Pasidaryk pats medienos tekinimo staklės: patarimai dėl gamybos ir naudojimo

Medienos ruošinių apdorojimas atliekamas specialiomis tekinimo įranga. Šio tipo aparatų naudojimas leidžia atlikti įvairias operacijas labai tiksliai. Jei reikia, galite ant medžio tekinti savo rankas. Tai padės taupyti finansus. Šiam įrenginiui gaminti reikia susipažinti su jo dizaino ypatumais ir naudoti ekspertų patarimus.

Tekinimo staklės ant medžio

Į šį vienetą įeina keli pagrindiniai mazgai. Kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Dėl namų gamybos reikės daugiau sužinoti apie šių elementų struktūrą.

Lova. Bet kurios mašinos pagrindas, įskaitant medienos apdirbimą. Šis mazgas užtikrina konstrukcijos stabilumą darbiniame paviršiuje ir prisideda prie atskirų mašinos elementų fiksavimo. Dėl lovos visos dalys yra tinkamose vietose.

Svarbu prisiminti, kad stacionariuose įrenginiuose yra daugiau bendrojo rėmo, su kojomis. Savo ruožtu staliniai įrenginiai yra labiau kompaktiški, todėl jie yra mobilūs. Gaminant mašiną medienai su savo rankomis, turite atkreipti ypatingą dėmesį į šį mazgą, nes nuo jo priklauso visos struktūros tikslumas ir efektyvumas.

Galva Šis mazgas atlieka labai svarbią funkciją: jis užtikrina medinio bloko sukimąsi jo apdorojimo metu. Apdorotas gabalas yra pritvirtintas prie špindelio, esančio veleno veleno. Verta pažymėti, kad kai kuriose mažose mašinose yra karkasas, kuris gali judėti išilgai pagrindo (lovos). Jo judėjimas leidžia reguliuoti atskirų dalių vietą vienas kito atžvilgiu.

Apdorojant dalį, staklės yra tvirtai pritvirtintos. Stacionarūs modeliai dažnai sujungia šį elementą su rėmeliu, kuris leidžia jį visiškai judėti.

Tailstock Šis mazgas, kuris yra medienos apdirbimo struktūros dalis, nėra statinis. Ji atlieka labai svarbią funkciją: ji apdoroja tuščiąją vietą norimoje padėtyje. Apdorojant ruošinį per galinį įrenginį, atsižvelgiama į jos tvirtinimą prie padangos. Atsižvelgiant į tai, kad užpakalinė dalis gali laisvai judėti palei lovos elementus, užtikrinamas skirtingo ilgio dalių fiksavimas ir apdorojimas.

Atkreipkite dėmesį! Užpakalinė dalis turi atitikti veleno veleną.

„Caliper“ Labai svarbus dizaino elementas, dėl kurio realizuojamas įrankio judėjimas. Be to, pastaroji gali turėti kitokią vietą, palyginti su velenu. Daugumoje tokio tipo įrenginių, ši funkcija atliekama rankiniu būdu, tvirtai pritvirtintu darbinėje padėtyje.

Ši mašinos dalis gali judėti išilgai pagrindo kreipiamųjų. Kompaktiški staliniai įrenginiai, kaip taisyklė, reiškia, kad tokį elementą galima naudoti kaip įdubų laikiklį.

Taigi tiek serijinė, tiek naminė mašina yra gana sudėtinga struktūra. Bet koks medienos apdorojimo vienetas apima keletą tarpusavyje sujungtų mazgų. Prieš atlikdami medieną su savo rankomis, turite aiškiai suprasti jo komponentų paskirtį.

Serijiniuose įrenginiuose lova daugeliu atvejų yra pagaminta iš ketaus. Ši medžiaga pasižymi savo mase. Dėl namų gaminys turėtų pasirinkti mažiau sudėtingas variantas. Pavyzdžiui, kaip pagrindą ateities statybai, galite pasirinkti valcavimo kampo kampą. Rekomenduojamas segmentų ilgis yra 125 cm.

Lovos ilgis gali būti padidintas, tačiau šis veiksmas reikalauja įsikišimo į kitas medienos apdirbimo įrenginio dalis. Prieš gaminant rekomenduojama parengti popieriaus planą. Taip pat galite užpildyti paruoštą piešinį ant profilio svetainės, kuri padės surinkti virvę ant medžio su savo rankomis.

Apsvarstykite etapo algoritmą, skirtą šio įrenginio gamybai. Pirmasis žingsnis yra atitinkamų kampų išdėstymas ant horizontalaus paviršiaus (atvira pusė viena kitai). Tada tarp jų rekomenduojama įdėti kalibruotus intarpus, kurie leis išlaikyti norimą 4,5 cm atstumą.

Toliau reikia prijungti vadovus. Šiais tikslais dažniausiai naudojami tie patys kampai, kurie skiriasi tik dydžiu (19 cm). Rekomenduojama iš anksto pažymėti taškus, kuriuose bus atliekamas suvirinimas. Džemperiai yra netoli ilgų kampų kraštų. Kitas žingsnis yra pats suvirinimas.

Naudinga informacija! Bet kokios namų mašinos ant medžio – dizaino pagrindas, todėl jo įrengimas yra labai svarbus. Bet koks ateityje padarytas pažeidimas turės įtakos jūsų pačių rankose padarytam įrenginio efektyvumui ir tikslumui.

Tada jums reikia pritvirtinti kitą tokio paties dydžio megztinį. Ji turėtų turėti išpjovą ilgiems kampams. Įdiegus šią dalį, turi būti suformuota ląstelė po galvutės šerdimi. Šio geometrinio elemento matmenys reikalauja tikslaus atitikties. Standartinės girnelės įdėjimui pakanka 4,5 cm16,5 cm.

Tradiciškai ši dalis apima du komponentus. Jie pagaminti iš plieno kampų. Standartiniai suvirinimo ruošinių matmenys Šių elementų sujungimas atliekamas suvirinant (ilgis). Rezultatas – du segmentai, kurių ilgis turi būti 26 ir 60 cm.

Trumpas elementas naudojamas kaip pritaikoma pagrindo dalis. Ir viena iš kampo lentynų turi būti supjaustyta kampu, kad liktų 11 cm nepažeisto profilio. Prieš atliekant tą patį manipuliavimą ant kito sparno, reikia pasitraukti 6 cm atstumu nuo krašto, o antruoju atveju pats kampas išlieka tiesus.

Toliau reikia atlikti namų medžio apdirbimo mašinos atsako rėmelį. Šiam elementui gaminti tinka plieninė plokštė. Kitas žingsnis yra užbaigti kreipiamąjį elementą ir jo spaustuką. Kaip medžiagos šiems tikslams, galite naudoti įprastą colių vamzdį. Per šlifuoklį būtina padaryti išilginę angą. Meistrai pataria, kad ši prekė nebūtų ilgesnė nei 15 cm.

Tada kreipiamoji įvorė yra sumontuota 2,5 cm kampe, o malūnėlis turi būti statmenas vienai iš lentynų. Toliau konstrukcija turi būti pritvirtinta gnybtu ir sujungta suvirinimo įranga. Po to vamzdis yra padengtas antruoju kampu ir taip pat sujungiamas su juo.

Baigta kreipiamoji dalis sujungiama suvirinant su išsikišusia kampine lentyna. Galiniam tvirtinimui būtina versti veržlę prie bėgio ir antroji dalis turi būti sumontuota varžtu. Taip pat nepamirškite, kad antroje pusėje reikia atlikti papildomą struktūros fiksavimą. Norėdami tai padaryti, metalo strypas gali būti suvirintas prie atskirų jo dalių. Tai suteiks struktūros stiprumo ir standumo.

Podruchnik yra pritvirtintas ant gelžbetonio segmento (lygus), kurio skersmuo turi būti 2 cm. Galų gale reikia prijungti jungtis su ilga dalimi (60 cm).

Diskas turi turėti pakankamai galios medienos gaminiams apdoroti. Pirkdami šį įrenginį patartina atkreipti dėmesį į standartinį modelį. Jų galia svyruoja nuo 1200 iki 2000 vatų. Tai pakankamai pakanka, kad galėtume tvarkyti visas namo dalis. Dažniausiai naudojamas 1200 vatų galingumas.

Asinchroniniai varikliai dažnai naudojami namų medžio tekėjimui. Nenaudokite šio prietaiso savo rankomis. Kita savybė, kuri yra paplitusi tarp savo įrenginiuose įdiegtų diskų, yra trijų fazių.

Atkreipkite dėmesį! Surenkant tokią įrangą namuose, yra gana sunku įsigyti variklį, kuris turėtų reikiamą sukimosi greitį. Tačiau, jei reikia, šį indikatorių galima reguliuoti keičiant skriemulių skersmenį.

Montuojant diską rekomenduojama įrengti rėmą su specialiu plokšte. Jis tvirtinamas ant stogo ir suteikia tvirtesnį spaudimą. Kai kurie meistrai ant platformos sumontuoja pedalą, kuris leidžia keisti sukimosi skaičių per sekundę medinių ruošinių apdorojimo metu.

Šių svetainių gamybai turite turėti prieigą prie metalo apdirbimo mašinos. Jei tokios galimybės nėra, rekomenduojama pirkti paruoštus konstrukcinius elementus. Medienos apdirbimo įrenginio galvutėje yra du korpusai, klasifikuojami kaip guoliai.

Atliekant mašinos savikontūrą svarbu nepamiršti, kad veleno ašies aukštis virš pagrindo turi būti ne mažesnis kaip 12 cm.Šis indikatorius turi įtakos priekinio mazgo dydžiui. Tokioje situacijoje tinkamiausias yra 7 cm aukščio guolio blokas. Jo skersmuo turi būti ne mažesnis kaip 4 cm.

Savo ruožtu užpakalinės tekinimo staklės ant medžio su savo rankomis yra mažiau sudėtingos. Šio modulio struktūra apima 4 elementus, tarp kurių:

  • bazę;

  • vadovas (išorinis);
  • vidinis vamzdis;
  • pavaros varžtas.

Pagrindą rekomenduojama pagaminti iš plieninio kampo, kurio aukštis neturi viršyti 10 cm, kad sukurtumėte gidą, galite naudoti vamzdį, kurio matmenys yra 4 x 15 cm. Tokiu atveju vidinis vamzdis turės 2 cm matmenis, o po to reikės atlikti variklio varžtą. Ant vidinio vamzdžio veržlės pritvirtinamas sriegis.

Taip pat verta paminėti, kad priekinė ir galinė atrama turi būti toje pačioje eilutėje. Priešingu atveju tolesnis medienos apdirbimo mašinos projektavimas nesukels jokių rezultatų. Senelė tvirtinama prie lovos taip pat, kaip antrankiai.

Jei reikia, šiuos funkcinius elementus galima įsigyti profilio parduotuvėje arba užsisakyti internetu. Tačiau daugelis amatininkų pirmenybę teikia šiems prietaisams. Šiandien populiariausi pjovimo elementai yra Reyer ir Meissel. Jie yra gana paprasti atlikti šlifavimo mašinoje.

Norint sukurti šiuos pjovimo elementus, reikės tuščios. Kadangi galima naudoti senus įrankius (pvz., Failą). Metalo apdirbimo įrenginys leidžia greitai pjauti šį diską. Liejimas atliekamas dviejuose taškuose: kur bus įrengtas peilis ir uodega.

Atsakymas į klausimą, kaip padaryti, kad namuose būtų teka ant medžio, taupys jūsų finansus. Šio įrenginio savikontrolei reikalingi preliminarūs skaičiavimai, diagramos ir priežiūra. Atitiktis instrukcijoms – pagrindinė taisyklė, kuri turi būti taikoma kuriant tokį įrenginį. Namų ruošinys gali būti naudingas papildymas bet kurioje namų dirbtuvėje.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924