltnamio efektą sukeliančių medžiagų medžiagas, turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kad projektą turėtų sudaryti dvi dalys: apatinė ir viršutinė. Apatinę dalį sudaro paprasta drenažo sistema, kurią lengva padaryti iš organinių šiukšlių, nukritusių lapų, šiaudų ir pan. Tai nėra būtina, tačiau drenažo buvimas augalams suteiks papildomą šilumą.

Kalbant apie viršutinę dalį, kurią tiesiogiai vaizduoja šiltnamio efektą sukeliančios dėžės, yra daug galimybių. Šiandien, gaminant masę, vis daugiau pirmenybių teikiama rėmams, pagamintiems iš formos arba metalo plastikinių vamzdžių. Jei kalbame apie šiltnamį su savo rankomis iš metalo laužo medžiagų, nuotraukoje matome neįtikėtiną turimų sprendimų įvairovę.

Taigi, pavyzdžiui, šiltnamiai iš plastikinių butelių, dizaino iš vamzdžių ir plėvelių, taip pat karštų lovų iš rėmų yra labai populiarūs. Nėra sunku įgyvendinti bet kurią iš šių parinkčių savo rankomis, ypač jei laikotės žingsnio po žingsnio instrukcijų darbui.

Ypač svarbu atkreipti dėmesį į medienos naudojimą statant tokias struktūras. Tai pasakytina ir apie šiltnamių statybą su savo rankomis iš senų langų rėmų ir tais atvejais, kai rėmas yra surinktas iš medienos. Ši medžiaga naudojama gana dažnai, nepaisant to, kad ji yra jautresnė puvimo procesui, taip pat deformacijai dėl džiovinimo.

Kaip ir dengiamosioms medžiagoms, yra tik trys galimybės: plėvelė, stiklas ir polikarbonatas. Pirmuoju atveju pagrindinis privalumas yra mažos kainos. Išleisdami labai mažai lėšų, galite gauti tinkamą padengimo medžiagą, kuri tarnaus vienai, ir kruopščiai gydant, net du sezonus.

Stiklas yra dar vienas dalykas. Tai daug stipresnis, nors dėl streiko jis gali sulūžti. Ypač šiltnamio efektą sukeliantiems žmonėms, žinoma, niekas perka stiklą, nes jis turi daug svorio, o jo naudojimas paprasčiausiai nebus pateisinamas, bet jei kalbame apie langų rėmų naudojimą su integruotais langais, tada ši galimybė yra visiškai priimtina.

Iki šiol idealus variantas yra polikarbonatas. Ši medžiaga apjungia visas geriausias savybes ir leidžia priemiesčių teritorijų savininkams sukurti lengvus, patogius ir nebrangius šiltnamius. Tai lengva dirbti su polikarbonatu, o jo šviesos perdavimo geba leidžia augalams gauti pakankamai saulės šviesos ir šilumos.

Geras patarimas! Vienas iš pagrindinių reikalavimų, keliamų šiltnamio efektą sukeliančių dangų medžiagoms, yra didelis šviesos perdavimo gebėjimas. Štai kodėl, net jei kalbame apie naminius plastikinius šiltnamius, turėtumėte pasirūpinti, kad augalai nepatirtų saulės spindulių.

Žvelgdami į instrukcijas, kaip padaryti šiltnamį sodinukams ar kitiems tikslams, turėtumėte atkreipti dėmesį į jo vietą. Tinkamas dizainas tik kartu su teisinga vieta leis jums auginti gerą derlių.

Visų pirma, vieta, pasirinkta šiltnamio efektą sukeliančių dujų įrengimui, turėtų būti apsaugota nuo stipraus vėjo ir grimzlės. Be to, svarbu išvengti vandens stagnacijos vietoje, kurioje įrengtas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis. Dėl šios priežasties nebūtina įrengti slėnyje, kur gali kauptis nuosėdos ir lydalo vanduo.

Jei planuojate sukurti struktūrą, kuri bus atidaryta iš vienos pusės, rekomenduojama, kad ji būtų pietinė dalis. Kiek įmanoma, į šiaurę nukreipta pusė turėtų būti kurčia, kad būtų išvengta temperatūros sumažėjimo ir grimzlės atsiradimo šiltnamyje.

Taip pat reikia pasirūpinti, kad į šiltnamį patektų pakankamai saulės šviesos. Norėdami tai padaryti, geriau vengti statyti konstrukciją pagal didelius medžius arba arti žemės ūkio pastatų. Vienintelės išimtys yra šiltnamiai, kurie yra greta namų. Tačiau šiuo atveju būtina tai padaryti nuo saulės saulės pusės.

Kaip jau minėta, yra daug galimybių šiltnamiams organizuoti, kurių kiekviena atsižvelgia į konkrečios kultūros ypatumus, kurių auginimas šiuo atveju yra planuojamas. Apsvarstykite vieną iš paprasčiausio dizaino pavyzdžių – šiltnamį iš filmo su savo rankomis, skirtą agurkams.

Pirmasis etapas – įrengimo vieta ir drenažo sluoksnio išdėstymas. Šiuo atveju reikia pašalinti viršutinį dirvožemio sluoksnį (apie 50 cm) ir užpildyti žvyrą ar žvyrą į duobės apačią. Tada į duobę dedamas organinių atliekų sluoksnis ir dengiamas žemė. Šiuo atveju viršutinis dirvožemio sluoksnis turi būti bent 30 cm.

Tada aplink paruoštos svetainės perimetrą reikia užtverti tvorą. Naudojant plieninę vielą, gaminamos standžiosios briaunos, iš kurių ateityje bus gauta padengimo medžiaga. Šiame procese galite naudoti ir minkštą vielą, susietą su jos pagalba, griežtesniais elementais. Tai suteiks visai struktūrai didesnę jėgą.

Kaip dengiamoji medžiaga naudojama plėvelė, ištempta ant šonkaulių ir pritvirtinta. Karštu oru plėvelė gali būti pakeliama taip, kad augalai būtų toliau vėdinami, o pradėjus atvėsti, į šiltnamį gali būti dedamas storas audinys arba antklodė, kuri suteiks šilumą agurkams.

Geras patarimas! Po agurkų augimo ir nebereikalingos apsaugos, nebūtina visiškai išmontuoti šiltnamio. Labai patogu tiesiog nuimti plėvelę ir palikti rėmelį kaip atramą audimo augalams.

Tačiau galvoti apie dirvožemio kokybės gerinimą šiltnamyje. Pirma, jis turės teigiamą poveikį derliui, ir, antra, jis suteiks papildomą šilumą augalams. Idealus dirvožemio mišinys šiuo atveju apima tokius komponentus: 1 dalis smėlio, 2 dalys veleno, 3 dalys humuso. Be to, nereikės pridėti vieno arbatinio šaukštelio superfosfato, kalio sulfato ir karbamido.

Geras patarimas! Net ir esant geram dirvožemio mišiniui, jis turėtų būti naudojamas ne ilgiau kaip vienerius metus. Kitą sezoną dirvožemis turi būti atnaujintas.

Naudojant vieną iš šių technologijų, galite lengvai pagaminti šiltnamį paprikos, pomidorų, agurkų ar kitų sodinukų. Be to, naudojant turimas medžiagas, galite atsikratyti nereikalingų daiktų, paverčiant jį gražia ir funkcionalia šiltnamiu.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: