„Greenhouse Breadbasket“: funkcionalus daržovių auginimo dizainas

Šiltnamio, kurį planuojama įrengti aikštelėje, statybos pasirinkimas iš esmės priklauso nuo tikslų, kuriuos jis turėtų aptarnauti. „Greenhouse Breadbox“ – vienas iš dažniausiai pasitaikančių variantų, nes jį lengva padaryti savo rankomis, o jo dizainas tinka daugeliui augalų auginimui. Apsvarstykite tokių šiltnamių savarankiško statybos principą ir jų savybes bei savybes.

„Hotbed Breadbox“: dizaino ypatybės

Šiltnamio „Khlebnitsa“ rėmas yra struktūra, kurią sudaro trys dalys: dešinė ir kairė pusė bei rūsys. Mikroklimato reguliavimas viduje atliekamas pakeliant šoninius sklendes, naudojant vyrių elementus. Galite savarankiškai gaminti arba įsigyti „Breadbox“ šiltnamį, kuriame atsidarys viena ar abi dalys.

Dažniausiai naudojama konstrukcija, kurioje numatyta visiškai atidaryti vieną dalį. Šiuo tikslu vyriai yra sumontuoti ant vieno iš šonų apatinio rėmo. Kad būtų galima pritvirtinti rėmelį pageidaujamoje padėtyje, naudokite medinę siją, kurios galinėje dalyje supjaustyti.

Svarbu! Būtina tvirtinti varčią atviroje padėtyje su mediniu baru, nes priešingu atveju stiprus vėjas gali jį uždaryti, o tai nėra saugus vasaros gyventojui.

Šis modelis gavo pavadinimą dėl darbo mechanizmo panašumo su įprastu duonos krepšiu, kurio puslankiu dangteliu pakelta. Viršutinės dalies sukimosi ašis yra vertikalaus vamzdžio gale. Šiuo atveju šoninė sienelė sandariai uždaryta. Norint atidaryti šiltnamį, sukimosi dalis pakeliama aukštyn.

Kaip rėmo gamybos medžiaga, naudojant profilio metalo arba tuščiavidurius polietileno vamzdžius, dengiančios medžiagos – polikarbonato arba plėvelės – vaidmenį. Jei danga yra nusidėvėjusi arba mechaniniu būdu sugadinta, ją lengva visiškai arba iš dalies pakeisti.

Daugelis sodininkų mėgsta šį konkretų dizainą, nes jame yra daug teigiamų savybių, kurios lemia jo montavimo ir naudojimo paprastumą. Apsvarstykite teigiamus „Breadbox“ šiltnamio efektą sukeliančius veiksnius, kurie aptikti naudotojų peržiūrose:

 • rėmelio savarankiškas gamyba naudojant paruoštas diagramas ir brėžinius yra net pradedantiesiems;
 • paprastas surinkimas ir montavimas, kai įsigyjamas paruoštas šiltnamio efektas;
 • gebėjimas pakeisti atskiras dengiamosios medžiagos dalis padidina šiltnamio efektą sukeliančių medžiagų gyvenimą;
 • Šis dizainas tinka beveik visoms kultūroms auginti. Vienintelės išimtys yra laipiojimo augalai;
 • šiltnamis yra lengvas;
 • už prieinamą kainą.

Tuo pačiu metu ši parinktis taip pat turi tam tikrų trūkumų, kuriuos turėtumėte žinoti ir į juos atsižvelgti, prieš kurdami ar įsigydami šiltnamį:

 • norint tinkamai valdyti vyrius, jie turi būti reguliariai tikrinami ir periodiškai tepami;
 • laikui bėgant, atidarymo metu galite patirti varčios įstrigimą ar įstrigimą;
 • stiprus vėjas gali sukelti šiltnamio išstūmimą, jei vienas iš vožtuvų bus atidarytas;
 • Įdiegti didelį šiltnamį, reikės 2-3 žmonių pastangų, nes jų neįmanoma išspręsti.

Geras patarimas! Šepečius galite pritvirtinti ant šiltnamio rėmo atidarymo dalies. Tada dulkės ir nešvarumai automatiškai nuvalys paviršių kiekvieną kartą atidarius.

Kad šiltnamyje auginami pasėliai būtų patenkinti jo gausa ir kokybe, net statybos etape, reikia atidžiai apsvarstyti vietą, kurioje bus įrengta šiltnamio efektą sukelianti medžiaga. Verta atkreipti dėmesį ne tik į jo vietą, palyginti su pagrindiniais taškais, bet ir į daugybę krūmų ir medžių, kurie gali užtemdyti šiltnamį.

Geriausia pasirinkti vietą, kuri yra toli nuo pastatų. Taigi galima užtikrinti, kad didžiausias saulės šviesos kiekis pasiektų augalus. Štai keletas pagrindinių standartų, kurių reikia laikytis:

 • atstumas iki artimiausio pastato turi būti ne mažesnis kaip 5 m;
 • jei sklype yra vonia, sauna arba vasaros dušas, atstumas tarp jų ir šiltnamio turi būti mažiausiai 8 m;
 • esant septiniam rezervuarui, reikalingas atstumas nuo jo yra 25 m.

Kitas svarbus atrankos kriterijus yra svetainės, kurioje planuojate statyti, lygumas. Siekiant tai patikrinti, pakanka naudoti paprastą statybos lygį. Toks patikrinimas yra privalomas, nes juo pašalinama rizika, kad struktūra bus įrengta nevienodai arba laikui bėgant iškraipoma.

„Greenhouse Breadbasket“ puikiai tinka daugelio kultūrų auginimui, tačiau tarp jų yra tie, kurie jaustis labiausiai patogūs tokiame šiltnamyje:

 • braškės ir braškės;
 • bet kokie žalumynai: krapai, petražolės, rūgštis, svogūnai, česnakai ir tt;
 • morkos, burokėliai, salotos, salotos.

Tinka šiltnamiui ir pomidorams. Tačiau dėl didelio krūmų dydžio laikui bėgant jie turi būti persodinami į atvirą žemę arba didesnį šiltnamį.

Geras patarimas! Jei įrengiate šildymą šiltnamyje, jį galima naudoti ne tik vasarą, bet ir žiemą. Taigi, šviežios žalumynai ir daržovės bus ant jūsų stalo ištisus metus.

Klasikinis šiltnamio Breadbasket dizainas – arkos rėmas, pagamintas iš apvalaus metalo arba profilio vamzdžio. Norint sukurti tokį pamatą, būtina pjauti medžiagą pagal tai, kaip nurodyta piešinyje. Dengiamoji medžiaga (polikarbonatas arba plėvelė) įsigyjama atskirai ir supjaustoma į gabalus, kurių matmenys atitinka rėmo angas.

Jei perkate paruoštą dizainą, tuomet įvairūs gamintojai gali pasiūlyti papildomų funkcijų, skirtų pagerinti šiltnamio efektą sukeliančių medžiagų naudojimą. Pavyzdžiui, tai gali būti kojos, skirtos gilinti į žemę, pažaboti, kad apsaugotų iškrovimus.

Kai kurie modeliai atsidaro iš vienos pusės, o kai kurie iš abiejų, ašies ašis gali būti ant apatinio rėmo arba vertikalaus galo stulpelio viduryje. Skirtumai tarp šių modelių yra aiškiai matomi „Khlebnits“ šiltnamių nuotraukoje, kurią galima rasti internete.

Tokių šiltnamių dydžiai turi tam tikrų apribojimų: konstrukcijų, kuriose viena dalis atsidaro, plotis yra iki 1,3 m, dvipusis – iki 2 m. Ilgis paprastai svyruoja nuo 2-4 m, o aukštis nuo 0,5 iki 1 , 5 m.

Geras patarimas! Pageidautina naudoti polikarbonatą kaip dengiančią medžiagą, nes ji lenkiasi gerai, bet tuo pačiu metu turi didelį stiprumą. Filmas yra sunkiau suremontuojamas, jis dažnai sulaužomas ir reikalauja pakeisti po 1-2 sezonus.

Norint sukurti šiltnamį savo rankomis, jums reikia piešimo su tiksliomis visų dydžių instrukcijomis ir būtinomis medžiagomis. Šiuo tikslu, naudojant plastikinius arba metalinius vamzdžius, medinius strypus, vyrius, tvirtinimo elementus, dengiančią medžiagą. Fondui reikalingos plytos, lentos, pabėgiai ir mediniai strypai. Jūs galite pamatyti tikslią informaciją apie reikalingų medžiagų kiekį peržiūrėdami Fedorovo šiltnamio brėžinius ir matmenis.

Jei planuojate statyti metalinį rėmą, jums reikės vamzdžio lankstytuvo, pjūklo, gręžimo ir suvirinimo aparato. Norėdami dirbti su mediniais elementais, turite turėti pjūklą, plaktuką, atsuktuvą ir peilį.

Jūs galite padaryti medinę konstrukciją, tačiau paaiškėja, kad yra sunkesnis, sudėtingesnis ir reikalauja savininko nuolatinės priežiūros. Šiai parinkčiai naudokite eglės ar drebules, kurių dydis yra 40×40 arba 50×50.

Geras patarimas! Mediniams šiltnamiams varžtų tvirtinimo vietose šiltnamio efektą sukeliančių medžiagų eksploatavimo laikotarpiui pailginti naudojami metaliniai strypai. Taigi, vyriai bus saugiau pritvirtinti.

Ideali medžiaga tokioms šiltnamiams gaminti yra metaliniai vamzdžiai, kurių sienelių storis yra ne mažesnis kaip 1,5 mm, o kiekviena pusė yra 2 cm.Šiuo deriniu dizainas yra kuo tvirtesnis ir patvaresnis, bet lengvas. Verta manyti, kad savarankiškas darbas su tokia medžiaga be specialaus įrankio ir įgūdžių neveiks. Norint sulenkti vamzdį, reikia prijungti vamzdžių lankstiklį ir suvirinimo įrenginį atskiroms dalims prijungti.

Kitas variantas yra naudoti polietileno vamzdžius, kurie yra nelabai metaliniai nei standumo atžvilgiu. Be to, jei neteisinga pasirinkti vamzdžių skersmenį, šiltnamis bus nestabilus ir negalės išlaikyti savo formos. Svarbu išlaikyti pusiausvyrą čia: ploni vamzdžiai nesuteiks konstrukcijai reikiamo stiprumo, pernelyg storas lenkiasi blogai ir sukels pernelyg didelį įtempimą vamzdyje.

Pirmas dalykas, kurio reikia norint sukurti šiltnamio efektą sukeliančių duonos dėžutę – piešinį. Bet statybos darbai prasideda nuo pamatų rengimo. Tam reikės medienos (medienos ir pabėgių), plytų ir betono. Būtina pradėti nustatyti norimą lovų dydį ir ženklinimą. Tranšėjos kasimas yra 20-30 cm pločio ir 40-50 cm gylio. Nuo smėlio ir šiukšlių reikia pagaminti apie 10-15 cm aukščio pagalvę.

Kitas populiarus variantas yra tas pats sraigtas, kuris yra pastatytas pagal tą patį principą ir turi vieną atidarymo sklendę. Produktas pagamintas iš 20×20 mm plieno vamzdžio, kurio stiprumo koeficientas yra labai aukštas. Šio modelio kaina 2.1×1.1×0.75 m – 5000 rublių. Tokiu atveju rėmas gali būti nudažytas pilka arba žalia spalva, kuri leis šiltnamiui kiek įmanoma labiau pritaikyti ekologišką aplinką ir būti ne tik funkcionalus, bet ir gražus svetainės elementas.

Nepriklausomai nuo to, ar nuspręsite pagaminti šiltnamio efektą sukeliančių Basketbasket savo rankomis, ar gauti paruoštą dizainą, jis puikiai tinka augalų sodinukų auginimui. Atidarius vieną ar dvi duris, galėsite patogiai patekti į šiltnamio efektą sukeliančias patalpas ir galėsite vandens ir visiškai rūpintis jame esančiais augalais.

Like this post? Please share to your friends: