„Pasidaryk pats“ sodo lovos: įdomios šalies dizaino idėjos

Iš šio straipsnio galite sužinoti, kaip patys padaryti, kad lovos nepatiktų visiems kitiems: įdomios idėjos kuriant gražią priemiesčio zoną su neįprastu dizainu, gerais pavyzdžiais ir nuotraukomis, laipsniškomis technologijomis ir rekomendacijomis. Ši informacija padės orientuotis į tinkamą dizainą, medžiagą ir galvoti apie dydį, taip pat į lovų auginimo daržovių išdėstymo pobūdį.

Pasidaryk pats sodo lovos ne taip, kaip visi kiti: įdomios idėjos ir rekomendacijos jų įgyvendinimui

Dažniausiai vasarnamių lovos klasifikuojamos pagal medžiagos tipą, kuriuo jie gaminami. Tačiau estetiniai ir funkciniai klausimo aspektai nėra labai svarbūs. Todėl prieš pradedant pasirinkti medžiagą būtina nustatyti lovų formą, jų paskirtį ir vietą vietoje.

Planavimo etapas yra labai svarbus. Tinkle galite rasti daug gerų nuotraukų dizaino lovų, skirtų naudoti jūsų svetainėje. Kruopščiai planuojant artėjančią statybą ir rengiant juodraštį bus sutaupyta klaidų, leisite optimizuoti darbą ir gauti gražų tvarkingą sodą.

Srityse, kuriose yra nedidelis plotas, rekomenduojama pasirinkti lovų kampinę versiją. Tokiais atvejais bus optimalios radialinės arba radialinės gedimų schemos. Židiniai, išsidėstę palei radialinį modelį, taip pat atrodo gerai palei tvorą. Jie puikiai dera į svetainės dizainą, net jei juos įtrauksite į namų, esančių priešais namą, dizainą.

Jei priemiesčio teritorijos plotas yra pakankamai didelis, centrinis kelias bus geriausia vieta lovoms organizuoti. Kartu galite nustatyti stačiakampio arba apskrito formos dizainą.

Geras patarimas! Gėlių lovos gali lengvai pakeisti gražiai sukurtas namines lovas, namuose pagamintų dizaino nuotraukos su pasodintais kopūstais, moliūgais arba įvairių veislių salotomis atrodo lygiai taip pat gerai. Įspūdingas įvairių spalvų augalų derinys.

Jei planuojate sodinti įvairius daržovių augalus, tikrai turėtumėte atsižvelgti į pasirinktų augalų suderinamumą, kitaip jūs negalite tikėtis gauti didelį derlių iš lovų. Ypač šiems tikslams yra suderinamumo lentelės, kuriose nurodoma informacija apie tai, kaip bus sėkmingai laikomos tam tikros daržovės ir augalai.

Ne paskutinė vieta lovų dizainui priskiriama jų dydžiui – aukščiui, ilgiui ir plotiui. Produktų matmenų parametrai turi tiesioginį poveikį tokiems niuansams:

 • derlius;
 • plantacijų apsauga nuo užšalimo;
 • lovų išvaizda;
 • statybos sudėtingumo lygis;
 • augalų priežiūros sistema, jos paprastumas.

Konstrukcijų plotis gali būti bet koks. Dažniausiai naudojami standartiniai parametrai – 80-90 cm, tai yra pakankamai, kad augalai būtų sodinami 3 eilutėse. Lovos, kurių plotis neviršija 90 cm, yra patogios eksploatuoti, nes asmuo gali pasiekti savo centrinę dalį iš abiejų pusių. Todėl, jei numatoma siaurų daržovių lovų išdėstymas, patogu ne pagalvoti apie pasirinkimą. Ypač kai kalbama apie augalų sodinimą prie tvoros. Šiuo atveju geriau organizuoti lovas, kurių plotis neviršija 50 cm, o tai labai palengvins sodinimo priežiūrą.

Lovų aukštis turėtų būti pasirinktas atidžiau. Augalai, apsodinti aukštyje, užšaldomi. Tai daugiausia susiję su daugiamečiais augalais, nes sniego sluoksnis, kuris apsaugo nusileidimą nuo šalčio, kaupiasi didesniais kiekiais žemės paviršiuje. Aukštose lovose ši sistema neveikia, todėl jie turėtų būti naudojami tik vienmečiams sodinti. Daugiamečiai augalai jaučiasi geriau, jei jų lovų aukštis neviršija 15 cm.

Projektuojant lovas, nereikia pamiršti apie jų kelius. Takelius galima padaryti įvairiais būdais. Dažniausiai naudojami keliai:

 • vejos žolė;
 • susmulkintas akmuo;
 • akmens arba grindinio plokštės.

Funkciniu požiūriu takai nėra labai skirtingi vienas nuo kito, todėl jų dizainas paprastai grindžiamas asmeniniu svetainės savininko pasirinkimu.

Atkreipkite dėmesį! Pageidautina, kad takeliai atitiktų lovų medžiagą. Jei šie gaminiai yra mediniai, pėsčiųjų takai gali būti sodinami žolės žolėmis arba dekoruoti apvaliais medžių gabalais. Akmenų ar plytų lovoms, tinkamų plytelių, klotuvų ar susmulkinto akmens.

Tinklalapio takai tarnaus kaip eismo arterijos, taip pat bus sodo apdaila, todėl jis bus harmoningas, tvarkingas, gerai prižiūrimas.

Dažniausios medžiagos lovų gamybai – akmuo, lentos, plytos. Populiariausi produktai, pagaminti iš plieno su cinko danga arba plastiku. Dažnai dizainas pagamintas iš plokščių skalūnų, skirtų sodo lovoms.

Sodo lovų tvorų kūrimo instrukcijos yra universalios. Pirmiausia paruošite dirvą? suderintas. Ant lovos perimetro taikomas ženklinimas. Po to, pagal ją, parenkama tvora pasirinkta medžiaga. Kai kurie vasaros gyventojai nori pirkti plokščią skalūną sodo lovoms. Natūralių medžiagų mėgėjai mylės medieną ir akmenį. Plastikinės, plytos ir metalo savybės yra optimalios. Neįprastos gabionų formos yra ryškus metalo tinklelio su plytų ar akmens deriniu pavyzdys.

Kai sukuriate savo sienas, lovos turėtų laikytis tam tikrų taisyklių:

 1. Tvoros neturėtų būti per didelės. Priešingu atveju, augalai bus šešėlyje, o tai jų nepadės. Optimalus aukštis yra nuo 10 iki 30 cm.
 2. Kadravimas turėtų būti tvarkingas. Ji turėtų pabrėžti lovų formą.
 3. Medžiaga turi būti tvirtai sumontuota taip, kad vaisingas žemės sluoksnis nesikeltų į kelią. Dėl šios priežasties, sodinant drėkinamąsias medžiagas, vanduo nepaskleis už lovos.

Estetinė pusė taip pat yra svarbi. Pageidautina, kad tvora būtų glausta ir optimaliai atitiktų kraštovaizdžio dizainą.

Lovos tinka daržovėms ir žolėms auginti. Teikiant sėkmingą apdailos dizainą, jie gali konkuruoti net su gėlių lovomis ir gėlių lovomis, siūlydami ne tik grožį, bet ir derlių.

Atkreipkite dėmesį! Yra daug dizaino variantų, kaip sukurti lovas su savo rankomis, sėkmingiausių pavyzdžių nuotraukos gali būti saugiai naudojamos įkvėpimui. Pakanka įjungti fantaziją.

Su kai kurių įdomių idėjų įkūnijimu galite susidoroti su savimi:

 • Aukštos lovos – puiki galimybė tiems, kurie nenori lenkti žemyn. Šio tipo konstrukcija prisideda prie spartaus dirvožemio atšilimo ir spartesnio sodinių augimo;
 • raundas – reikalingas kruopštumas projektuojant ir sodinant augalus. Jie efektyviai atrodys kaip pomidorai, morkos, kopūstai ir ridikai, taip pat runkeliai;

 • daugiapakopis arba „matryoshka“ – naudojamas mažuose plotuose, siekiant sutaupyti vietos;
 • kopėčios – lentos naudojamos statybai. Šio tipo lovos idealiai tinka vietovėms su kalnuotu kraštu;
 • vertikalios – dažniausiai tokias konstrukcijas atstovauja pastovios medinės dėžės, skirtos sodinukams ar braškėms iš plastikinių vamzdžių. Produktai tvirtinami ant sienos vertikaliai, taupant erdvę. Dizainas leidžia auginti tik tam tikrus augalų tipus. Be braškių, juose leidžiama auginti agurkus, salotas, svogūnus ir žalumynus;
 • Pakabinamas – skirtas braškėms ar žalumynams auginti. Patogu juos prižiūrėti, nes neprivaloma sulenkti.

Svogūnų lovų paruošimo pavasarį procesas iš esmės nesiskiria nuo schemos, pagal kurią sodinamos morkos. Šie augalai turi panašias augimo sąlygas ir gali tapti puikiais kaimynais. Taip pat rekomenduojama svogūnų sėklas maišyti nedideliu kiekiu smėlio. Vėliau jis palengvins derlių. Česnakams reikia mineralinių trąšų ir daug saulės, organinių trąšų, pavyzdžiui, pomidorų. Norint gauti turtingą bulvių derlių, rudenį ir pavasarį reikės dvigubo dirvožemio kasimo. Runkeliai gerai auga dirvožemyje, kuriame yra kompostas arba humusas.

Like this post? Please share to your friends: