Apdailos laiptai su plytelėmis

Plytelių laiptai yra puikus būdas dekoruoti gelžbetonines laiptų konstrukcijas privačiuose namuose. Sužinokite, kokios šios statybinės medžiagos rūšys geriausiai tinka dailylentėms, taip pat į ką reikėtų atsižvelgti renkantis plytelių gaminius išoriniams ir vidiniams laiptams.

Betoninių laiptų plytelės jūsų namuose dažnai yra geriausias sprendimas, priešingai nei dailylentės medžiu ar natūraliu akmeniu. Be to, laiptų konstrukcijų apdailos plytelėmis variantas yra labiausiai prieinamas. Tuo pačiu metu tampa įmanoma sukurti efektyvų interjero dizainą.

Plytelėmis iškloti laiptai privačiame name – ypatybės

Jis gali būti padengtas skirtingomis medžiagomis: medžiu, natūraliu akmeniu, stiklu, dažais, plytelių dangomis. Keraminių plytelių gaminiai naudojami betoninių konstrukcijų apdailai konstrukcijos viduje ir išorėje. Tai yra kur kas labiau prieinamas sprendimas nei medžio dailylentės. Jie taip pat atsparūs pažeidimams, ekstremalioms temperatūroms, spalvos pakitimams (rekomenduojama naudoti šalčiui atsparias lauko rūšis).

Medienos mėgėjai gali rinktis praktiškus ir estetiškus medienos plytelių gaminius. Kartais jie atrodo tokie tikroviški, kad sunku atpažinti, jog tai tik medžio imitacija..

Vidinis apvalkalas su plytelėmis

Namo viduje esančioms laiptų konstrukcijoms tinka plytelių dangos iš porceliano akmens masės, terakotos, klinkerio. Neslystančios savybės yra svarbios, kad ant laiptelių nebūtų dedami neišvaizdūs apsauginiai kilimėliai. Pasirinkite matines, su grioveliais arba reljefinėmis plytelėmis medžiagas, kuriomis lengviau vaikščioti. Geriausiai tinka medžiagos, pasižyminčios dideliu kietumu ir dilimu, todėl apmušalai bus patvaresni..

Veiksmams galite naudoti skirtingas spalvas ar plytelių raštus, kurie leis jums atsisakyti to paties tipo sprendimų. Taip pat populiaru laiptų laiptus puošti plytelėmis naudojant elementus, kurie pagal savo formą ar spalvą rezonuoja su kitais dekoratyviniais elementais (pavyzdžiui, grindimis).

Lauko plytelių laiptai

Plytelės yra labai gera lauko laiptų konstrukcijų apdailos medžiaga. Puikiai tinka porceliano keramikos, klinkerio ar terakotos plytelės. Renkantis lauko konstrukcijų apdailos medžiagą, svarbus dalykas yra atsparumas šalčiui. Išoriniai laiptai turi būti atsparūs žemai temperatūrai, todėl plytelėmis dengtos dangos vandens absorbcija turi būti ne didesnė kaip 3%, kitaip medžiaga gali įtrūkti per pirmąjį šalną. Neslidus lauko plytelių pasirinkimas yra ypač svarbus šeimos narių saugumui. Tai gali būti grubios struktūros elementai arba su specialiais grioveliais..

Verta žinoti, kad plytelių medžiagos, pažymėtos simboliais nuo B11 iki B13, turi aukščiausią slydimo laipsnį. Lauko laiptų konstrukcijos paprastai naudojamos intensyviai, todėl tokios laiptų plytelės turi būti išskirtinio kietumo, atsparios dilimui, įbrėžimams ir mechaniniams pažeidimams. IV ir V klasių statybinėms medžiagoms būdingas didelis dilimas.

Diegimo ypatybės

Jei planuojate užkloti laiptus į namus, plytelių klojimas bus geriausias pasirinkimas, tačiau svarbu laikytis visų klojimo taisyklių. Montavimui naudojami specialūs plytelių klijai, kurie teisingomis proporcijomis sumaišomi su vandeniu. Prieš klojant pagrindą reikia kruopščiai išlyginti, išvalyti, nuriebalinti ir išdžiovinti. Norint užtikrinti gerą sukibimą, rekomenduojama paviršių gerai nugruntuoti.

Klojant ant išorinių laiptų atsiminkite, kad tai galima padaryti tik esant geroms oro sąlygoms, t. kai sausa ir temperatūra ne žemesnė kaip 5 laipsniai. Klijai tepami tiek ant medžiagos, tiek ant pagrindo, o atskirų elementų išdėstymą geriausia pradėti nuo viršutinių laiptelių ir stovų. Jei privačiame name laiptai puošiami plytelėmis, būtina nepamiršti išlaikyti teisingą nuolydį, kuris leis vandeniui laisvai nutekėti. Kai klijai sukietėja, o tai paprastai trunka 1-2 dienas, susidariusias jungtis reikia užpildyti atitinkamos spalvos tirpalu..

Like this post? Please share to your friends: