Privataus namo vandens tiekimas iš šulinio: komunikacijos schema

Iš šio straipsnio galite sužinoti, koks yra vandens tiekimo vandentiekis iš šulinio: bokšto ir dviejų pakopų sistemos schema, taip pat ryšiai su siurbline, vandens šaltinio statybos etapais, dujotiekio tiesimas vietoje ir visų elementų sujungimas. Tekste aptariamos technologijos ypatybės, įrangos parinkimo taisyklės ir jų įrengimas.

Privataus namo vandens tiekimas iš šulinio: privačios namų sistemos schema

Pramogos priemiesčių rajonuose yra decentralizuoto vandens šaltinio. Teoriškai sistemos išdėstymo technologija yra gana paprasta ir apima gręžinio formavimą, cisternos įrengimą, dujotiekio ir akumuliacinės talpos įrengimą. Sujungę visus šiuos elementus ir prijungdami automatinę įrangą, galite tiekti vandenį į kaimo namus ir suteikti patogias sąlygas nuolatiniam žmonių gyvenimui. Kiekvienas iš išvardytų statybos etapų turi savo niuansų ir subtilybių, kurie turėtų būti peržiūrimi prieš pradedant darbą.

Šulinio naudojimui pridedamos tam tikros funkcijos, kuriomis ši sistema skiriasi nuo šulinio:

 1. Vanduo yra paimtas iš kelių horizontų. Šiems tikslams galima naudoti čiuožimą, taip pat artezinius ir smėlio lygius.
 2. Šulinėle patikimai užsandarinama, nes šulinėlyje esanti anga yra daug mažesnė nei šulinio veleno.
 3. Kadangi vanduo iš namų per didelį gylį patenka gerai, reikia įrengti lakią įrangą, taip pat atsarginių generatorių, jei elektros energija būtų nutraukta.

Sistemai taip pat reikės sumontuoti „cisson“. Šis elementas yra ant burnos. Tai duobė, kurios gylis yra 1,5–2,5 m. „Caisson“ naudojama įrengti įrangą ir kaklaraištis linijoje esant slėgiui, kuris yra žemiau žiemos dirvožemio užšalimo lygio.

Prieš pradedant darbus, susijusius su vandens tiekimo sistemos, kuri maitinama iš šulinių, organizavimą, būtina parengti preliminarią schemą. Tai leis paskirti kryptį, kuria bus statoma, padalinti šį procesą į etapus, išsamiai ištirti niuansus ir jų įgyvendinimo sunkumus. Valymo įranga padės pagerinti vandens kokybę. Daugeliu atvejų priemiesčio zonoje bus pakankamas smulkių ir šiurkščių filtrų įrengimas.

Atkreipkite dėmesį! Jei reikia įsigyti specialią įrangą geležies arba vandens minkštinimo pašalinimui, tuomet reikės laboratorinės laboratorinės analizės iš šulinio ir specialistų pagalbos. Priešingu atveju pirkimas gali sukelti pinigų švaistymą.

Jei dirbate savarankiškai kurdami vandens tiekimo schemą privačiame name, turite apsvarstyti pagrindinius svetainės ir sistemos parametrus:

 • dirvožemio vandeningojo sluoksnio gylis;
 • zona, kurioje yra požeminis vanduo;

 • statyboms naudojamų medžiagų ženklai ir rodikliai;
 • sistemos struktūrų ir elementų matmenų parametrai;
 • matmenų ir kazono išdėstymas;
 • ta vieta, kurioje bus suformuotas šulinys;
 • požeminio šaltinio charakteristikos;
 • eksploatavimo sąlygos;
 • nuomininkų vandens vartojimo būdas.

Maksimalus darbo krūvis, būdingas artezijos šuliniams, yra iki 50 metų. Tuo pačiu metu skysčio filtravimas praktiškai nereikalingas, nes vanduo neturi priemaišų, kurios gali sugadinti siurbimo įrangą. Dujotiekio išdėstymas parenkamas atsižvelgiant į dienos vandens suvartojimo tūrį ir šaltinio srautą. Tai būtina, kad piko metu nuomininkai galėtų naudotis sistema be apribojimų.

1. Veikimo stulpelis, 2. Korpusas, 3. Kolonos filtravimo dalis, 4."Верховодка", 5. Водоносные пласты, 6. Водоупорные пласты (плотные глины), 7. Цементная заливка, 8. Сальниковое устройство, 9. Глухая стальная колонна (кондуктор)

Galimybę patalpinti tiek pastato viduje, tiek viduje, išskiria šulinys iš šulinio. Šaltinis gali eiti po žeme arba pirmame aukšte. Dėl šios priežasties priežiūros sistema yra labai supaprastinta ir taip pat galima sumažinti vandens tiekimo sistemos išlaidas. Namų komunikacijos struktūra yra labai paprasta. Sistema prisiima šulinio, kuriame arba ant jo paviršiaus yra įrengta siurblinė, buvimą, transportuojantį vandenį į vartojimo vietas.

Geras patarimas! Jei namas naudojamas laikinai apsigyventi, sklypui reikia įrengti žiemos vandens tiekimo sistemą, kurioje vidiniai grandynai bus ištuštinti, kai nebus naudojamas šildymas.

Siekiant išvengti sunkumų, susijusių su tolesniu vandens tiekimo sistemos veikimu, būtina numatyti galimybes spręsti su šiomis komunikacijomis susijusias problemas.

Nepertraukiamas sistemos veikimas su kiekviena vožtuvo anga yra įmanomas tik tada, kai vamzdžiai turi stabilų vandens slėgį. Norėdami tai padaryti, siurbimo įranga turi veikti nuolat, todėl įrenginys greitai išsisuka. Dėl šios priežasties turėtumėte įsigyti kokybiškas stotis, skirtas didelėms apkrovoms.

Yra galimybė, kad išjungus maitinimą, vandens tiekimas sustos. Tokiu atveju jums reikia pateikti alternatyvų problemos sprendimą arba būdą, kaip sukurti papildomą skysčio tiekimą.

Siurblio veikimą lydi kiti sunkumai. Įrenginys turi būti pakankamai galingas, kad vienu metu galėtų tiekti vandenį keliems vartotojams. Be to, įranga turi būti patalpinta kažkur, todėl jūs turite skirti erdvę įrengimui.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, reikalingas vandens įleidimas į namus iš šulinio:

 1. Vandens šaltinis
 2. Paviršinis arba panardinamasis siurblys su išcentriniu veikimu.
 3. „Caisson“ įleidžiamam vamzdynui.
 4. Atbulinis vožtuvas, kuris neleidžia grąžinti vandens, kai siurblys išjungiamas.
 5. Išsiplėtimo bakelis hidroakumuliatoriaus pavidalu, turintis vidines membranas.
 6. Filtravimo įranga, skirta išlaikyti vandens kokybę.
 7. Automatinė sistema, skirta stebėti vandens buvimą siurblinėje.

Jei statybos biudžetas yra ribotas, galite naudoti sukauptą pajėgumą, kuris yra aukščiausiame namo taške. Šiems tikslams tinkamas palėpėje ar palėpėje. Tačiau geriausias variantas būtų siurblinė kartu su hidroakumuliatoriumi.

Geras patarimas! Sunkiomis eksploatavimo sąlygomis geriau pasirinkti dviejų pakopų schemą. Tai užtikrins nepertraukiamą sistemos veikimą, jei šulinys yra toli nuo gyvenamojo pastato, jo gylis viršija 50 m, arba atlikimas neapima gyventojų prašymų piko valandomis.

Bokšto vandens tiekimas privačiame name apima palėpės talpyklą. Būtent čia siurblys sugeria vandenį, kad padengtų vartotojų poreikius piko valandomis. Pagal šią schemą vanduo per sistemą į sunkiąją jėgą perkelia į vartojimo vietas.

Bokšto vandens tiekimui esminis elementas yra išsiplėtimo bakas. Jis gali turėti paprastą dizainą arba būti papildomai įrengtas plūdės tipo jungikliu.

Jungiklio principas yra toks:

 1. Kai rezervuaras yra pilnas, siurblys išjungiamas.
 2. Kadangi nuomininkai sunaudoja vandenį, skysčio lygis bake mažėja.
 3. Kai vandens lygis pasiekia tam tikrą tašką, plūduras įsijungia ir pradeda siurblį papildyti panaudotus rezervus.

Toks bendravimo organizavimo būdas laikomas labiausiai biudžetu, jį lengva prižiūrėti ir patikimai. Pašalina vandens plaktuko tikimybę.

Schema turi trūkumų:

 • įdiegti baką jums reikės užimti laisvą erdvę mansardoje, kuri galėtų būti naudojama kitiems poreikiams;
 • slėgis vidaus vandens tiekimo sistemose bus nestabilus, todėl slėgis čiaupuose gali išnykti;
 • didina pastato atraminės konstrukcijos apkrovą;
 • sistema turi atšilti.

Patogiausias variantas yra sistema, kurioje naudojama siurblinė. Parduodant galite rasti daugybę įrenginių, skirtų įrengti autonominį šalies namų vandens tiekimą, naudojant išcentrinius panardinamuosius įrenginius arba vibracinius įtaisus.

Tada apatinė antgalio dalis su gumine juosta uždedama ant šulinio vamzdžio. Po to siurblys lėtai nuleidžiamas į šulinį, o kas 1,5 m ant vamzdžio yra fiksuotas šildymo kabelis, išvengiant stipraus tempimo. Siurblys turi būti nuleistas iki galo ir tada pakeltas iki norimo aukščio. Būtina tik pritvirtinti įrangą ir pritvirtinti viršutinę galo dalį ant vamzdžio.

Apsvarstęs vandens tiekimo sistemos organizavimo mechanizmą, galima daryti išvadą, kad sistema, skirta vandens transportavimui iš šulinio į namus, gali būti organizuojama jūsų pačių rankomis. Svarbu atsižvelgti į visus technologijos niuansus ir reikalavimus. Kadangi trūksta žinių ir įgūdžių, šis darbas gali būti patikimas ir ekspertai. Šiuo atveju statyba bus greitesnė ir kokybiškesnė, bet kainuos daug daugiau.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: