12V LED juostos maitinimas: optimalaus prietaiso pasirinkimas

Naudojant LED apšvietimą interjere, svarbu, kad jo darbas būtų stabilus, patvarus ir neturėtų neigiamo poveikio žmogaus regėjimui. Tinkamą LED prietaisų veikimą užtikrina įtampos keitikliai, kuriuos reikia pasirinkti, atlikus kai kuriuos skaičiavimus. Tinkamas 12V LED juostos maitinimas apsaugo šviesos diodus nuo įtampos kritimo ir priešlaikinio liuminescencijos kokybės praradimo.

12 voltų LED juostų maitinimo tipai

Skirtingai nuo įprastų kaitinamųjų lempučių, LED dizaino negalima prijungti prie 220V. Jie yra su 12V arba 24V maitinimo įtampa. Kaip šviesa namų interjeruose, 12V LED juostos yra labiausiai paklausios. Norint gauti reikiamą įtampą, naudojami specialūs adapteriai – maitinimo šaltiniai, konvertuojantys 220V tinklo įtampą iki reikiamos 12V vertės.

Prieš pasirinkdami LED juostos maitinimo šaltinį, turėtumėte žinoti jų tipus ir charakteristikas. LED produktų stabilizatoriai skiriasi pagal šiuos kriterijus:

 • galia – 5; 15; 30; 60; 100; 150; 200 ir 350 (W);
 • funkcionalumas – aprūpinti tik galia, su įmontuotu reguliatoriumi ir (arba) nuotoliniu valdymu;
 • aušinimo sistema – su aktyviu ir pasyviu aušinimu. Kai sistema veikia, ventiliatorius išleidžiamas į korpusą, kuris skleidžia tam tikrą triukšmą, kuris gali sukelti diskomfortą;
 • apsaugos laipsnis – yra hermetiškų ir nesaugių modelių;
 • korpuso konstrukcija – plastikas, aliuminis, užsandarintas patalpose su aukštu drėgmės lygiu, metalas su perforacijomis ir kontaktiniais pagalvėlėmis (naudojamas sausose patalpose ir reikalingas montavimas uždaroje vietoje, siekiant išvengti dulkių).

Įtampos stabilizatoriai yra nepakeičiamas aukštos kokybės apšvietimo elementas, užtikrinantis maksimalų LED šviesos šaltinių efektyvumą. Jie tiekia elektros energiją atitinkančius šviesos diodus reikiamiems parametrams, apsaugodami juos nuo galimų įtampos ir priešlaikinių gedimų. Dėl maitinimo šaltinių LED juostelės išskiria vienodą švytėjimą be mirgėjimo.

12V LED juostos maitinimas: prietaiso skaičiavimas ir prijungimas

Norint suprasti, kokio maitinimo šaltinio reikia LED juostai, būtina atlikti tam tikrus skaičiavimus, atsižvelgiant ne tik į išėjimo įtampą, bet ir į apkrovą pristatomą srovę. Todėl kiekvienam konkrečiam apšvietimui būtina apskaičiuoti visų juostoje esančių šviesos diodų suvartotos srovės bendrą vertę.

LED juostos maitinimo skaičiavimo galimybės

Prieš apskaičiuojant LED juostos maitinimo šaltinį, būtina susipažinti su lydinčiais gaminio dokumentais, kuriuose nurodoma suvartota vieno eigos matuoklio srovė. Jei tokių duomenų nėra, apskaičiavimas gali būti atliktas nepriklausomai.

Pavyzdžiui, apskaičiuojame 12V juostų, kurių ilgis yra 15 m, bendras šviesos diodų skaičius – 30 LED SMD 5050 tipo matuoklių: 15 (m) x 30 (vnt.) = 450 vnt. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienas SMD 5050 LED sunaudoja 0,02A srovę (ši reikšmė pateikta diodų parametrų lentelėje), viso juostos segmento bendra srovės sąnaudos yra 9A (450×0,02 = 9). Todėl reikės 12V maitinimo šaltinio, kurio srovės našumas yra 9A.

Geras patarimas! Bendras maitinimo blokai yra gana sunkiai paslėpti lauko konstrukcijoje. Todėl, norint apšviesti lubas, nerekomenduojama naudoti juostų, turinčių didelį šviesos diodų tankį, kuriam reikalingi galingi keitikliai.

Apskaičiuojant LED juostos maitinimo bloką, padauginkite įtampą ir gautą srovės vertę: 12Вх9А = 108 W. Todėl būtų priimtinas bent 108 W stabilizatorius. Tačiau reikia pažymėti, kad įrenginys yra pasirinktas su 20 proc. Galios rezervu, kitaip jis greitai sugenda perkrovos metu. Todėl reikiama galia bus: 108×1,2 = 129,6W, t. Y. Šiuo atveju optimalus LED 12V – 150 W maitinimo šaltinis.

Be to, galima apskaičiuoti konverterio galią naudojant duomenis apie pagrindines lankstų LED produktų charakteristikas. Pasirinkę reikiamą juostos tipą, lentelėje matome atitinkamą vieno metro galios vertę ir padauginkite iš viso apšvietimo ilgio. Atsižvelgiant į galios rezervą, mes gauname norimą maitinimą.

12V LED juostų pagrindinių techninių rodiklių lentelė:

LED klasė LED dydis, mm? LED juostos galia, W / m Juostos tankis, vienetai / m Šviesos srauto vertė, lm / m
SMD 3528 3.5×2.8 2.4 30 150
4.8 60 300
9.6 120 600
SMD 5050 5×5 7.2 30 360
14.4 60 720

 

Kai maitinimo šaltinis yra prijungtas prie LED juostos, reikia įjungti pasirinktą paviršių. Pavyzdžiui, juosta sujungiama su bloku, kurio korpusas pagamintas iš metalo ir turi angas komponentų ir terminalo juostos vėsinimui. Viena iš korpuso sienelių yra su etiketėmis, nurodančiomis, ar tinkamai prijungti laidai.

Terminalai su pavadinimu „L“ ir „N“ – fazė ir nulis, skirti prisijungti prie 220V tinklo. Įžeminimas nurodomas simboliais „FG“. Terminalai, pažymėti „G“, yra tarpusavyje sujungti ir skirti prijungti neigiamą LED juostos gnybtą. Adapteryje taip pat yra trys terminalai su „V“ simboliais ir prie jų prijungtas atitinkamas teigiamas gnybtas. Pažymėtina, kad šis ženklas naudojamas kitiems konverterių modeliams.

Norėdami prijungti vienos spalvos juostą, mes prijungiame laidus prie gnybtų, atsižvelgiant į poliškumą. Maitinimo laido kištukas turi tris laidus su ruda, mėlyna ir geltona žalia spalva. Ruda ir mėlyna viela yra pritvirtinta prie terminalų „fazė“ ir „nulis“, nebijojant painiavos, nes jie gali būti keičiami. Geltona-žalia viela yra griežtai prijungta prie žemės terminalo. Jei nėra žemės, terminalas nenaudojamas: tai nėra svarbu juostos veikimui.

Atkreipkite dėmesį! Įžeminimo laido nebuvimas maitinimo laide yra saugos pažeidimas atliekant elektros darbus.

Aukščiau pateiktas pavyzdys, kaip prijungti LED juostą prie maitinimo bloko, tinka naudoti apšvietimui iš vienos juostos iki 5 m ilgio.Jei reikia prijungti keletą juostų, reikia taikyti lygiagrečią jungimo schemą.

Jei interjero dizaino metu būtina pabrėžti keletą tam tikro atstumo vienas nuo kito esančių dekoratyvinių elementų, taikomas lygiagrečiai sujungtas juostos segmentas su įtampos keitikliu. Ši schema naudojama tuo atveju, kai konstrukcijos apšvietimo linija yra pakankamai ilgas ir viršija 5 m.

Nuoseklus segmentų sujungimas sukels netolygų apkrovos pasiskirstymą, dėl kurio LED juosta neveiks tinkamai, skleidžiant silpną šviesą paskutiniame skyriuje. Gali būti, kad kraštutinis juostos ilgis nešvies, o pradinis pradeda perkaisti ir greitai nepavyks. Tai rodo, kad negalite prijungti pirmojo segmento pabaigos į antros dalies pradžią.

Prijungus lygiagrečiai, kiekvienas LED juostos gabalas turi būti nepriklausomai prijungtas prie maitinimo šaltinio. Tai galima padaryti prijungiant kiekvieną juostos dalį prie maitinimo šaltinio atskirais laidais. Tačiau lygiagrečiai jungtis gali būti daroma kitu būdu: pagrindinei vielos linijai nustatyti iš konverterio, prie kurio vėliau galite prijungti atskiras LED juostos dalis.

Kad juostos laidų kontaktai su pagrindiniu laidu būtų patikimi ir tvirti, naudokite litavimą arba prijungimą naudojant specialias jungtis – jungtis. Jungiamųjų jungčių naudojimas labai palengvina fono apšvietimą tais atvejais, kai veikimo metu kyla problemų. Jei juosta turi būti palei sudėtingą trajektoriją, pati juosta gali būti naudojama kaip pagrindinė viela.

12V LED juostos kaina

Galima įsigyti 12V LED juostos maitinimo šaltinį ne tik apšvietimo įrangos pardavimo vietose, bet ir gamintojų bei organizacijų, parduodančių LED produktus, interneto puslapiuose. Čia galite susipažinti su įvairiais konverterių modeliais, jų techninėmis charakteristikomis ir blokų kainomis.

Kalbant apie svetainės valdytojus, galite gauti profesionalių patarimų, kaip pasirinkti LED juostos maitinimo šaltinį, priklausomai nuo jo tipo ir veikimo sąlygų. Patyrę specialistai padės pasirinkti tinkamą prietaisą, kuris užtikrins ilgalaikį ir kokybišką LED dizaino darbą. Paprastai visi produktai yra sertifikuoti ir garantuoti gamintojo.

Atkreipkite dėmesį! Įsigydami atviro tipo konverterį, nepamirškite, kad jį galima naudoti tik tose patalpose, kuriose yra mažiausias drėgmės lygis, ir ten, kur neįtraukiama vandens patekimo rizika.

Prieš perkant LED juostos maitinimo šaltinį, turėtumėte peržiūrėti įvairių bendrovių siūlomų produktų kainą. Tai padės pasirinkti modelį su būtinais parametrais palankiomis sąlygomis. 12V LED juostelių elektros energijos tiekimo apytikslės kainos pateiktos lentelėje:

Keitiklio modelis Matmenys, mm Pagrindiniai parametrai Kaina, patrinti.
Vidinis maitinimo šaltinis 12V 15W IP 20 70/39/30 Maitinimo įtampa 110-220V, galia 15W, su maitinimo indikatoriumi ir įtampos reguliatoriumi 270
Maitinimo blokas 12V 35W IP 20 85/58/32 Maitinimo įtampa 110-220V, galia 35W, turi maitinimo indikatorių ir įtampos reguliatorių 380
Maitinimo blokas 12V 60W IP 20 159/98/38 Maitinimo įtampa 110-220V, galia 60 W, turi maitinimo indikatorių ir įtampos reguliatorių 540
Maitinimo blokas 12V 150W IP 20 200/89/40 Maitinimo įtampa 110-220V, galia 150W, aprūpinta galios indikatoriumi ir įtampos reguliatoriumi 780
Neperšlampamas maitinimo blokas 12V 30W IP 67 220/28/20 Maitinimo šaltinis 110-220V, galia 30W, apsauga nuo drėgmės ir dulkių 560
Neperšlampamas maitinimo blokas 12V 60W IP 67 148/40/30 Maitinimo šaltinis 110-220V, galia 60W, apsauga nuo drėgmės ir dulkių 1100
Maitinimo šaltinis, atsparus vandeniui 12V 100W IP 67 202 / 71.2 / 45 Maitinimo šaltinis 110-220V, galia 100W, apsauga nuo drėgmės ir dulkių 1670 m

 

Kartais yra situacijų, kai reikia išryškinti mažą plotą palei ilgį. Tada maitinimo šaltinio pirkimas kainuos daug daugiau nei pačios juostos pirkimas. Tokiu atveju konverterį galite padaryti patys.

Didelio galingumo LED juostų impulsinių maitinimo šaltinių kaina labai dažnai viršija pačią lankstų juostą. Tačiau yra galimybė sumažinti apšvietimo įrenginio kainą, naudojant stabilizatoriaus maitinimo šaltinius iš pasenusių kompiuterių, televizorių, tablečių ar kitų elektros prietaisų modelių. Žinoma, tokius produktus galima rasti kiekviename namuose.

12V konverterių galia nuo senosios elektronikos paprastai svyruoja nuo 6 iki 36W. Tai yra pakankamai mažo LED apšvietimo segmento, pavyzdžiui, virtuvės prijuostės, veikimui. Galite naudoti transformatorių modelius, tačiau jie yra gana sunkūs ir jų galia du kartus viršija tą patį juostos parametrą. Dėl to, kai toks maitinimo šaltinis yra prijungtas prie juostos, jis tampa labai karštas, net jei jis yra pagerintas pridedant papildomą aušinimą.

Norint normaliai valdyti LED juostą, geriau naudoti impulsinius maitinimo šaltinius, kurie su pakankama galia sveria labai mažai. Pvz., 12V ir 2A konverteris iš netinkamo televizoriaus yra tinkamas. Šio įrenginio galia yra 24W (12×2), todėl LED juostelė gali tinkamai veikti, o maitinimo šaltinis perkaitina.

Geras patarimas! Mobilieji telefonų įkrovikliai nuo 5V gali būti naudojami kaip maitinimo šaltinis mažam naktiniam šviestuvui, pagamintam iš 3–6 LED, sumontuotų patys.

Galite reguliuoti elektroninį balastą (srovės ribotuvą), kuris maitino fluorescencinę lempą, nepavyko, esant 12V juostos maitinimui. Norėdami tai padaryti, turite konvertuoti fluorescencinės lempos reguliatorių į žemyn transformatorių, tada, naudodami grandinę, prijunkite prie jo LED juostelę. Konversija yra antrinė apvija, tada į grandinę pridedamas antrinis diodas ir kondensatorius. Pagrindinė sąlyga yra ta, kad juostos galia turi atitikti tą patį balasto parametrą.

12V įtampos šaltiniai nepavyko, paprastai juos galima reguliuoti. Jei turite pakankamai žinių ir įgūdžių, galite pabandyti pataisyti įtampos keitiklį. Gedimus galima ištaisyti naudojant 12V arba 24V LED juostos maitinimo grandinę, nes jie yra identiški.

Dažniausios elektros energijos tiekimo problemos yra šios:

 • Kondensatoriai C22, C23 nepavyksta – paprastai patinimas arba išdžiūvimas;
 • tranzistoriai T10-11 neveikia;
 • sugedęs PWM valdiklis TL494;
 • dvigubas diodas D33, kondensatoriai C30-33.

Kitų konverterių komponentų gedimai yra reti, tačiau jie taip pat turėtų būti tikrinami.

Jei norite nustatyti ir išspręsti problemas, atlikite šiuos veiksmus:

 • atidarykite korpusą ir patikrinkite saugiklį. Jei viskas yra tinkama, būtina išmatuoti kondensatorių įtampą (C22, C23), turint anksčiau tiekiamą galią. Reikšmė turėtų būti apie 310V. Todėl linijos filtras ir lygintuvas yra normalūs;
 • diagnozuoti PWM (KA7500 mikroschema) – jei 12 kaiščių įtampa yra 12-30V, mes patikriname lustą. Priešingu atveju patikrinkite maitinimo įtampą;
 • Po išorinio maitinimo šaltinio 14 kaiščio įtampa turi būti maždaug 5 V. Jei ne – turite pakeisti lustą. Jei turite, turite patikrinti mikroschemą su osciloskopu.

Maitinimo šaltinio taisymas – sugedusių elementų keitimas tais pačiais komponentais arba jų analogais. Kad vėliau nesusidurtų su lūžimo problema, būtina laikytis gamintojo rekomendacijų, nes leistinos apkrovos ribos viršijimas sukels adapterio gedimą.

Tinkamas LED maitinimo šaltinių ir susijusių prietaisų pasirinkimas užtikrina ilgaamžiškumą ir apšvietimo kokybę. Šių prietaisų dėka šviesos diodų šviesos šaltiniai šviesiai blizga, todėl jūsų interjeras gali būti gražiai pakeistas.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: