Kaip pasirinkti autonominį kanalizaciją privačiame name

Kaip pasirinkti autonominį kanalizaciją privačiame name? Šis klausimas kasmet tampa aktualesnis ir aktualesnis. Iš tiesų pastaruoju metu žymiai išaugo ne tik privačių priemiesčių statyba, bet ir kanalizacijos sistemų įvairovė. Jei viduje esanti kanalizacijos tinklų struktūra yra gana aiški, būtina giliau spręsti išorines struktūras.

Privačių kanalizacijos tipai

Bet kuri kanalizacijos sistema yra padalinta į vidinę ir išorinę. Vidaus viduje pristatoma vamzdynų sistema pastato viduje, o išorinis vamzdis prasideda išoriniame vamzdyje, vedančiame į kanalizacijos sistemą. Statant vidinę kanalizacijos sistemą, nėra nieko ypatingo pasirinkti. Svarbiausias dalykas yra teisingas vamzdžių su pageidaujamo kampo montavimas. Norėdami tai padaryti, turite parengti visos kanalizacijos sistemos schemą ir pateikti vamzdžius, vožtuvus ir sifonus, kad nebūtų nemalonių kvapų.

Kitas dalykas yra lauko kanalizacijos sistema. Čia yra keletas tipų. Norint sužinoti, kaip pasirinkti autonominę nuotekų sistemą privačiame name, reikia apsvarstyti visas lauko kanalizacijos sistemas. Be to, būtina žinoti viršutinių dirvožemio sluoksnių geologinę struktūrą, požeminio vandens pakilimo lygį, nuolat gyvenančių žmonių skaičių.

Geras patarimas! Prieš perkant kanalizacijos įrenginį, turite tiksliai apskaičiuoti apkrovą. Taip bus išvengta nereikalingų atliekų dėl per didelės galios ar žalos, atsiradusios dėl jo trūkumo.

Retai naudojant nuotekų sistemas, pavyzdžiui, dachas, pakanka kasti įprasto saugojimo talpykloje arba paprasčiausiai įrengti talpyklą. Susikaupus, atliekos turi būti sunaikintos specialiame sąvartyne. Tai reiškia skambučio iškėlimo technologiją. Kaupiamosios sistemos yra pigiausios, tačiau jų priežiūra gali būti brangi.

Tiesioginė gyvenamoji vieta kaimo namuose, tokia sistema nėra labai racionali, nes nuotekų šalinimas turės būti atliekamas daug dažniau, o tai yra didelių finansinių išlaidų. Norint suprasti jų tūrį, reikia žinoti, kad naudojant visus sanitarinius buitinius prietaisus, vienas žmogus gali pagaminti iki 200 litrų atliekų per dieną.

5 asmenų šeima per dieną gamins 1 m? kanalizaciją Net jei talpa yra 10 m?, Ji užpildys tik 10 dienų. „Assenizatorsky“ automobilio skambutis, pagrįstas KAMAZ su atitinkamu baku, kainuos nuo 15 iki 30 kubų, o tai yra gana didelė suma.

Padaryti įvairių medžiagų talpyklas. Tai gali būti betono rezervuaras, pagamintas iš lydyto tirpalo liejimo arba betono žiedų septinis rezervuaras, naudojamas šulinių sienoms stiprinti.

Geras patarimas! Betoniniams rezervuarams reikia didelių darbo sąnaudų. Tai tokia nuotekų sistema kaimo namams, kad jį gali pasirinkti tik asmuo, kuris nebijo sunkaus darbo. Lengviau užsisakyti plieninį konteinerį, gruntuojamą hidroizoliacine danga, arba parduotuvėje įsigyti gatavą plastikinį konteinerį.

Žmogus pasiskolino šį nuotekų sistemos principą iš gamtos. Galų gale jis numato organinių atliekų skaidymo procesą, naudojant mikroorganizmus. Tuo pačiu metu susidaro tokios medžiagos kaip vanduo, anglies dioksidas, paprastieji azoto junginiai ir šiek tiek metano. Naudotos bakterijos yra aerobinės arba anaerobinės. Pirmasis organinių oksidacijos procesų metu reikalauja deguonies, o antrasis – nereikalingas.

Nuotekų valymas biologiniais metodais atliekamas natūraliai ir dirbtinai. Natūralus valymas aerobinėmis bakterijomis atsiranda dirvožemio sluoksniuose ir anaerobinis vandens telkinių apačioje. Tai įmanoma tik su nedideliu jų kiekiu. Esant didelėms emisijoms, atsirandančioms pradėjus naudoti skalbimo mašinas ir dušus, bakterijos natūraliomis sąlygomis neturi laiko susidoroti su apkrova, todėl šie kanalizacijos kanalai negali būti vykdomi tiesiogiai į natūralią aplinką. Čia dirbtinės struktūros ateina į gelbėjimo priemones: biopondus ir filtravimo laukus.

Filtravimo laukas yra platforma, kurioje pilama nuotekų. Ten jie filtruojami, einant per masinį dirvožemio sluoksnį. Šio perėjimo metu visi teršalai nusodinami viršutiniuose sluoksniuose, o vanduo yra žemesnėse vandeninguose sluoksniuose jau visiškai išvalytoje formoje. Biopondai yra tvenkiniai su sąlygomis, optimaliomis mikroorganizmų gyvenimui. Juose organinių medžiagų apdorojimas yra anaerobinis.

Koks yra geriausias septinis bakas: pasirinkite, priklausomai nuo svetainės sąlygų. Kokie yra septinių rezervuarų tipai, veikiantys, įrenginiai, tūris ir veikimo principas. Kas yra geriau septikai.

Akivaizdu, kad tik tie, kurie turi pakankamai didelius žemės plotus, gali pasirinkti nuotekų sistemą šalies namams su tokio tipo valymu. Kitais atvejais yra daugiau kompaktiškų įrenginių: septinių rezervuarų ir aeravimo stočių valymui. Siekiant geresnio nuotekų valymo, jie montuoja biofiltrus.

Aeracijos stotys valo drenažus per aerobines bakterijas. Deguonis jiems priverstinai išsiunčiamas. Todėl tokiems įrenginiams reikia elektros energijos. Be to, aeravimo stotys yra sudėtingesnės nei kiti įrenginiai. Skirtingai nuo to, septikas nereikalauja priverstinės vėdinimo, nes jame dirbančios bakterijos, recirkuliuoja nuotekas ir yra patenkintos natūraliu oro srautu.

Šie įrenginiai yra autonomiški ir nereikalauja elektros energijos. Nuotekų valymas jose atliekamas nusodinant ir atskiriant į frakcijas.

Geras patarimas! Jei septikas yra aprūpintas biofiltru, jo efektyvumas labai padidės. Bakterijos gali išvalyti vandenį iki 95% grynumo.

Jei aiškiai suprantate, kad kumuliacinis pajėgumas jums netinka, ir natūralus valymas filtravimo laukuose yra neįmanomas, tuomet turėsite pasirinkti tarp biologinių valymo stočių ir septinių rezervuarų. Aerotank turi mažesnius matmenis ir didesnį našumą.

Tuo pačiu metu jų įrenginys yra daug sudėtingesnis, o normalus veikimas galimas tik tinkamai įrengiant ir montuojant. Be to, bakterijoms reikia nuolatinio naujų nuotekų ir nepertraukiamo deguonies tiekimo. Jei pažeidžiama viena sąlyga, stotis negali eiti į įprastą veikimą.

Jei nežinote, kaip pasirinkti autonominę nuotekų sistemą privačiame name, bet esate pasiruošę:

  • aprūpinti stotį pastoviu nuotekų srautu, kurio tūris didesnis nei 10 m / per dieną;
  • pritraukti gerus specialistus diegimui ir eksploatacijai;
  • užtikrinti visą parą veikiantį ir nepertraukiamą sistemos maitinimą;
  • mokėti už kokybišką ir reguliarų aptarnavimą;

tada galite įdiegti biologinį nuotekų valymo įrenginį. Jei negalite įvykdyti šių sąlygų, tai geriau sustoti septiniuose rezervuaruose, kurie valomi nusistovėjus.

Išsamiai žinodami, kaip pasirinkti autonominę nuotekų sistemą privačiame name, galėsite užtikrinti efektyviausią ir pigiausią nuotekų filtravimo sistemą.

Like this post? Please share to your friends: