Vėdinimas vonioje su savo rankomis: kaip tai padaryti teisingai

Kodėl reikia atkreipti dėmesį į klausimą, kaip tinkamai atlikti vonios vėdinimą? Apie tai, kaip tinkamai įrengta ventiliacija vonioje, priklauso ne tik nuo patogios temperatūros palaikymo laukimo patalpoje, skalbimo patalpoje, garų pirtyje, poilsio kambaryje, bet ir saugos, taip pat pastato ir jo dalių naudojimo. Projektuojant vonią ir pradedant jo statybą reikia nepamiršti, kad vonios vėdinimas su savo rankomis turėtų būti atliekamas atsižvelgiant į tam tikrus subtilumus ir niuansus. Savo rankomis, instrukcijų, nuotraukų ir vaizdo įrašų pagalba, darbas gali būti atliekamas visuose ventiliacijos įrengimo etapuose vonioje ir garų pirtyje.

Vonios vėdinimo sistemos veikimo principas

Vėdinimo sistemos veikimas grindžiamas gerai žinomais fiziniais įstatymais, o jo įtaiso schema yra paprasta ir aiški. Nepertraukiamai oro cirkuliacijai reikalingos dvi skylių rūšys:

 • suvartojimas;
 • išmetimas

Norint patekti į patalpą, reikia oro įleidimo angų. Tinkamai ventiliuojant vonią, jie turi būti kuo arčiau grindų ir prie krosnies. Naudojant šį įrenginį, įeinantis oras greitai įkaista ir temperatūra nuolat palaikoma vonioje.

Išmetimo angos yra skirtos pašalinti iš garų pirtis perkaitintą drėgną orą ir anglies monoksidą. Jie turi būti įrengti kuo aukščiau, tai yra tik žemiau lubų lygio, ir turi būti priešais įleidimo angas, kad būtų sukurtas ir palaikomas nuolatinis oro mainai.

Patarimas! Išmetimo anga lubose leis greitai atšaldyti kambarį, todėl jo vieta yra nepageidaujama.

Esant pagrindinei įleidimo ir išmetimo angų lokalizacijai įrenginio ventiliacija vonioje su savo rankomis, sunku. Tačiau užduotis išlaikyti aukštą temperatūrą garų pirtyje, tuo pačiu efektyviai šalinant orą ir anglies monoksidą, nėra lengva.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį į temperatūros išsaugojimą, patogias ir sanitarines procedūras, ir poilsiui visose vonios dalyse: rūbinė, skalbimo patalpa, poilsio kambarys. Ir jei jūs turite sukurti ir įgyvendinti ventiliacijos schemą vonioje su savo rankomis, turėtumėte pagalvoti apie kompetentingą darbą.

Yra du ventiliacijos tipai:

 • natūralus;
 • priversti

Kuris pasirinkti, kai vėdinimo sistemą naudosite savo rankomis, priklauso nuo vonios dizaino ir jo patalpų apimties.

Šio tipo vėdinimo darbai vyksta dėl skirtingo temperatūros ir slėgio patalpoje ir už jos ribų. Jo darbo efektyvumas priklauso nuo oro įleidimo ir išleidimo angų išdėstymo. Tinkamiausias sprendimas yra tai, kad įleidimo angos yra šalia grindų, 250-350 mm aukštyje, šalia krosnies, o išmetimo angos yra priešais jų sieną, žemiau lubų 150-200 mm.

Geriausios apdailos vonios nuotraukos ir darbo etapų aprašymas. Saunos remonto veiksmų seka. Rekomenduojamos medžiagos ir montavimo taisyklės. Atsparumas vandeniui ir sienų izoliacija.

Natūralios vėdinimo sistemos netinka garų pirtims ar garų pirtims vėdinti, nes šaltas oras šiame kambaryje surenkamas šalia grindų, o karštas oras yra viršutinėje dalyje. Oro srauto judėjimo nustatymas yra susijęs su sunkumais, tačiau, tinkamai įrengus vėdinimo elementus garų pirtyje rusų vonioje, galima susidoroti su šia problema savo rankomis.

Dėl šios rūšies vėdinimo Rusijos vonios ar saunos garų pirtyje galima išskirti dvi porūšius:

 1. Vėdinimas naudojant specialias elektronines sistemas, kontroliuojančias oro temperatūrą ir drėgmę, naudojant automatizavimą, reguliuojant jo srautą ir filtravimą. Tokios sistemos yra gana brangios, o jų naudojimas dažnai būna pašalintas iš biudžeto.
 2. Kombinuota vėdinimo sistema, kai dėl ventiliatorių naudojimo atsiranda natūralios ventiliacijos poveikis.

Natūrali ventiliacija, jei ventiliacijos angos yra tinkamai išdėstytos ir kad jų dydis atitinka patalpų tūrį, gerai veikia rusiškoje vonioje, surinktoje iš rąstų ar baro.

Rėmo pastatas yra hermetiškas. Rėmo vonelėse rekomenduojama naudoti priverstinę ventiliaciją. Oro įleidimo anga išorinėje garo pirtelio sienoje turėtų būti papildomai aprūpinta ventiliatoriumi.

Plytų arba putų blokų pastate galima tik priverstinė ventiliacija.

Prieš pradėdami pasirinkti vonios ventiliacijos schemą ir savo dizaino įrenginį savo rankomis, turite suprasti dizaino subtilybes ir niuansus.

Faktas! Net mažos tiekimo ir išmetimo angų išdėstymo klaidos sukelia nepageidaujamų pasekmių. Garų pirtyje sumažės pastovios oro temperatūra arba padidės anglies monoksido koncentracija.

Statant vonią – statybos proceso metu yra įrengta vonios ventiliacija ir jos koncepcija. Klausimas „kaip padaryti vonios vėdinimą“ turėtų būti išspręstas projektavimo etape.

Atitinkamuose statybos etapuose turėtų būti įrengti laukimo kambario, skalbimo kambario, garo pirtis, poilsio patalpų ir angų šviežio oro įleidimo angų kanalai ir anglies monoksido dujų mišinys su panaudotomis šlapiomis ir karšto oro masėmis. Vožtuvai ir tinklai, skirti reguliuoti įleidimo ir išmetimo angų dydį ir vėdinimo kanalų sekcijas, įrengiami patalpų apdailos etape.

Iš esmės vonios ventiliacijos veikimas priklauso nuo dviejų veiksnių:

 • ventiliacijos angų, tiek tiekimo, tiek išmetamųjų dujų, dydį, kuris priklauso nuo kambario tūrio, nesvarbu, ar tai yra laukimo patalpa, skalbimo patalpa, garinė pirtis, ar poilsio kambarys;
 • ventiliacinių angų išdėstymas.

Vėdinimo angų matmenys priklauso nuo konkretaus kambario apimties: laukimo patalpos, garinė pirtis, skalbimo patalpa arba poilsio kambarys. Labai svarbu, kaip tiksliai apskaičiuoti šių angų dydį ir užtikrinti galimybę ją pakeisti. Norint reguliuoti angų angas, nustatykite durų vartus ir groteles.

Pažymėtina, kad su dideliais ventiliacijos langų dydžiais bus sunku šildyti kambarį iki tinkamos temperatūros. Esama arba pastovaus kuro ir elektros suvartojimo pavojaus, arba sunkumai, susiję su ventiliacijos kanalų skerspjūvio reguliavimu, t. Y. Atstumu, kurį reikia atverti kiekvieną atidarymą savo rankomis.

Patarimas! Ventiliacijos angos plotas nustatomas 24 cm greičiu? apie 1 m? ventiliuojamos patalpos tūris. Norint gauti gerą gaivų orą iš išorės, išmetimo anga turi būti didesnė už įleidimo angą.

Jei ventiliacijos angų plotas yra nepakankamas, temperatūra, drėgmė ir anglies monoksido koncentracija patalpoje gali pakilti iki kritinių verčių.

Bet kurios vėdinimo sistemos veikimas grindžiamas kaitinamo oro masių pakeitimu, kuris patenka į orą, patekusį iš išorės patekusio oro slėgiu – šaltesnis ir sunkesnis. Svarbu užtikrinti, kad būtų galima reguliuoti krosnies srauto krypties krosnį, įrengtą vonioje. Vėdinimas garų pirtyje dažnai neturi vieno įleidimo angos, bet dvi būtent dėl ​​šios priežasties. Siekiant lokalizuoti šilumos srautą, pakanka sukurti tam tikro pločio liumenį viename iš jų arba abiejuose su vožtuvais.

Vonios ventiliacijos sistemos, suprojektuotos ir sumontuotos ranka, kokybė yra įrengta projektavimo etape.

Kambariuose cirkuliuojantis oro srautas turi skirtingą temperatūrą, tačiau diskomfortas iš jo turėtų būti jaučiamas kiek įmanoma mažiau.

Patarimas! Komfortas vonioje priklauso ne tik nuo staigių temperatūros pokyčių „horizontaliai“, ty nuo vieno kambario į kitą: nuo poilsio kambario iki persirengimo patalpos, arba nuo garų pirtis iki skalbimo patalpos. Būtina švelniai judėti oro masėmis vertikaliai: oro temperatūra prie grindų neturi būti daug mažesnė už vidutinio žmogaus aukščio lygį.

Oro masių gavimo, maišymo ir pašalinimo vienodumas priklauso nuo tiekimo ir išmetimo angų skaičiaus, jų dydžio, padėties viena kitos atžvilgiu ir šildymo prietaisų, taip pat nuo papildomų valdymo įtaisų.

Bet kokia vonios vėdinimo schema sukurta vienu tikslu – palaikyti garų, garų ir oro temperatūrą, drėgmę ir šviežumą. Vonios patalpos, ypač garinė pirtis, yra veikiamos vandeniu ir garais, todėl jas reikia periodiškai vėdinti ir išdžiovinti. Tačiau vėdinimas ir džiovinimas bus neveiksmingi, jei vonioje nebus organizuojama tinkama ventiliacija. Tinkamas ir pastovus garų pirtis vėdinimas žymiai sumažina medienos sugeriančios drėgmės poveikį.

Oro mainai vonios kambariuose prisideda prie ventiliuojamo grindų įrenginio.

Medinės grindys, nuolat besiliečiančios su vandeniu, praranda naudingumą po 5 metų. Reikalavimai ventiliacijai per grindis:

 • sukurti srovę, kad vonios pamatuose būtų mažos angos;
 • pastatykite grindis, paliekant tarpų tarp lentų iki 1 cm;
 • įdėti įleidimo angas lygiagrečiose sienose (nepamirštant apsaugoti juos nuo graužikų su grotelėmis);
 • kad orkaitė galėtų dirbti su papildomu gaubtu, apdailos grindis padėkite virš ventiliatoriaus lygio;
 • naudodami vonią, palikite duris atidarytas, kol grindys yra sausos.

Savo rankomis, esant foto ir vaizdo instrukcijoms, vonios kambario ir rūbų kambario vėdinimas yra lengviausias, nes jose nėra tiesioginio kontakto su vandeniu. Naudojama natūrali arba kombinuota ventiliacija, kai per įsiurbimo kanalą patenka grynas oras ir išleidžiamas ventiliatoriaus pagalba per garų pirtis, vestibiulį arba vonios kambarį. Taip pat galima įdiegti ventiliatorius, kuriems reikės tiesioginio išėjimo į gatvę ir maitinimo šaltinio prijungimą.

Skalbimo orui dažnai priverstinio vėdinimo sistema, kurią varo elektros variklis. Oro srautai veda į vestibiulio pusę. Įsiurbimo ir išmetimo kanalai sudaro vieną sekciją, pirmojo įėjimo į viršų nustatomas virš žemės lygio (2 m), o antrojo išėjimo galia yra virš stogo.

Kambario mikroklimato reikalavimai yra ypatingi. Jis turėtų greitai įšilti, jis turėtų išlaikyti optimalų drėgmės lygį ir be jokių grimzlės. Todėl tinkamos tiekimo ir išmetimo kanalų, kurios yra pastatytos, padėtis ir matmenys yra svarbūs garo pirtims. Norint reguliuoti oro srautą ir išleidimą, ventiliatoriuje yra pakankamai vožtuvų, tačiau, jei patalpa yra didelė, gali prireikti ventiliatoriaus arba ventiliatoriaus.

Pirmiau nurodyti bendri vonios vėdinimo projektavimo principai, vaizdo įrašai ir nuotraukos, pridedamos prie tinklo ar kitų išteklių instrukcijų, turėtų padėti tiems, kurie nori statyti vonią su savo rankomis, kad šis noras atitiktų konkretų įgyvendinimą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: