Kanalizacijos rezervuarai: plastikiniai šuliniai ir talpyklos

Šiame straipsnyje išsamiai aptariamas nuotekų pajėgumas: plastikiniai šuliniai, saugojimo talpyklos ir statiniai kitiems tikslams, jų savybės ir pagrindiniai tipai, techniniai parametrai, įskaitant matmenis. Tekste pateikiama visa reikalinga informacija, leidžianti susipažinti su trumpu turimų produktų asortimentu rinkoje, produktų kainomis ir jų pasirinkimo taisyklėmis, taip pat tolesniam aptarnavimui po įdiegimo.

Bendra informacija apie nuotekų talpyklas

Namo statybai kaimo kaime ar Dachoje yra papildomų išlaidų, susijusių su vandens tiekimo ir nuotekų sistemų įrengimu, nes tokioje teritorijoje nėra centralizuotų sistemų. Paprasčiausias būdas yra nusipirkti barelį nuotekoms ar kitokiam kumuliaciniam tipui, kur bus nukreiptos visos nuotekos.

Tokie konteineriai yra saugūs aplinkai ir visiškai užsandarinti, tačiau jiems taip pat reikia reguliariai prižiūrėti, ty išvalyti rezervuarą nuo nuosėdų. Vidaus nuotekų sistemos įrengimas privačiame name nesiskiria nuo panašios sistemos įrengimo aukštybinio pastato bute. Vienintelis dalykas, kurį šalies žemės sklypo savininkas turės pagalvoti, yra atliekų šalinimo procesas.

Dažniausiai saugykla yra cilindrinis rezervuaras. Jame yra vamzdis, skirtas skysčio surinkimui ir šulinys, naudojamas nuotekų valymui. Prie vamzdžio prijungiamas tiekimo vamzdis, vedantis iš namų kampu. Kai rezervuaras yra užpildytas, jis išvalomas per šulinį.

Geras patarimas! Norėdami sutaupyti pinigų ir daryti be žemės darbų, ant paviršiaus galite įdiegti kaupiamąją struktūrą. Tačiau šiuo atveju svetainės išvaizda bus sugadinta, todėl estetiniais sumetimais geriau slėpti septinį rezervuarą po žeme.

Pagrindinės kaupiamųjų struktūrų funkcijos:

 1. Atliekų ir nuotekų surinkimas iš gyvenamojo pastato.
 2. Nuotekų laikymas tam tikrą laikotarpį.
 3. Komforto suteikimas gyventojams.
 4. Apylinkės išsaugojimas gryna forma.

Sandėliavimo talpyklų naudojimas atliekų surinkimui turi ir privalumų, ir trūkumų.

Kodėl verta nusipirkti nuotekų baką su kaupimo funkcija:

 • paprasta diegimo sistema, leidžianti namams atlikti įrengimą savo rankomis;
 • aplinkosaugos saugumas ir jokio pavojaus aplinkai užteršti atliekas dėl konstrukcijos sandarumo;
 • plastikinių nuotekų laikymo talpyklų kaina yra gerokai mažesnė nei kaina, susijusi su septinių rezervuarų statyba pagal kitas medžiagas arba autonominę stotį, skirtą biologiniam nuotekų valymui.

Tokių struktūrų trūkumus galima priskirti tik poreikiui reguliariai valyti naudojant specializuotą įrangą. Tokios techninės priežiūros dažnumas priklauso nuo bako talpos ir nuotekų skaičiaus.

Siūlomas rezervuarų, skirtų nuotekų surinkimui, asortimentas apima įvairių modifikacijų ir dydžių produktus. Bendra tokių konstrukcijų klasifikacija pagrįsta gamybos medžiaga. Jis nustato produkto kainą, technines ir eksploatacines savybes, savybes ir diegimo ypatybes.

Betono konstrukcijos naudojamos retai. Taip yra visų pirma dėl to, kad gaminys pagamintas iš žemės ir yra ribotas. Betonas yra jautrus drėgmės poveikiui, kuris sukelia greitą jo sunaikinimą. Be to, tokio pajėgumo įrengimas yra susijęs su daugybe sunkumų, todėl reikia naudoti sunkiasvorių statybos įrenginių.

Metalo konstrukcijos taip pat nėra labai patikimos, nors jos naudojamos daug dažniau nei betono gaminiai. Ši medžiaga yra susižalojusios dėl agresyvios terpės ir vandens poveikio.

Geras patarimas! Jei turite nusipirkti konteinerį, skirtą nuotekoms iš metalo, geriau teikti pirmenybę produktams su apsaugine danga, tiek vidine, tiek išorine. Be to, visos jungtys ir siūlės turi būti užpildytos hermetiku, kad užterštos nuotekos nepatektų į dirvą.

Optimaliausias priemiesčio rajone bus pirkti plastikinį rezervuarą nuotekoms. Šie dizainai turi daug privalumų, palyginti su ankstesnėmis versijomis:

 • medžiaga visai nebijo korozijos ir nereaguoja į neigiamą agresyvios terpės poveikį;
 • produktas yra lengvas, kuris supaprastina transportavimo ir montavimo sistemą, taip pat pašalina specialios įrangos naudojimą;
 • pajėgumas yra monolitinis, nes nėra siūlių ir hermetiškas.

Naudojant hermetiką, reikės apdoroti tik tas sritis, kuriose prie vamzdžio prijungtas plastikinis septikas.

Kanalizacijos šulinys yra hermetiška konstrukcija, kuri palengvina kanalizacijos srautą per sistemą su minimaliu pasipriešinimu.

Tokių sistemos elementų struktūra yra tokia pati:

 • apačioje, įrengtas dėklas arba jis neturi;
 • kasyklos ar pratęsimo sekcija;
 • dangtis arba liukas.

Rekomenduojamos šulinių įrengimo vietos patenka į reljefinių skirtumų vietas, esančias skyriuje, prie vamzdyno įėjimo ar išėjimo, taip pat dujotiekio atšaką. Šių elementų įrengimas kitose vietose yra leidžiamas, jei jis atitinka sistemos schemą ir neprieštarauja skaičiavimams.

Paskirties vietai paskirstykite šių tipų šulinius:

 • platinimas;
 • žiūrėjimas;
 • drenažas ar kaupimasis.

Be to, plačiai paplitęs kabelių kanalų plastikinių šulinių naudojimas. Šiuo atveju po žeme veikia ryšių kabelių tinklas, apsaugotas tunelių sistema nuo požeminio vandens ir kitų žalingų veiksnių poveikio.

Išoriškai skirtingų gamintojų gaminami nuotekų šuliniai beveik neturi skirtumų. Kintamumas yra tik dydžio, pakilimo sistema, kurioje yra išėjimai ir įėjimai, esant srauto greičiui ir kai kurioms techninėms ypatybėms, esant ar ne. Mano dizainas yra gofruoto vamzdžio pavidalo.

Dėklo forma gali būti skirtinga:

 • kampas;
 • kryžius;
 • tiesiai;
 • trigubas.

Geras patarimas! Siekiant užtikrinti šulinio sandarumą, rekomenduojama naudoti guminius sandariklius.

Patikrinimo elementai yra sumontuoti labiausiai pažeidžiamose sistemos vietose ir naudojami jos būklės stebėjimui.

Šios vietos apima:

 • šoninės sankryžos;
 • gylio kritimai;
 • vietose, kur pasikeičia dujotiekio skersmuo, jo nuolydis arba kryptis.

Dėklo dalis, esanti pačioje apačioje, dažniausiai yra 80 cm skersmens, čia yra vamzdžių, kurių skersmuo yra 110-160 mm, išleidimas ir įvedimas. Velenas yra sudarytas iš 50 cm ilgio pailginimo sekcijų, kaip tvirtinimo elementas naudojamas sandarinimo žiedams, kurie yra apdoroti silikonu.

Pagrindinė paskirstymo šulinėlio funkcija yra reguliuoti skysčių srautų judėjimą drenažo sistemoje, lietaus vandenyse ar buitiniuose vandenyse. Ši procedūra atliekama natūraliai dėl gaminio konstrukcinių savybių.

Paskirstymo gerai sudaro šie elementai:

 • padėklas su aukšta saugos riba, turintis žiedo tipo šonkaulių;
 • kaklas;
 • sraigtinis dangtelis užtikrina tankų šulinio uždarymą.

Apskritai konstrukcija yra patikima ir hermetiška, nes tvirtos tvirtinimo detalės ir sandarinimo žiedai.

Nuotekų, padėklų ir dangčių plastikinių žiedų kaina ir matmenys Rodlex:

Dalies pavadinimas (aukštis / skersmuo, mm) Kaina, patrinti.
Kamštelis (150/800) 3050
Bazė (dėklas) (500/800) 4300
Žiedas (500/800) 4300
Išilginis kaklas (600/800) 4512
Žiedas (1000/800) 8750

 

Suskaičiavimas ar drenažo šulinys laikomas sudėtingiausiu elementu, palyginti su įrenginiu, nepaisant standartinės struktūros padėklo, dangčio ir pagrindinių dalių forma. Jo įrengimas atliekamas žemiausioje vietoje, kur vanduo teka.

Kaupiamasis šulinys yra užpildytas iš įvairių šaltinių:

 • valymo įrenginiai;
 • drenažo sistema;
 • audros kanalizacija;
 • septikų.

Tačiau tokių struktūrų veikimas yra paprastas. Jiems nereikia dažnai valyti.

Geras patarimas! Kumuliacinių šulinių išdėstymui geriau naudoti kietas bazes su reguliuojamu tūriu dėl pratęsimo sekcijų. Vanduo, kaupiantis statyboje laikui bėgant, gali būti naudojamas ekonominiais tikslais, pavyzdžiui, rezervuaro ar laistymo įrenginių pildymui. Tokiu atveju nedarykite be siurblio.

Kaina, plastikinių žiedų dydžiai nuotekoms, dangčiai ir pagrindai Rodlex:

Dalies pavadinimas (aukštis / skersmuo, mm) Kaina, patrinti.
Kamštelis (150/800) 3050
Žiedas (500/800) 4300
Bazė (1500/980) 15600

 

Polimerų smėlio šulinys nuotekoms gaminamas remiantis polimero žaliavomis, nedideliu smėlio kiekiu. Projektą sudaro polimerinių žiedų smaigalių / griovelių metodas. Dėl to šulinio elementai yra kuo arčiau vienas kito, todėl nereikia papildomo sandarinimo. Silikono siuvimas leidžiamas.

Dugnas naudojamas kaip pagrindas. Pati struktūra sudaryta iš žiedų, o viršutinė turi būti kūgio formos, kurioje yra uždarymo liukas. Tokių šulinių kaina yra gana didelė, tačiau yra galimybė sutaupyti įrengimo darbams ir tolesniam darbui.

Polimerinių produktų privalumai:

 • patikimumą ir aukštą saugos ribą;
 • lengvas svoris (didžiausia bet kurios dalies masė neviršija 60 kg);
 • didelis atsparumas statiniams ir mechaniniams krūviams;
 • ilgas tarnavimo laikas (iki 100 metų);
 • patogi paslaugų sistema;
 • paprasta transportavimo ir montavimo sistema;
 • didelis atsparumas neigiamam drėgmės ir žemos temperatūros poveikiui.

Nuotekų, dugno ir kūgio polimerinių žiedų kaina Polex Plast:

Dalies pavadinimas (aukštis / skersmuo, mm) Kaina, patrinti.
Žiedas (200/750) 1120
Apatinė dalis (36/750) 1120
Kūgis (140/1000) 1280
Žiedas (200/1000) 1280
Apatinis (36/1000) 1280
Sklandžiai žiedas (200/1000) 1280
Kūgis su liuku (120/1000) 1600 m

 

Polimerinių smėlio šulinių konstrukcijos yra universalios ir gali būti naudojamos įvairiems tikslams. Jie gali atlaikyti iki 0,4 tonų slėgį.

Statybinių medžiagų rinkoje galite įsigyti įvairių talpų ir modifikacijų plastikinius konteinerius nuotekoms. Jiems sukurti yra naudojamos specialios gamybos technologijos, skirtos produktams su geresnėmis charakteristikomis gauti. Tokia medžiaga gali atlaikyti sunkias tempimo arba suspaudimo apkrovas, kurios leidžia naudoti polimerines septines talpyklas be baimės, kad dirvožemis pernelyg greitai ir judant gali sugadinti arba deformuoti konteinerį.

Kodėl verta nusipirkti plastikinį rezervuarą nuotekoms po septiku:

 • lengvas konstrukcijos svoris leidžia transportuoti naudojant paprastą automobilį;
 • paprasta diegimo sistema nereikalauja specialistų dalyvavimo, septiko montavimas gali būti valdomas kartu;
 • mažos produkto kainos;
 • inertiškumas neigiamos agresyvios žiniasklaidos poveikiui, dėl kurio efektyvių veiklos sąlygų sąlygos matuojamos dešimtis metų.

Geras patarimas! Norint patikimai ir efektyviai sumontuoti plastikinę talpyklą, būtinai pritvirtinkite jį prie betono plokštės. Be to, aplink cisterną turėsite sukurti molį ar betoną. Dėl šios priežasties septinis rezervuaras išliks vietoje ir nebus plūdęs kaip plūdė dirvožemyje.

Tarp plastikinių talpyklų kanalizacijos trūkumų galima pastebėti, kad jie yra silpni esant žemai temperatūrai. Dėl šios priežasties ekspertai rekomenduoja užpildyti įrengiant konstrukciją naudojant izoliacinę medžiagą.

Polipropilenas yra pagamintas iš polimerų. Nepaisant panašaus pagrindo, ši medžiaga yra daug stipresnė už plastiką, nes yra minkštiklių, didinančių plastiškumą.

Unikali kompozicija pasižymi daugeliu privalumų:

 • atsparumas temperatūros kraštutinumams;
 • atsparumas įtrūkimams dėl temperatūros pokyčių;
 • ilgas tarnavimo laikas (apie 100 metų);
 • atsparumas vandeniui ir atsparumas vandeniui, taip išvengiant vandens šaltinių užteršimo nuotekomis tikimybės;
 • didelis atsparumas garui sistemos sterilizavimo ir agresyvios terpės metu.

Polipropileno gaminiams yra 5-20 mm storio storos sienos. Be to, dizainas užtikrina standžiųjų atramų buvimą. Šie elementai neleidžia bakas plaukti ir suteikia papildomos jėgos.

Vidutinė polipropileno klevo septikų kaina:

Modelis Erdvumas, m? Matmenys (aukštis / plotis / ilgis), mm Kaina, patrinti.
Klevas-3 1 880/910/1200 22 000
Maple-5 1.5 1100/1100/1500 30.000
Klevas-5H 1.5 1100/11001950 32 000
Maple-7 2.5 1500/1300/1500 40 000
Klevas-7H 2.5 1500/1300/1950 44000

 

Polietileno produktai yra pagaminti iš polimerų, į kuriuos pridėta stiklo pluošto gijų. Dėl to sienos puikiai atlaiko tokius neigiamus reiškinius kaip dirvožemio judėjimas ir patinimas. Tankai gerai reaguoja į tempimą ir sklandų suspaudimą, tačiau jie bijo aštrių sukrėtimų. Priverstinis sugadinimas gali sugadinti baką ir sukelti įtrūkimų.

Polietileno septinių konstrukcijų privalumai:

 • nedidelis produkto svoris;
 • platus konfigūracijų spektras, įskaitant sferines ir kvadratines formas;
 • ilgas tarnavimo laikas (nuo 30 iki 50 metų);
 • atsparumas neigiamam agresyvios terpės poveikiui.

Panašiai kaip ir kiti plastikiniai gaminiai, polietileno talpyklos yra lengvai pažeistos staigių mechaninių apkrovų įtakoje.

Geras patarimas! Pasirinkite disko tūrį, turint omenyje tai, kad vienam asmeniui reikia maždaug 1 m? Taigi, šeimai, susidedančiai iš 4 ar daugiau žmonių, turėsite nusipirkti 5 000 l arba 5 m plastikinį nuotekų baką.

Vidutinė plastikinių gaminių „Pollex“ kaina:

Matmenys, (ilgis / aukštis be gerklės), mm Erdvumas, m? Sienos storis, cm Kaina, patrinti.
1800/1200 2 1.8 25 000
2700/1200 3 1.8 30.000
3600/1200 4 1.8 39 000
2900/1500 5 2.5 57000
3400/1500 6 2.5 80 000
4000/1500 7 2.5 87000
4600/1500 8 2.5 95 000

 

Buitinių nuotekų valymui privačiame name naudojami septiniai rezervuarai, autonominės nuotekų sistemos ir kitos konstrukcijos.

Yra dviejų tipų atliekos:

 1. Juoda – nutekama iš tualeto.
 2. Pilka – skystis iš virtuvės, vonios, skalbimo ir buitinių prietaisų, pavyzdžiui, indaplovės ar skalbimo mašinos.

Nuotekų atliekos bendro nuotekų kiekyje sudaro apie 30%. Dažniausiai atliekų skystis ateina iš vonios ir skalbimo. Vidutiniškai vienas žmogus per dieną sunaudoja apie 160-200 litrų vandens. Daugeliu atvejų sistemos valymui naudojamas mechaninis ir biologinis valymo metodas, nes šios technologijos yra laikomos praktiškiausiomis, saugiausiomis ir prieinamomis.

Nuotekos sudaro ne tik vamzdynų ir saugojimo pajėgumai. Kad sistema veiktų efektyviai, reikės papildomos komunikacijos įrangos nutekėjimo bokšto pavidalu. Toks vamzdis yra jungiamasis elementas tarp bendrojo kelio ir atmosferos. Pagrindinis ventiliatoriaus stovo uždavinys yra užtikrinti vėdinimą sistemos viduje.

Kada reikia skambinti specialiąja įranga:

 • bakas yra pilnas ir vietoje atsirado nemalonus kvapas;
 • slėgis nukrito į čiaupus;
 • nerūdijantis vanduo vandentiekio sistemoje;
 • šulinyje yra vandens drumstumas;
 • užsikimšusi arba netinkamai atlieka jo funkciją.

Daugelis veiksnių įtakoja nuotekų sistemos komfortą ir tarnavimo laiką. Dėl šios priežasties labai svarbu teisingai apskaičiuoti sistemos parametrus ir pasirinkti tinkamus elementus. Ir svarbi ne tik įrenginio kokybė, bet ir kanalizacijos sistemos savalaikė priežiūra, valymas ir priežiūra. Tik šiuo atveju sistema gali aptarnauti visą gamintojo nurodytą laikotarpį.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: