Plastikiniai ortakiai ventiliacijai: skaičiavimas, parinkimas ir montavimas

Plastikiniai oro vėdinimo kanalai naudojami gyvenamosioms ir pramoninėms patalpoms aprūpinti šviežio oro srautu, šalinti nemalonius kvapus ir pašalinti kenksmingus garus. Šiandien plastikiniu padengtu kanalu tapo ypač populiarūs dėl savo praktiškumo, ilgaamžiškumo, paprasto montavimo ir palyginti nedidelių sąnaudų. Straipsnyje išsamiai aptariami ventiliacijos kanalų skaičiavimo, parinkimo ir montavimo klausimai.

Plastikiniai ortakiai ventiliacijai: tipai, matmenys ir klasifikavimas

Platus kanalų pritaikymo ventiliacijos sistemose pasirinkimas sukelia platų tipų ir variantų asortimentą. Klasifikuojami keli parametrai:

 • skerspjūvio forma: elipsinė, stačiakampė, apvali;
 • vykdymo medžiaga: plastikas, metalo plastikas, plienas;

 • standumas;
 • sekcijos dydis arba skersmuo;
 • ryšio metodas ir tipas;
 • konstrukcinis vykdymas.

Siekiant patenkinti plačius vartotojų poreikius ir numatyti galimus konstrukcijų variantus, gamintojai siūlo platų plastikinių vėdinimo kanalų pasirinkimą. Taigi, stačiakampių plokščių ortakių tipiniai dydžiai svyruoja nuo 100×55 iki 204×60 mm, apvalių skersmuo yra 100-200 mm.

Dažniausiai naudojami sekcijų tipai yra apvalūs ir stačiakampiai. Kai kuriais atvejais, kai dizainas nustato griežtus kanalo dydžio ir formos apribojimus, naudokite elipsinę versiją. Toks skerspjūvis pasiekiamas apdorojant apvalų produktą specialiosiose mašinose.

Gaminant apvalios formos plastikinius kanalus, reikalingas mažesnis medžiagos kiekis, o jų gamybos technologija yra paprastesnė. Stačiakampės versijos atveju, perkėlus iš apvalaus profilio, išlaidos padidėja vidutiniškai 20–30%. Gamybos proceso sudėtingumą lemia tai, kad tokius ortakius sudaro kelios atskiros dalys.

Pagrindiniai argumentai, padedantys pasirinkti apvalią formą, yra geriausias sandarumas (užtikrinamas tvirtos konstrukcijos ir suvirinimo nebuvimo), didelis oro srauto greitis, sumažintas triukšmas, mažesnis svoris ir paprastas montavimas.

Kaip stačiakampių kanalų privalumas turėtų būti skiriamas optimalus išdėstymas erdvėje. Ši forma užima mažiau vietos, lengviau prisitaikyti prie išdėstymo ypatumų, pavyzdžiui, kai jos derinamos su pakabinamomis lubomis.

Geras patarimas! Jei siūlomos vėdinimo sistemos vietos nustatymas riboja ortakių šoninius matmenis, galite pakeisti perėjimo elementus, kad pakeistumėte sekcijos formą. Tokiu atveju kombinuotų dalių skersinis plotas turi būti toks pat.

Įvairių tipų oro kanalų gamybai naudojama medžiaga priklauso nuo jų naudojimo srities ir galimų apribojimų, kuriuos nustato esama vėdinimo sistema.

Plačiai paplitusios agresyvaus oro srauto perdavimo ir visų tipų gyvenamosiose patalpose naudojimo sąlygos gavo plastiko arba PVC tipą. Plastikinė medžiaga yra lengva ir lygi medžiaga, atspari drėgmei, rūgštims ir šarmams. Dėl savo sandarumo gaminami įvairūs jungiamieji elementai (keliai, kojos, lenkimai).

Cinkuoto plieno ortakiai naudojami vėdinimo sistemose, kurios veikia ne agresyvioje aplinkoje (iki 80 ° C). Apsauginė danga turi atsparumo korozijai savybes ir žymiai padidina produktų eksploatavimo laiką, tačiau padidina vėdinimo kanalų įrengimo kainą už m2.

Metalo kanalų tipas gaminamas naudojant du metalinius sluoksnius (dažnai pagamintus iš gofruoto aliuminio) ir putų plastiko sluoksnį. Šis tipas turi didelį stiprumą ir mažą svorį. Produktai turi estetinę išvaizdą ir nereikalauja papildomos šilumos izoliacijos. Trūkumas yra padidėjusios išlaidos.

Geras patarimas! Gyvenamosiose patalpose (ypač organizuojant ventiliaciją buto virtuvėje) pageidautina naudoti plastikinius laidus dėl mažiau triukšmo, svorio, paprasto montavimo ir mažesnių sąnaudų.

Kiti kanalų tipai yra polietilenas, vinilo plastikas ir stiklo audinys. Šiems tipams būdingas didelis atsparumas korozijai, mažas svoris, gebėjimas sulenkti visose plokštumose neribotą kampą.

Kadangi šiandien labiausiai paplitę yra standūs ortakiai – pagrindinė visos ventiliacijos įrangos dalis yra sutelkta į šį tipą. Dažnai standžios dėžės yra apvalios arba stačiakampio formos. Panaudotų lakštų gamybai. Bazalto vata gali būti naudojama kaip išorinė izoliacija.

Lankstūs vėdinimo ortakiai pateikiami gofruotų (gofruotų movų), pagamintų iš polivinilchlorido (PVC), pavidalu. Reikėtų pažymėti puikų transportavimo ir montavimo paprastumą. Prieš pirkdami lankstų kanalą, turėtumėte apsvarstyti tokio tipo trūkumus. Plonos sienos turi mažą triukšmo izoliaciją. Be to, reljefo reljefinis paviršius neigiamai veikia oro srauto greitį palei vielą.

Pastarasis tipas yra pusiau standus. Tai tarpinis ryšys tarp lanksčių ir standžių gaminių, vienijantis didelį tvirtumą ir elastingumą. Tokių ortakių trūkumai turėtų apimti sumažintą oro srautą, kuris riboja jų naudojimą šakotosiose sistemose.

 

Geras patarimas! Jūs neturėtumėte riboti tik vieno tipo ortakio. Platus jungiamųjų elementų asortimentas leidžia lengvai sujungti standžius ir lankstus kanalus. Toks derinys neturi įtakos visos ventiliacijos sistemos veikimui.

Dažniausi kanalų sekcijų prijungimo būdai yra flanšiniai ir flanšiniai sujungimai. Pirmasis pagrindas yra flanšų, pritvirtintų prie vėdinimo kanalo sekcijų su kniedėmis ar savisriegiais varžtais, montavimas. Tvirtumas sandūrose pasiekiamas su guminiais ir kitais sandarikliais.

Flanšinis sujungimas atliekamas su plonu plieno ir metalo skersiniais.

Pagrindiniai ortakių jungčių tipai yra:

 • sistemos (sistemos susiejimo ar šakotumo vietose);
 • keliai ir lenkimai (vietose, kur kanalas sukasi);
 • adapteriai (perėjimui iš apvalaus oro kanalo į stačiakampį arba, priešingai, skirtingų sekcijų dalių sujungimą);
 • painiavos ir difuzoriai (perėjimo prie kito dydžio vietose). Pirmasis susiaurina kanalą, o antrasis – išplėsti.

Be abejo, plokšti plastikiniai ortakiai yra labai populiarūs ne gyvenamosiose patalpose. Čia būtina pabrėžti šias teigiamas tokių produktų savybes:

 • dėl to, kad jose nėra oksiduojamų elementų, plastikinės vielos nekenkia korozijai. Ši funkcija labai supaprastino dizainerių darbą, todėl nereikia teikti papildomų apsaugos sistemų. Atsparumas oksidacijai supaprastina dizainą ir jo montavimo procesą;
 • išlaidų sumažinimas: PVC ventiliacijos vamzdžiai yra žymiai (kartais 2-3 kartus) pigesni nei metaliniai kolektoriai;
 • lygus vidinis paviršius prisideda prie maksimalaus oro srauto ir nereikalauja periodinio valymo;
 • gebėjimas supjaustyti vielos gabalus montavimo vietoje ir platus įvairių detalių asortimentas labai palengvina konstrukcijos montavimą ir montavimą;
 • netoksiškumas ir visiškas žmonių ir aplinkos saugumas.

Kartu su visais išvardytais privalumais lankstūs PVC kanalai turi vieną didelį trūkumą: mažas atsparumas ugniai.

Vėdinimo kanalų skaičiavimas yra vienas iš svarbiausių oro tiekimo sistemos projektavimo etapų. Prieš pradedant tiesioginį laidų skerspjūvio ploto parinkimą, būtina nustatyti ventiliacijos efektyvumą oru.

Norėdami pradėti, jums reikia objekto plano, kuriame parodomas visų kambarių plotas ir paskirtis. Oro tiekimas teikiamas tik tose patalpose, kuriose žmonės yra ilgą laiką (svetainė, miegamasis, biuras). Oras neperduodamas į koridorius, nes jis ten pateks iš gyvenamųjų patalpų, o vėliau – į virtuvę ir vonios kambarį. Iš ten oro srautas išeikvojamas per ištraukiamąją ventiliaciją. Ši schema neleidžia plisti kvapams aplink namą ar butą.

Kiekvienam būsto tipui tiekiamas oro kiekis apskaičiuojamas naudojant MGSN 3.01.01. ir SNiP 41-01-2003. Standartinis kambarys vienam asmeniui kiekviename kambaryje yra 60 m? / H. Miegamajame šis skaičius gali būti sumažintas 2 kartus iki 30 m? / H. Taip pat verta paminėti, kad apskaičiuojant atsižvelgiama tik į tuos žmones, kurie yra ilgai kambaryje.

Geras patarimas! Ventiliacijos sistemos charakteristikų apskaičiavimas gali būti atliekamas rankiniu būdu, naudojant nurodytas formules. Tačiau yra daug interneto skaičiuoklių, kurie supaprastina ir pagreitina šios problemos sprendimą.

Kitas žingsnis yra oro valiutos keitimo kurso apskaičiavimas. Įvairovė rodo, kiek kartų per valandą yra visiškai atnaujintas patalpų oras. Minimali vertė yra viena. Ši vertė neleidžia patalpų atmosferos stagnacijai.

Remiantis tuo, kas išdėstyta, norint nustatyti oro srautą, reikia apskaičiuoti du oro mainų parametrus: pagal dažnį ir pagal žmonių, iš kurių pasirinkta didesnė vertė, skaičių.

Skaičiavimas pagal žmonių skaičių:

L = N x Lnorma, kur

L – ventiliacijos galia, m / H;

N yra žmonių skaičius;

Lnorma – normalizuotas oro srautas vienam asmeniui (tipiškas – 60 m / H, miego būsenoje – 30 m / H).

Skaičiavimas pagal oro mainų normą:

L = b x S x H, kur

L – ventiliacijos galia, m / H;

b – oro daugumas (gyvenamųjų patalpų – nuo 1 iki 2, biurai – nuo 2 iki 3);

S – kambario plotas, m?

H – kambario vertikalūs matmenys (aukštis), m?.

Apskaičiuojant kiekvienos patalpos oro mainus, gautos vertės apibendrintos kiekvienam metodui. Daugiau ir bus būtinas vėdinimo efektyvumas. Pavyzdžiui, tipinės vertės yra:

 • kambariai ir apartamentai – 100-500 m / h;
 • kotedžai – 500-2000 m / h;
 • biurai – 1000-10000 m / val

Norint apskaičiuoti ortakių plotą, būtina žinoti oro kiekį, kuris turi tekėti per juos per tam tikrą laikotarpį (pagal ankstesnį skaičiavimo etapą) ir didžiausią srautą. Apskaičiuotos skerspjūvio vertės mažėja didėjant oro srautui, tačiau tai padidina triukšmo lygį. Praktiškai, kotedžai ir butai, greičio vertė pasirenkama intervale nuo 3-4 m / s.

Vėdinimo sistemos organizavimas yra gana paprastas procesas. Apibūdintas paprastas skaičiavimo metodas leidžia lengvai pasirinkti reikiamus elementus, o platus ventiliacijos kanalų ir jungiamųjų elementų asortimentas palengvina plastikinių kanalų išdėstymą ir montavimą ribotoje įprastų gyvenamųjų patalpų erdvėje.

 

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: