Padaryti pamatus klojiniams: kaip išvengti klaidų ir įdiegti

Bet kuriai statybai reikalingas patikimas pagrindas. Tam, kad betoninis pamatas suteiktų reikiamą formą, naudojamas specialus dizainas – klojiniai. Tai gali būti įvairių tipų, priklausomai nuo struktūros savybių. Pamatai su savo rankomis formuojami keliais etapais. Jis gali būti pagamintas iš skirtingų medžiagų. Nepriklausomai statinio konstrukcijai reikia išnagrinėti instrukcijas ir laikytis diegimo taisyklių.

Grindys: kas tai? Susirinkimo sąlygos

Kad pamatas įgytų formą po pilant, naudojamos įvairios medžiagos, iš kurių surenkami klojiniai. Dažniausiai tokie dizainai yra pagaminti iš medžio. Yra modernesnių variantų, pagamintų iš polimerinių medžiagų, kurios pasižymi didelėmis techninėmis savybėmis. Klojinys turi šias funkcijas:

  • sukuria formą, reikalingą betono pagrindo sukietinimui;
  • suteikia lygų paviršiaus tekstūrą;
  • izoliuoja struktūrą nuo dirvožemio (jei reikia).

Norint atsakyti į klausimą, kokie klojiniai yra, būtina geriau susipažinti su šio dizaino ypatumais. Tinkamam klojinių montavimui reikia laikytis tam tikrų sąlygų.

Visų pirma, būtina paruošti žemę toje vietoje, kur bus pastatytas būsimo pastato pamatas. Ji turi būti visiškai be šiukšlių ir priemaišų.

Klojinių pagrindą sudaro atskiri elementai. Kaip formavimo bazė naudojama mediena arba kita tinkama medžiaga. Viduje, kuris susilieja su konkrečiu sprendimu, neturėtų būti jokios taršos. Paviršius turi būti kuo plokščias. Tai sumažins apdailos darbus po formų išmontavimo.

Įrengiant klojinius, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas atskirų komponentų tvirtinimui. Nuo tvirtinimo elementų kokybės priklauso, kaip klojiniai susidurs su formavimo funkcija. Neraštingai sureguliuoti tvirtinimai gali sukelti betono deformaciją.

Kolonos pamato klojiniai (taip pat juostos ar monolitiniai) turi būti visiškai užsandarinti. Tik šiuo atveju galima teisingai formuoti pagrindą. Prieš pradedant montuoti klojinius, būtina susipažinti su galimais jo tipais.

Šiuo metu yra dviejų rūšių klojiniai. Yra nuimami ir nepašalinami dizainai. Kiekvienas variantas turi savo privalumų ir trūkumų, kurių nereikėtų ignoruoti. Apsvarstykite išsamiau šias veisles.

Nuimamas. Šio tipo konstrukcija išmontuojama po pastato pagrindo sutvirtinimo Ateityje visi struktūriniai elementai, naudojami formuojant formą, gali būti pakartotinai panaudoti. Tokių klojinių organizavimui dažnai naudojamos medinės medžiagos.

Ši parinktis yra standartinė ir naudojama, kai liejami įvairaus sudėtingumo pamatai. Išimami klojiniai taip pat tinka statyti atskirus pastato elementus. Sienoms ir luboms ši technologija naudojama ne rečiau.

Neišimamas. Šio tipo formuojantys klojiniai, priešingai nei ankstesnė versija, nesupranta. Tokie projektai skiriasi gaminamumu ir turi tam tikrų privalumų, palyginti su standartinėmis formomis.

Atkreipkite dėmesį! Išmontuoti klojiniai turi šilumą izoliuojančią funkciją, apsaugančią betoną nuo žemos temperatūros poveikio.

Fiksuoti projektai yra pagaminti iš įvairių polimerinių medžiagų, turinčių skirtingo lygio gamybą. Labiausiai paplitusios polistireno formos. Taip yra dėl to, kad ši medžiaga turi priimtiną kainą. Toks klojinys, naudojamas monolitinių pastatų statybai, yra tinkamiausias variantas.

Taip pat turėtume paminėti fiksuotas medienos formas. Siekiant aiškiau įvertinti skirtingų dizainų skirtumus, rekomenduojama ištirti jų nuotraukas. Šio tipo klojiniai dažniausiai naudojami tais atvejais, kai reikia atlikti siaurą vonios pamatą, esantį nedideliame gylyje. Išpylus betoną, tokia konstrukcija tiesiog padengiama dirvožemiu.

Kai kuriais atvejais pastato pagrindą sudaro kombinuotos konstrukcijos. Mišri versija, kurioje yra išimamų ir nepašalinamų klojinių elementų, rekomenduojama naudoti tuo atveju, jei pastatas yra pastatytas ant laisvo dirvožemio.

Šiuose klojiniuose namuose yra du sluoksniai: išorinis ir vidinis. Iš išorės naudojamos standartinės formos, surinktos iš lentų. Savo ruožtu vidinėje pusėje yra polistireno putos. Polimerinei medžiagai pritvirtinti naudojami nagai, kurių ilgis yra 200 mm. Polistireno putos prijungiamos prie medienos, naudojant savisriegius varžtus.

Pagrindinis kombinuoto dizaino pranašumas gali būti tai, kad ji atlieka ir pagalbinę, ir izoliacinę funkciją. Pamatas yra apsaugotas nuo šono ir iš šono.

Įrengiant tokius klojinius aplink namą su savo rankomis, reikia prisiminti, kad izoliacija gali būti įrengta po žeme arba visą pagrindo gylį. Tokiu atveju, jei polistireno putplasčio elementai yra įdėję į visą gylį, reikia rūpintis tvirtinimo detalių organizavimu. Norėdami tai padaryti, jie yra iš anksto įterpti kaiščiai, leidžiantys bloką pritvirtinti ant betono paviršiaus.

Naudinga informacija! Viršutinio sluoksnio klojiniai statomi naudojant standartinius medinius skydus, sustiprintus statramsčiais ir statramsčiais.

Formavimo konstrukcijos, naudojamos pagrindui užpildyti, gali būti surinktos iš įvairių medžiagų. Klojinių tipo pasirinkimui įtakos turi šie kriterijai: pamato tipas, plotis, ilgis ir kt. Šiai formai dažniausiai naudojama ši medžiaga:

  • medis;
  • polistireno putos;
  • metalo;
  • gelžbetonis.

Medis Kaip minėta, dažniausiai šios medžiagos formavimo formos. Klojinių skydai šiuo atveju gali skirtis. Dažniausiai naudojamas lakštinis fanera, tvirtinamas ant medinių plokščių.

Medinės konstrukcijos privalumas yra jo prieinamumas. Taip pat verta paminėti, kad šios formos išlaidos yra gana mažos. Mediniai elementai montuojami gana lengvai. Būtina žinoti darbo technologiją ir laikytis jo. Šio dizaino įrengimui nėra naudojami sudėtingi specializuoti įrankiai.

Pagrindinis medienos klojinių trūkumas yra poreikis naudoti papildomus elementus. Tai būtina norint sustiprinti dizainą. Dažniausiai šis poreikis kyla dėl atskirų formos dalių matmenų skirtumų. Šio klojinio organizavimui reikalingas privalomas išankstinis medžiagų skaičiavimas.

Polistirolas. Antroji populiariausia medžiaga. Iš jo pagaminti konstrukciniai fiksuoto konstrukcijos elementai. Be formuojančios funkcijos, jis yra geras izoliatorius, apsaugantis pastato pamatą nuo žemos temperatūros, vėjo ir vandens. Šį dizainą lengva įdiegti, tačiau jo kaina nėra per daug prieinama. Pasirenkant atskirus komponentus gali kilti problemų.

Sustiprintas betonas. Žmonės, norintys sužinoti, ką padaryti klojinius, dažnai pasirenka kitas, mažiau populiarias medžiagas. Pavyzdžiui, gelžbetonis. Privatus statyboje šis metodas beveik niekada nenaudojamas, nes galutinė darbo kaina yra per didelė. Taip pat verta paminėti tokio klojinio organizavimo sudėtingumą.

Gelžbetonio konstrukcija surenkama iš atskirų plokščių. Pagrindinis šio klojinio privalumas yra tai, kad jos montavimas leidžia sumažinti paties pamato storį.

Metalas Metalo forma yra puiki galimybė tuo atveju, kai reikia statyti juostelės pamatą. Jis taip pat naudojamas monolitinėms struktūroms. Šio metodo neginčijamas pranašumas yra tas, kad, jei pageidaujama, betono armavimas gali būti suvirintas tiesiai prie klojinio metalinių skydų. Šis dizainas yra labai patvarus ir patikimas.

Atkreipkite dėmesį! Skirtingai nuo klojinių plokščių, metalo konstrukcijai nereikia papildomų tarpinių.

Kitas metalo privalumas yra jo universalumas. Tokie lakštai gali būti sulenkti, keičiant jų formą. Šios galimybės trūkumas yra didelės statybos sąnaudos.

Klojinių surinkimui naudojamos ne tik specializuotos medžiagos. Pvz., Mažai formai pamatui gali būti pagaminta iš improvizuotų priemonių. Tai gali būti senos durys, baldų dalys, lentos, skalūnas ir tt Pagrindinis šio metodo privalumas yra mažos kainos.

Pažymėtina, kad gana sunku sukurti tokią formą, nes gana sudėtinga pasirinkti reikiamą informaciją. Norint pasiekti klojinių sandarumą, pagamintą iš improvizuotų priemonių, tai labai sunku. Štai kodėl šis metodas nėra populiarus. Jis gali būti naudojamas statant betoninę tvorą. Pagal šią technologiją sukurta tvoros forma reikalauja atsižvelgti į galimas problemas, kurios kartais kyla eksploatacijos metu.

Naudojant bet kokias medžiagas rekomenduojama naudoti specialias klojinius klojiniams. Jie reikalingi konstrukcijos sienoms priveržti. Savavališko klojinio nelankstumas yra daug mažesnis nei šios indikatoriaus formos, surinktos iš specializuotų dalių. Šio varianto organizavimo metu padidėja tirpalo nuotėkio rizika.

Rekomenduojama atsižvelgti į tai, kad šiuo atveju be papildomų tvirtinimo detalių negalima daryti. Norint užtikrinti gerą konstrukcijos standumą ir stabilumą, būtina nustatyti specialias rasklinki ir atramas. Reikia nepamiršti, kad šis metodas negali būti naudojamas organizuojant gyvenamųjų pastatų pamatą.

Laminuotas fanera yra tradicinė medžiaga, naudojama formuojant konstrukcijas. Taip yra dėl to, kad ji turi tinkamiausias technines ir fizines savybes. Laminavimo sluoksnis yra ant paviršiaus. Jo funkcija yra apsaugoti medieną nuo drėgmės.

Laminuotų lakštų paviršiaus tekstūra gali skirtis. Skirti lygų ir grūdėtą fanerą. Pasirenkant laminuotus lapus, pirmiausia reikia atkreipti dėmesį į jų storį, kuris gali svyruoti nuo 3 iki 40 mm. Laminuotos faneros lapo kaina klojiniams svyruoja nuo 1,5 iki 4 tūkst. Rublių. Kaina priklauso nuo medienos rūšies, iš kurios gaminys pagamintas, jo storis ir matmenys.

Atkreipkite dėmesį! Formuojančių konstrukcijų surinkimui dažnai naudojamas 15 mm storio faneros.

Kaip pasirinkti pamatų klojinius? Geriausias variantas yra 18–21 mm storio lakštai. Jie dažniausiai naudojami kuriant pamatus ir kitus pastato elementus. Tokie produktai pasižymi gebėjimu atlaikyti dideles apkrovas. Be to, jų svoris leidžia lengvai transportuoti ir montuoti. Standartinių lakštų matmenys yra 1250×2500 mm.

Iki šiol yra aiški tokių medžiagų, kaip faneros, gradacija. Yra keletas populiarių tipų lakštų, kuriuos galima naudoti kaip formavimo struktūros skydus. Visi jie vienas nuo kito skiriasi vienu ženklu – klijų tipu. Surenkant klojinius naudojami šie faneros tipai:

  • FBA;
  • FSF.

Fba Šiuo atveju tarp faneros sluoksnių yra albumino kazeino klijų kompozicija. Šio tipo fanerai pasižymi dideliu ekologiškumu. Jis dažnai pasirenkamas kaip natūralių medžiagų alternatyva. Šios rūšies klojinių faneros kaina yra gana didelė, tačiau ji gali būti naudojama ir paviršių padengimui gyvenamosiose patalpose.

Formavimo struktūros organizavimui nerekomenduojama naudoti FBA, nes šio tipo fanerai pasižymi silpnu atsparumu drėgmei. Todėl ši galimybė naudojama tik kaip paskutinė išeitis.

FSF. Ši medžiaga turi gerą atsparumą drėgmei. Tai yra pagrindinis privalumas, lemiantis tokios faneros eksploatacines savybes. Šiuo atveju klijų sudėtis yra derva (fenol-formaldehidas).

Sumontavus tvirtinimo elementą, viršutinė rėmo dalis yra fiksuota. Šiuo tikslu naudojami mediniai strypai. Kampuose yra kabės, kurios atlieka tvirtinimo funkciją. Baigiamajame etape reikės užplombuoti struktūros spragas. Tai užbaigia klojinių montavimą tvoros pagrindui.

Nepriklausomam klojinių įrengimui gyvenamojo ar komercinio pastato pagrindui reikia rimtų pasirengimų. Be plano sudarymo, turėtumėte apskaičiuoti reikalingų medžiagų kiekį. Prieš sumontuojant šį dizainą, rekomenduojama ištirti visas galimas vaizdo medžiagos šia tema.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: