Dervos grindys – ką apie tai turite žinoti

Šiandien dervos grindys naudojamos ne tik pramoniniuose pastatuose. Jų atsparumas sunkiam naudojimui taip pat buvo įvertintas gyvenamuosiuose pastatuose. Polimerinių grindų pasirinkimas yra daugybė privalumų. Jie yra labai patvarūs ir estetiški. Jei galvojate, ar įmanoma užpildyti grindis epoksidine derva, tuomet turite įvertinti visus sprendimo privalumus. Šis metodas yra populiarus. Apsvarstykite galimybes tokiu būdu sukurti grindis.

Kur naudojamos epoksidinės grindys?

Anksčiau dervos dangos buvo plačiai naudojamos tik pramonės objektuose ir visuomeniniuose pastatuose. Tačiau šiandien jie gali būti naudojami privačiuose butuose ir namuose, o ne tik garažuose, skalbyklose ar katilinėse. Jų privalumai yra ypač didelis stiprumas, atsparumas intensyviam naudojimui. Šie grindų paviršiai gali būti naudojami svetainėje, vonios kambaryje ar virtuvėje. Jie tinka moderniam ir minimalistiniam interjerui, sukuriant įdomų ir patvarų interjero dekoravimo elementą. Derva gali būti sėkmingai derinama su užpildais, lakais. Juose taip pat galite įdėti įvairius daiktus, fotografijas ar paveikslus, taip sukurdami individualų dekoratyvinį elementą..Grindys

Privalumai ir trūkumai

Dervos grindys turi daug privalumų, dėl kurių jūs galite pasirinkti tokio tipo apdailą savo namuose. Tačiau prieš priimant galutinį sprendimą taip pat verta sužinoti apie šio sprendimo trūkumus..

Polimerinės dangos privalumai:

 • Optinis erdvės padidinimas. Besiūlės technikos dėka dervos grindys sukuria lygų, atspindintį paviršių. Naudojant tokias dangas, atrodo, kad interjeras yra didesnis.
 • Higieniška ir lengvai valoma. Dėl priešelektrostatinių savybių paviršius netraukia dulkių ir kitų teršalų. Dėl šios priežasties tai yra sprendimas alergiškiems žmonėms. Jie nekelia problemų palaikant švarą, nepažeidžiami dažnai skalbiant ar naudojant įprastus ploviklius.
 • Estetika. Tokia grindų danga suteikia puikias galimybes apstatyti. Jis gali būti skaidrus, bet kokios spalvos, matinis, pusiau matinis arba blizgus. Į dervą galite įterpti brėžinius, paveikslėlius ar daiktus, kurie yra svarbūs savininkams..
 • Šildymas. Dangtis leidžia naudoti šiltas grindis po apačia.
 • Lengva pakeisti. Atnaujinant interjerą, tokių dangų nereikia nulupti. Jie gali būti padengti nauja medžiaga, tokia kaip mediena, plokštės ar kilimas. Papildomas šio sprendimo privalumas yra gera paviršiaus izoliacija..

Trūkumai:

 • Lengva subraižyti. Dervos grindys nėra atsparios įbrėžimams. Įbrėžimus gali sukelti smėlio dalelės, judantys baldai ar naminių gyvūnėlių nagai. Guminė bato padas ant šių paviršių gali palikti užsispyrusius dryžius..
 • Kaina. Tokia grindų danga nėra pigus sprendimas. Plokščių ar plytelių atveju galite sutaupyti pinigų pasirinkdami patys montuoti, o dervą reikia išlieti profesionaliai, o tai paprastai yra brangu.

Polimerinių grindų tipai

Polimerinės dangos apima epoksidines ir poliuretano dervos dangas. Abi rūšys turi individualias savybes, taip pat skiriasi kaina. Skaidrus grindų dangos epoksidinis sluoksnis yra pigesnė medžiaga, labai kieta, bet mažiau patvari. Jo paviršių lengviau subraižyti. Saulės šviesoje jis gali pakeisti spalvą. Norėdami gauti matinį paviršių, naudojama epoksidinė derva – norint išgauti blizgantį paviršių, paviršius turi būti padengtas lako sluoksniu.

Privačių namų grindysKitaip yra su poliuretano dervos grindimis, kurios gali būti matinės arba blizgios. Didesnę poliuretano medžiagos kainą kompensuoja jos įbrėžimai ir atsparumas saulės poveikiui. Tai sukuria malonų liesti paviršių ir tinka visų tipų patalpoms. Kita vertus, epoksidinė medžiaga yra rekomenduojama derva dengti grindis garaže, katilinėje ar pagalbinėje patalpoje..

Epoksidinės grindys – privalumai

Dervos pagrindu pagamintos savaime išsilyginančios grindys turi daug privalumų:

 • Dėl lygaus ir hermetiško paviršiaus jie yra visiškai higieniški. Epoksidiniuose paviršiuose nėra pelėsių ir bakterijų. Jie tinka naudoti ligoninėse, sveikatos priežiūros įstaigose, prausyklose, skalbyklose, virtuvėse. Jie taip pat naudojami įmonėse maisto produktų gamybai ir pakavimui ir visur, kur būtina užtikrinti visišką aplinkos švarą..
 • Dervos liejimo grindims pasižymi dideliu cheminiu atsparumu.
 • Jie yra išlieti, todėl neturi jungčių ir yra lengviau valomi bei prižiūrimi nei daugumos grindų tipai. Jie taip pat tinka dulkėtoms vietoms, kuriose intensyvus eismas, bet kur, kur yra dažnio ir stipraus purslų ar kitokio užteršimo pavojus. Epoksidinius paviršius galima valyti skudurėliu, šluoste ar valymo mašina.
 • Jie priklauso vidutinės ir didelės apkrovos klasei ir yra mechaniškai atsparūs smūgiams ir mechaniniams pažeidimams. Jie yra kietesni nei poliuretano paviršiai, tačiau tuo pačiu metu jie yra trapesni.
 • Jie taip pat tinka patalpoms su šildomomis grindimis. Tokie paviršiai sumažina šilumos nuostolius ir yra atsparūs ekstremalioms temperatūroms.
 • Jie yra atsparūs dėmėms net ir veikiami saulės spindulių.
 • Jie taip pat gali būti naudojami lauke..

Kaip užpildyti grindis epoksidine danga

Tokios grindų dangos buvo naudojamos ilgą laiką, todėl pats klausimas dingsta, ar įmanoma sukurti tokius paviršius. Darbe turite laikytis tam tikrų rekomendacijų. Epoksidiniu būdu išlietos grindys gali būti blizgios arba matinės, be to, daugelio RAL spalvų, taip pat ir neslidžios dangos. Jų storis siekia tik 2-3 mm, o jų gniuždymo jėga siekia 80 MPa, o tai yra didelis jų pranašumas. Kitas privalumas yra tas, kad jas paklojus, grindis galima pakrauti labai greitai. Kambario temperatūroje jis greitai sustingsta. Epoksidinės dervos suvartojimas grindims pilti priklauso nuo jų storio, patalpos paskirties. Atsižvelgiant į numatomą apkrovą, gali prireikti kelis kartus pakartoti gruntavimo procedūrą. Priklausomai nuo cheminės apkrovos tipo, gali atsirasti optinių spalvų pakitimai, tačiau tai neturės įtakos techninei paviršiaus funkcijai.

Prieš pilant, įsitikinkite, kad paviršius yra lygus ir be dulkių. Todėl tepama skvarbi derva, kuri subręsta per 15–24 valandas. Po to klojamas savaime išsilyginantis sluoksnis, kuris išpilstomas ir paskleidžiamas iki reikiamo storio, naudojant nerūdijančio plieno dantytą mentelę. Po to atliekamas deaeravimas tuo pačiu dantytu arba spygliuotu voleliu. Galutiniam neslystančiam sluoksniui supilamas kvarcinis smėlis, kuris padengiamas viršutine UV atsparia epoksidine medžiaga.

Pilant epoksidines grindis, reikia tiksliai laikytis gamintojo rekomendacijų. Substratas turi būti sausas ir be atskiriančių medžiagų. Turi būti pašalintos laisvos ir nestabilios dalys bei birus šlifavimo smėlis. Ruošiant dervą, komponentai visada turi būti kruopščiai sumaišyti pagal instrukcijas, naudojant lėtai veikiantį maišytuvą. Turi susidaryti vienalytė masė be dėmių. Maišymo laikas paprastai yra mažiausiai 3 minutės. Esant skirtingoms aplinkos temperatūroms, taip pat yra skirtingas naudojimo laikas. Medžiagos sunaudojimas visada priklauso nuo sluoksnio storio. Antrasis sluoksnis tepamas ant ankstesnio sluoksnio. Svarbu laikytis nustatyto džiūvimo laiko tarp sluoksnių..

Epoksidinių grindų valymas

Valymą galima suskirstyti į įprastą kasdienį, kuris gali būti atliekamas jūsų pačių pastangomis, ir profesionalų. Gilesnę priežiūrą patartina patikėti specialistams. Daugeliu atvejų tai yra sudėtingos ir profesionalios procedūros. Svarbus veiksnys renkantis priežiūros intensyvumą yra mechaninis ir cheminis pagrindo įtempimas..

Šiam įprastam kasdieniam dulkių pašalinimui rekomenduojame išsiurbti įprastiniu dulkių siurbliu ir nuvalyti drėgnu šluoste. Esant sausiems nešvarumams ant paviršiaus, dažniausiai naudojamas poliuretano valiklis, o paviršius rankomis nuvalomas šluoste. Didelių plotų atveju naudokite skalbimo mašiną su vidutinio kietumo šepetėliu arba specialiu pagalvėliu. Jei norite poliruoti mažus įbrėžimus, naudokite, pavyzdžiui, puikų deimantinį padą.

Intensyviam nešvarumų, kurių negalima pašalinti rankomis ar mašina, valymui, dažniausiai naudojamas specialus tirpalas ir vanduo, kurio koncentracija atitinka dangos užterštumo laipsnį. Užlašinus, tirpalas paliekamas 5-10 minučių, po to tokiu būdu apdorotas paviršius toliau mechaniškai valomas vieno disko mašina. Toliau nešvarumai pašalinami vandens dulkių siurbliu, o apdorota vieta nuplaunama švariu vandeniu. Purškiamas valymo būdas taip pat gali būti naudojamas reguliariam intensyviam valymui. Norėdami tai padaryti, naudokite poliuretaninį valiklį, praskiestą vandeniu tinkamu santykiu (pavyzdžiui, nuo 1:50 iki 1: 200). Tirpalas purškiamas ant paviršiaus rūko pavidalu ir valomas vieno disko aparatu. Šis metodas taip pat tinka reguliariam tarpiniam valymui. Norint optimaliai išsaugoti dangos išvaizdą, tokį intensyviai išvalytą pagrindą rekomenduojama toliau poliruoti naudojant vieno disko sukamąją mašiną arba poliravimo šepetėlį..

3D dervos grindys

3D polimerinės dangos turi visus polimerinių paviršių pranašumus, taip pat sukuria neįprastus dekoratyvinius efektus interjere. 3D efektas pasiekiamas įdėjus piešinius, nuotraukas, grafiką ar tokius objektus į dervos liejinį. Tai gali būti monetos, medžio gabalai ar kriauklės. Tada visa tai padengiama bespalvio lako sluoksniu. Toks apdaila suteikia interjerui unikalų pobūdį, kuris rodo gerą skonį ir nurodo savininkų interesus..

Like this post? Please share to your friends: