Medienos storio mašinos: kainos ir prietaiso specifikacijos

Medinių ruošinių gamyba vienaip ar kitaip apima reysmusovyh mašinų naudojimą. Būtinybė juos pritaikyti prie vieno dydžio, taip pat suteikti jiems patrauklią išvaizdą, verčia amatininkus naudoti įvairius prietaisus. Apsvarstykite skirtumus tarp medienos „reysmusovye“ mašinų: kainos, specifikacijos ir populiariausi šių prietaisų modeliai.

Reysmusovogo mašinos medienai principas

Pagrindinė užduotis, kuriai naudojamos reysmusovye mašinos – medienos paviršiaus išlyginimas, taip pat produktų kalibravimas iki vieno reikalingo dydžio. Naudokite šį dizainą tik tiesiam obliavimui. Tuo pačiu metu buitiniai matuokliai susideda iš šių elementų:

 • pagrindinis dizaino pjovimo elementas – tai peilio velenas;
 • darbo paviršius;
 • variklis;
 • ritiniai.

Stalo darbinį paviršių sudaro dvi dalys. Vienas iš jų tarnauja, o antrasis – šeimininkas. Tarp jų yra peilio velenas, kuris sukelia pjovimą. Į stalą patekęs elementas yra palaikomas ritiniais, taip užtikrinant sklandų ir saugų pjovimą.

Atkreipkite dėmesį! Elementas gali būti pateiktas tiek automatiškai, tiek rankiniu būdu. Kaip tai atsitiks, priklauso nuo mašinos modelio.

Paprastai medinės dalys atvyksta į storinimo mašiną jau praėjus pirminiam apdorojimui paviršiuje, tačiau daugeliu atvejų šios dvi funkcijos yra sujungtos viename įrenginyje. Šiuos įrenginius šiandien sustabdysime.

Pagal obliavimo tipą yra dviejų tipų mašinos: išilginiam pjovimui ir skersiniam. Kuris pasirinkti, priklauso nuo to, kokio dydžio elementai turi dirbti. Jei išsami informacija yra maža, tuomet naudojamas pirmasis variantas, o jei didelis – antrasis.

Tuo pačiu metu yra mašinų, kuriose yra keli peilių velenai. Jie savo ruožtu gali būti vienašališki, dvišaliai ar keturšaliai. Tokie pakeitimai leidžia mašinai tuo pačiu metu apdoroti kelias dalis.

Medienos apdirbimo staklės visada yra pagamintos iš ketaus ir turi keturias atramines kojas. Kad darbinis paviršius galėtų judėti vertikaliai, šoninėse dalyse sumontuoti specialūs kėlimo varžtai. Šiuolaikiniuose modeliuose stalo aukštį galite reguliuoti smagračiu, o paprastesniuose ar pasenusiuose įrenginiuose galima perkelti tik variklį. Stalas išlieka stacionarus.

Šio proceso metu diskas yra horizontalioje darbalaukio plokštumoje ir, jei reikia, laikomas specialiais voleliais. Jo pažangą lemia automatinis mechanizmas arba šoniniai velenai, kurie tuo pačiu metu sukasi su velenu, tokiu būdu skatinant tuščią. Siekiant užtikrinti geresnį sukibimą su polimerinėmis medžiagomis, volo paviršius yra guma.

Tarp labiausiai paplitusių ir pageidaujamų tokių mašinų patobulinimų yra galimybė išplėsti darbinį paviršių, taip pat koreguoti jo aukštį. Šie parametrai lemia įvairių dydžių plokščių perdirbimo galimybę.

Trumpai apsvarstykite, kaip tai yra mašinos darbo procesas. Iš pradžių obliavimo staklės yra suprojektuotos taip, kad plokštumoje būtų tiesios iš dviejų pusių. Taip atsitinka taip: dalis dedama ant stalo 90 ° kampu į ašmenų veleną. Jei medžiaga tiekiama rankiniu būdu, dalis paimama iš abiejų pusių rankomis ir palaipsniui tiekiama į peilių pusę.

Geras patarimas! Siekiant, kad darbo rezultatas būtų geresnės kokybės, reikia naudoti dalį, kad dalis būtų perkeliama tik viena ranka. Jei perkeliate juos tuo pačiu metu, ruošinys persijungs, todėl elementas bus nenaudojamas.

Plokštimo procese ant sluoksniuotosios mašinos apdorojami kitos dalių dalys. Čia tiekimas beveik visada vyksta automatiškai, nes tik meistrai, turintys ilgametę patirtį, gali tiksliai ir teisingai pateikti dalį rankiniu būdu. Pradedantysis turės sugadinti daugybę medžiagų, kad pasiektų norimą rezultatą.

Stacionaraus elektrinio jungiklio veikimo mechanizmas yra gana paprastas: du ritinėliai, jie yra kreiptuvai, paduodami dalį į priekį link peilio veleno. Antroje pusėje elementai gaunami jau apdorotoje formoje, o lustai tiesiog nusausinami ant grindų arba surenkami specialiai paskirtoje vietoje.

Svarbu žinoti, kad jei reikia dirbti su ilgomis dalimis, pvz., Durų lapais, lentelės išėjimo dalis turėtų būti pakankamai ilgas, kad galėtų juos priimti.

Įvairūs obliavimo staklių storio modeliai turi skirtingas technines charakteristikas ir, priklausomai nuo jų, skirstomi į klases. Todėl prieš įsigydami medienos storinimo mašiną, susipažinkite su gaminių savybėmis ir susijusiomis naudojimo funkcijomis.

Mašinas galima suskirstyti į grupes, daugiausia dėmesio skiriant šiems rodikliams:

 • produkto plotis, kurį galima apdoroti šioje mašinoje. Tai galima nustatyti pačios mašinos ilgiu. Akivaizdu, kad nebus įmanoma apdoroti dalies, kuri netelpa darbalaukyje;

 • produkto storis, kurį galima apdoroti. Paprastai buitinės mašinos, naudojamos buitinėmis sąlygomis, negali visiškai tvarkyti dalių, kurių storis viršija 10 mm. Pramoniniams įrenginiams šis skaičius siekia 160 mm;

Atkreipkite dėmesį! Daugelis prietaisų leidžia reguliuoti pjovimo gylį dėl specialaus valdymo įtaiso. Su tokiais modeliais yra daug lengviau ir patogiau dirbti.

 • Mašinos taip pat skiriasi jose įrengto elektros variklio galia. Priklausomai nuo to, koks prietaisas naudojamas, jo galia gali būti nuo 1 iki 44 kW. Nors pramonė naudoja daugiau galingų įrenginių. Buitiniam naudojimui pasirinkite mažos galios modelius, visų pirma siekiant sumažinti energijos sąnaudas;
 • suskirstymas į tipus vyksta tokiu rodikliu kaip lusto pašalinimas. Šis procesas gali būti atliekamas rankiniu būdu ir būti visiškai automatizuotas. Čia svarbu, kad darbo metu būtų pašalintos visos lustai, kitaip medienos pjovimo kokybė gali būti pastebima;
 • Mašinų modeliai gali labai skirtis nuo automatizavimo laipsnio. Taigi, kai kuriuose įrenginiuose yra papildomi pedalai ir net valdymo pultai.

Visos šios savybės gali atsirasti tiek vienpusiuose, tiek dvipusiuose modeliuose. Todėl galite lengvai rasti parinktį, kuri jums tinka tiek charakteristikų, tiek išlaidų atžvilgiu.

Tarkime, kad jau įvertinote savo poreikius ir esate pasiruošę įsigyti mėgstamą mašinos modelį. Ką galima pasiekti? Prieš pirkdami reikia išspręsti keletą problemų: nustatykite įrengimo vietą ir išsiaiškinkite, ar grindys gali atlaikyti tokią svorio apkrovą.

Be to, kad mašina turi būti patalpoje ir apsaugota nuo lietaus, sniego ir saulės, jai reikia galios. Be to, prietaisas turi būti įrengtas taip, kad galėtumėte kreiptis į jį bet kuria kryptimi. Vienintelis būdas jį naudoti bus patogu. Įgyvendinimas ne visada lengva, ypač mažose erdvėse.

Kalbant apie prietaiso svorį, būtina įvertinti, ar paviršius, ant kurio ketinate įdiegti, atlaikys tokią apkrovą. Jei mašinos masė yra per didelė, ekspertai rekomenduoja po pagrindu uždėti specialią plokštelę, kuri padėtų tolygiai paskirstyti svorį ir neleidžia danga deformuotis.

Taip pat atkreipkite dėmesį į įrenginio kainą. Tikėtina, kad gana patvarūs modeliai, kurių vidutinis našumas yra mažesnis nei 20 tūkst. Rublių. Žinoma, galite rasti modelius ir pigiau, tačiau jie labiau tinka vienkartiniam naudojimui, o ne nuolatiniam darbui.

Geras patarimas! Būtinai apsvarstykite gamintojo, kurio produktai perkami, reputaciją. Skaitykite forumuose apie jų mašinų kokybę ir galimas veikimo savybes.

Namų apyvokos mašinos yra įvairių dydžių ir savybių. Tokie parametrai, kaip variklio galia, matmenys ir svoris, gali labai skirtis vienas nuo kito, todėl galima pasirinkti modelį, kuris labiausiai tinka konkretiems tikslams.

Apsvarstykite keletą populiarių gamintojų, kurių produktus galima lengvai rasti vidaus rinkoje, ir atkreipti dėmesį į jų pasiūlymus: staklių modeliai, charakteristikos ir išlaidos.

Storis Planer Makita 2012 NB – tai vienas iš populiariausių variantų dėl savo kompaktiškumo, patogumo ir santykinai mažo svorio. Mašinos matmenys yra 483x771x401 mm, o svoris – 28,1 kg. Prietaisas turi indikatoriaus lemputę, rodančią parengtį veikti, taip pat įrengta specialios rankenos patogiam transportavimui. Vidutinė mašinos kaina yra 35–40 tūkst. Rublių.

Šio modelio privalumai yra galimybė automatiškai paduoti ruošinį, galingą variklį 1650 W, esant žemam triukšmo lygiui eksploatacijos metu (iki 83 dB) ir patogią sistemą, su kuria galima reguliuoti peilių gylį. Tarp trūkumų galima atkreipti dėmesį į nepakankamai apgalvotą vidinių mechanizmų apsaugą nuo dulkių ir lustų patekimo, todėl reikia reguliariai valyti prietaisą, kad būtų išvengta gedimų.

Pasak šios mašinos savininkų, tai yra gana patogu, nes mažas dydis ir didelis našumas. Be to, jį galima lengvai parduoti beveik bet kurioje specializuotoje parduotuvėje.

Geras patarimas! Jei operacijos metu turite nusipirkti peilius paviršiaus gabaritui ar kitiems komponentams, geriau kreiptis į tą patį tiekėją, kur buvo įsigyta mašina.

Tarp vietinės kompanijos „Kraton“ gamybos modelių galite rasti nebrangias mašinų versijas, puikiai tinkančias retai naudoti namuose. „Kraton WMP-02“ mašinoje matmenys 705x410x435 mm (stalo dydis 600×230 mm) ir svoris 12,8 kg. Šis modelis turi antgalį, kuris leidžia jums prijungti dulkių siurblį. Mašinos kaina – 18-24 tūkst. Rublių.

Privalumai yra standi įrenginio konstrukcija, specialus korpusas, užtikrinantis ašmenų veleno apsaugą, taip pat galimybė valdyti lygiagrečią atramą vertikaliu kampu. Iš trūkumų reikėtų pažymėti nedidelę galią – 1300 vatų.

Vartotojo apžvalgos teigia, kad pagrindinis šio įrenginio privalumas yra jo lengvumas. Palyginti su kitais modeliais, jis turi nedidelį svorį, nors verta paminėti, kad jos galia yra šiek tiek mažesnė. Bet kokiu atveju bus naudinga žiūrėti vaizdo įrašų apžvalgas, kurios siūlomos specializuotose svetainėse, kad galėtumėte susidaryti savo nuomonę apie šį prietaisą.

Geras patarimas! Jei planuojate aprūpinti savo pilnavertę dirbtuvę, tai geriausia nuvalyti peilių sujungimo mašiną. Taigi išgelbėkite save nuo pagalbos ieškojimo.

Kaip alternatyvą, galite apsvarstyti galimybę įsigyti Corvette paviršiaus gabaritą 21 su slankiuoju darbiniu paviršiumi. Jis turi didelę 1500 W variklio galią ir tuo pačiu metu yra minimalus triukšmo lygis. Mašina turi gana didelį 40 kg svorį, kurio matmenys yra 610x370x470 mm. Vieneto kaina yra nuo 21 iki 25 tūkst. Rublių.

Pasak vartotojų, mašinos gebėjimas tyliai dirbti kompensuoja didelį svorį. Ir stumdomasis darbo paviršius leidžia įrenginiui užimti mažiau laisvos vietos tuo metu, kai jis nenaudojamas.

Drožlių obliavimo staklės JPT 10B yra dar vienas modernus modelis, skirtas palengvinti obliavimo procesą. Jo pagrindinis bruožas yra specialus stendas arba vadinamosios kojos, kurios saugo prietaisą reikiamame aukštyje. Prietaisas suteikia galimybę valdyti lygiagrečios atramos kampą ir obliavimo gylį.

Modelio matmenys – 980x470x1120 mm, svoris 34 kg, tarp trūkumų, naudotojas pastebi aukštą triukšmo lygį. Įrenginio kaina svyruoja nuo 34 iki 36 tūkst. Rublių.

Jei norite nusipirkti medienos ar paviršiaus gaubto sujungimo mašiną, kuri atliktų visas funkcijas lygiaverčiai galingiems ir didelių gabaritų prietaisams, tada „Jet JPT 10B“ yra idealus.

Geras patarimas! Atkreipkite dėmesį į tai, kur įrengiate didelį triukšmo lygį. Akivaizdu, kad kuo toliau nuo gyvenamosios patalpos jis yra įrengtas, tuo geriau. Be to, nėra skausminga įrengti papildomą triukšmo izoliaciją dirbtuvių sienoms.

Pasak gamintojo, „Interskol“ matuoklis – tai puikus paprastumo ir kokybės derinys. Sudėtingas dizainas leidžia visiškai naudotis šia mašina medienos apdirbimo pramonėje.

Įrenginys Interskol RS 330/1500, kurio svoris 33 kg, turi 1500 W variklį su dviguba apvija. Prietaisas turi apsaugą nuo perkrovos, galima prijungti lustą. Mašinos kaina yra nuo 27 iki 31 tūkst. Rublių.

„Interskol“ paviršiaus gage užima ypatingą vietą savo segmente ir dažnai veikia. Šios mašinos modelio apžvalgos rodo kruopščiai apgalvotą ir patogų dizainą, taip pat optimalų kainos ir kokybės derinį.

Nepaisant didėjančio užsienio prekių populiarumo, kai kurios šalies gamyklos mašinos ir toliau išlaiko savo populiarumą. Apsvarstykite pagrindines keturių populiariausių obliavimo modelių charakteristikas:

Modelio paviršiaus gage Galia, kW Obliavimo plotis / gylis, mm Būgno sukimosi dažnis, aps./min Pjovimo gylis, mm Svoris kg Matmenys, mm Kaina, patrinti.
Mogilyov IE 6009A 4.2 2.4 280/3 2300 50 70 870x465x320 16 000
Sturm WM1921 2.1 200/3 3500 70 115 1130x600x420 40 000
BELMASH SDMP-2200 2.2 230/3 2800 88 54 819x515x335 30.000
Energomash DM-19150 1.5 125/3 3500 70 46 680x375x400 25 000

 

Kitas svarbus dalykas, kuris gali būti naudingas, kaip darbe su mašina – jos reguliavimas. Jis bus reikalingas prieš pradedant darbą, taip pat periodiškai per visą prietaiso naudojimo laiką.

Jei nesiimsite reikiamų priemonių prietaisui reguliuoti, jo darbo kokybė ilgainiui pablogės. Siekiant užkirsti kelią tokiai padėčiai, būtina laikytis paprastų rekomendacijų ir taisyklių, kurios padės išlaikyti tinkamą mechanizmo būklę:

 • apdoroto paviršiaus lygumas tiesiogiai priklauso nuo to, kaip sklandžiai įdedamas darbalaukis, todėl įsitikinkite, kad nėra iškraipymų;
 • skersinių įdubų atsiradimas ant paviršiaus rodo, kad volas reikalauja sureguliuoti. Labiausiai tikėtina, kad defektų atsiradimo priežastis yra jo per maža vieta;
 • Jei nesate patenkintas paviršiaus lygumu, pabandykite nuleisti apatinius velenus šiek tiek žemiau. Paprastai jų netinkama vieta sukelia vibraciją ir dėl to pažeidimus;

 • atkreipkite dėmesį į galinių pagalvėlių reguliavimą. Ji neturėtų daryti spaudimo daliai, kitaip, sumažinant padavimo greitį, negalima išvengti paviršiaus griovelio.
 • lustai ant galinio volo dažnai sukelia dalių defektus, taip pat jų įsilaužimą į mechanizmą. Norėdami to išvengti, pasirūpinkite, kad skydelis būtų tinkamai sumontuotas.

Net ir labai atsargiai dirbant, mašina nėra apsaugota nuo standartinių šios rūšies įrenginių problemų. Jų atsiradimo atveju remontas turi būti pradėtas nedelsiant, nes tai gali sukelti pavojingą situaciją eksploatacijos metu. Dauguma šių gedimų gali būti lengvai nustatomi patys. Apsvarstykite keletą dažniausių atvejų:

 • Darbastalio paviršius susuktas. Jei taip atsitiks, tuomet jūs gausite ne lygiagrečius viršutinius ir apatinius paviršiaus paviršius. Norėdami to išvengti, pakanka užveržti vieną iš reguliavimo varžtų;

 • pernelyg didelis griovelio ritinio slėgis ant ruošinio. Šią problemą galite lengvai pastebėti, atsiradus skersiniams grioveliams ant ruošinio paviršiaus. Kita problema yra ta, kad volai yra per dideli. Tokiu atveju apdorojimo metu ruošinys vibruos arba lenkiasi, o paviršius nebus pakankamai lygus ir lygus. Sprendimas bus volo reguliavimas;
 • Nereguliuojamas galinis batas taip pat gali būti problema. Kol ruošinys pateks per įvesties volelius, dalis sustos, nors pjaustytuvai nustoja veikti ir toliau judėti. Kaip rezultatas – gilus kasimas visame ruošinio ilgyje;
 • ir labiausiai paplitusi problema yra žetonų patekimas į galinį volą. Tai kupina būdingų griovelių, kurie buvo apdoroti, išvaizdą. Šios problemos priežastis gali būti neteisinga apsauginio dangtelio vieta arba išmetimo sistemos gedimas.

Kaip rodo ilgalaikė tokių struktūrų naudojimo gyvenimo sąlygose praktika, nepakanka įsigyti sujungimo-reysmusovy mašiną. Kaip ir bet kuris kitas mechanizmas, jam reikia tinkamos priežiūros ir dėmesio. Vis dėlto, suteikdami jam kuo mažiau, jūs galite tikėtis jo nepažeisto ir efektyvaus darbo per daugelį metų.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: