Savarankiško garažo reikmenys: idėjos ir patarimai, kaip sukurti

Straipsnyje aptariami patogiausi ir praktiškiausi garažo priedai su savo rankomis, kurie leidžia pagerinti šio kambario veikimo komfortą. Čia pateikiamos išsamios rekomendacijos, kaip sukurti ir sukurti struktūras, skirtas patogiam įrankių ir automobilių dalių saugojimui, patarimų baldų gamybai, apšvietimo ir šildymo sistemų išdėstymą.

Naudingi savarankiško garažo priedai: bendros rekomendacijos

Garažas skirtas ne tik saugojimui, bet ir automobilio priežiūrai. Dėl šios priežasties šis kambarys turi būti erdvus, švarus, patogus ir gerai įrengtas.

Norint tai pasiekti, pakanka atsižvelgti į pagrindinius reikalavimus, susijusius su kosmoso organizavimu:

 1. Padangų ir laikymo įrankių lentynų buvimas sutaupo laisvą erdvę ir leidžia optimizuoti erdvę.
 2. Apšvietimo kokybė yra labai svarbi, nes tai priklauso ne tik nuo produktyvumo, bet ir nuo smulkių remontų kokybės.
 3. Garažo stalviršio, staklių, žiūrėjimo duobės ir kitų įrenginių konstrukcija padidina transporto priemonės savininko galimybes, susijusias su transporto priemonės remontu ir technine priežiūra.

Geras patarimas! Visi šie elementai neturėtų užimti vietos, viršijančios 10-20% garažo zonos.

Apie 80% garažo lentynų su savo rankomis yra pastatyti garažo reikmenų laikymui, būtent:

 • įrankiai ir priedai;
 • automobilio dalys;
 • priedai.

Dažnai garažo lentynų nuotraukoje su savo rankomis jie susitinka su stelažu, kuris taip pat gali būti pagamintas atskirai. Dažniausiai stovas laikomas pagrindine įrankių laikymo vieta. Įdiegus likusią erdvę užpildomos patogios ir erdvios lentynos.

Būtinai pasirinkite vietą, kurioje bus saugomi darbo drabužiai. Nereikia užimti didelio ploto, tai galite padaryti su vienu lentyna ar net kabliu (priklausomai nuo jūsų poreikių).

Garažas – vieta, kurioje saugomos pavojingos ir degios medžiagos. Tai nafta, benzinas, tirpikliai, dažai, poliravimo priemonės. Jiems turite pateikti atskirą spintelę, pakabinti gesintuvą ir įrengti talpyklą su smėliu.

Kad apsaugotumėte nuo užteršimo, kai ratai laikomi ant padangų, turėtumėte įsigyti didelio dydžio maišus ar specializuotus dangtelius, kad išvengtumėte dulkių patekimo.

Didžiausios transporto priemonės atsarginės dalys yra gumos komplektai, kurie gali būti žiemą arba vasarą. Naudojant žiemą, vasarinės padangos paprastai laikomos garaže ir atvirkščiai. Todėl turėtų būti įrengtos lentynos padangų ar laikiklių laikymui.

Laikiklio konstrukcija yra tokia:

 1. Du trikampiai rėmai, pagaminti pagal kampus. Tarp šių rėmų yra sumontuoti iš bet kokio stipraus metalo pagaminti megztiniai.
 2. Trikampės konstrukcijos dalys tvirtinamos ant sienos iš anksto pasirinktoje vietoje. Ratų montavimas turi būti statmenas stovo guolio elementui. Tokiu atveju padangos turėtų nukristi šiek tiek tarp šerdesų ir taip pritvirtinti save ant lentynos savo svorio sąskaita.

Geras patarimas! Garažo ratų lentynos su savo rankomis rekomenduojamos kuo arčiau lubų optimaliame aukštyje. Dėl šios priežasties automobilių padangos negali užimti naudingos vietos garaže.

Kompaktiškam ratų laikymui galima naudoti visą stelažą keturių plačių lentynų pavidalu. Jis tinka ratams su diskais, kurie gali būti išdėstyti horizontalioje padėtyje. Konstrukcija gali būti kampinė ir pakelta į sieną.

Jei norite sukurti tokį dizainą, rekomenduojama naudoti:

 • medinės sijos;
 • lentos;
 • medžio drožlių plokštės.

Padangų montavimas yra efektyviausias ratų laikymo būdas. Didesnę laisvą erdvę galima sutaupyti pakabinant gumiją prie lubų pagrindo palei garažo sieną. Ši galimybė yra įmanoma, jei kambaryje yra didelė aukščio ir gelžbetonio grindų plokštė ant lubų. Jie bus naudojami kaip tvirtinimo elementų pagrindas.

Jei norite organizuoti patogią erdvę, kurioje galėsite patalpinti daiktus, galite pagaminti naminius ir labai erdvius lentynos ar lentynos. Be abejo, parduotuvėse galite rasti šimtus paruoštų modelių, tačiau, norėdami, kad garaže būtų įrengta lentynėlė su savo rankomis, tai yra daug pigiau nei panašaus produkto įsigijimas rinkoje.

Dėl tos pačios problemos lentynų. Atsižvelgiant į nepriklausomą įrankių laikymo vietos gamybą, galite ne tik organizuoti patogią ir praktišką lentyną, bet ir harmoningai ją pritaikyti į garažo erdvę.

Geras patarimas! Minimalus apkrovų rodiklis, kurį turi išlaikyti konstrukcija, yra 150 kg ar daugiau. Maksimali apkrovos riba yra 500 kg.

Medienos gaminių gamybos taisyklės:

 1. Geriau naudoti kietą medieną, tokią kaip bukas, ąžuolas, skraistė.
 2. Prieš montavimą medienos apdorojimas antiseptikais yra privalomas.
 3. Kad būtų užtikrintas saugus stovo naudojimas, rėmo dalys turi būti kruopščiai įžemintos.
 4. Lentynoms gaminti rekomenduojama naudoti medžio drožlių ar faneros lakštus, OSB. Taip pat tinka mažiausiai 4 mm storio DVL plokštės.

Medžiagos storį nulemia apkrovos, kurios vėliau veiks ant stovo.

Lentynos įrengiamos tais atvejais, kai garažas neleidžia statyti stovo. Tai geriau, jei yra keletas konstrukcijų.

Priemonių lentynų kūrimo schema:

 1. Suplanuokite lentynų išdėstymą, nustatykite jų dydį ir atlikite žymėjimą.
 2. Paruoškite medžiagą plokščių ir tvirtinimo detalių pavidalu.
 3. Naudodami perforatorių, įkiškite skyles į sieną, įkiškite kaiščius su kabliukais, kurie suteiks didesnį fiksavimą.
 4. Užfiksuokite pakabinimus ant lentų, su kilpomis. Metalinių pakabos atveju rekomenduojama naudoti varžtus ar paprastus nagus.
 5. Norėdami suremontuoti gatavus gaminius naudodami konstrukcijos lygį, kitaip įrankių iš lentynų gali nukristi, todėl operacija yra nesaugi.

Geras patarimas! Gaminant lentyną geriau teikti pirmenybę keliems trumpiems dizainams, nes vienas ilgas produktas gali sulūžti pagal įrankio svorį.

Baigiamajame etape galite gaminti dekoratyvinius apdailos produktus (dažus arba specialų filmą).

Norėdami sukurti lentyną su savo rankomis, jums reikės 9 ir 19 cm pločio lentų.

Žingsnis po žingsnio technologija:

 1. 9 cm pločio elementas supjaustomas į kelis 18 cm, 27,5 cm ir 30 cm ilgio gabalus.
 2. 19 cm pločio lenta turi būti supjaustyta 36 cm ilgio lentynomis.
 3. Lentoje, kuri taps gaminio pagrindu, reikia įdėti žymėjimą tose vietose, kuriose bus statramsčiai. Rekomenduojama kiekvienoje pusėje įspausti 2,5 cm.
 4. Viršutinė atrama yra priklijuota, tada viršutinis lentynas, jau turintis statramstį, yra sujungtas į jį. Panašiai sumontuotos ir kitos dalys. Sumontuokite apatinę atramą gale.
 5. Konstrukcija turi būti apversta, o atramos turi būti tvirtinamos varžtais su gaminio pagrindu.
 6. Paviršius kruopščiai nuvalomas šlifavimo popieriumi. Po to produktas turi būti padengtas dviem lako sluoksniais riebiai arba atlikti kitokio tipo apdailą.
 7. Konstrukcija tvirtinama prie sienos su inkariniais varžtais. Tvirtinimas turi būti atliekamas po viršutiniu ir apatiniu lentyna.

Geras patarimas! Tam, kad produktas būtų stiprinamas, tarp skyrių būtina atlikti medienos strypų montavimą. Jie leis jums tolygiai paskirstyti stovo apkrovą.

Norint, kad garažas būtų patogus, turite gerai įrengti patalpoje apšvietimo, vėdinimo ir šildymo sistemą. Kadangi automobiliai yra glaudžiai susiję su toksiškų ir kenksmingų medžiagų naudojimu, vėdinimo problema uždaroje erdvėje yra ypač sunki. Garažas atitinka gaminius prie plytų. Juose yra grotelės.

Veiksniai, turintys įtakos apšvietimo lygiui:

 • garažo plotas, jo aukštis;
 • darbo zonų išdėstymo skaičius ir pobūdis (garažo darbo stalo dydis, žiūrėjimo duobė, mašinų skaičius);
 • apdailos tipas ant sienų, jos spalvos;
 • tinklo specifinis galios indikatorius 1 m ?;
 • garažo žibintų tipas.

Siekiant išlaikyti optimalią temperatūrą, galima naudoti įvairius šildymo tipus:

 • dujos;
 • remiantis alyvų atliekomis;
 • oras;
 • elektrinis (garažo infraraudonųjų spindulių šildytuvas);
 • orkaitė;
 • vanduo;
 • kietasis kuras.

Yra daug alternatyvių būdų, kaip savarankiškai organizuoti šildymo sistemą.

Halogeninių lempų techniniai rodikliai daugeliu atžvilgių yra panašūs į kaitinamąsias lempas, tačiau jų kolba pripildoma bromo garais, todėl produktai skleidžia daugiau šviesos. Tokių lempų privalumai apima ilgą tarnavimo laiką – 4 tūkst.

Geras patarimas! Produktai turi būti dedami į lubas. Taip pat turėtumėte galvoti apie stabilizaciją, kuria siekiama apsaugoti nuo elektros įtampos. Tokių lempų nelieskite rankomis (sutrumpėja galiojimo laikas).

Viduje esančios fluorescencinės lempos yra užpildytos inertinėmis dujomis. Kolba yra padengta specialia kompozicija, kuri ultravioletiniame spindulyje skleidžia šviesą, veikiant lankui. Rekomenduojami modeliai yra IP-65 klasės gaminiai, apsaugoti nuo drėgmės ir dulkių dalelių.

Garažo LED apšvietimo įrengimas papildo didžiausią kainą. Nepaisant to, jie moka 50 tūkst. Darbo valandų. Kalbant apie efektyvumą, šviesos diodai yra 50% pelningesni už fluorescencines lempas. Tačiau jie neturi savo kenksmingų komponentų sudėties, o šviesa neturi agresyvaus poveikio akims, todėl nereikia iš naujo pirkti lubų.

Norint apskaičiuoti įprastinių lempų galią, galite naudoti šią formulę:

P = S x W / N.

Vertybių dekodavimas:

 • P – visa reikalinga galia, W / m?.
 • W – vieno žibinto galia, W.
 • N – lempų (lempų) skaičius, vnt.
 • S – kambario plotas, m?.

Halogenams ir LED lempoms geriausias indikatorius yra 16-20 W / m? Ši vertė tinka patalpoms, kuriose lubų aukštis yra ne didesnis kaip 2,5 m. Garažuose su 3 metrų lubomis šis skaičius turėtų būti padaugintas iš 1,5.

Skaičiavimui įtakos turi kambario vidinės sienos. Tamsiuose garažuose apšvietimas turėtų būti šviesesnis.

Šviesos atspindžio lygis:

Kambario plotas, m? Lubų aukštis, m Sienos apdailos spalva
Tamsus Šviesa
20 mažiau nei 3 0,6 0,75
50 0,75 0,9
100 0,85 1
20 3-5 0,4 0,55
50 0,6 0,75
100 0,75 0,9
50 5-7 0,4 0,55
100 0,6 0,75

 

Siekiant apšviesti garažo tikrinimo duobę, rekomenduojama naudoti mažos galios lempas su halogeninėmis arba LED lempomis, nes šioje vietoje kaupiantis drėgnis gali sukelti elektros smūgį. Prietaisai sumontuoti iš anksto paruoštų griovelių šonuose.

Geras patarimas! Norėdami netyčia nuleisti įrankį, nesilaikoma lempos, lempų konstrukcija gali būti įtraukiama. Kai duobė nenaudojama, prietaisai yra saugiai paslėpti grioveliuose.

Yra keletas principų, kuriais remiantis įgyvendinama autonominė apšvietimo sistema:

 1. LED juostelė montuojama lubų viduje (vienas elementas turi 300 diodų).
 2. Jungiklio išėjimas atliekamas griežtai ant skydo.
 3. Montuojant elektros instaliacijos sistemą, naudojamos pakabinamos lubos.
 4. Laidai maitinami baterija, prijungta prie elektros tinklo per įkroviklį.

Garažo daugiapakopio apšvietimo sistema laikoma optimaliausia. Tai apima didelės lempos įrengimą kambario viduryje ir nedidelių lempų įrengimą darbo vietose.

Daugiapakopės sistemos aukščio apskaičiavimas:

Lygis Aukštis, m
1 lubų bazė
2 1.8
3 0,75
4 0,4

 

Lempos teisingai sumontuotos tuo atveju, jei mašina neišnyko šešėlių abiejose pusėse.

Garažas šildomas naudojant mažus nešiojamus prietaisus, kurie per trumpą laiką gali šildyti kambarį ir palaikyti optimalią temperatūrą.

Kai galvojate, kokie šildytuvai yra geresni garažui, daugelis klaidingai mano, kad namuose pagamintas prietaisas gali būti pagamintas tik iš brangių komponentų ir reikalauja daug laiko. Dėl šios priežasties garažų savininkai atsisako šios įmonės.

Iš tiesų, norint gaminti garažo šildytuvą su savo rankomis, pakanka apsiriboti tik nebrangiomis medžiagomis, pavyzdžiui, termine plėvele. Tokio įrenginio sukūrimo schema yra labai paprasta ir apima šias medžiagas ir įrankius:

 • rinkinys, skirtas šildytuvui surinkti;
 • laidai su kištuku;
 • popierius laminuotas plastikas (vieno elemento plotas yra 1 m?);
 • grafito milteliai;
 • epoksidinių klijų sudėtis.

Geras patarimas! Būtinai su savimi turėkite multimetrą. Sumontuojant prietaisą, šis įrankis yra nenaudingas, tačiau jis bus reikalingas, kad būtų galima patikrinti veikimą.

Žingsnis po žingsnio, kaip padaryti garažo šildytuvą:

 1. Gaminamas klijų ir grafito miltelių mišinys. Kuo daugiau miltelių kompozicijoje, tuo stipresnis bus prietaiso šildymas. Vidutinė temperatūra svyruoja nuo 60-65 ° C.
 2. Plastikiniai lakštai neapdorotoje pusėje yra padengti klijų ir grafito mišiniu, kuris yra naudojamas zigzago smūgiais, po kurių jie tvirtinami priekinėmis pusėmis ir tvirtinami rėmu, pagamintu ant medinių skersinių.
 3. Gnybtai pritvirtinami prie laidininkų, pagamintų iš grafito, ir konstrukcija išdžiovinama. Džiovinimas turi būti baigtas, kitaip drėgmė sugadins įrenginį.

Kai šildytuvas yra sausas, reikia atlikti atsparumo patikrinimą. Saugus garažo šildytuvas svarstomas tik po šio patikrinimo. Iki šiol griežtai draudžiama prijungti įrenginį prie elektros tinklo.

Apsaugos apribojimai:

 1. Nerekomenduojama palikti prietaisą įjungti be priežiūros arba palikti ją šalia vaikų.
 2. Draudžiama naudoti įrangą, kuri gali sukelti gaisrą.
 3. Netoli prietaiso nedėkite degių medžiagų ar medžiagų.

Norėdami atlikti remonto ir techninės priežiūros darbus, jums reikės pastatyti židinį garaže savo rankomis, kurių matmenys atitiks automobilio matmenis, taip pat patogus darbas, taip pat suteiks kambario su mašinomis.

Pagrindinis įrankių ir medžiagų rinkinys, sukuriantis namų ruošą garažui, apima:

 • lentos ir mediniai strypai;
 • tvirtinimo detalės ir tvirtinimo detalės;
 • obliavimo ir kiti medienos apdirbimo įrankiai;
 • lakavimo ir stalių klijai;
 • švitrinis popierius ir sėmenų aliejus.

Darbo stalą sudaro stalviršis ir tvirtinimo elementai, taip pat keli fiksavimo įtaisai. Garažo darbastalio aukštis turėtų būti parinktas atsižvelgiant į jų augimą. Galite vadovauti namo virtuvės stalo aukščiui, kuriam patogu dirbti. Būtinai sukurkite garažo darbo stalą su savo rankų piešiniais.

Geras patarimas! Nepriklausomos konstrukcijos pagrindu bus tinkami garažo darbo stalo brėžiniai, kuriuos galima rasti internete. Jei pageidaujate, jis gali būti pritaikytas jūsų poreikiams.

Garažo išdėstymas: kaip padaryti darbo stalą patalpoje:

Darbo etapas Išsami informacija, dydis cm Montavimo tipas
Darbo stalo montavimas 20 lentų (5x10x200) su grioveliais 2.5×2.5 5 ir 16 elementų (25 žingsnis) Metalo lygintuvų klijai
Džiovinimas
Kojų gamyba (4 vnt.) Baras (10x10x80) su plyšiais laikikliams priekinėse atramose Skliaustai
Pagrindo pagrindo surinkimas Rėmai (2 vnt.) Plokščių (5×10) Spike jungtis su 2,5 cm gylio ir varžtais
Šoninių ir galinių atraminių sienų tvirtinimas Drožlių plokštės (storis 10 mm) Varžtai
Stalo viršaus pritvirtinimas prie viršutinio rėmo Varžtai

 

Galutinis apdorojimas apima galutinio produkto impregnavimą linų sėmenų aliejumi ir atidarymą laku.

Garaže nėra nustatytų matmenų. Pagrindą sudaro automobilio matmenys.

Kaip padaryti, kad garaže būtų optimalus parametras:

 1. Plotis pasirenkamas taip, kad būtų pakankamai vietos darbui. Dydį riboja atstumas, kuriuo sodinami automobilio ratai. Kiekvienam ratui reikia mažo ploto manevrams atlikti. Vidutinis duobės plotis yra 0,8 m.
 2. Duobės ilgį riboja mašinos ilgis. Į šį rodiklį reikėtų pridėti 1 m.
 3. Garažo savininko aukštis naudojamas apskaičiuoti gylį. Jam pridedama dar 10-15 cm.

Kaip sukurti garažą garaže naudojant įvairias medžiagas:

Medžiaga Sienos storis, cm
Keraminės plytos 12-25
Betonas 15
Statybiniai blokai 20

 

Griovis ištraukiamas atsižvelgiant į optimalų duobės plotį, sienoms pasirinktą medžiagą ir hidroizoliacinio sluoksnio storį. Duobės kūrimo etapai:

 • žymėjimas;
 • duobės statyba;
 • duobės išdėstymas;
 • sienų konstrukcija;
 • apšvietimo juosta.

Hidroizoliacinėms sienoms naudojamas specializuotas hidrofobinis impregnavimas.

Geras patarimas! Naudodamiesi klojiniais, duobės sienose galite padaryti sustiprintas įdubas, kad būtų galima įrengti įrankius ir apšvietimo prietaisus.

Norint sukurti spaudą, reikia sukurti 178×80 cm dydžio rėmą iš 4 metalo vamzdžių, kurie sujungiami suvirinimo būdu. Darbą rekomenduojama sekti iš anksto parinkti arba surinkti brėžiniai. Po to reikia įdiegti:

 • laikiklis;
 • nuimamas stotelė;
 • butelio lizdas (hidraulinis).

Galima naudoti, kad peržiūrėtumėte išsamią naudingų garažo priedų kūrimo technologiją su savo rankomis ant vaizdo medžiagos. Tokios vizualinės rekomendacijos padeda naršyti pagal dydį, išmokti žingsnis po žingsnio instrukcijas ir įsivaizduoti, kokia išvaizda turėtų būti baigta.

Garažo išdėstymas gali būti atliekamas savo rankomis. Šis naudingų prietaisų sąrašas nesibaigia. Jį visada galima papildyti įdomiomis idėjomis. Svarbiausia, kad garažas visiškai atitiktų asmeninius poreikius komforto ir patogumo požiūriu.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: