Kas geriau: indukcinė arba elektrinė viryklė, atrankos kriterijai

Virtuvės viryklės pasirinkimas yra atsakinga priemonė, nuo kurios priklauso nuo virimo proceso efektyvumo ir patogumo naudoti krosnį. Šiandien modernios plokštės pateikiamos keliomis versijomis, kurios skiriasi pagal veiklos principą, funkcionalumą, išvaizdą ir kainą. Priimant sprendimą, kuris yra geresnis: indukcinė arba elektrinė viryklė, svarbu išnagrinėti kiekvieno pasirinkimo privalumus ir trūkumus.

Kas geriau: indukcinė arba elektrinė viryklė, produktų privalumai ir trūkumai

Norint suprasti, kaip indukcinė viryklė skiriasi nuo elektros, reikia pradėti nagrinėti kiekvieno prietaiso veikimo principą. Elektros įrenginys nedelsdamas šildo degiklį iki reikiamos temperatūros. Tada šiluma perkeliama į darbo zonoje įrengtus indus. Šiluma susidaro dėl elektros srovės, einančios per laidininką.

Pastarasis yra atsparus šildymo elementas, kuriam būdinga didelė varžos vertė. Dirigentui atstovauja spiralė, kuri gali būti atidaryta arba paslėpta po virykle.

Tarp išskirtinių elektros viryklės privalumų yra šie:

 • tylus prietaiso veikimas;
 • galimybė naudoti bet kokius indus;
 • priimtinos išlaidos;
 • degikliai ilgą laiką šildomi ir lėtai atvėsta, todėl ant paviršiaus galite palikti paruoštą patiekalą „nusileisti“;
 • platus spalvų ir dizaino variantų pasirinkimas, leidžiantis pasirinkti modelį bet kokiam interjero erdvės stiliui;
 • paviršiui nereikia ypatingos priežiūros, paprasta ir paprasta valyti naudojant paprastą ploviklį.

Plokštelės trūkumai:

 • didelių energijos sąnaudų;
 • skydelis turi masės ribą, kurią jis gali atlaikyti;
 • didelis gaisro pavojus padidina trauminių nudegimų tikimybę.

Ką reiškia indukcinė viryklė, aišku, kai bus tiriamas jo veikimo principas. Jis pagrįstas elektromagnetinio indukcijos reiškiniu. Tuo metu, kai aukšto dažnio srovė teka per indukcinę ritę su vario laidų apvija, ji paverčiama kintančiu elektromagnetiniu lauku. Įrengiant patiekalų darbo zoną, kurioje yra feromagnetinių savybių, atsirandantis fizinis reiškinys prisideda prie elektronų, esančių ant gaminio dugno paviršiaus, judėjimo.

Taigi, yra šilumos procesas, kuris išleidžiamas tik ant šildymo patiekalų. Tokiu atveju plokštės paviršius lieka šaltas. Dėl unikalaus veikimo principo indukcijos skydelis turi keletą privalumų:

 • mažos elektros energijos sąnaudos, kurios naudojamos tik elektromagnetinio lauko sukūrimui uždarame laidininko indukciniame ritėje;
 • maksimalus efektyvumas, kuris padidina prietaiso efektyvumą, dėl kurio mažiausią laiko dalį skiriama virti;
 • aukštas apsaugos lygis, kurį užtikrina viryklės ypatumas, pradėti dirbti, kai ant jo sumontuoti indai, ir užbaigti procesą, kai nėra degiklio elemento;
 • plokštės paviršiaus gebėjimas likti šaltas, o tai kartu prisideda prie mažų energijos sąnaudų ir pašalina nudegimų tikimybę;
 • gebėjimas nustatyti reikiamą šildymo temperatūrą 1 laipsnio tikslumu;
 • automatinis nustatymų pasirinkimas, siekiant atpažinti indo skersmenį;
 • įranga, turinti daug funkcijų ir programų;
 • lengva ir paprasta priežiūra, kuriai nereikia specialių įrankių.

Produkto trūkumai yra šie:

 • specifinio triukšmo atsiradimas paviršiaus veikimo metu, susijęs su ventiliatorių, aušinimo ritinių darbu;
 • didelės paviršiaus kainos, palyginti su kitų tipų plokštėmis;
 • indukcinei viryklei turite naudoti specialius indus;
 • Šis prietaisas neigiamai veikia kitų buitinių prietaisų, kurie yra labai arti prietaiso paviršiaus, veikimą.

Svarbu! Kepdami ant indukcinės viryklės, išimkite visus papuošalus ir laikrodžius. Pirmasis, šildomas, gali sudeginti odą, pastarasis – magnetizuotas.

Norint nuspręsti, kuri viryklė yra geresnė, būtina atsižvelgti į kiekvienos techninės charakteristikos. Indukcinė viryklė susideda iš indukcinės ritės, stiklo keramikos paviršiaus, izoliacijos, valdymo bloko ir dažnio keitiklio. Elektros viryklėje ketaus blynai, greiti, halogeniniai arba „Hi-Light“ degikliai gali veikti kaip šildymo elementai. Pirmasis variantas yra ant plieno arba emalio paviršių. Likusi dalis yra paslėpta po stiklo keramikos skydu.

Didžiausią efektyvumą užtikrina halogeniniai kaitinimo elementai. Puikus greitojo spiralės ir halogeninės lemputės tandemas prisideda prie greito degiklio kaitinimo per kelias sekundes, o tai užtikrina didžiausią energijos taupymą.

Indukcinėse plokštėse yra stiklo keramikos paviršius, kurio stiprumas ir ilgaamžiškumas. Tačiau jis negali atlaikyti smūgio ar stipraus mechaninio poveikio. Elektrinės viryklės paviršius gali būti pagamintas iš stiklo keramikos, nerūdijančio plieno arba emaliuojamas. Paskutinis variantas yra pigiausias. Paviršius gali atlaikyti įvairias mechanines apkrovas ir aukštą temperatūrą, nereikalauja ypatingos priežiūros, tačiau gali būti pažeista abrazyvinėmis medžiagomis ar valymo priemonėmis.

Geros techninės ir eksploatacinės savybės turi nerūdijančio plieno plokštę. Tačiau tam reikia ypatingos priežiūros, kuri užtikrina patrauklų išvaizdą ilgą laiką.

Stiklo keramikos paviršius yra populiariausias variantas. Jis gali būti baltas arba juodas. Originalios ir stilingos išvaizdos plokštės su modeliu.

Prieš pasirinkdami elektrinę viryklę, turite nuspręsti dėl gaminio parametrų. Indukcinės ir elektrinės plokštės gali būti standartinio arba nestandartinio dydžio, todėl galite įdėti gaminį į bet kurį virtuvės komplektą. Minimalus gaminio plotis yra 30 cm pirmojoje plokštės versijoje ir 26 cm – antrame. Indukcinių plokščių forma pateikiama stačiakampio arba kvadrato pavidalu, o elektrinė gali būti pagaminta iš ovalo formos, apskritimo arba puslankio.

Elektrinės ir indukcinės viryklės yra priklausomos ir nepriklausomos. Pirmasis variantas yra susijęs su orkaite, kuri turėtų būti arti paviršiaus. Elektriniuose modeliuose plokštės valdymo blokas yra tiesiai ant spintos.

Pasirinkę indukcinę arba elektrinę viryklę, reikia atkreipti dėmesį į degiklių skaičių. Pirmasis paviršiaus tipas gali turėti nuo 1 iki 6 skirtingo skersmens žiedų, leidžiančių naudoti skirtingus konteinerius. Elektrinių modelių degiklių skaičius yra 2-5 vnt. Plokštelėms su stiklo keramikos paviršiumi degikliai gali būti išdėstyti toje pačioje eilutėje kaip rombas, kvadratas, trikampis arba puslankis.

Bendra indukcinės viryklės galia yra nuo 3 iki 12 kW, elektros – 3-10 kW. Abiejų tipų plokštelių veikimas gali būti liečiamas arba mechaninis. Pirmasis variantas yra patogesnis. Be to, kiekvienas žiedas gali turėti individualų jutiklinių mygtukų rinkinį.

Norint suprasti, kuris viryklė yra geresnė: indukcija arba elektrinė, pagrindinių prietaisų parametrų, tokių kaip:

 • šildymo greitis ir laipsnis;
 • reikalavimai naudojamiems indams;
 • darbo efektyvumas;
 • elektros energijos suvartojimas;
 • darbo sauga;
 • triukšmo lygis;
 • paviršiaus charakteristika;
 • funkcionalumas;
 • poveikį kitiems buitinių prietaisų elementams.

Vienas iš pagrindinių skirtumų tarp indukcinės viryklės ir stiklo keramikos elektrinio paviršiaus yra minimalus energijos suvartojimas. Pirmasis paviršiaus tipas iš karto įkaista ir greitai atvėsina. Elektros srovė naudojama tik magnetinės srovės gamybai indukcinėje ritėje. Temperatūros reguliavimo metu jis iš karto keičiasi. Nereikia ilgai laukti, kol degiklis įkaista arba atvės.

Svarbu! Indukciniai modeliai suvartoja 1,5 karto mažiau elektros energijos nei elektriniai.

Indukcinė viryklė pasižymi aukščiausiu efektyvumo lygiu, kuris yra 90%. Palyginimui, galima pažymėti, kad šis stiklo-keramikos elektrinės plokštės rodiklis yra 55%, dujų – 60%.

Atsižvelgiant į pagrindinius skirtumus tarp indukcinių ir elektrinių viryklių, būtina paminėti didelį virimo greitį indukcijos paviršiuje, kuris labai viršija elektrinių modelių galimybes. Sukurta šiluma nėra suvartojama degiklio ir paviršiaus šildymui. Jis iš karto sukelia patiekalų kaitinimą.

Norint šildyti 1 litrą vandens indukciniame skydelyje, užtruks 2-3 minutes. Šiuo atveju žiedas pasieks ne aukštesnę kaip 60 ° C temperatūrą. Elektromagnetinės srovės yra skirtos tik maistui, kuris šiuo atveju yra virinamas kelis kartus greičiau. Elektrinė viryklė užtruks apie 5 minutes, kad kaitintų viryklę, o dar 10–13 min. – verdančiam vandeniui virti. Šildymo elemento temperatūra gali siekti 400 ° C.

Svarbu! Elektrinė viryklė nevienodai šildo maistą, dėl kurio ji gali degti.

Atsakant į klausimą, koks yra skirtumas tarp indukcinio virimo paviršiaus ir elektrinio, negalima paminėti aukšto pirmojo saugos lygio. Viryklė pradeda veikti tik tada, kai ji sumontuota ant darbo patalpos, kurios skersmuo turi užimti ne mažiau kaip 70% degiklio ploto. Ištraukus elementą iš plokštės, jis išsijungia. Paviršius lieka šaltas, o tai pašalina tikimybę sudeginti atsitiktinio kontakto su skydeliu metu.

Elektros viryklė pradeda įkaisti iš karto po to, kai ji įjungiama į aukštą temperatūrą ir po to ilgai atvėsina po darbo proceso pabaigos. Tokiu atveju kelis kartus padidėja rizika, kad nudegus nepageidaujamas kontaktas su paviršiu.

Svarbu! Indukcinis skydelis neveiks, jei ant jo uždėsite svetimkūnį. Toks niuansas labai svarbus šeimoms su mažais vaikais.

Nagrinėjant skirtumą tarp indukcinių ir elektrinių plokščių saugumo klausimu, neįmanoma paminėti, kad pirmojo tipo plokštelėje yra galimybė automatiškai išjungti. Taip atsitinka, pavyzdžiui, jei vanduo puode virina ir pasiekia paviršių. Ji taip pat išsijungs, jei vanduo puode bus virinamas, nes viryklė atpažįsta tuščią talpyklą. Tokia galimybė pašalins patiekalų žalą.

Kita vertus, tik ant elektrinio paviršiaus galite nustatyti minimalią temperatūrą, kurios dėka patiekalas gali nulemti be vartotojo įsikišimo.

Atsižvelgiant į klausimą, kaip elektrinė viryklė skiriasi nuo indukcinės viryklės, reikia atkreipti dėmesį į tylų pirmojo veikimą. Antrasis modelio tipas veikimo metu sukuria tam tikrą triukšmą. Jis atsiranda dėl ventiliatorių, kurie yra šalia indukcinių degiklių, veikimo ir yra skirti jų aušinimui. Ši funkcija gali nepatikti labai jautriems žmonėms.

Pasirinkus indukcinę arba elektrinę plokštę, svarbu išnagrinėti kiekvienos pasirinkties savybes, kurios skiriasi pagal veikimo principą, funkcionalumą ir kainą. Indukcinė viryklė efektyviau veikia su mažiau energijos. Tačiau šis paviršius reikalauja ypatingos priežiūros, specialių patiekalų naudojimo ir pasižymi didelėmis kainomis.

Neįmanoma pasakyti, kuri plokštė yra geresnė. Jei nebuvo įmanoma pasirinkti, pirmenybę galite teikti kartu su elektriniu ir indukcinės viryklės viryklės variantu.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: