Kuris klijai geriau plytelėms? Klijų veislės

Kuris klijai geriau plytelėms? Šis klausimas užduodamas visiems, kurie nori atlikti kambario grindis ir sienas su keramika ar plytelėmis. Lipniąsias kompozicijas gamina daugelis gamintojų, be to, yra daug veislių, kurios skiriasi savybėmis ir paskirtimis.

Klijų veislės

Pagal tarptautinę klasifikaciją galima išskirti penkias pagrindines klijų kompozicijų grupes:

 • vidaus darbams;
 • universalus;
 • supaprastinta fiksacija;
 • atsparus vandeniui;
 • grindų plytelėms.

Klijai patalpoms naudoti yra pigiausi iš visų esamų klijų. Jis skiriasi priklausomai nuo sumažėjusio įvairių rišamųjų priedų kiekio, tačiau jo kokybė visai nedaro. Jo paskirtis – klijuoti standartinę 30×20 cm dydžio plytelę, skirtą didmeniniams betoninių blokų ar plytų pamatams. Jo pagrindinis trūkumas yra tai, kad neįmanoma jį naudoti esant dideliam drėgnumui ir esant dideliam temperatūros kritimui.

Jei paklausiate patyrusio meistro, koks plytelių klijai yra geresni, jis atsakys – universalus. Tokio tipo kompozicija naudojama atsukti nuo gatvės ir vidaus darbams. Tačiau verta rezervuoti – geriau nedėti didelių plytelių. Jis negali stovėti ir sunkių krovinių. Universalus klijai geriausiai tinka standartinėms plytelėms.

Klijai, turintys didesnę fiksaciją, pasižymi didelėmis sukibimo savybėmis ir sugeba juos išsaugoti bet kokiame mikroklimate. Dažniausiai jis naudojamas sienų apdailai bet kurioje patalpoje, kur yra planuojamas aukštas temperatūros poveikis – vonios, pirtys. Jis taip pat naudojamas didelių plytelių ar natūralaus akmens montavimui. Ši kompozicija yra tvirtai susijusi su beveik bet kokiu paviršiumi.

Vonios kambariuose vandeniui atsparus klijų naudojimas būtų idealus. Jis tinka verandos ar vasaros terasos apdailai. Iš pradžių jis buvo sukurtas fontanams, baseinams įrengti. Ši kompozicija taip pat turi itin tvirtą fiksaciją, tačiau į ją buvo įtrauktos specialios medžiagos, suteikiančios vandeniui atsparių savybių. Kartais, kai apdailos drėgnose patalpose yra naudojamas padidintas fiksavimo klijai, tačiau skiedinys gaminamas naudojant specialų mišinį, kuris atstumia vandenį.

Pagrindinis klijų mišinio skirtumas, sukurtas specialiai grindų plytelių tvirtinimui, yra specialios medžiagos – plastifikatoriaus – buvimas. Jis pridedamas gana dideliais kiekiais, kad paruoštas tirpalas galėtų užpildyti visas esamas oro tarpas. Tokia kompozicija neįmanoma naudoti sienų apdailai plytelėmis, ji nebus visiškai laikoma ir laikui bėgant „pluks“.

Virtuvės grindų plytelės: populiarių tipų nuotraukos ir kainos. Pagrindinių tipų techniniai parametrai. Keramikos, porceliano ir kvarco vinilo grindys. Plytelių gamintojų apžvalga.

Nuo tinkamo klijų mišinio priklauso nuo plytelių arba keraminių plytelių kokybės ir ilgaamžiškumo. Norėdami nuspręsti, kuris plytelių klijai yra geresni, turite žinoti keletą niuansų, kurie padės jums pasirinkti tinkamą.

Aukštos kokybės klijų mišinio pasirinkimas priklauso nuo kai kurių kriterijų. Yra keletas niuansų, turinčių įtakos tokios medžiagos pasirinkimui:

 1. Veikimo sąlygos Plytelių klojimui virtuvėje tinkamas klijai, skirti vidaus darbams, taip pat universalūs. Vonios kambaryje geriau naudoti hidrofobinių savybių mišinį. Terasoms ir verandoms labiau tinka vandeniui atstumianti kompozicija ir didesnė fiksacija.
 2. Pagrindinė medžiaga, prie kurios pritvirtinta plytelė. Pavyzdžiui, jei sienos arba grindys yra pamuštos medžio drožlių plokšte, tuomet neturėtumėte pirkti cemento pagrindo klijų.
 3. Plytelių dydis Negabaritinės plytelės, didesnės nei 30×30 cm, turi būti tvirtinamos stipresniu ir aukštesnės kokybės klijais. Mažiems žmonėms bus atliekami paprasti mišiniai.

Taigi, kokio tipo plytelių klijai yra geresni, turite nuspręsti pats, priklausomai nuo galimų eksploatavimo sąlygų ir dydžio. Pasirinkus tinkamą klijai, negalite nerimauti, kad po kelių dienų plytelės nukristi.

Geras patarimas! Jei planuojate dėti plyteles ant gipso, OSB lakštų ar kitų lankstančių medžiagų, tada turėtumėte įsigyti specialią klijų sudėtį.

Be įprastų klijų klijuoti plyteles, kurių sudėtyje yra cemento, naudojamos kitos rūšies kompozicijos. Keramikoje gaminamas dispersijos mišinys, suprojektuotas montuoti ant nestandartinių pagrindų. Jei paviršius yra pagamintas iš plastiko, gipso ar medienos, kiti klijai paprasčiausiai neveiks. Dispersijos kompozicijos pagalba galima uždėti plyteles ant slidžių sienų be išankstinio šlifavimo ir gruntavimo. Tokio klijų suvartojimas yra labai mažas, o tai kompensuoja didelę kainą.

Epoksidiniai klijai taip pat gali būti naudojami plytelėms. Šie daugiakomponentiniai mišiniai sumaišomi su specialiu katalizatoriumi, kuris ateina į rinkinį. Jis yra atsparus vandeniui, atsparus ultravioletiniams, šarmams, tirpikliams, rūgštims. Jis gali būti naudojamas lauke, bet kokiu oru ir drėgnose patalpose.

Praskiestas epoksidinis klijai gana greitai kristalizuojasi, todėl darbui reikalingas tam tikras veikimas. Nerekomenduojama praskiesti užšaldyto mišinio, todėl visos jo savybės išnyksta.

Geras patarimas! Jei ant plytelių patenka epoksidiniai klijai, tai reikia nedelsiant pašalinti. Užšaldytas lašas tampa akmeniu, o tada jį beveik neįmanoma ištrinti.

Galite nuspręsti, kuris plytelių klijai yra geresni, remiantis jūsų galimybėmis. Dėl specialių formulių naudojimo reikės tam tikrų įgūdžių arba bent jau šiek tiek patirties. Specialius mišinius galima naudoti, jei darbą atlieka patyręs meistras.

Paprastai klijų pakuotės gamintojas nurodo apytikslį mišinio suvartojimą vienam kvadratiniam metrui. Tai būtina norint preliminariai apskaičiuoti reikalingos medžiagos kiekį. Tačiau šis skaičius gali pasikeisti darbo procese, nes kai kurie veiksniai gali turėti įtakos bet kokios sudėties vartojimui:

 • oro temperatūra;
 • neparuoštas paviršius;
 • meistro profesionalumas;
 • plytelių dydis ir struktūra;
 • naudojami įrankiai.

Aukštesnėse oro temperatūrose atsiranda greitesnis drėgmės išgaravimas, todėl klijų sudėtis tampa daug storesnė ir srautas yra didesnis. Jei paviršius nėra paruoštas prieš klojant plyteles, tuomet mišinys turės daug daugiau, kad užpildytų visus netikslumus ar defektus lygiagrečiai. Meistras, neturintis tinkamos patirties, naudojant netinkamus įrankius, gali išleisti daug daugiau klijų nei būtina.

Prieš klojant plytelių pagrindą reikia kruopščiai paruošti. Gilūs skylės slepiasi po gipso sluoksniu, tada visas paviršius gruntuojamas. Kambariuose, kuriuose yra didelė drėgmė, sienos ir grindys yra iš anksto apdorotos antiseptiniais ir vandeniui atspariais junginiais.

Po to pereikite prie klijų auginimo ir plytelių klojimo. Klijų masė dedama ant paruošto paviršiaus paprasta mentele ir tada ištempta išilgai paviršiaus su specialia pavara. Plotas, kuriame naudojamas mišinys, turi būti toks, kad jo pamušalas neviršytų 10-15 minučių.

Geras patarimas! Maišant klijus, patogu naudoti gręžtuvą su papildomu purkštukų maišytuvu.

Kiekviena plytelė po klojimo turėtų išmušti specialų guminį plaktuką. Tai turi būti padaryta nuo centro iki kraštų. Į siūles buvo tos pačios, būtina papildomai įsigyti specialius skirstytuvus. Jie yra pagaminti kryžių pavidalu, leidžiantį suremontuoti plyteles. Po klojimo klijai suteikia šiek tiek sausą ir gamina skiedinį.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: