Rūsys šalyje su savo rankomis: žingsnis po žingsnio vadovas

Rūsys yra svarbus bet kurios šalies svetainės elementas, jis būtinas daržovėms, vaisiams ir konservavimui. Straipsnyje pateikiama informacija apie tai, kaip statyti rūsį šalyje su savo rankomis: žingsnis po žingsnio aprašymas padės atsižvelgti į daug niuansų, pradedant nuo teisingo pasirinkimo vietos ir baigiant hidroizoliacijos bei elektros instaliacijos įrengimu. Pastato išorinis išdėstymas taip pat yra labai svarbus, o lentynų ir stalčių statyba padės efektyviai naudoti erdvę.

Rūsių tipai ir savybės

Negalima painioti rūsyje ir rūsyje. Rūsyje statyti savo rankas namelyje gali būti taip paprasta, kaip kasimo angą ir ją sumažinti. Statybos tipo pasirinkimas priklauso nuo daugelio parametrų, pavyzdžiui, pagal numatytą paskirtį, regiono klimatines sąlygas, finansines galimybes ir kt. Be to, renkantis tipą ir medžiagas, skirtas statyti rūsį šalies namuose su savo rankomis, turėtumėte atsižvelgti į jo vietą.

Atskiras pastatas yra lengviau statomas nei, pvz., Pastato rūsį po namu, tačiau šiai galimybei reikės daugiau medžiagų, taigi ir finansai. Tai bus pigiau saugoti po gyvenamojo namo ar pastato, tačiau ši galimybė yra ribota erdvėje.

Vienas iš populiariausių variantų yra rūsys-ledynas. Ji gerai susidoroja su ilgalaikio produktų saugojimo funkcija net karštame sezone ir ypač paklausa pietiniuose regionuose. Sukurkite šį rūsio tipą privačiame name su savo rankomis yra gana sunku ir brangu, tačiau rezultatui būdingas didelis našumas, patvarumas ir patikimumas.

Kitas geras šio pastato pasirinkimas yra dviejų skyrių saugojimas. Paprastai šis tipas naudojamas, kai būtina vengti įvairių daržovių ir vaisių kvapų, kurie tuo pačiu metu laikomi rūsyje. Tokiam sandėliavimui jums reikia mažiau medžiagų nei ledynui.

Atskiras rūsio tipas – vynas. Jis naudojamas vyno gamybos produktams laikyti, turi savo dizaino ypatybes ir niuansus, į kuriuos reikia atsižvelgti norint tinkamai atlikti rūsio konstrukciją. Kaip taisyklė, tokioje parduotuvėje galite laikyti ne tik vyną, bet ir įvairius konservus.

Renkantis saugojimo vietą, labai svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip bendras dirvožemio drėgnis ir požeminio vandens lygis. Kuo mažesnė, tuo lengviau bus statyti struktūrą, o rečiau reikės remonto. Jei kalbame apie atskirą struktūrą, tuomet turėtumėte pasirinkti aukščiausią vietą jūsų svetainėje. Geriausia nustatyti požeminio vandens lygį, kai jis yra didžiausias, ty pavasarį ar rudenį. Jei svetainė yra gerai arba gerai, tuomet jūs galite nustatyti maksimalų ženklą, nes priešingu atveju turėsite gerai gręžti.

Šiek tiek sunkiau bus rūsio statyba, jei uždaromas požeminis vanduo. Kaip tai padaryti kuo efektyviau? Visų pirma, jums reikia skirti didelį dėmesį hidroizoliacijos konstrukcijoms. Taip pat, kai dirvožemio drėgmė yra aukšta, geriausia hidroizoliacija iš požeminio vandens, verta naudoti statybines medžiagas, pasižyminčias padidėjusiu atsparumu vandeniui. Šiuo atveju nenaudokite medienos ar faneros, o pirmenybę teikiate betonui ir plytoms.

Geras patarimas! Patikrinkite, ar požeminio vandens lygis gali būti pagal nacionalinius ženklus. Norėdami tai padaryti, statybvietėje palikite vilnos gabalą ir vištienos kiaušinį ir ant jų uždenkite molio puodą. Jei ryte bus vilnos ir kiaušinių rasos, požeminis vanduo yra arti, o jei tai tik vilna, tai toli.

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo statybą pasirinksite ar kokias medžiagas ketinate naudoti, yra keletas bendrų rekomendacijų, kurias turėtumėte sekti, kai pagreitinsite rūsį savo rankomis:

 • jei ketinate naudoti medinius elementus, jie turi būti iš anksto apdoroti specialiu impregnavimu, siekiant apsaugoti juos nuo kenksmingo drėgmės poveikio;
 • rūsio statyba geriausia pradėti vasarą, po to požeminio vandens lygis yra apačioje. Šiuo atveju dirvožemis bus sausiausias, o pavojus užtvindyti struktūrą yra minimalus;
 • siekiant užtikrinti veiksmingą maisto saugojimą, labai svarbu apsvarstyti ventiliacijos sistemą;
 • jei norite, kad dizainas išlaikytų pageidaujamą temperatūrą, rekomenduojama statyti rūsį su savo rankomis, kad dvi durys būtų atskirtos vestibiuliu;

 • ypatingas dėmesys taip pat turėtų būti skiriamas šilumos izoliacijai, tada optimali temperatūra rūsyje bus užtikrinta bet kuriuo metų laiku;
 • statyboms skirtų įrankių ir medžiagų pasirinkimas yra labai svarbus, todėl turėtumėte iš anksto susipažinti su įvairių tipų privalumais ir trūkumais. Pati konstrukcija turi būti atliekama aiškiai rekomenduotu būdu.

Dažniausiai statyboje naudojamos tokios medžiagos kaip plytos arba betono blokai. Jie geriausiai toleruoja aukštą drėgnumą ir žemą temperatūrą, taip pat jie pasižymi ilgaamžiškumu, patikimumu ir palyginti mažomis sąnaudomis. Statydami plytų rūsį su savo rankomis, turėtumėte atsižvelgti į kiekvieno šios medžiagos rūšies veikimo charakteristikas:

 • pelenų blokai arba putplasčio plytos yra trapesnės, todėl šie tipai nerekomenduojami naudoti požeminėse saugyklose;
 • silikato plyta yra patvaresnė, tačiau labai silpnai reaguoja į didelę drėgmę. Tai reiškia, kad jo konstrukcija negalės pasigirti ilgą tarnavimo laiką;

 • Raudona plyta yra idealus pasirinkimas rūsyje privačiame name. Kaip padaryti, kad šios medžiagos statyba būtų kuo veiksmingesnė, galite pasimokyti iš daugelio žingsnių po žingsnio instrukcijų iš ekspertų.

Jei statydami nuspręsite naudoti betoninius blokus, jums tikrai reikės specializuotos statybos įrangos, nes jiems būdingas didelis svoris. Jų rūsys ilgai tarnaus ir palaikys temperatūrą.

Taip pat statant rūsius namuose su savo rankomis, galite naudoti jau naudojamą plytą, jei tai leidžia. Ir tuo atveju, jei ketinate tiesiog užklijuoti molinę skylę su medinėmis lentomis, jie turi būti kruopščiai gydomi antiseptikais, kad būtų išvengta puvimo.

Atkreipkite dėmesį! Taip pat galima naudoti metalines gelžbetonines plokštes. Tačiau šiuo atveju norint išlaikyti norimą temperatūrą bus gana sunku, todėl ši medžiaga neturėtų būti naudojama pastate, kuriame ketinate saugoti produktus.

Griežtas laikymasis veiksmų seka yra raktas į teisingą rūsį. Kaip padaryti efektyviausio statybą, praleisti minimalų laiką ir pastangas? Šiam montavimui reikia atlikti tam tikrą užsakymą.

Iš pasirinktos vietovės pašalinama druska, po kurios žemė išlyginama ir ženklinama. Daugelyje rūsyje esančių nuotraukų su savo rankomis matote, kad duobės statybai dažnai naudojama specializuota statybinė įranga, tačiau jei tokios galimybės nėra, galite naudoti kaušus ir šuolius. Darbo su rankiniu įrankiu privalumas yra tas, kad jis leidžia išlaikyti dirvožemio struktūrą. Jei žemė pasirinktoje zonoje yra laisva, tuomet duobės sienos turi būti nuožulnios, kad būtų išvengta išsiliejimo.

Rūsio matmenys priklauso tik nuo jūsų poreikių, tačiau nepamirškite, kad duobės dydis turėtų būti 0,5 m didesnis už pačios struktūros dydį. Kaip statote rūsį su savo rankomis, iškastą derlingą žemę galima paskirstyti per Dachą. Dugno lygumas po darbo pabaigos turėtų būti matuojamas pagal lygį ir, jei reikia, pakoreguotas.

Nors tai galima padaryti be šio etapo (tiesiog užpildant duobės dugną su griuveliais arba užpildant jį bitumu), pamatų statyba padidins rūsio hidroizoliacijos lygį iš požeminio vandens. Kaip padaryti, kad fondas būtų kuo veiksmingesnis, bet ne itin brangus? Norėdami tai padaryti, galite naudoti armatūrą, ant kurios pilamas betono mišinys. Rekomenduojamas pamato aukštis yra apie 40 cm, o pamatų įrengimas yra būtina sąlyga, kad rūsys būtų statomas šalyje su savo rankomis, jei gruntinis vanduo yra arti. Kaip padaryti, kad fondas būtų teisingas – skubiai parinkite teminius vaizdo įrašus internete.

Jei naudosite plytą statydami rūsį su savo rankomis, jums reikės specialių įrankių. Tai apima mentelę, statybinį laidą, mūrininko plaktuką, pastato lygį ir skiedinį. Siekiant didesnio efektyvumo, turėtumėte naudoti kito asmens pagalbą.

Kaip plytų jungiantis skiedinys, galite naudoti molio ir smėlio arba cemento mišinį. Statant požeminį ar virš žemės esantį rūsį su savo rankomis, klojimas turėtų būti pradėtas nuo kampų, o pirmoji eilutė turėtų būti padengta nenaudojant skiedinio, kad būtų galima tiksliau planuoti sienos padėtį. Toliau išvardytų eilučių plytos turi būti įterptos į skiedinį, kol jungtys yra maždaug 12 mm storio.

Geras patarimas! Įsitikinkite, kad naudosite, kai pastatysite sieną ir pastatysite. Pirmuoju patikrinama, kaip sklandžiai pastatytas plytas, o antrasis – kampų teisingumas.

Lubų statyba yra geriausia naudoti medines lentas. Jei pastatas statomas po namu, galite naudoti grindis kaip grindis, o viršutinės žemės rūsio lubos kaimo namuose yra palaipsniui gaminamos iš PKZh plokščių arba skalūnų. Tokiu atveju paviršius gali būti plokščias arba apvalus.

Šilumos izoliacija atliekama pagal tą patį principą, kaip ir tradicinio stogo šiluminė izoliacija – tarpas tarp medinių sijų ir stogo medžiagos yra užpildytas šilumos izoliacijos sluoksniu.

Yra daug įvairių variantų, kaip rūsyje įrengti grindis, kuris iš jų geriau priklauso nuo jūsų pageidavimų, pastato tikslo, dirvožemio savybių ir kitų veiksnių. Jis taip pat turi būti supažindintas su kiekvieno metodo specifika iš anksto, tai padės greitai ir efektyviai statyti rūsį su savo rankomis. Vaizdo ir nuotraukų instrukcijos gali labai palengvinti diegimo procesą.

Pirmame aukšte – Lengviausias ir pigiausias variantas. Yra klaidinga nuomonė, kad teisingas grindų rūsyje turėtų būti tik molinis, tačiau taip nėra. Net gerai sutankintas dirvožemis neapsaugo kambario nuo drėgmės ir pelėsių.

Jei vis dėlto nusprendėte rūsyje pastatyti nešvarumus, pagrindą reikia kruopščiai išlyginti ir sutankinti, po to užpildomas maždaug 10 cm storio žvyro sluoksnis, kurio privalumas yra nulinės montavimo sąnaudos, tačiau trūkumai yra daug didesni. Tai apima didelę riziką užtvindyti kambarį ir didelę tikimybę, kad metaliniai elementai rūdys, o mediniai – puvimo.

Betono grindys – Gera galimybė apsaugoti kambarį nuo aukšto požeminio vandens. Betono lygintuvai gali veikti ne tik kaip grindų danga, bet ir kaip pagrindas kitų medžiagų montavimui.

Betoninių grindų konstrukcijai labai svarbu išlyginti paviršių, po kurio sumontuotas 15-20 cm storio skalda ir smėlis, smėlis turi būti kruopščiai sudrėkintas ir suspaustas, o bitumas turi būti pilamas iš viršaus. Kad betono pagrindas būtų kuo stipresnis, ant bitumo sluoksnio gali būti montuojamas metalinis tinklelis. Po to galite pradėti betoną.

Hidroizoliacinį sluoksnį galite pritvirtinti ant smėlio pagalvėlės arba ant betono. Antruoju atveju reikia užpilti dar vieną betono sluoksnį.

Molio grindys – patikimas, bet labai daug laiko reikalaujantis įrengimo pasirinkimo požiūriu. Reikalauja daug aukštos kokybės medžiagos, todėl ji naudojama gana retai. Molis laikomas viena iš ekologiškiausių medžiagų. Jis padengiamas ant 10-15 cm storio akmenų, kurį galima impregnuoti bitumu. Po moliu verta sumontuoti hidroizoliacinį sluoksnį iš stogo dangos medžiagos ar kitos medžiagos, o plyšius, kurie gali susidaryti po džiovinimo, užkimšti molio kalkių mišiniu.

Plytų danga – patvari, patvari ir patraukli išvaizda. Be to, medžiaga yra gana pigi ir paprasta įdiegti. Plytų grindys yra padengtos ant smulkaus smulkinto akmens ar žvyro pagalvės, iš viršaus pilamas molio tirpalas. Plytos yra šiek tiek palaidotos tirpale, esančiose šalia jų. Be to, cemento skiedinys gali būti įstumtas į sąnarius tarp plytų su standžiu šepečiu.

Medinės grindys – jis naudojamas rūsio žemės sklypuose arba ten, kur gruntiniai vandenys yra labai giliai. Prieš montuojant medieną reikia apdoroti specialiomis impregnacijomis, kad būtų pratęstas tarnavimo laikas. Medinės lentos yra sumontuotos ant medienos rąstų, kurios, savo ruožtu, dengiamos ant grunto ir molio pagrindo. Tai geriausia varžtais plokštes įsukti varžtais, bet galite juos tik nailyti.

Atkreipkite dėmesį! Kiekvienai medžiagai jums reikės atskiro įrankių rinkinio, kurio įsigijimas yra tinkamesnis iš anksto.

Jei statote antžeminę struktūrą, oro srautą į rūsį galima atlikti natūraliai per mažas angas. Požeminės statybos vėdinimas turi būti priverstinis oras ir išmetimas. Išmetimo vamzdžio išėjimas turi būti šalia lubų, o siurbimo vamzdis turi būti šalia grindų. Daugybė šalies rūsyje esančių nuotraukų su savo rankomis rodo, kad ventiliacijos angos yra įrengtos specialiomis užuolaidomis, o tai leidžia tiksliau kontroliuoti kambario temperatūrą.

Jei rūsys yra pastatytas po namu arba, jei reikia, taupo erdvę, verta į vertikalią laiptinę patekti į rankas. Kaip padaryti, kad jis būtų kuo saugesnis? Rekomenduojama naudoti turėklus. Rūsyje esančių laiptų nuotrauka su savo rankomis rodo, kad jis gali būti pastatytas iš medinių lentų, pritvirtintų tiesiai į žemę, taip pat iš plytų ar kitų medžiagų.

Durys yra sumontuotos ant žemės versijų, kitais atvejais – liukas. Perėjimas rūsyje su savo rankomis yra gana paprastas.

Jei rūsys yra po namu ar pastatu, tuomet liukas naudojamas kaip įėjimo dalis. Galite nusipirkti liuką, skirtą rūsyje, ir jūs galite tai padaryti patys. Antrasis variantas leis jums gauti dizainą, kuris tiksliai atitiktų jūsų poreikius. Nepriklausomas liuko montavimas apima šiuos veiksmus:

 • vieta bus pasirinkta ateityje. Labai svarbu, kad prieiga prie jo būtų kuo paprastesnė ir netinkama lentynų, stalčių ir kitų daiktų;
 • nustatomas pagal liuko matmenis. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau jo parametrai turi būti ne mažesni kaip 75×75 cm, kad patalpa būtų nelaidi, šoniniai šoniniai paviršiai turi būti apgaubti;
 • šulinio dangtelis yra rūsyje. Kaip padaryti jį lengvas ir patvarus? Tam geriausia naudoti laku įmirkytas medines lentas. Jie yra tarpusavyje sujungti bėgiais, o vienoje dangčio pusėje yra suplotas faneros lakštas. Jei kalbame apie rūsį gyvenamajame pastate, tada liukų dangčio viršuje gali būti apgaubta ta pati grindų danga kaip ir grindys. Reikėtų nepamiršti, kad jei suprojektuotas liukas, skirtas rūsyje po plytelėmis, jo konstrukcija turėtų būti pagaminta iš pakankamai stiprių medžiagų, galinčių išlaikyti visą keramiką. Jei norite naudoti plieną, tuomet dangteliui reikės lakšto, kurio storis ne mažesnis kaip 3 mm, suvirintas prie metalo rėmo;

 • pridedama švirkštimo priemonė. Geriausias variantas būtų specialus paslėptas ar sulankstomas dizainas. Jei rūsys yra ne gyvenamajame rajone arba reikia taupyti pinigus, galite naudoti įprastą durų rankeną;
 • prisukamos kilpos. Tai gali būti įprastiniai durų vyriai ar automobiliai su spyruoklėmis. Pastarasis variantas palengvins dangčio atidarymą ir pritvirtinimą bet kurioje padėtyje.

Atsakymai į klausimą, kaip rąstą padaryti su savo rankomis, yra daug, todėl turėtumėte pasirinkti tinkamiausią variantą.

Atsižvelgiant į tai, kad rūsio konstrukcija užtikrina didesnį drėgnumą, joje esanti instaliacija turi būti patikimai izoliuota. Geriausias pasirinkimas laidams yra variniai laidai su dvigubu izoliacijos sluoksniu. Lemputės turi būti dedamos į sausiausias vietas ir papildomai įrengtos apsauginės dangtelės. Pastatant rūsį, griežtai draudžiama gaminti lizdus. Kaip padaryti, kad laidai būtų kuo saugesni, galite pažvelgti į ekspertų mokymus.

Kaip jau minėta, izoliacija nuo drėgmės yra labai svarbus dalykas statant rūsį šalyje su savo rankomis. Kaip padaryti efektyviausią hidroizoliacinę medžiagą – yra daug galimybių, o geriausių iš jų pasirinkimas priklauso nuo dirvožemio drėgmės ir konstrukcijos ypatybių.

Atsparumas vandeniui gali būti išorinis arba vidinis. Išorė yra pastatyta net statybų stadijoje, o išorinės sienos apgaubiamos izoliacinėmis medžiagomis, taip pat sumontuotos nuotekos, drenažo šuliniai ir kitos konstrukcijos. Vidinė izoliacija atliekama po to, kai rūsys pastatytas. Tokiu atveju, prieš naudojant izoliacines medžiagas, požeminis vanduo turėtų būti išleidžiamas, kitaip darbas bus neveiksmingas.

Jei šalyje su savo rankomis pagaminote rūsį nuo vandeniui atsparaus betono, tuomet vargu ar reikės papildomos dangos su izoliacine medžiaga. Bet plytų statybai galite naudoti šias hidroizoliacijos parinktis:

 • mastikas arba bitumas – naudojami tais atvejais, kai požeminio vandens lygis yra žemiau grindų lygio. Tirpalas yra šildomas ir priklijuojamas ant sienų plonu sluoksniu, todėl gaunama patikima vandeniui atspari plėvelė;

 • skverbiantis hidroizoliacinis – pats brangiausias, bet ir efektyviausias variantas. Tai gerai, nes padidina ne tik sienų atsparumą drėgmei, bet ir atsparumą šalčiui. Be to, skverbiantis hidroizoliacija patikimai plečia visus įtrūkimus ir mikroporas, pasižymi ilgu tarnavimo laiku ir greitai montuojamas;
 • cemento pagrindu pagamintas polimerinis skiedinys yra viena iš patikimiausių ir lengvai pritaikomų hidroizoliacinių medžiagų. Jis puikiai tinka prie sienų ir patikimai apsaugo juos nuo mechaninių pažeidimų;
 • membranos tipo drėgmės izoliacija – susideda iš įvairių polimerų, tarp kurių yra labai populiarus bitumo pagrindu pagamintas skystas kaučiukas.

Atkreipkite dėmesį! Labai svarbu turėti veiksmingą vėdinimą, kad būtų galima patikimai šalinti rūsį šalyje savo rankomis. Kaip sukurti vėdinimo sistemą, kad drėgmės perteklius sandariai nesikauptų? Šiuo tikslu geriausiai tinka tiekimo ir išmetimo sistemos montavimas.

Daugelyje rūsyje esančių nuotraukų privačiame name matyti, kad po dekoratyvinėmis sienų plokštėmis gali būti paslėpta hidroizolacija. Tai nėra būtina sąlyga, bet turi įtakos tik sienų išvaizdai. Hidroizoliacinio sluoksnio montavimo niuansai priklauso nuo pasirinktos medžiagos rūšies.

Hidroizoliacijos naudojant bitumą ar mastiką, rūsio sienoms po namu, kad tai padarytumėte patys, paprastai nebus sunku. Norėdami tai padaryti, turite iš anksto apipinti sienas, o pats hidroizoliacinis sluoksnis geriausiai tinka dviem sluoksniais. Prieš galutinį dangos džiovinimą rekomenduojama pabarstyti smulkų sausą smėlį.

Prieš montuodami prasiskverbiančią drėgmę, sienų paviršius turi būti kruopščiai nuvalytas nuo purvo ir dulkių, o tada sudrėkintas vandeniu. Po kelių dienų padengus izoliacijos sluoksnį, jis taip pat turi būti nuolat sudrėkintas. Betoninės sienos prieš montuojant įsiskverbiančią hidroizoliaciją, apdorotą metaliniu šepečiu.

Norėdami naudoti skystą gumą, sienos turi būti išlygintos ir išvalytos. Po to paviršius gruntuojamas ir ant jo padengiamas hidroizoliacinės medžiagos šepečiu, mentele arba voleliu. Apdailos medžiagos gali būti sumontuotos tiesiai ant skystos gumos sluoksnio, kai jis išdžiūsta. Pavyzdžiui, vyno rūsių nuotrauka rodo, kad sienos yra padengtos medinėmis plokštėmis.

Cemento-polimerų mišinys yra dedamas į gerai sudrėkintas sienas su įdirbta mentele arba šepečiu. Geriausia tai padaryti keliais sluoksniais.

Lentynos ir lentynos yra esminiai bet kurio rūsio ir rūsio elementai. Rūsyje yra kelios lentynų rūšys, kurias galite įsigyti specializuotose parduotuvėse, tačiau daug lengviau ir taupiau jas padaryti savo rankomis. Populiariausios parinktys yra šios:

 • medinės lentynos – vienas iš labiausiai paplitusių atsakymų į klausimą, ką daryti rūsyje. Medžiaga yra nekenksminga aplinkai ir paprasta naudoti, o lentynoms geriausia naudoti 100×100 mm skersmens juostą ir 3-4 cm storio plokštę. Kad medienos lentynos būtų ilgiau naudojamos, jos yra impregnuotos specialiais junginiais;

 • Betono lentynos yra geras pasirinkimas, jei norite žinoti, kaip paversti rūsių lentynos ilgaamžes ir atsparias drėgmei. Betoninėms lentynoms sukurti galite naudoti gelžbetonio plokštes ar sienų nišas, kurios yra užpildytos betono lygintuvu;
 • plieninės kampinės lentynos – naudojamos patalpose, kuriose yra nedidelis drėgmės lygis, kitaip konstrukcijos gali greitai rūdėti. Tam, kad skardinėje būtų galima laikyti lentyną, paprastai naudojamas suvirinimo aparatas, tačiau galite atlikti paprastus varžtus. Pirma, rėmai yra pagaminti iš metalinių skersinių, tada prie jų pritvirtintos lentynos;
 • Plastikinės lentynos – viena iš ekonomiškiausių ir paprastiausių variantų, kuriai būdinga patraukli išvaizda ir atsparumas drėgmei. Tačiau plastikas netoleruoja žemos temperatūros gana gerai, todėl negali pasigirti ilgaamžiškumu.

Geras patarimas! Paklausti, kaip rūsyje įrengti lentyną savo rankomis ir kokią medžiagą rinktis, apsvarstykite drėgmės lygį kambaryje, taip pat vidutinį skardinių ir dėžių svorį, kurie bus laikomi lentynose. Betonas puikiai atlaiko net labai didelę apkrovą, tačiau plastikas negali pasigirti.

Iš tos pačios medžiagos galima gaminti bulvių rūsių dėžėse. Paprastai jie yra aprūpinti nuimamais dangčiais, kurie, jei reikia, sumontuoti. Nepriklausomai nuo pasirinktos medžiagos, šiltuoju metų laiku rekomenduojama, kad lentynos ir stalčiai būtų išdžiovinti lauke. Tai užkirs kelią pelėsių atsiradimui ir patogenų dauginimui.

Kai bus užbaigta rūsio konstrukcija ir interjeras, galite galvoti apie žemės konstrukcijos išorinę apdailą. Jo variantas priklauso tik nuo jūsų pageidavimų – galite tiesiog užpildyti molinį kalną, jį galite papuošti vejos ar dekoratyvinės žolės pagalba, paverčiant jį kraštovaizdžio dizaino elementu. Rūsyje statydami naudokite savo rankas vaizdo ir nuotraukų instrukcijas, kurios padės atsižvelgti į visus niuansus ir įrengti praktišką bei funkcionalų kambarį.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: