Infraraudonųjų spindulių šildymas – savybės, kaina, privalumai ir trūkumai

Infraraudonųjų spindulių šilumos spinduliavimas yra infraraudonųjų spindulių šildymo pagrindas. Tai modernus sprendimas, kai reikia šildyti sienas, o ne orą. Šiuo metu rinkoje yra trijų tipų infraraudonųjų spindulių šildymas (IR) su skirtingomis karščio bangomis: trumpųjų, vidutinių ir ilgųjų bangų..

Kaip veikia infraraudonųjų spindulių šildymo sistema

Yra įvairių būdų, kaip namuose ar bute sušilti. Daugelis žmonių Rusijoje vis dar naudoja tradicinius šaltinius, tokius kaip radiatoriai. Tačiau rinkoje jau yra naujoviškų sprendimų, leidžiančių sutaupyti kasdienį patalpų šildymą. Vienas iš jų yra infraraudonųjų spindulių šildymas namuose – naujiena, kuri artimiausiu metu gali rasti daug šalininkų.

Infraraudonųjų spindulių elektrinis šildytuvas yra neįprastas šildymo būdas. Jis veikia pagal specialų elektrinį IF šildytuvą. Tai funkcinis prietaisas, galintis paversti elektros energiją šiluma veikiant IF spinduliuotei. Veikimo ir savybių požiūriu šis prietaisas yra panašus į elektrinį šildytuvą.Plokštės negamina šilumos, bet perduoda spindulius šalia esantiems objektams ir žmonėms. IO sukelia objektų kaitinimą, generuodamas šilumą kambaryje. Jei grindinis šildymas suteikia patogumo naudotis ir maloniu temperatūros pojūčiu, viršijančiu tikrąją kambario temperatūrą. Tai pagerina šilumines sąlygas ir sumažina sąskaitas už šildymą..

Kiek kainuoja infraraudonųjų spindulių privataus namo šildymas?

Daugelį domina, kiek kainuoja IO. Eksploatavimo išlaidos priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip pastato šilumos izoliacija ir jo techninė būklė. Radiatoriai, nes jie perduoda šilumą, yra gana pigūs, o tai leidžia šildyti iki 6 kvadratinių metrų plotą. Taigi bute, kurio plotas yra 60 kvadratinių metrų, reikės įdėti daugybę plokščių. Kuo aukštesnė radiatorių veikimo temperatūra, tuo įrenginys brangesnis. Kambaryje sumontuotas radiatorius apšildo žmones, sienas ir baldus radiacija, o būtent jų temperatūra lemia suvokiamą šiluminį komfortą..

Ar turėčiau įdiegti?

Tikrai taip, daugiausia dėl mažesnių eksploatacinių išlaidų ir poveikio žmonių sveikatai. Toks šildymas namuose yra idealus sprendimas žmonėms, kenčiantiems nuo alergijos (tradiciniai radiatoriai dėl pašildyto oro judėjimo kelia dulkes, o tai kelia nemalonumų alergiškiems žmonėms).

Šildymas infraraudonaisiais šildytuvais – privalumai ir trūkumai

Nagrinėjamas metodas, nepaisant novatoriškumo, nėra idealus. Jis turi savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Šios rūšies šildymo trūkumas yra tai, kad neįmanoma naudoti IF spinduliuotės vandeniui šildyti, todėl reikia ieškoti antro energijos šaltinio, kuris padidina išlaidas. Esant blogai apšiltintoms patalpoms, efektyvumas ir energijos vartojimo efektyvumas sumažėja – optimalus našumas pasiekiamas tinkamai apšiltinus pastatą. Trūkumai taip pat apima dideles vienkartines pirkimo išlaidas..

Tačiau toks šildymas turi keletą privalumų. Pavyzdžiui, mėnesio išlaidos yra daug mažesnės nei konvekcijos. Programavimo funkcijos dėka galite nustatyti, kada plokštės išsijungs. Plokštes lengva montuoti ir jas galima naudoti ant daugelio paviršių – grindų, sienų. Paklausus yra ir lubinis infraraudonųjų spindulių šildymas. Šis sprendimas taip pat yra ekologiškas, nes tam nereikia per daug energijos patalpoms šildyti. Nebijokite radiacijos, nes ji plačiai naudojama medicinoje. Verta rinktis EUT, nes tokiu būdu net atšalusias patalpas galima greitai sušildyti per trumpą laiką..

Šis šildymo tipas yra patvarus – pagal skaičiavimus jis gali būti naudojamas kelis dešimtmečius. Privalumai taip pat yra sumažėjęs dulkių judėjimas, dėl kurio sumažėja pelėsis ir pelėsis, o alergiškiems žmonėms – lengviau gyventi. Namų šildymas infraraudonųjų spindulių šildytuvais yra mobilus sprendimas. Tokią įrangą galima sėkmingai paruošti montuoti ant sienos arba pastatyti ant pačios grindų..

Like this post? Please share to your friends: