Gruntavimas sienoms pagal tapetą: sudėtis, tipai ir jų savybės

Tinkamas gruntas sienoms po tapetais leidžia savininkams matyti gražią plokščią paviršių po remonto. Bet koks apdailos darbas prasideda nuo reikalingo darbinio paviršiaus paruošimo. Taigi sienų klijuoti tapetai, pirmą kartą išvalyti seną danga, ir tada tinkuotos ir taikomos gruntas. Tik po to galite klijuoti ant jų tapetą. Statybos pramonė gamina daug įvairių tipų gruntų.

Gruntavimas sienoms pagal tapetą: sudėtis, tipai ir jų savybės

Lipduko tapetai, kaip ir visi apdailos darbai, reikia naudoti pagalbines medžiagas. Vienas iš jų yra gruntas sienoms po tapetais. Tai skirtingos konsistencijos suspensija, kuri po maišymo virsta vienalytė pieniško atspalvio mase. Naudojant sienų paviršių, jis sukuria nepertraukiamą plėvelę, pasižyminčią puikiu sukibimu su dauguma apdailos medžiagų.

Gruntas daugiausia susideda iš organinių dervų ir klijų komponentų. Plėvelės susidaro dėl silikatų, latekso, akrilo ar silikono polimerų. Šis tirpalas taip pat turi priedų, kurie skysčiui suteikia didesnį plastiškumą arba sklandumą.

Gamybos įmonės privalo pakuotėje nurodyti keletą parametrų, kuriuos naudotojas turi žinoti:

 1. Mišinio paruošimo tvarka ir jos proporcijos.
 2. Vidutinis vaisto vartojimas per 1 m?
 3. Medžiagos rekomenduojama naudoti ant gruntuoto paviršiaus.
 4. Laikas, per kurį bus visiškai išdžiovintas ant sienos naudojamas sluoksnis.
 5. Garantuotas mišinio tinkamumo laikas ir pagaminimo data.

Remiantis visuotinai priimtomis taisyklėmis, gruntas turi turėti savybes, būtinas jo artimiausiam tikslui:

 • paviršiuje, kuris apdorojamas, sudėtis turi prasiskverbti labai giliai;
 • kontaktinių medžiagų sukibimas naudojant gruntą turėtų būti daug didesnis;
 • turėtų būti sustiprinta medžiagos paviršiaus struktūra pradmenų sienų diegimo metu, kad taptų tapetai;
 • bet kuris gruntas turi tiesiog turėti antiseptinį ir priešgrybelinį poveikį;
 • greitas džiovinimas yra būtinas bet kokio kokybiško grunto atributas.

Renkantis vieną ar kitą tipo gruntą (kartais vadinamą gruntų mišiniu), turite žinoti:

 • Padengta medžiaga. Galų gale, gipso, betono, gipso ir kitų pagrindų savybės yra visiškai skirtingos;
 • drėgmės lygis patalpoje, kurioje planuojama naudoti gruntą;
 • gruntas konstrukcijoje skiriasi nuo paprasto sieninio popieriaus ir skysčio;
 • net tapetų tankis yra svarbus, kai pasirenkamas tam tikras dirvožemis.

Geras patarimas! Prieš eidami į parduotuvę įsigyti gruntą, paruošite visus pirmiau nurodytus pradinius duomenis. Jie turi informuoti pardavėją, kad pasirinko jums optimaliausią grunto variantą.

Naudojant gruntą prie sienų po tapetais, galima atkurti tvarką ant sienų paviršiaus ir taip pat užtikrina puikų pagrindą klijų sudėčiai. Tirpalas įsiskverbia giliai į visas esamas poras ant sienos, laikydamas jas kartu ir priverčdamas orą iš ten, o tai neleis susidaryti burbulams po tapetais. Paviršiaus dezinfekcija atsiranda dėl to, kad gruntas turi medžiagą, galinčią užkrėsti gyvus mikroorganizmus: grybus, pelėsius ir bakterijas. Gruntas sukuria puikų sukibimą tarp sienos ir tapetų. Tai ypač pasakytina apie įvairias jungtis ir kampus.

Plėvelė, kuri yra sukurta, kai gruntuojama ant sienų, neleidžia suklijuoti klijų sudėties, todėl atsiranda papildomų santaupų. Be to, tai daro vienodą sienų spalvą, kuri yra labai svarbi taikant šviesius fonus. Mišiniai gali šiek tiek išlyginti nedidelius sienų paviršiaus trūkumus, todėl tapetų lakštų klijavimas yra patogesnis. Tuo pačiu metu mikroklimatas gyvenamojoje patalpoje nėra sutrikdytas, nes sienos nustoja „įkvėpti“ po gruntų naudojimo.

Šiuo metu visų pradmenų suskirstymas pagal tris kriterijus: tirpumas, naudojama medžiaga ir paskirtis. Jei vartojate tirpumo kriterijų, chemijos pramonė siūlo šiuos tipus:

 1. Tirpus su organiniais tirpikliais: alkidais, poliuretanu, lateksu.
 2. Vandens pagrindu yra akrilo, silikato, latekso ir silikono gruntai.
 3. Remiantis natūraliais mineralais, pvz., Gipsu, cementu ar kalkėmis.

Pagal dirvožemio sudėtyje naudojamą medžiagą galima išskirti kelis tipus ir nurodyti jų savybes bei pageidaujamą paviršių perdirbimui:

 • Alkidinis gruntas geriausiai tinka tam tikriems metaliniams ir betoniniams paviršiams, taip pat medinėms konstrukcijoms. Jo džiovinimo laikas yra ne ilgesnis kaip 14 valandų;
 • Akriliniai gruntai naudojami ant medinių, tinkuotų ar plytų sienų. Gali būti naudojamas plokščių ir drožlių plokščių paviršiams. Džiovinkite 2-3 valandas;
 • poliuretanas yra gerai naudojamas ant labai dulkių ar prastai sugeriančių paviršių. Džiūvimo laikas yra apie 24 val.
 • Silikoninių gruntų galima rasti betoninėse, tinkuotose arba kalkių smėlio sienose. Jie išdžiūsta ne ilgiau kaip 5 valandas;
 • Latekso gruntas sienoms po tapetais tinka bent tam tikram paviršiaus tipui, džiūsta vos per 2 valandas;
 • silikatiniai ir mineraliniai dirvožemio tipai sėkmingai naudojami tinkuotame, plytų ar betono paviršiuje. Abi šios rūšys yra sausos mažiausiai 24 valandas.

Geras patarimas! Visiškai nepriimtina apdoroti gipsą turinčius paviršius silikato gruntu. Jie nėra skirti šiems tikslams ir sukelia stiprumo savybių praradimą.

Pagal jų paskirtį visi gruntai skirstomi į keletą atskirų tipų:

 • universalus taikymas. Jie yra vandens pagrindu;
 • turintys specializuotą paskirtį: anti-grybeliniai, antibakteriniai ar antikoroziniai;
 • preparatai su giliu įsiskverbimu iki 15 mm iki paviršiaus;
 • turintys izoliacines savybes;
 • vadinamasis betono kontaktas, kuris leidžia užtikrinti geriausią sukibimą su betono paviršiais.

Sienų gruntas prieš tapetavimą paprastai atliekamas naudojant universalius, alkidinius, lateksinius, akrilinius gruntus arba įprastą tapetų klijus.

Apsvarstykite konkretaus tipo dirvožemio naudojimo būdą. Akriliniai gruntai ant sienų padengiami voleliu. Tose vietose, kur tai neįmanoma, naudokite šepetėlį. Priklausomai nuo gruntuoto paviršiaus kokybės, du arba vienas sluoksnis. Ant gipso visada įdėkite 2 sluoksnius. Akrilo išvaizdos privalumai jo universalumas. Jis tinka beveik visoms sienoms.

Geras patarimas! Labai lengva pašalinti senus tapetus iš akrilo apdorotų sienų. Jie tiesiog turi sudrėkinti šildomu vandeniu.

Latekso grupė dažnai naudojama ant griaunamųjų paviršių, nes ji gali kartu laikyti medžiagos daleles. Alkidiniai gruntai sukuria drėgmės barjerą ir sunaikina pelėsius. Rūdžių blokavimo funkcija leidžia naudoti šio tipo gruntą ant gelžbetonio paviršių.

Universalūs tipai tinka bet kokiam paviršiui, todėl jie yra populiariausi. Tačiau neužklijuokite jų į griūva esančias sienas. Tam geriau pasirinkti konkretesnį dirvožemio tipą. Sienų pripildymas prieš klijuojant tapetą su universaliu gruntu užtikrinama, kad būtų laikomasi visų darbo kokybės reikalavimų.

Apdailos medžiagų rinkoje yra ir vidaus, ir užsienio prekių ženklai. Vienas iš jų yra ceresitas. Pagal šį prekės ženklą atsiranda kelių tipų gruntai, kurie labai gerai parodė save. Vidaus gamintojas „Skif-Impex“ gamina visą eilę gruntų įvairiems tikslams. Kitas gerai žinomas gamintojas – kompanija «UNIS», kuri taip pat garsėja aukštos kokybės produktais.

Nesvarbu, kokio primerio markės pasirinkti, svarbu, kad kompozicija būtų aukštos kokybės ir tikrai prieinama plačiam naudojimui. Gruntų naudojimas sienų gruntavimui prieš tapant tapetais šiandien atrodo privalomas remonto elementas.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: