Orkaitės stalviršis: įvairios funkcijos ir komforto komponentai

Didžiausias dujinių krosnių, kurios nuolat atsilieka į praeitį, trūkumas yra veiksnys, kad kiekvienas iš jų gali būti vertinamas pagal principą: kepimas yra geras ar blogas – apatinis nudegimas, viršuje nėra niežulio, nenuosekli liepsna ir tt Tai ne visos galimos problemos. Stalinis elektrinis orkaitė sukurta taip, kad ji neturėtų tokių defektų. Kyla klausimas, kokios yra tam tikro modelio funkcijos, dydžiai ir kontrolės metodai?

Pagrindinės stalinių elektrinių orkaitių techninės charakteristikos

Beveik neįmanoma rasti modernios virtuvės, kuri nebus vienoje ar kitoje orkaitėje. Daugelis nori, kad tai yra atskira orkaitė. Šis pasirinkimas priklauso nuo daugelio svarbių privalumų:

 • galimybė įrengti vietoje, kur nereikia specialaus mokymo;
 • jei reikia, orkaitę galima pertvarkyti;
 • tam tikri patogumai naudojimo metu;
 • patogus valdymo pulto informacijos valdymas, nes jis yra beveik akių lygyje;
 • lengva priežiūra.

Priklausomai nuo naudojimo tikslo ir atsižvelgiant į technines charakteristikas, virtuvės stalinės elektrinės orkaitės skirstomos į keletą tipų:

 • mini krosnelės darbastalio;
 • orkaitės, kurių standartiniai dydžiai;
 • mini picos krosnys;
 • konvekcinės krosnys;
 • profesionalios mini krosnys;
 • profesionalios elektrinės viryklės.

Įvairių tipų modelių variantai leidžia pasirinkti elektrinės orkaitės sudėtingumą. Pagrindiniai šio buitinės elektrotechnikos elementai yra matmenys, tūris, galia, funkcijų rinkinys ir valdymo metodas. Taip pat svarbus saugaus naudojimo klausimas. Būtina turėti tam tikrų žinių, kad būtų galima tinkamai įvertinti tam tikro modelio galimo pavojaus lygį jo veikimo procese.

Elektros orkaitės tūris tiesiogiai priklauso nuo jo matmenų. Pagal dydžius išskirkite šiuos krosnių tipus:

 • standartas;
 • kompaktiškas;
 • siauras;
 • platus;
 • mini krosnys.

Elektrinių orkaitių tūris prasideda nuo 23 litrų. Maksimali vertė yra 162 litrai. Standartinės orkaitės tradiciškai turi 60–70 litrų talpos. Kompaktiškas, pasižymintis 20-40 litrų talpa. Mažiausios elektrinės krosnelės yra mini krosnys ir mažos krosnys, kurių tūris prasideda nuo 5 litrų.

Priklausomai nuo šių krosnių tipų:

 • talpūs (tūris viršija 70 l);
 • terpė (tūrio intervalas yra 60 l);
 • kompaktiškas (ne didesnis kaip 40 litrų tūris);
 • mini krosnys (tūris 5-20 litrų).

Elektrinė orkaitė, nedidelė orkaitė sunaudoja daug mažiau elektros energijos nei didelė orkaitė. Priklausomai nuo energijos suvartojimo, elektrolitai gali turėti A, B ir C klasių. Pagal jų ekonomiką produktai skirstomi į A + ir A ++ klases. A klasės įrenginys sunaudoja 20% daugiau elektros energijos nei A klasės ir elektrotechnikos. A + klasės krosnys iš A ++ panašiai skiriasi 20% elektros energijos. Išlaidų efektyvumas yra akivaizdus ir didelis.

Orkaitės talpa svyruoja nuo 1 iki 4 kW. Todėl, taikant šį metodą, prijungiant reikia laikytis tam tikrų techninių sąlygų.

Geras patarimas! Pasirenkant elektrinę orkaitę, būtinai atsižvelgite į laidų, esančių toje patalpoje, būklę. Įrenginiams, kurių talpa didesnė kaip 2,5 kW, iš skirstomojo skydo turi būti paimtas atskiras laidas.

Elektros orkaitės galia veikia energijos suvartojimo lygį. Tokios modernios elektros inžinerijos privalumai yra tokie: kuo didesnė galia, tuo greitesnis virimo procesas, mažesnis energijos suvartojimas, todėl sumažėja energijos tiekimo išlaidos.

Šiuolaikinės elektrinės orkaitės orkaitės pasižymi daugybe režimų, kurie prisideda prie aukštos kokybės virimo:

 1. Konvekcija. Ventiliatorius yra sumontuotas orkaitės gale, kuris tolygiai paskirsto karštą orą visoje spintoje. Patiekalas yra vienodai kepamas iš visų pusių. Konvekcija prisideda prie auksinio plutos formavimosi, todėl maistas tampa labiau patrauklus ir skanus. Yra modeliai, kuriuose ventiliatoriai turi papildomus šildymo elementus.
 2. Šlapioji konvekcija (garas). Šiuo režimu paruošti indai išlaiko daugiau maistinių medžiagų, produktai nėra išdžiūti.

Yra dviejų krosnių ventiliatorių modeliai. Jūs galite gaminti du skirtingus patiekalus tuo pačiu metu, o kvapai nesumaišomi. Konvekcija žymiai sutrumpina virimo procesą.

 1. Grilis. Skrudinimo ir trapumo kūrimo funkcija. Yra keletas veislių: maža grilis, didelis grilis ir turbo grilis. Kruopštams gaminti naudojamas nedidelis grilis. Didelis tinka dideliems ploniems maisto produktams, pavyzdžiui, daržovėms, kepti. Turbo grilis virs vištieną arba didelę mėsos dalį. Dažnai nerūkas ateina į orkaitę su grotelėmis, kurių sukimas prisideda prie skrudinimo.
 2. Spartesnis šildymas. Šis režimas prisideda prie greito orkaitės kaitinimo, taupantis laiką ir energiją.
 3. Greitas įšilimas. Suprojektuota šildyti orkaitės vidinę erdvę.
 4. Pica Šiuo režimu galite paragauti picos per kelias minutes.
 5. Tangentinis aušinimas. Nenaudoja stiklo, galite laisvai stebėti virimo procesą.
 6. Ventiliatorius Įspėja valdymo pulto šildymą.
 7. Laikmatis Išjungia virimo procesą tiksliai po to, kai praėjo pyptelėjimas.
 8. 3D. Karštas oras ateina ne tik iš viršutinių ir apatinių šildytuvų, bet ir nuo žiedo – srauto iš trijų pusių. Skatina greitesnį virimą, šiuo režimu patogu džiovinti daržoves ir vaisius.

 

Orkaitės funkcijos:

 1. Automatinė programa. Tai funkcija, kuri pradeda virimo procesą paspaudus vieną mygtuką, nukreiptą į konkretų patiekalą. Laikas ir temperatūra jau yra užprogramuoti.
 2. Mikrobangų krosnelė Jis naudojamas šildymui ir virimui.
 3. Thermoprobe Valdo ir parodo temperatūrą indo viduje.
 4. Termostatas. Reguliuoja reikiamos temperatūros palaikymą orkaitėje.
 5. Savarankiškas valymas Leidžia valyti, po to paviršius nuvalomas tik drėgnu skudurėliu arba kempine.
 6. Užrakinti valdymo skydelį. Pašalina galimybę netyčia paspaudus valdymo skydelį.

Siekiant užtikrinti daugybę režimų, būtina į krosnį įrengti papildomus elementus, todėl reikia padidinti jų dydį. Elektrinė stalviršio mini krosnelė paprastai neturi daug režimų ir funkcijų. Tačiau pagrindiniai (konvekcija, grilis, savaiminis valymas) šiuolaikiniuose modeliuose yra.

Elektrinių orkaitių valdymas gali būti trijų tipų:

 • mechaniniai;
 • juslinis;
 • elektroniniu būdu.

Mechaninė kontrolė dažniausiai yra mini-krosnyse. Tai yra keletas rankenėlių, su kuriomis posūkio judėjimas apima temperatūrą, laiką, režimą ar funkciją. Jie dažniau išdėstyti dešinėje, kartais viršutiniame skydelyje.

Jutiklinio valdymo galimybė būdinga šiuolaikiniams modeliams. Paliesdami ekraną, pasirenkama norima funkcija, režimas, laikas ir pan. Elektroninis valdymas atliekamas paspaudus mygtukus ir rodomi nustatyti parametrai. Pastarųjų dviejų tipų valdymo pultas tradiciškai yra viršutinėje orkaitės dalyje.

Nepaisant to, kad jutikliai ir elektroniniai valdikliai yra modernesni ir sumontuoti brangiais modeliais, mechaninis metodas ir toliau taikomas, ir jis taip pat turi keletą privalumų:

 • didelis patikimumas;
 • priimtina kaina;
 • atsparumas viršįtampiams ir įtampos kritimams;
 • paprasta naudoti.

Teigiamos savybių krosnelės su elektroniniu ir jutikliniu valdymu:

 • originali išvaizda;
 • tikslesnis paruošimo laiko ir temperatūros nustatymas;
 • daug funkcijų ir režimų;
 • automatinių programų prieinamumas;
 • galimybė įrašyti ir išsaugoti atmintyje esančius receptus.

Geras patarimas! Renkantis orkaitę, turite sutelkti dėmesį į prieinamumą ir patogumą.

Įmonė „Gorenje“ specializuojasi tik elektros prietaisų gamyboje namuose. Elektros krosnį galite įsigyti iš šio Europos gamintojo beveik bet kurioje parduotuvėje. Didelis kainų diapazonas, modernių technologijų naudojimas ir laiko patikrinta kokybė leidžia įmonei tapti daugeliu pardavimų lyderių.

Italijos bendrovė „Ariston“ tiekia rinkai daug buitinių elektros prietaisų už prieinamą kainą. Nebrangūs modeliai pasižymi dideliu funkcionalumu, bet yra prieinami ir ekonomiški. Nors reikia pažymėti, kad šio gamintojo pranašumo modeliai taip pat reikalingi.

Electrolux elektrolitų kaina yra 5–10% didesnė už vidutinę rinkos vertę, tačiau šios įmonės įranga pasižymi įdomiu dizainu, ilgaamžiškumu ir naudojimo saugumu.

Populiarus Bosch prekės ženklas gamina dažniausiai įmontuotus prietaisus. Tačiau reikalingos mažos elektrinės stalinės krosnys su konvekcija. Jie pasižymi statybų kokybe ir dideliu tokių modelių funkcijų rinkiniu.

Buitiniai prietaisai „Zanussi“, ypač elektriniai, yra kompaktiški. Šios įmonės produktų kainos yra gana lojalios.

Patikima ir prieinama įranga Candy. Ši kompanija turi tokias dizainerių linijas kaip Maxi, Elite, Pop Evo, Pop Maxi, Classic, Smart.

Kaiser elektrinės orkaitės pasižymi aukšta kaina ir geru kokybės bei patikimumo lygiu. Šis Vokietijos gamintojas ypatingą dėmesį skiria saugai. Orkaitės turi pilniausią ir moderniausią funkcionalumą.

„Whirlpool“ vėjo krosnys išsiskiria savo paprastumu ir paprastu naudojimu. Įdomios konstrukcijos, mažos kainos ir geros kokybės – pagrindinės šios technikos savybės.

„Beko“ gamina daugiausia pigių modelių. Pigesnės kainos nėra kokybės sąskaita, bet optimizuojant režimų ir funkcijų rinkinį.

Elektrinė orkaitė su konvekcija leidžia modernią virtuvę. Elektrolitai labai supaprastino maisto ruošimo procesą, perėmė kontrolės ir reguliavimo funkcijas. Maitinimas pradėjo ieškoti daugiau užkandžių, individualūs režimai leidžia ruošti maistą.

Tinkamas pasirinkimas yra būtina sąlyga siekiant, kad krosnelės funkcionalumas būtų kuo patogiau, minimalios fizinės išlaidos.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: