Krosnies židinys, suteikiantis ilgą deginimą: kaimo namuose sukuriame šilumą ir jaukumą

Šiuolaikinė dujofikacija netgi šalia megalopolių esančių gyvenviečių buvo užšaldyta maždaug dešimt metų. Net ir klestinčiuose priemiesčiuose jūs galite lengvai rasti senas gyvenvietes 50 kilometrų zonoje, kur nėra dujų, ir nežinoma, kada ji bus. Namų statybose yra dokumentacija ir tiekimas, tačiau namo ar sklypo pirkėjas dažnai susiduria su tuo, kad nėra centrinio šildymo klausimo. Bet jei yra viryklė, skirta ilgam deginti, tada centrinio šildymo nebuvimas nėra problema, o priešingai.

Autonominio šildymo privalumai

Europoje visos šiaurinės teritorijos beveik neturi centrinio šildymo. Praktiškai ant bet kokio namo plano ar nuotraukos iš plytų – krosnies, židinio ar dar projekto etape jiems skirta vieta.

Faktas! Net ir nedidelio dydžio mediniai krosnys (židiniai) mediniame name gali susidoroti su labai didelių kambarių šildymu.

Taip atsitiko, kad, skirtingai nei buvusioje TSRS, Europoje niekur nėra didelių anglies, naftos ir dujų telkinių, todėl niekas nenori deginti net brangių degalų, kurių daugiau nei trečdalis šilumos yra vamzdynuose. Post-sovietinėje erdvėje, priešingai, jie priprato prie milžiniškų katilinių, todėl, vartodami žodį „viryklė“, dauguma žmonių šypsosi su šypsena praėjusio amžiaus 20-ojo dešimtmečio „krosnyje“. Tačiau netgi namuose pagaminta, lenkta “viryklė” turi daugiau kaip 80% efektyvumo, o CHP, nors ir gamina 90% šilumos, tačiau šildymo pagrinde 35% prarandama, o išplatinus butą per vamzdžius, jis eina nuo 5 iki 10% priklausomai nuo didžiausio vartojimo.

Elektriniai šildytuvai yra neveiksmingi (žinoma, yra Azijos technologijos, skirtos nichrominių gijų spiralėms tiesiai į sienų blokus, tačiau Rusijoje tai dar toli), nes tik oras įšyla ir ventiliacija natūraliai pučia. Jei žiemos metu elektrinis šildytuvas yra išjungtas, kambario temperatūra per 15 minučių sumažės 2-3 ° C. Kadangi reikalingas šviežias oras, tuomet, norint, kad kambarys būtų 16-30 m? Galėjau sušilti, man reikės 3-5 kW galios įrenginio, kuris visą naktį dirba su visiškai izoliuotais langais, ir geriau, kai langas atidarytas, nežiūrėti į elektros skaitiklį.

Šiuolaikiniai ketaus krosnelės namams projektuojant ir efektyviai toli nuo jų pirmtakų.

Geras patarimas! Už kaimo namus krosnelė su vandens grandine ar oro šildymu daug kartų yra efektyvesnė nei prijungimas prie centrinio šildymo sistemos.

Esami krosnių židiniai turi keletą privalumų:

 • taupumas;
 • lengvai užsidega;
 • greitas kambario pašildymas;
 • taikymo universalumas – kai kuriuose modeliuose yra virimo paviršiai;
 • mobilumas ir kompaktiškumas;
 • paprastumas ir saugumas;
 • gebėjimas pašalinti pelenus eksploatacijos metu;
 • įvairus dizainas;
 • ilgas tarnavimo laikas.

Iš trūkumų gali atsirasti tik malkos ir saugojimo vietos poreikis.
Viryklė su vandens šildymo kontūra palaipsniui tampa pažįstamu modernios šalies namo atributu. Tuo pačiu metu klausimas „Kaip įrengti židinį į medinį namą?“ Su šiuolaikine mažų statybos technologijų plėtra nėra netinkamas.

Iš jo pavadinimo galima matyti, kaip ilgas degimo įrenginys skiriasi nuo įprastos krosnelės dachai ar židinio. Skirtingai nuo įprasto dizaino krosnių ir židinių, modernios ilgai degančių namų krosnys gali veikti kelias valandas (medienos ar granulių).

Normaliai degant (gaisro ar įprastos medienos krosnies krosnyje), daugelis, kas gali degti, išnyksta iš liepsnos nenaudojant: nesudegusio anglies monoksido, metano, propano, hidroaminų ir daug daugiau degių medžiagų pašalina konvekcinis oro srautas iš degimo zonos, kur iš karto atvėsti.

Ilgai degančių krosnių ir pirolizės katilų veikimo principas – visas degimo degimas CO2, H2O ir pelenais, ty mineralinė liekana.

Įdomu žinoti! Pirolizė (iš graikų). pir – ugnis, šiluma ir lizė – skilimas, skilimas) – organinių junginių (medienos, naftos produktų, anglies ir kt.) terminis skilimas be oro patekimo.

Dėl degimo kameros konstrukcinių savybių visiškai deginama degimo krosnyse deginantis krosnis, ilgai dega. Jis yra suskirstytas į du sektorius: apatinėje iš jų sudeginama malkos, kurios yra lėtos dėl ribotos prieigos prie deguonies. Viršutiniame sektoriuje įrengiami purkštukai ir purkštukai, kurie veikia po degiklio. Ši konfigūracija leidžia deginti žaliavą rūkymo režimu, kuris sukelia pirolizę. Dujos, susidarančios aukštoje temperatūroje deginant medieną uždaroje kameroje, vadinamos pirolize, o pačios krosnys, kurios sukuria tokias sąlygas, taip pat vadinamos dujų generatoriais.

Pagrindinis židinių – krosnių, skirtų montuoti į medinius namus, padalijimas yra atskyrimas pagal medžiagą, iš kurios jie pagaminti. Krosnys gali būti plieno arba ketaus.

Plieninės krosnys sušildo greičiau ir greičiau atleidžia šilumą į aplinką, šildydamos kambarį iki patogios temperatūros. Todėl pageidautina juos įdiegti į tuos vasaros namus, kurie naudojami retkarčiais ir trumpais vizitais. Jei priemiesčio struktūra yra skirta ilgalaikiam ar nuolatiniam gyvenimui, įskaitant šaltuoju metų laiku, geriau į jį įmontuoti ketaus viryklę, optimaliai prijungtą prie šildymo sistemos su tam tikru šilumos nešikliu (vandeniu ar oru).

Namų krosnių apžvalga dėl ilgos degimo malkos. Namų krosnių eksploatavimo principas ant ilgos degimo medienos. Medienos deginimo krosnių tipai, kurių deginimas ilgas. Krosnių įrengimas ir eksploatavimas.

Vienas iš populiariausių modelių yra Buleryan tipo krosnis. Šio tipo krosnis turi patobulintą šilumokaičio konstrukciją ir, su sąlyga, kad ji turi kolektorių ir vandens striukę, gali būti naudojama kelių patalpų šildymui. Be to, jis gali būti viryklė virimui.

Krosnies veikimo principas"Булерьян"

Pagrindiniai židinio (židinio) pasirinkimo principai plytų ar medžio namams yra paprasti. Konkretus modelis pasirinktas remiantis:

 • šildomo pastato veikimo ypatybių (kaip ir kiek laiko būtina jį išlaikyti);
 • šildomos patalpos tūris;
 • šildymo įrenginio vietą.

Priklausomai nuo degimo greičio per vieną skirtuką, krosnelės ir židiniai privačiam namui šildyti skirstomi į tris klases:

 • A – mažiau nei 3 valandos darbo vienkartinio kuro kortelėje;
 • B – nuo 7-8 iki 10 valandų;
 • C – daugiau nei 10 valandų, kurios iš tikrųjų yra sunkiai pasiekiamos (tik tai gali dujomis generuoti krosnys).

B klasės kokybės orkaitė turi turėti 8 valandas šildymo vieną skirtuką.

Daugybė plytų krosnių ir židinių nuotraukų suteiks jums galimybę pasirinkti konstruktyvų variantą, atsižvelgiant į būtinus parametrus ir kambarių dekorą.

Įrengus krosnį, kad suteiktumėte plytų iš savo rankų, nėra mitas. Nėra sunku pasirinkti krosnį duoti ir namuose. Esami modeliai yra įvairių dydžių ir konfigūracijų. Grandinės parduotuvių šildymo įrangos kataloguose daugeliu atvejų yra namų krosnių aprašymai ir nuotraukos.

Būtina sąlyga įrengiant krosnį ar ilgą laiką degančią židinį bet kuriame kaimo name yra jame esantis dūmtraukis, kuris yra būtinas norint sukurti trauką ir pašalinti anglies monoksido dujas. Taip pat šildymo įrenginys turi būti atokiau nuo degių elementų, o grindys turi būti apsaugotos metaliniais lakštais.

Tačiau, norint konvertuoti medienos kūrenamų namų mūro židinius į dujų generatorius, iš esmės neįmanoma, jei pažodžiui prilipote prie terminų. Pats degimo procesas reikalauja labai tikslaus valdymo – „ne akis“ nepakanka, reikalingi jutikliai. Pakanka per kelias minutes išeiti iš temperatūros režimo, o pirolizės procesas bus „išnykęs“ – jis turi būti paleistas iš naujo, pradedant nuo uždegimo. Čia pasirodė senas pusiau pagarbus terminas „viryklė“ arba „stoker“ – specialistas, kuris žinojo, kaip valdyti viryklės veikimo režimą, buvo vertinamas kaip patyręs lokomotyvo vairuotojas.

Todėl židiniai ir ilgai degančios krosnys gaminamos arba gamykloje, arba pagal amatininkų brėžinius su suvirinimo įrenginiais ir didelę patirtį. Tačiau rinka greitai reaguoja: parduodamos krosnys, pagamintos iš ketaus ar plieno jau parduodamoms krosnims ir plytų židiniams. Tačiau dėl pirolizės fizikos šie „įdėklai“ turi fiksuotų dydžių – ne daugiau kaip 70-80 cm, todėl jų galia yra vidutinė. Kartu krosnies (židinio) įrengimas mediniame name, jo prijungimas ir priežiūra nesiskiria nuo standartinių krosnių.

Optimalus šiuolaikinio židinio pasirinkimas ir tinkamas kaimo namų židinys padeda ne tik sukurti jaukią atmosferą, bet ir išspręsti autonominio šildymo ir karšto vandens problemas.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: