Universali medžiaga: skystas tapetai, kaip juos pritaikyti prie sienos ir kitų paviršių

Skysti tapetai Rusijos rinkoje pasirodė gana neseniai, bet jau yra laimėję savo ypatingą vietą tarp kitų apdailos medžiagų. Nors daugelis vis dar nori, kad jie būtų klasikinio popieriaus tapetai, klaidingai manydami, kad su jais lengviau dirbti. Išsamiau suprasime, kas yra apdailos danga – skystas tapetai, kaip jas pritaikyti prie sienos ir kitų paviršių. Nesvarbu, ar jų taikymas yra sudėtingas, daug laiko reikalaujantis procesas, kuriam reikia specialaus paruošimo.

Kas yra skystas tapetai

Skysti tapetai – tai, tiesą sakant, dekoratyvinis tinkas. Parduodami šie tapetai pateikiami sausoje ir skystoje formoje, tačiau pirmasis variantas yra dažnesnis. Skystų tapetų pakavimo kaina priklausys nuo gamintojo, mišinio sudėties ir užpildo tipo. Sausos formos jie panašūs į pjuvenas, supakuoti į pakuotes, sveriančias 1 kg.

Pagrindiniai šio mišinio komponentai:

 • celiuliozė ir medvilnės pluoštas;
 • dažai;
 • klijai (dažniausiai tai yra KMS klijai);
 • dekoratyviniai komponentai (granulės, traškučiai, blizgučiai, siūlai).

Sausas mišinys praskiedžiamas paprastu vandeniu ir ant sienos, kaip ir kiti apdailos tinkai, padengiama mentele arba mentele.

Galutinis rezultatas yra gražus, ekologiškas dekoratyvinis sluoksnis, šiltas ir grubus, su puikia šilumos ir garso izoliacija.

Kadangi sudėtis apima popieriaus gamybą, skystas tapetai tai daro gana paprasta. Be to, yra išsamūs vadovai ir vaizdo įrašai: skysti tapetai su savo rankomis.

Ši medžiaga įgijo teigiamų atsiliepimų iš vartotojų visame pasaulyje dėl savo pranašumų:

 • paprastumas ir paprastumas. Norint paruošti mišinį, nereikia daug vietos ir brangių įrankių. Paraiškų teikimo procesas yra toks paprastas, kad jis gali susidoroti netgi su neprofesionaliais;
 • universalumas. Skysti tapetai, suderinami su beveik bet kokia medžiaga: betonas, medis, gipso kartonas, pluoštas, MDF, tinkas, fanera, dažai ir net metalas. Ištraukus besiūlius paviršius pasirodo, todėl nereikia nerimauti dėl sąnarių, koregavimų ir pan. Be to, jie gali paslėpti nedidelius pažeidimus ir depresijas;

 • geras namų ūkio našumas. Skysti tapetai atstumia dulkes, atsparūs temperatūros pokyčiams, nesugeria kvapų, neišnyksta, yra atsparūs ugniai ir nėra deformuojami;
 • estetinis apeliacija. Ši apdailos medžiaga dėl savo struktūros leidžia sukurti skirtingus dekoratyvinių sprendimų variantus. Net profesionalūs dizaineriai džiaugiasi taikydami skystą tapetą. Interjero nuotraukas, kuriose sėkmingai panaudota ši danga, galima rasti internete;
 • priimtina kaina. Dėl kvadratinių metrų skysto tapetai, pardavėjas imsis nuo 150 iki 300 rublių.

Geras patarimas! Jei siena, ant kurios pritvirtintas skystis, yra nešvarus, tuomet nereikia visiškai atnaujinti dangos. Pakanka sudrėkinti pageidaujamą plotą vandeniu, nuimti mentele ir užpildyti šią sritį kitu atskiestu mišiniu.

Norėdami suprasti, kurios sienos gali būti taikomos skystų tapetų, tai lengva – jei dar kartą tyrinėjate kompoziciją. Lipnios sudedamosios dalies buvimas leidžia pritaikyti šio tipo tapetą beveik bet kokiam paviršiui. Gerai suprasime, kokie skysti tapetai, kaip juos uždėti ant sienos.

Skysti tapetai yra labai demokratiška apdailos medžiaga, todėl paraiška nereikalauja visiškai lygios sienos, todėl nereikia didelių investicijų į parengiamąjį darbą.

Skystas tapetai gali būti tiesiai ant tinko. Tačiau norint gauti kokybės rezultatą, patartina paruošti paviršių:

 1. Iš sienų pašalinkite visus nešvarumus, taip pat seną tapetą, šveitimo tinką ir dažus.
 2. Būtina pašalinti visus išsikišusius elementus, pavyzdžiui, nagus ir varžtus. Jei kai kurių elementų pašalinimas yra neįmanomas, jas reikia gruntuoti arba dažyti emulsijos dažais. Metalinių iškyšų sandarinimui aliejiniais dažais.
 3. Gipso plokštės sienos reikalauja tinkamo paviršiaus tinkavimo, o ne tik sąnarių.
 4. Visas paviršius pagal skystų tapetų paviršių turi būti gruntuotas. Gruntas naudojamas 1-2 sluoksniuose.
 5. Paskutinis neapdoroto darbo etapas bus tapti specialiu glaistu tapetui. Jį galite pakeisti vandens pagrindu pagamintais dažais.

Dažnai užduodami klausimai dėl paraiškos:

 • Ar galima dažyti skystų tapetų? Jei ant nudažyto paviršiaus nėra pūslių ir dribsnių, paviršius pirmiausia turi būti gruntuojamas giliai įsiskverbiančiu gruntu. Po dienos, galite kreiptis tiesiai į skystą tapetą.
 • Ar galima klijuoti tapetus ant skystų tapetų? Pirma, skystas tapetai turi būti pašalinti iš sienos. Tai lengva padaryti: tiesiog mirkykite juos vandeniu ir išvalykite įrankiu. Jei paviršius buvo gerai paruoštas prieš dengiant skystą tapetą, tuomet pakaks taikyti kelis gruntų sluoksnius. Jei siena nėra pakankamai suderinta, prieš atliekant valcuotą tapetą, reikia atlikti visus būtinus parengiamuosius darbus.

Svarbu! Reikėtų nepamiršti, kad sienų, esančių po tapetais, spalva turėtų būti vienoda, pageidautina balta, arba toje pačioje spalvų schemoje su tapetais. Priešingu atveju, po džiovinimo bus matomos tamsesnės zonos.

Prieš ruošdami maistą, atidžiai perskaitykite instrukcijas. Paprastai kompozicija turi būti parengta iš anksto, apie 5–10 valandų prieš naudojimą. Norėdami paruošti mažame inde su šiltu vandeniu (20-40 laipsnių), supilkite turinį, iš anksto sumaišykite patį mišinį, jei jo sudedamosios dalys yra supakuotos į skirtingas pakuotes.

Visos proporcijos turi būti laikomasi pagal instrukcijas, tačiau paprastai reikia 4,5 litrų vandens (1 kg). Ji turėtų būti kreminės konsistencijos. Jei gautas tirpalas yra per storas, galite pridėti daugiau vandens.

Maišymas gali būti atliekamas rankomis, būtina užtikrinti, kad nebūtų liekanų. Daugelis patyrusių specialistų nerekomenduoja maišyklės minkyti, nes ilgų siūlų ir pluoštų atveju jie gali sulūžti.

Vienu metu viename inde reikia maišyti tik vieną maišelį. Nepakartokite pakuotės dalies. Būtina nedelsiant paruošti tokį tirpalo kiekį, kuris padengs sieną nuo kampo iki kampo, kad perėjimų skirtumas nebūtų matomas, o gautas tirpalas turi būti užvirintas kelias valandas. Prieš naudojimą gerai išmaišykite.

Jei kompozicijoje yra dekoratyvinių elementų (blizgučių, granulių ir tt) buvimas, pirmiausia supilkite juos į vandenį ir tik tada pridėkite bazę. Ypač įdomūs yra skysti tapetai su nuotraukomis (nuotraukos gali būti peržiūrimos internete), taip pat dekoratyvinės užpildai. Jei sudedamosios dalys atrodo didelės, jas galima atskirai tonuoti ir pridėti prie pagrindo.

Taikant skystą foną – procesas yra paprastas. Svarbiausia yra tikslumas, priežiūra ir noras. Ypatingą malonumą iš šio proceso gaus žmonės, turintys kūrybinę seką, nes šie tapetai leidžia sukurti įvairius dekoratyvinius ornamentus ir programas.

Būtini įrankiai, skirti naudoti: mentele, trintuvu, ritinėliais su tekstūruotu reljefu (jei manoma, kad tai yra reljefinė danga), specialus pistoletas.
Teigiama temperatūra (ne mažesnė kaip 10 laipsnių) kambaryje yra būtina sąlyga naudojant skystą tapetą.

Išsamus skystų tapetų ant sienų (vaizdo medžiaga gali būti toliau tiriamas) aprašymas leis lengvai susidoroti su šiuo procesu.

Kaip taikyti skystą tapetą ant sienos? Jūs turite paimti nedidelę dalį tapetų su rankomis arba mentele, ją paskirstyti ant paruošto paviršiaus. Visas procesas nėra sudėtingesnis nei paprasto tinko. Šlifavimui dažnai naudojamos specialios grotelės (jos yra šiek tiek susiaurintos ir pagamintos iš skaidrios medžiagos). Reikalingas sluoksnio storis yra 2-3 mm, nors skirtingų tipų tapetams jis gali skirtis.

Paspaudus įrankį sunku, tačiau verta trintuvą laikyti mažu kampu (5-15 laipsnių) sienos atžvilgiu. Tai sukurs vienodą norimo storio sluoksnį. Norint išlyginti, būtina perkelti ją į įvairias kryptis, tačiau galite suderinti mentelės judėjimo kryptį, jei tai numatyta konstrukcijoje. Taikymo kampuose principas padės suprasti vaizdo įrašą: kaip klijuoti skystus fonus.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924