Laiptai namuose antrame aukšte, nuotraukos ir dizaino ypatybės

Laiptai namuose iki antro aukšto, kurio nuotraukos puošia teminių svetainių puslapius – tai ne tik būtinybė, bet ir patrauklumas bei grožis. Šie laiptai yra įvairių tipų, kurių pasirinkimas priklauso nuo kambario ploto ir dizaino, namų savininkų pageidavimų. Galima įrengti struktūras iš įvairių medžiagų. Šis straipsnis skirtas supažindinti su laiptų konstrukcijų tipais, jų sudedamosiomis dalimis ir saugos reikalavimais, į kuriuos reikia atsižvelgti, statant laiptus į antrą aukštą su savo rankomis.

Pagrindinių kopėčių elementų sąrašas

Svarbiausios kiekvieno laiptų detalės yra jų žingsniai ir atramos, kuriomis jie laikomi. Sijos, kurios palaiko laiptelius iš šonų ir apačios, vadinamos bortelėmis. Tos pačios sijos, kurios laikomos tik žingsniais iš apačios, vadinamos skewers. Jei kosoura trys, vidutinis bus vadinamas tarpiniu.

Patys žingsniai susideda iš vadinamojo protektoriaus (tai yra horizontalus paviršius, ant kurio važiuoja žmogaus pėdos) ir stove (vertikali dalis). Kai kurių laiptų statyboje stovai gali visiškai nebūti.

Atraminiai elementai yra varžtai ir lentynos. Pirmasis yra specialūs varžtai, sumontuoti prie sienos. Laiptų pakopos tvirtinamos ant jų. Stovas yra pagrindinis bet kokio spiralinio laiptų atraminis elementas.

Surenkami į vieną konstrukcinę struktūrą, laipteliai su sijomis. Jis yra skirtas pakilti nuo žemiausio lygio iki aukščiausio lygio. Jei laiptinės statyboje yra daugiau nei vienas maršrutas, tarp jų yra sukurta platforma, kuri padeda pereiti tarp skirtingų krypčių nukreiptų žygių.

Svarbios ir reikšmingos laiptų detalės yra turėklai, nors jie ne visada naudojami. Tas pats pasakytina apie turėklai, tvoros, apdailos ir apdailos dalys. Kartais yra papildomų detalių apie tvorą plieninių strypų ir lentynų pavidalu. Turėklai turi atramas iš balasto. Jie vadina vertikalius laiptų elementus, kurie yra ne tik turėklai, bet ir dekoracijos.

Yra labai plati laiptų klasifikacija, atsižvelgiant į jų paskirtį, funkcionalumą, padėtį, išdėstymą, veikimo būdą, dizainą ir medžiagą. Šiame straipsnyje nereikia išsamiai apsvarstyti visų klasifikavimo funkcijų. Pastebime tik tai, kad visus namų laiptus galima suskirstyti į šiuos atskirus tipus:

 • Spiralė arba varžtas.
 • Jį sudaro vienas arba keli maršai.
 • Kopėčios sumontuotos ant varžtų.

Šiuos tipus aptarsime išsamiau, kad galėtume labiau įsivaizduoti, kaip technologija įdiegti laiptus į antrą aukštą su savo rankomis.

Spiraliniai laiptai paprastai statomi mažose patalpose, kur neįmanoma pastatyti tiesių laiptų. Norint nustatyti laiptų statybai reikalingą erdvę, reikia atlikti kai kuriuos skaičiavimus. Jums reikia žinoti tik laiptų pakopų matmenis. Paprastai vidutinis spiralinių laiptų pakopų ilgis yra nuo 50 iki 100 cm, padauginant pakopos ilgį 2, gauname reikiamą apskritimo skersmenį, kurio reikės įrengti laiptų spiralinę struktūrą. Tokių laiptų patogumas palieka daug pageidavimų, tačiau juos galima sėkmingai įdėti į labai mažą plotą. Tikriausiai jie neturėtų būti montuojami kaip pagrindiniai, tačiau jie bus naudingi kaip palėpės ar rūsio.

Spiralinių laiptų medžiaga yra mediena arba metalas. Pleišto formos stulpai tvirtinami aplink centrinę lentyną arba stulpelį. Dauguma lentynų yra pagaminti iš metalo vamzdžių. Jos žingsniai yra siauri. Jų plati pusė yra greta sienos ar balkonų.

Geras patarimas! Spiraliniai laiptai su patogiausiais žingsnių parametrais yra tokie: centrinės dalies plotis yra 20–25 cm, o plačiausias – 40 cm, nesukelkite mažiau nei 1,5 m skersmens laiptų, nes jo naudojimas bus pernelyg nepatogus ir pavojingas.

Šis dizainas yra labiausiai paplitęs. Jame atsižvelgiama į judėjimo biomechanikos įstatymus, todėl nusileidimas ir kilimas yra labai patogu. Tačiau namo laiptai antrame aukšte, kurių nuotraukos yra labiausiai paplitusios, turi būti pakankamai plati jų statybai. Ją galite apskaičiuoti taip: būtina matuoti sienos aukštį, šalia kurio bus įrengtas laiptai, ir grindų ilgį. Tada atkreipkite dešinįjį trikampį. Joje bus sienos ir grindys, o būsimos kopėčios bus hipotenzija. Grindų ilgio parametrai turi būti parenkami taip, kad pakilimo kampas būtų 45 laipsniai. Taip pat žinome, kad fizikos kursas yra optimalus bet kokio judėjimo kampas. Vidutinio skrydžio kopėčių plotis gali būti padarytas bet kokia.

Geras patarimas! Statant vidurio skrydžio kopėčias, reikia atsižvelgti į tai, kad dešinėje laiptinėje yra 3–15 žingsnių, o dažniau 10–11 žingsnių. Jei to nepakanka, kad būtų patogiai laipioti į reikiamą aukštį, tada pasirūpinu platformą, ant kurios pritvirtintas antrasis maršas.

Boltz yra tvirtinimo detalė, kuri atrodo kaip varžtas arba ilgas kaištis, prie kurio pritvirtinta kopėčios. Bolza įsukė į sieną ir prideda jiems žingsnius. Kartais tokiu būdu sukuriami grakštūs ir nesvarūs laiptų dizainai. Atrodo, kad jų žingsniai tiesiog plaukioja ore. Dėl to varžtai yra pagaminti iš ilgų ir tvirtų kaiščių. Jie taip pat yra pritvirtinti prie sienos, bet dėl ​​jų stiprumo jie neturi priešingos pusės. Atrodo, kad dizainas yra nepatikimas, bet iš tikrųjų kiekvienas tokių laiptų žingsnis gali turėti iki 1 tonos krovinių. Prie tilto pritvirtintos kopėčios nėra su briaunomis ar lanku, todėl jie yra elegantiški net su turėklais.

Bet kokias kopėčias galima nusipirkti paruoštas, užsakytas pagal savo dydį arba netgi pagamintas pats. Nesvarbu, kokią parinktį pasirinkote, svarbiausia žinoti šias taisykles:

 • Jei tik projektuojate savo namus, kreipkitės į specialistus, kad apskaičiuotumėte reikiamus parametrus arba juos suskaičiuotumėte. Tada galite iš anksto suprojektuoti norimo dydžio atidarymą.

 • Būtinai nustatykite laiptų tipą. Jei yra labai mažai vietos, pasirinkite varžtą, jei pakanka, tada žygiuokite. Jei norite sukurti elegantišką ir praktišką dizainą, sustokite „Bolets“.
 • Rekomenduojama naudoti tokius atidarymo dydžius: tiesioginiam eismui pakanka 1,2 x 3,7 m atidarymo; su L formos įtaisu – 3,1 x 1, 3 m; U formos konfigūracijai – 2 x 2,5 m. Jei laiptai yra įprasta spiralė, tuomet jam reikia 2,2 x 2,2 m atidarymo; ir jei ji atliks pagalbinę funkciją – nuo 1,5 iki 1,5 m.

 • Siekiant užtikrinti mažų vaikų saugumą, atstumas tarp gretimų tvoros stulpų turėtų būti ne didesnis kaip 15 cm.
 • Laiptų aukštis neturi viršyti 85 cm, plotis optimalus: 25 – 30 cm.
 • Kopėčių nešamoji galia bet kokiems gyvenamiesiems pastatams yra ne mažesnė kaip 300 kg / m2.

 • Žingsniai neturėtų būti slidūs. Be to, jų padėtis į horizontą yra visiškai nepriimtina. Turėklai turi būti optimalūs bet kokiam aukščiui. Pirma, laiptai yra kruopščiai pritvirtinti viršutinėje arba vietoje tarp dviejų aukštų. Viso laiptų ilgis turi tiksliai atitikti faktinį grindų aukštį. Viršutiniame aukšte nustatoma patikima tvirtinimo detalė. Gautos kopėčios turi būti geros, o turėklų patikimumas ir tankis.

 • Namų laiptų pakilimo kampas iki antro aukšto, kurio nuotrauka yra labiausiai harmoninga, yra ne daugiau kaip 45 laipsniai. Leistinas 35–40 laipsnių intervalas. Laiptų plotis yra ne mažesnis kaip 80 cm, optimaliausias – nuo 90 iki 120 cm.

Geras patarimas! Nepamirškite inžinerinių reikalavimų, susijusių su laiptų projektavimu dekoratyvinių elementų naudai. Tai gali sukelti daug problemų.

Laikydamiesi visų siūlomų taisyklių, savarankiškai galite pastatyti arba įrengti gražią ir saugią laiptinę į antrą aukštą. Tuomet jūsų darbo nuotraukos gali būti malonios, kad parodytų savo senus gerus draugus.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: