Geotekstilės drenažui (geofabric): medžiagos rūšys ir savybės

Geotekstilė jau seniai nustojo būti neįprasta. Dabar ji plačiai naudojama tiek statyboje, tiek įvairiose sistemose, įskaitant nuotekų sistemas. Apsvarstykite pagrindines šios medžiagos rūšis ir savybes, kaip pasirinkti ir naudoti geotekstilę drenažui (geofabric). Ką turėtumėte atkreipti dėmesį prieš perkant drenažo geofilmą, ir tai nėra svarbus vaidmuo.

Kokių tipų geotekstilė yra

Geotekstilės yra skirtingų tipų ir, priklausomai nuo eksploatavimo reikalavimų, naudojamos skirtingomis sąlygomis. Todėl pagrindinis geotekstilės klasifikavimo kriterijus yra jo gamybos medžiaga:

 • polipropilenas arba poliesteris gali pagaminti aukščiausios kokybės geofilmą;
 • monofilų ir kuokštelinių žaliavų produktas yra pakankamai tvirtas ir kokybiškas, tinkamas naudoti daugumoje statybos darbų;

 • geotekstilės, pagamintos termiškai surišant, negali pasigirti ypatingu stiprumu, nes tai yra plonesni iš visų siūlomų variantų. Tačiau jis yra vienas iš geriausių rezultatų, kai kalbama apie atsparumą vandeniui;
 • geotekstilių mišinio verpalų gamybai nerekomenduojama, nors tokios galimybės yra ir komerciškai prieinamos. Svarbu tai, kad medvilnės arba vilnos verpalai, kurie patenka į kompoziciją, yra labai lengvai puvami. Ir tai yra visiškai nepageidaujamas procesas, kai reikia kurti ar organizuoti drenažą.

Būtina nuspręsti prieš pasirinkdami ir perkant geotekstilę, kur ir kokiuose darbuose jis bus naudojamas. Priklausomai nuo to, pasirenkama medžiagos rūšis, iš kurios ji gaminama. Kokią geotekstilę geriau už drenažą galima išsiaiškinti, skaitant pagrindines jo technines charakteristikas.

Geo-audinys, skirtas drenažui ar kitoms sistemoms, yra medžiaga, kuriai būdingas didelis greitis:

 • standumas;
 • elastingumas;
 • poringumas.

Būtent šios savybės leidžia ją panaudoti dirvožemio stiprinimui, teritorijos padalijimui, nuotekų filtravimui, objekto šlaitų apsaugai, drenažo tvarkymui ir pan.

Geotekstile buvo ypač populiarus Europoje, kur greitkelių statyba nekainuoja be jos naudojimo. Sintetinė medžiagos medžiaga leidžia ilgą laiką išlaikyti savo savybes ir didelio stiprumo – atlaikyti sunkias apkrovas. Kai kurie gamintojai gamina geotekstilę, kurios tankis yra iki 250 kg.

Kalbant apie privačią ar pramoninę statybą, geofabric taip pat turi savo vietą. Jis plačiai naudojamas miesto kanalizacijos sistemoms, namų, geležinkelių, greitkelių, sodo ir drenažo įrengimui. Koks yra geotekstilių tankis, reikalingas naudoti tam tikroje srityje? Pavyzdžiui, įrengiant drenažo sistemas, naudokite geofabricą, kurio tankis yra 200 g / m? ir daugiau, siekiant atlikti kraštovaizdžio darbus, apie 100 g / m? ir orlaivių kilimo ir tūpimo takų statybai – 800 g / m?

Šios medžiagos veikimo principas yra labai paprastas: tai tarpsluoksnis, naudojamas atskirti kitus du sluoksnius tarpusavyje, tuo pačiu užtikrinant papildomą tankį. Pavyzdžiui, tai padeda žymiai sumažinti plyšių keliuose riziką ir taip pat neleidžia, kad požeminis vanduo nuplautų plotą.

Drenažo sistemose geofabric atlieka labai svarbų vaidmenį – jis apsaugo dirvožemio sluoksnio nusodinimą drenažo sistemoje, taip pat neleidžia įtrūkti šiukšlių į vandenį. Geotekstilės vaidina filtrą, kuris taupo drenažo vamzdžius ir medžiagas nuo potvynių.

Atsižvelgiant į tai, kuri geotekstile pasirinkti drenažui, geriausia teikti pirmenybę medžiagai, pagamintai iš monofilų. Tokią medžiagą lengva atpažinti, be kita ko, tai yra baltos spalvos. Geriau, jei audinys yra pagamintas termiškai surišant.

Jei grioviai naudojami kaip drenažas, smulkūs akmenys gali pralaužti medžiagą, sukeldami joje žalą. Verta atkreipti dėmesį į pasirenkant reikiamo tankio geofilmą. Drenažo šerdies sukūrimo rodiklis bus bent 200 g / m?

Jei planuojama apvynioti drenažo sistemą, tai tinka geotekstilės su minimaliu tankiu ir storiu. Tuo pat metu jos atsparios vandeniui ir kitos techninės savybės turėtų būti aukščiausio lygio.

Parduodant yra daugybė geotekstilės medžiagų, o jei neturite tinkamos patirties šioje srityje, beveik neabejotinai susipainiojate. Norint teisingai pasirinkti, būtina kruopščiai ištirti visus drenažo geotekstilės reikalavimus. Produkto kaina taip pat priklauso nuo šių rodiklių.

Negalima naudoti audinių, pagamintų iš mišrių medžiagų, nes laikui bėgant medvilnės pluoštai yra linkę išplauti, o tai žymiai sumažina geotekstilių gebėjimą filtruoti skystį. Taigi, netrukus sistema reikės taisyti, o tai sukels papildomų išlaidų. Monofilamentas – vienintelė šiam atvejui tinkama galimybė.

Verta atkreipti dėmesį į filtravimo koeficientą, kurį gamintojas nurodo šios rūšies medžiagai. Geriausias rodiklis laikomas 125-140 m per dieną. Didesnis skaičius reikalingas tik tuo atveju, jei audinys yra dirvožemyje su dideliu vandens srautu.

Yra keletas reikalavimų dėl geotekstilių tankio drenažui, kurie taip pat susiję su leistina apkrova. Taigi, išilginei apkrovos indikatoriui turėtų būti 1,9-3 kN / m, o skersinei – 1,5-2,4 kN / m. Tuo pačiu metu bendras atsparumas stūmimui turi būti ne mažesnis kaip 400-500 N.

Likusieji parametrai, tokie kaip ritinio plotis, gali būti bet kurie, ir yra parinkti priklausomai nuo filtravimo sluoksnio skerspjūvio. Riedėjimo kaina priklauso nuo gamintojo, taip pat nuo medžiagos tankio. Jūs neturėtumėte to išsaugoti, nes prastos kokybės geotekstilė vėliau gali būti sugadinta ir reikalauti pakeisti.

Apie tai, kaip bus pastatytas namo pamatas, priklauso nuo jo ilgaamžiškumo. Štai kodėl reikia atkreipti ypatingą dėmesį į drenažo sistemos išdėstymą, kad nebūtų pažeistas namas požeminiu vandeniu. Prieš pradėdami darbą, turite tiksliai suprasti, kaip giliai vanduo yra ir kiek dirvožemio jūs susiduriate. Tai padės jums naršyti renkantis medžiagas: vamzdžius, geotekstilę ir griuvėsius.

Visų pirma, jums reikės kasti tranšėjos aplink visą pagrindo perimetrą. Jis turėtų būti iškasti nedideliu šališkumu link vandens judėjimo krypties. Įdubos plotis apskaičiuojamas pagal vamzdžio skersmenį, taip pat reikiamas atstumas aplink vamzdelį. Pavyzdžiui, jei įdėjote 11 cm skersmens vamzdį, rezervinės erdvės, kuri skiriama grioviams, bus apie 10 cm.

Atkreipkite dėmesį! Esant aklumui, tranšėja turi būti palei ją.

Tada reikia užpildyti smėlį tranšėjos apačioje. Sluoksnio storis neturi viršyti 5 cm, o ant viršaus – geotekstilė, kuri nedelsiant pripildoma skalda. Vamzdžiai yra išdėstyti ant viršaus, o šiukšlės vėl užpildomos.

Griuvėsių viršutiniai ir šoniniai sluoksniai turi būti ne mažesni kaip 10 cm, visi šie komponentai yra padengti geotekstile, kuri yra laikoma kartu su viela, kurios intervalas yra apie 30 cm, o tada viskas užpildyta dirvožemiu, o pagrindo drenažo sistema gali būti laikoma baigta.

Pernelyg gera požeminio vandens vieta gali labai neigiamai paveikti soduose augančių augalų gyvenimą. Tačiau būdas kovoti su šiuo reiškiniu jau seniai buvo išrastas, ir šiandien tai gana paprasta įgyvendinti, net ir mūsų pačių pastangomis.

Norint nukreipti vandenį iš aikštelės, būtina per visą sritį kasti siaurus griovius „eglės“ forma. Jie bus išdėstyti siaurais vamzdžiais, kurių skersmuo yra 6,3 cm, supjaustyti reikiamo ilgio segmentais ir naudojant specialius statramsčius sukabinimo vietose.

Būtent šiame etape reikia atkreipti dėmesį į geofabric vaidmenį. Geotekstilės filtre būtina atlikti išleidimo vamzdį. Kiekviena vamzdžio dalis turi būti suvyniota su geofabricu bent tris kartus, o apvija turi būti pritvirtinta viela.

Po to sluoksniai išdėstomi tokia tvarka: susmulkintas akmuo, geotekstilė, susmulkintas akmuo, žemė.

Geras patarimas! Šiame etape geotekstilės turi būti persidengtos, kad būtų užtikrinta patikimesnė apsauga.

Vienas iš geofabric variantų, kurie šiandien yra plačiai atstovaujami rinkoje, yra dornit. Taip vadinama drobė, pagaminta iš polimerinių žaliavų ir naudojama statybos pramonėje filtravimui, sutvirtinimui ir drenažui. Iš pirmo žvilgsnio „Dornit“ nesiskiria nuo įprastų geotekstilių, tačiau ne.

Geotekstilės „dornit“ techninės charakteristikos daugeliu atvejų yra pranašesnės už kitas panašias medžiagas, visų pirma dėl gamybos proceso metu naudojamo metodo. Adatos perforuotos termiškai apdorotos geotekstilės gali atlaikyti apkrovas, kurios žymiai viršija leistinas įprastoms medžiagoms.

Neaustinės igloprobivna geotekstilės yra pagamintos naudojant specialią technologiją, kuri leidžia pagerinti medžiagos kokybės savybes. Tai leido jį naudoti daugelyje sričių. Pavyzdžiui:

 • geležinkelių ir kelių statyboje;
 • vamzdynų klojimui;
 • kaip grindinio plokščių klojimo pagrindas;
 • už plokščių automobilių stovėjimo aikštelių įrangą.

„Dornit“, padėdamas rasti vietą daugelyje sričių, padeda sėkmingai spręsti šias užduotis: didinti konstrukcijų stiprumą, atskirti dirvožemio sluoksnius ir drenažą, filtruoti ir užkirsti kelią dirvožemio išplovimo procesams, apsaugoti drenažo sistemas nuo užteršimo.

Nepaisant puikių techninių savybių, geotekstilės turi prieinamą kainą. Pavyzdžiui, geotekstilės kaina drenažui už 1 m? yra nuo 10-20 rublių. Buitinė medžiaga turi mažesnę kainą už kvadratinį metrą. Importuotas drenažo audinys kainuos šiek tiek daugiau.

Atkreipkite dėmesį! Nepriklausomai nuo kainos, reikia įsigyti drenažui skirtą geotekstilę, kuri atitiks visus šios rūšies darbams keliamus reikalavimus.

Geofabric kaina tiesiogiai priklauso nuo šių rodiklių: tankio, stiprumo, gamybos būdo ir medžiagos. Prieš pirkdami geofabricą, būtinai susipažinkite su jo techninėmis charakteristikomis.

Jei planuojate patikėti drenažo sistemos diegimą specialistams, tuomet turėtumėte susipažinti su geotekstilių klojimo normomis. Vidutiniškai geotekstilės klojimo darbų kaina prasideda nuo 30 rublių už 1 kv. M. Lengva apskaičiuoti, kad geotekstilių nusipirkti drenažui įsigyti beveik 2 kartus pigiau ir įdiegti save savo rankomis.

Norint suprasti, kaip naudoti geotekstilę drenažo sistemos organizavimo procese, apsvarstykite, ko reikia ir kokie yra. Remiantis esamu reljefu, naudojama viena iš dviejų drenažo parinkčių:

 • atidaryti;
 • giliai.

Pirmasis variantas yra iškasti kanalai, esantys žemės paviršiuje. Jie yra lengvai montuojami, bet jie turi gana negražą išvaizdą. Jei kalbame apie savo sklypo išdėstymą, tai ši galimybė gali būti vadinama netinkama.

Giluminė sistema nėra matoma iš išorės, nes ji yra padėta po žeme, naudojant specialius vamzdžius ir giliai iškastas tranšes. Tai užtikrina vamzdžių saugumą ir talpyklų vidų išdėstymą, naudojamos geotekstilės.

Kaip jau minėta, geofibrai plačiai naudojami tvarkant drenažo sistemas privačiuose rajonuose ir vietinėje vietovėje. Priklausomai nuo tikslo ir atitinkamai tankio, geotekstilės kaina drenažui taip pat skirsis.

Kita svarbi sąlyga, kuri turi būti įvykdyta, kad geofabric visiškai įvykdytų savo vaidmenį, yra tinkamai įdėti į drenažo sistemą. Norėdami tai padaryti, yra taisyklių, po kurių galite pasiekti norimą rezultatą:

 • tranšėjos dugnas turi būti visiškai švarus nuo šiukšlių. Sienos turėtų būti kuo sklandesnės;
 • rekomenduojama išpakuoti įsigytus geotekstilėlius prieš pat montavimą, nes medžiaga yra jautri saulės šviesos poveikiui;

 • jei reikia, audinys gali būti supjaustytas iki norimo dydžio prieš klojant;
 • geofabric turi sutapti;
 • kategoriškai neįmanoma naudoti tų sugadintų audinio dalių;
 • Klojimas turėtų būti atliekamas taip, kad tinklas nebūtų pernelyg įtemptas. Tuo pačiu metu bangų ir raukšlių susidarymas taip pat yra nepriimtinas;
 • jei kalbame apie geotekstilių dengimą drenažui dideliuose paviršiuose, tuomet būtina nustatyti jau išdėstytus segmentus, kad būtų išvengta jų judėjimo;
 • siekiant išsaugoti vientisumą, taip pat sumažinti neigiamą ultravioletinės spinduliuotės poveikį, išleidimo medžiaga turi būti užpildyta tranšėjoje iškart po įrengimo;

 • kai visas užpildymo sluoksnis yra užpildytas ir sutankintas, šoniniai geofabrico kraštai turi būti suvynioti į vidų. Tuo pat metu laisvų kraštų ilgis turi būti ne mažesnis kaip 20 cm, o tai padės išvengti užteršimo užpildu tikimybės;
 • kai visi kraštai yra suvynioti taip, kaip tikėtasi, galite padengti tranšėją su žeme.

Kitas svarbus klausimas, kuris kyla darbo procese – kokia pusė geotekstilės? Čia netgi buvo suskirstytos ekspertų nuomonės. Kai kurie iš jų teigia, kad nėra reikšmingo skirtumo, ir tai, kad viena pusė yra šiurkšta, o kita sklandžiai – tik gamybos sąnaudos. Apžvalgose teigiama, kad nesvarbu, kurioje pusėje padėkite medžiagą, geotekstilės savybės lieka nepakitusios.

Kai kurie gamintojai atkreipia vartotojų dėmesį į tai, kad geofabricas turėtų būti lygus žemyn. Tokiu atveju rekomendacijos dėl to, kurioje pusėje geotekstilės turi būti dedamos į drenažą, būtinai turi būti ant produkto pakuotės.

Kita nuomonė dėl to, kuri pusė geotekstilės dėti, rodo, kad reikia naudoti grubų paviršių geresniam sukibimui.

Bet kokiu atveju, sprendžiant, kuri pusė įdėti geotekstilę ant žemės, geriausia išgirsti drenažo geotekstilės gamintojo, kurį nusprendėte pirkti, instrukcijas.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: