Namų sienų izoliacija patalpose ir ypač medžiagų pasirinkimas

Šiuolaikinės statybinės medžiagos yra nebrangios ir gaminamos. Todėl prieš 50–70 metų pastatytus pastatus ir dabartinius naujus pastatus yra didžiulis skirtumas. Daugiasluoksnė modernios medžiagos struktūra leidžia sumažinti papildomos izoliacijos kaštus, tačiau pastato sienų ir išorės izoliacija šiandien plačiai naudojama statyboje.

Kokia izoliacija yra geriau plytų namo sienai: vidinis ar fasadas?

Ekspertų nuomonės apie tai, kokia medžiaga laikoma geriausia plytų ar plokščių namų sienų izoliacija, skiriasi. Tačiau specialistai sutaria, kuri pusė yra geriau šildyti kambarį. Fasadų izoliacijos procedūra laikoma efektyvesne ir kokybiškesne nei vidinio darbo metu. Tačiau yra keletas atvejų, kurie neleidžia atlikti fasado darbų.

Paprastai problemos, susijusios su patalpų užšaldymu, daro įtaką daugiau nei prieš 30 metų pastatytiems butų ir plytų namams.

Jei kalbame apie fasadų izoliaciją, tokio būsto savininkai susiduria su tam tikrais sunkumais:

 • didelės išlaidos specialistų paslaugoms (sudėtinga atlikti išorinę namų izoliaciją su savo rankomis, todėl turite samdyti specialistus, kad galėtų atlikti daugiaaukščius darbus);
 • esant nepatogiai buto padėčiai, neįmanoma atlikti išorinės izoliacijos procedūros (tokie statinio elementai kaip laiptai ar liftų velenas sukelia rimtų kliūčių išoriniam darbui);
 • pastato architektūros išvaizdos apribojimai (dauguma senų pastatų yra apdailinami brangiomis medžiagomis, kai kurie iš jų – architektūros paminklus, taip pat istorinius ir kultūrinius paminklus, todėl miesto valdžios institucijos veto bet kokiems tokių konstrukcijų fasado pakeitimams).

Atkreipkite dėmesį! Per pastarąjį dešimtmetį buvo padaryti tam tikri GOST ir SNiP pakeitimai, todėl kiekvienos atskiros namų fasado ar vidinės izoliacijos galimybė turėtų būti nagrinėjama individualiai.

Jei dėl kokių nors priežasčių nuspręsite atlikti pastato izoliacijos procedūrą, iš anksto turėtumėte išnagrinėti visus šio įvykio trūkumus. Tai leis išvengti klaidų ir pasirinkti tinkamą medžiagą.

Vidinio darbo trūkumai:

 1. Vidaus sienų izoliacijos montavimas žymiai sumažina naudojamą plotą. Kambarys, kurio plotas yra 20 m? Po vidinio atšilimo gali prarasti apie 0,5-2 m?
 2. Už darbą reikės išstumti iš sienų arba pašalinti visus dalykus iš kambario. Per šį laiką negalėsite valdyti kambario.
 3. Įrengiant šilumos izoliacines medžiagas reikės papildomų darbų: vėdinimo sistemos išplėtimas, apsaugos priemonių užkertant kelią kondensato susidarymui, kuris turi neigiamą poveikį izoliacijai. Priešingu atveju, šilumos izoliacinės medžiagos greitai praranda naudingas savybes.

Visų technologijų reikalavimų laikymasis padidina bendrą darbo kainą, o bet kokių taisyklių pažeidimų atveju kyla nesėkmės pavojus.

Statybos terminologijoje yra toks dalykas kaip „rasos taškas“. Tai yra rodiklis, atsakingas už kondensato susidarymą pastato sienose. Nepriklausomai nuo sienų izoliacijos tankio, bet kuri iš medžiagų sukelia kondensato susidarymą. Šis procesas savaime yra natūralus ir jį lemia temperatūros svyravimų poveikis drėgmei.

Atkreipkite dėmesį! Vidaus izoliacija labiau prisideda prie kondensato susidarymo ne tik ant sienų, bet ir jų viduje. Šis trūkumas ypač aktualus mediniams namams, nes mediena yra itin jautri žalingam drėgmės poveikiui.

Remiantis fizikos įstatymais, kondensacijos vidinės konstrukcijos susidaro tuo metu, kai temperatūra pasiekia 10,7 ° C.

Pastate su fasado izoliacinėmis sienomis sušilti dėl kambario vidaus temperatūros. Iš išorės apsaugą nuo šalčio užtikrina izoliacinės medžiagos sluoksnis. Dėl unikalių šilumos izoliatorių savybių, kurios gali būti įvertintos pagal izoliatorių šilumos laidumo lentelę, šių medžiagų temperatūra praktiškai nekeičiama. Todėl, kai atsiranda rasos taškas, jo poveikis bus paviršutiniškas arba netgi gipso, kuris džiūsta.

Su vidine izoliacija iš pastato išorės, niekas nepalaiko sienų nuo šalčio, todėl rasos taškas bus pastato viduje. Kasmet drėgmės kiekis didės, o dėl nuolatinio vandens užšalimo ir atšildymo uždaromos konstrukcijos bus sunaikintos.

Siekiant nustatyti, kuri yra geresnė karkasinio namo ar medžio sienų izoliacija, būtina palyginti kiekvienos medžiagos savybes, privalumus ir trūkumus. Tai leis jums sukurti išsamų vaizdą ir teisingai pasirinkti.

Atkreipkite dėmesį! Izoliacija naudojama visose konstrukcijų plokštumose. Tik tokiu būdu jūs galite pašalinti šilumos nuostolius ir sukurti optimalią atmosferą gyvenamosiose patalpose. Izoliacija tinka net ant išorinių sienų, palėpėje ir rūsyje.

Sienų izoliacijos storio apskaičiavimo formulė pagrįsta jau sumontuotų uždarųjų konstrukcijų šilumos laidumo lygiu ir klimato zonos charakteristikomis. Dizaino inžinierius su tinkamu profiliu arba aukštos kvalifikacijos šilumos inžinieriumi gali atlikti dizaino manipuliacijas.

Specialistas turės atlikti kelis parametrus, kad galėtų atlikti skaičiavimus:

 1. Kambario sienų storis.
 2. Medžiaga, iš kurios pastato sienos.
 3. Šilumos izoliacinės medžiagos, kurią pasirinkote izoliacijos darbams, tipas.
 4. Labiausiai minimalus temperatūros rodiklis, kuris buvo pastebėtas patalpoje, kai yra šildymas.

Profesionalui reikės apie 20-30 minučių, kad užbaigtų skaičiavimus. laiko. Neįmanoma vizualiai nustatyti reikiamo izoliacinės medžiagos storio, nes yra didelė klaidų tikimybė.

Norint apskaičiuoti storį, reikės apskaičiuoti šilumos perdavimo atsparumą (R):

D / L = R, kur

L – medžiagos šilumos laidumo koeficientas, \ t

D yra sienelės storis.

Izoliacijos storis nustatomas pagal atvirkštinę formulę:

LxR = D.

Svarbiausias šilumos izoliacijos medžiagos pasirinkimas yra fiziniai sienų parametrai, ty garų pralaidumas ir šilumos laidumas. Rekomenduojama, kad medžiagos storis būtų mažas.

Sienų izoliacijos storio apskaičiavimo lentelė:

 Izoliacijos tipas  Tankis (kg / m?)   Skaičiavimo temperatūra
 -25 ° C  -35 ° C
Perlitas, stiklo vata, mineralinė vata 200 10 cm 15 cm
Išplėstas molis 500 20 cm 30 cm
Šlakas 1000 30 cm 40 cm

 

Pasirenkant medžiagas pirmiausia reikėtų remtis izoliacijos savybėmis ir savybėmis.

Svarbiausios ypatybės, siekiant nustatyti, kuri izoliacija yra geriau medinių namų sienoms, yra:

 • šilumos laidumas – svarbiausias izoliacinių medžiagų pasirinkimo rodiklis. Kuo mažesnė izoliacija gali išlaikyti šilumą patalpoje, tuo didesnė būtinybė įrengti izoliacinę medžiagą. Šis rodiklis tiesiogiai priklauso nuo higroskopiškumo lygio;
 • tankis yra dar vienas indikatorius, turintis įtakos šilumos laidumo lygiui. Tai daugiausia lemia paviršių, turinčių įvairių tipų, savybes. Kuo didesnis tankis, tuo didesnis šilumos laidumo lygis;
 • higroskopiškumas – medžiagos, kurių indeksas mažas, pasižymi prastomis sugeriamosiomis savybėmis, o tai mažina šilumos laidumo lygį. Izoliacijos ilgaamžiškumas ir pačios medžiagos pasirinkimas šiems darbams priklauso nuo higroskopiškumo.

Geras patarimas! Sienų izoliacija yra rekomenduojama šiltuoju metų laiku. Sienos turėtų būti gerai išdžiovintos.

Be fizinių izoliacijos savybių, jos turi ir mechanines savybes. Kaip šios funkcijos dalį yra 4 medžiagų kategorijos:

 1. Medvilninė vilna – valcavimo tipas ir kiti produktai, pagaminti naudojant jį.
 2. Masinės granuliuotos putų medžiagos arba medžiagos, esančios trupinių pavidalu, turinčios skirtingo dydžio frakcijas.
 3. Putų blokai – stiklo, putų betono ir kitų medžiagų, turinčių tinkamų savybių, yra naudojamos kaip žaliavos gamybai.
 4. Plokštės – plokštelių pavidalo produktai, gauti spaudžiant ir klijuojant (gali turėti skirtingus matmenų parametrus).

Nepaisant plataus asortimento sienų izoliacijos medžiagų, pateiktų statybos rinkoje, nėra izoliacijos, kuri galėtų pasiūlyti universalias savybes ir savybes.

Geras patarimas! Jei galvojate apie tai, kaip iš vidaus apšiltinti sienos kampe esančiame bute, arba kambariuose mediniame name, kiekvienu atveju medžiagos pasirinkimas bus kitoks. Verta laikytis svarbiausių savybių.

Palyginamoji medžiagų savybių lentelė:

Medžiagų klasė  Medžiagos pavadinimas  Minimalus sluoksnis, cm Tankis (kg / m?)  Higroskopiškumas  Šilumos laidumas
    Masinis  Šlakas  30  1000  B  A
 Išplėstas molis  20  500  R  B
 Stekloporas  10  15-120  A  R
 Vermikulitas, perlitas  10  40-100  A  D
 Bazalto pluoštas  15  130  B  R
   Valcuoti  Stiklo vata  10-15  75-175  B  R
 Minwat  10-15  35-125  B  R
 Kilimėliai  10-15  75-150  B  R
 Plastiform  2  50-60  D  R
 Isover, Ursa  10-15  35-125  B  R
 Penofolis  5  60-70  Į  D
 Polistirolas  10  30-40  Į  D
 Poliuretano putos  10  30-60  Į  D
  Plokštelė  Putplasčio plastikas  10  35-50  Į  D
 Mipora  10  25-40  Į  D
Minvat + stiklo vata 10-15 75-250 B R
Woody pluoštas 1.5-3 250 A B
Putų blokai Claydite 40 1000 Į A
Putų betonas 25 600 B B
Gazuotas betonas 20-40 400-800 B B
Mobilusis betonas 20-40 400-800 B B
Dujų silikatiniai blokai 20-40 400-800 B B

 

Higroskopiškumo ir šilumos laidumo parametrai:

 • A – labai didelis;
 • B – aukštas;
 • B – terpė;
 • G – žemas;
 • D – labai mažas.

Kad tinkamai parinktumėte tinkamą izoliaciją, kad galėtumėte ištirti visus kiekvienos medžiagos privalumus ir trūkumus ir, lyginant juos su savo biudžeto galimybėmis, taip pat kambario eksploatavimo sąlygomis, galėsite pasirinkti tinkamus produktus.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: