Kanalizacijos vamzdžiai lauko nuotekoms: ryšių statyba

Iš šio straipsnio galite sužinoti, koks vaidmuo tenka kanalizacijos vamzdžiams išorės nuotekoms tvarkant ryšių sistemas. Tekste išsamiai aprašytos vandens tiekimo sistemos, kabelių klojimo blokų sistemos ir lietaus nuotekų surinkimo įrenginių projektavimo ir statybos rekomendacijos. Be to, straipsnyje aptariamas nuotekų nuotekų ir šildymo sistemų organizavimas.

Pagrindinė informacija apie šildymo, vandens tiekimo, kanalizacijos įrengimą

Ryšių prieinamumas suteikia galimybę gyventi privačiame arba kaimo name. Šiuolaikinis žmogus negali daryti be šių patogumų. Jei interneto, saugumo ir priešgaisrinės signalizacijos sistemų trūkumas, domofonas gali būti suderintas, tada be šildymo sistemų įrengimo, vandens tiekimas, nuotekos negali padaryti.
Šildymo sistema skirta išlaikyti optimalią kambario temperatūrą ir sukurti patogias sąlygas asmeniui pasilikti kambaryje be viršutinių drabužių. Rekomenduojami temperatūros parametrai yra nuo 18 iki 23 ° C.

Šildymo sistemos schema apima šiuos komponentus:

 • šilumos šaltinis, pateikiamas kaip centralizuota sistema (butas) arba autonominis katilas (privatus namas);
 • šildymo radiatoriai – konstrukcijos, perduodančios šilumą iš vandens sistemos į aplinką;
 • Vamzdynas – sujungia visus šildymo sistemos elementus (iš dalies užtikrina šilumos perdavimą iš nešiklio į kambario oro erdvę).

Šios sistemos diegimas ir kiti ryšiai atliekami pastato statybos etape. Vis dėlto būsto savininko prašymu galima patobulinti tikslą. Žinoma, toks perėjimas yra brangus, bet autonominės sistemos statyba iš esmės pateisina save.

Geras patarimas! Už kaimo namus ar privačius namus galima naudoti šildymo radiatorių. Vandens, infraraudonųjų spindulių, kabelinės ar oro grindų sistemos palaikys optimalias klimato sąlygas namuose, taip pat leis jums sutaupyti daug.

Vandentiekio sistema transportuoja vandenį į vartojimo vietas, būtent santechnikos įrenginius. Savo ruožtu, nuotekų sistema užtikrina nuotekų išleidimą už pastato ribų. Abi šios sistemos suteikia komfortą gyventi.

Vandentiekio sistemų klasifikavimas pagal organizavimo metodą yra toks:

 • išorinė dalis nusileidžia prie pastato sienų;
 • vidinis segmentas padengiamas sienų viduje, kur smūgiai yra pagaminti specialiai tam, o po to ryšiai paslėpti po tinko sluoksniu.

Be to, santechnikos sistema klasifikuojama pagal statybai naudojamų medžiagų tipą:

 • metalo plastikas;
 • pagaminti iš plieno gaminių;
 • plastikas.

Pagrindinė linija tiekia ne tik šaltą, bet ir karštą vandenį į gyvenamąjį pastatą, todėl vamzdžiai turi atitikti tam tikrus temperatūros reikalavimus.

Pagrindinis kanalizacijos sistemos tikslas – šalinti žmonių atliekas, kurios gali būti pusiau skystos arba skystos. Vėliau nuotekos valomos ir grąžinamos į natūralius rezervuarus.

Kanalizacija pagal vykdymo metodą yra suskirstyta į šiuos tipus:

 • lauke;
 • vidaus;
 • įrenginiai su valymo funkcija.

Neįmanoma įsivaizduoti komforto be išorinių vandentiekio ir nuotekų tinklų, taip pat šildymo sistemos, todėl jų tinkamas dizainas ir organizavimas yra svarbiausi klausimai rengiant namą ar butą.

Siekiant tinkamai projektuoti vandens tiekimo sistemą, būtina atsižvelgti į galimybę prisijungti prie centralizuoto vandens tiekimo sistemos. Jei tokios galimybės nėra, problema išspręsta naudojant statybą šulinio aikštelėje. Sprendimas priimamas remiantis teritorijos geologiniu vertinimu. Leidžiama gręžti nepriklausomo tipo išorinio nuotekų valymo įrenginį.

Be to, reikės atlikti kitus skaičiavimus, pavyzdžiui, kasdienio vandens suvartojimo tūrį. Iš šio parametro priklauso veikimo būdas ir sistemos apkrova. Remiantis šiais duomenimis, pasirenkamas tam tikras vamzdžių sekcijos ir atitinkamos įrangos dydis. Šiems tikslams jums reikia vietos ir gyvenamojo pastato plano, kuriame bus rodomi visi vandens suvartojimo taškai, taip pat kiekvieno iš jų srautas.

Svarbu! Pasirenkant dujotiekio gylį turėtumėte apsvarstyti dirvožemio užšalimo lygį. Kaip alternatyvą, galite naudoti išorinių nuotekų kanalizacijos vamzdžių izoliaciją šildymo kabeliu.

Toliau planas taikomas žymėjimo vamzdynams, skirtiems karštam ir šaltam vandeniui transportuoti, pasirinkti jungties tipą, kuris gali būti nuoseklus arba kolektorius.

Apibendrinant, planas apima visus sistemos mazgus:

 • šakojasi;
 • posūkiai;
 • junginiai;
 • kranai.

Diagramoje taip pat turi būti nurodyta įranga, kuri atlieka šildymą, valymą ar vandens pumpavimą.

Panašiai atliekamas kanalizacijos įrengimo po pamatu ir pastato viduje projektas. Šiuo atveju dėmesys skiriamas galutiniam išmetimo taškui kaip autonominės apdorojimo įrangos arba centrinio stovo, vandentiekio įrengimo vietų ir vandens suvartojimo prietaisų forma.

Norint surinkti nuotekas, sistemos konstrukcijoje yra 50 mm skerspjūvio elementai. Vidaus stiebams ir tualetinių indų atliekų skysčio išėjimams dažniausiai naudojami išoriniai elementai – 110 mm kanalizacijos vamzdžiai.

Sistemą reikia aprūpinti audito elementais tiek pačiame pastate, tiek išoriniame magistralėje. Pagal statybos technologiją tokius šulinius rekomenduojama pastatyti ant tiesių dujotiekio dalių, kurios yra ilgesnės nei 15 m. Tiems patiems elementams reikalingos zonos, kuriose linija sukasi. Sistemos konstrukcijoje naudojamos papildomos rūšies detalės ir kitos dalys, leidžiančios sudėti nuotekų sistemą.

Sistemoms, kuriose vanduo juda gravitacijos sąlygomis, yra tam tikrų diegimo taisyklių. Pagal SNiP reikalavimus išorinės nuotekų sistemos nuolydis 1 metru, priklausomai nuo atstumo nuo kolektoriaus, gali būti 5-15 cm.

Svarbu! Nerekomenduojama viršyti 15 cm nuolydžio 1 m vamzdyno, nes sistema nustos veikti normaliai. Tas pats rezultatas bus nepakankamas.

Tais atvejais, kai dujotiekio dujotiekis pagal projektą vyksta tose vietose, kur kasimas yra neįmanomas, dirvožemyje yra punkcija.

Šiems tikslams tinka įvairūs įrankiai, iš kurių daugelis yra bet kuriame namų ūkyje:

 • kastuvas;
 • bur;
 • laužas ir tt

Jei didelės apimties konstrukcija yra planuojama po keliais ir kitose sudėtingose ​​vietose, punkcijai atlikti naudojama speciali įranga. Kai kurie projektai leidžia susikurti kanalizacijos ir vandens tinklą. Tokiais atvejais metalinių rankovių montavimas atliekamas tose vietose, kur vamzdžiai susikerta. Šio elemento dydis parenkamas atsižvelgiant į dirvožemio tipą. Juodosios dirvos ir molio dirvožemiams tinkami 5 m ilgio įdėklai, o smėlio dirvožemiui rekomenduojama 10 m ilgio elementus iš abiejų pusių nuo taško, kur vamzdynas kerta.

Greitkelių susikirtimo vietose vandens tiekimo sistema turėtų būti įrengta virš nuotekų lygio apie 40 cm, jei vamzdžiai yra lygiagrečiai, mažiausias leistinas atstumas tarp jų yra 1,5 m. . Reikalavimai taip pat yra pateikiami teritorijai, kurioje reikia įvesti ryšius į gyvenamąją zoną. Tarp vandens tiekimo ir nuotekų sistemos arba dujotiekio turi būti bent 1,5 m.

Norint įdiegti bet kurią iš šių sistemų, reikės atlikti kasimo darbus pagal projektą, sudarant vamzdžių klojimo darbus. Išorinis vandens tiekimo segmentas turėtų prijungti prie vandens šaltinio, kur jis yra surenkamas, ir vamzdyno įėjimo tašką į pastatą. Optimalus tranšėjos gylis neviršija 1,5-2,5 m. Nuo dirvos užšalimo lygio būtina gilinti dujotiekį ne mažiau kaip 0,5 m. Iš apačios susidaro smėlio-žvyro trinkelė, po kurios ji yra užspaudžiama, ir tose vietose, kur vamzdžių sujungimui reikia iškasti duobes.

Atkreipkite dėmesį! Nuotekų nuotekų vamzdžių dydžiai parenkami atsižvelgiant į vandens suvartojimo tūrį ir dujotiekio ilgį. Rekomenduojama elementų skersmenį pasirinkti su paraštėmis.

Optimalus vandens vamzdžių skerspjūvio dydis:

Išorinis linijos ilgis, m Rekomenduojamas skersmuo, mm
10 25
30 32
daugiau kaip 30 38

 

Vamzdžių prijungimo tipas priklauso nuo jų gamybos medžiagos. Vandentiekio sistemos įrengimui naudojamas lydmetalis, suvirinimas, vamzdžių sujungimas ir kt. Jei reikia įrengti vožtuvus, įrengimo vietoje yra sukurtas žiūrėjimo šulinys.

Norint užsandarinti kanalizaciją, tarp sistemos įvažiavimo zonos ir talpyklos reikia kasti plokščią tranšėją. Vamzdžiai turi būti 50 cm giliau už dirvožemio užšalimo lygį. Jei schema numato greitkelio posūkius, šiose vietose būtina įdiegti patikrinimo šulinius. Dėl to iškastas duobė ir jos apačioje yra 10 cm storio smėlio pagalvėlė, jei kanalizacijos vamzdynas yra didelis, patikrinimo gręžiniai įrengiami 10-12 m žingsniais.

Nuotekų sistemų įrengimui dažniausiai naudojami PVC gaminiai ir ketaus vamzdžiai. Norėdami išleisti drenažus iš vonios kambario ir kriauklės, pakanka 50 mm skersmens vamzdžio. Pavyzdžiui, sanitariniams įrenginiams tualetas yra geresnis, kai yra 110-160 mm skersmens produktai.

Nuotekų ir vandentiekio sistemų montavimo vamzdžių pasirinkimas grindžiamas įvairiais parametrais, įskaitant saugumą, stiprumo laipsnį ir patikimumą, rekomenduojamas eksploatavimo sąlygas ir išlaidas.

Vandens tiekimui naudojami šie produktų tipai:

 • plastikiniai vamzdžiai, kurių pagrindą sudaro polimerai (polipropilenas, PVC, NPVH ir tt);
 • metaliniai-plastikiniai elementai su plonu sluoksniu armatūra su metalais, uždengtais abiejose pusėse plastiko apvalkalu;
 • metaliniai vamzdžiai (varis, plienas).

Dėl produktų, skirtų nuotekų surinkimui, pateikti panašius reikalavimus. Be to, vamzdžiai turi būti atsparūs agresyviai terpei.

Nuotekoms naudojami šie produktų tipai:

 • polimeriniai plastikiniai vamzdžiai (PVC);
 • ketaus elementai;
 • keraminiai vamzdžiai;
 • produktai, pagaminti iš asbesto cemento.

Polimerų produktai puikiai pasireiškia eksploatacijos metu, todėl daugeliu atvejų šie vamzdžiai naudojami tokiam darbui.

Geras patarimas! Plastikinė garso izoliacija yra maža. Siekiant užtikrinti komfortą, rekomenduojama apvynioti produktus į išorinius nuotekų vamzdžius į garso izoliacines medžiagas.

PVC vamzdžiai yra plačiai naudojami ryšių sistemų organizavimui, taip pat esamų greitkelių atkūrimui. Produktai tinka bet kokioms atliekoms perkelti. Jie yra tinkami ir praktiški vamzdžiai vandens išleidimui iš stogo ir vėlesnis lietaus kanalizacijos transportavimas, taip pat pramoninių ir buitinių daiktų skystis.

Pirmajame etape įrengtas vandens surinkimo vamzdelis ir stogo nutekėjimo vamzdžių įrengimas. Po to galite organizuoti linijinę arba taško kanalizacijos sistemą. Parduodant galite rasti visus lietaus vandens konstrukcijos elementus. Be standartinių dalių gali prireikti smėlio gaudyklių, sifonų, kištukų.

Audros, kabelių ir buitinių nuotekų, vandentiekio ir šildymo sistemų buvimas yra raktas į komfortą gyvenant namuose. Kad būtų išvengta nemalonių pasekmių diegiant šiuos ryšius su savo rankomis, tai įmanoma tik vienu būdu – pasirenkant tinkamas medžiagas ir atlikus skaičiavimus.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: