Inverterio suvirinimo aparatas. Kuris geriau namuose?

Labai patogi ir praktiška įranga, kurią reikia įsigyti namuose, yra inverterio suvirinimo aparatas. Kuris geriausias gerbėjams ir periodiniam remontui? Klausimas yra gana įdomus. Suvirinimo įrenginio pasirinkimas atliekamas pagal kelis parametrus, bet pirmiausia turite suprasti, kaip ši įranga yra įrengta ir kaip ji veikia.

Inverterio įranga. Įrenginys ir charakteristikos

Naudodami žodžių suvirinimo įrenginį, mes visi atstovavome didžiulį langelį, kuriame įrenginyje yra transformatorius. Būtent ši įrangos dalis yra atsakinga už gana didelės srovės generavimą, kuris atneša jį dirbti ir palaiko suvirinimo lanką. Keitiklio tipo įrenginys gali atgaminti tą patį procesą, tik šiame variante srovė yra gaminama inverterio.

Inverterio įranga yra daug sudėtingesnė už pasenusius transformatorių modelius. Jame tinklo srovė eina per keturis konversijos etapus:

 • tiesinimas, specialus filtras;
 • srovės konversija į kintamą aukštą dažnį;
 • įtampos sumažinimas, lygiagrečiai didinant srovės stiprumą net iki 250A;
 • dabartinis taisymas.

Tam įrenginyje yra tinklo filtras, lygintuvai ir dažnio keitikliai. Didelės srovės normos, gaunamos iš išėjimo, gali sukurti gana galingą lanką, kuris lengvai ištirpsta beveik bet kokį metalą.

Priklausomai nuo paskirties, prietaisai naudojami su įvairiais išėjimo srovės rodikliais. Paprastai jie skirstomi į:

 • mažos galios (140-160 A);
 • vidutinė galia (160-200 A);
 • didelės galios (200-250 A).

Pirmasis – silpniausias, jų naudojimas sumažinamas iki mažų kosmetikos siūlių kūrimo ir dirba su nedidelio storio metalais. Vidutinės galios įrenginiai yra gana dažni, lengvai susiduria su dideliais kiekiais ir gamina gana aukštos kokybės junginius. Didelę galią galima priskirti profesionaliai įrangai, jie naudojami, jei reikia metalo paviršių, turinčių didesnį storį, suvirinimo.

Maitinimas yra gana svarbus rodiklis, kurį reikia sutelkti, kai pasirenkate įrangą, pvz., Keitiklio suvirinimo aparatą. Kuris iš jų yra geresnis namams, žinoma, sprendžia pirkėjas, tačiau verta atkreipti dėmesį į kitas savybes.

Geras patarimas! Būtina dirbti su suvirinimo keitikliu tik specialioje kaukėje. Galingi šviesos spinduliai gali sugadinti regėjimą.

Vis dėlto keitikliai skirstomi pagal suvirinimo režimų tipą:

 • rankinis suvirinimo lankas (MMA);
 • pusiau automatinis (MIG / MAG);
 • argono suvirinimas (TIG);
 • plazminis pjovimas (CUT).

Namų apyvokos reikmėms su MMA ženklu yra tobula. Šis suvirinimo inverteris yra lengvas, bet tuo pačiu metu idealiai tinka bet kokioms namų ūkio užduotims spręsti. Jam reikės įsigyti dažniausiai naudojamų elektrodų.

Pusiau automatiniai suvirinimo aparatai daugiausia naudojami gamybos mastu ir yra visiškai netinkami naudoti namuose. Tokios įrangos galia ir matmenys yra daug didesni. Jo veikimo principas yra maitinti specialų laidą prie lanko, dėl kurio susidaro suvirinimas.

Suvirinimas argono lanku yra gana sudėtingas procesas. Tam naudojami specialūs volframo elektrodai, o lanko susidarymas vyksta sąveikaujant su inertinėmis dujomis. Tokia įranga yra gana brangi ir jos naudojimas namų aplinkoje yra tiesiog nepraktiškas, kaip ir tokio tipo prietaisų naudojimas. Plazminio pjovimo vienetai iš tikrųjų nėra suvirinimo įrenginiai, nors jie veikia panašiai kaip keitiklio suvirinimo aparatas. Kuris yra geresnis pasirinkimas naudoti namuose dabar yra daugiau ar mažiau aiškus.

Naujai atvykusiems į suvirintą verslą papildomos funkcijos padės palengvinti darbą. Beveik visi keitikliai padidina srovės stiprumą darbo pradžioje, todėl galingas lanko lankas. Tai yra vadinamoji „karšto paleidimo“ funkcija. Jo buvimas leidžia pradėti darbą iškart po to, kai įjungiate įrenginį.

Nėra blogai, jei ant tokio suvirinimo aparato yra antikorozinė funkcija. Įrenginys automatiškai sumažina darbinę srovę tuo metu, kai elektrodas surenka. Po atskyrimo visi parametrai atkuriami. Kitas patogus bruožas yra suvirinimo lanko pagreitis. Tai leidžia jums gauti aukštos kokybės lanką su minimaliu purškimu.

Geras patarimas! Dažnai su pirmąja suvirinimo aparato patirtimi neįmanoma sukurti geros lanko. Kad tai padarytumėte, ant metalo paviršiaus reikia suspausti metalinį elektrodą, lyg lygoje.

Be to, kad keitiklis labai palengvina suvirinimo darbus, jis gali dirbti su skirtingais elektrodais. Jis susiduria su tokiomis medžiagomis kaip ketaus, nerūdijančio plieno, spalvotųjų metalų.

Pasirinkę keitiklio bloką, reikia atkreipti dėmesį į kitus, vienodai svarbius parametrus. Labai svarbus rodiklis yra įvesties įtampos diapazonas. Įrenginys, kurio įtampa yra nuo 170 iki 250 V arba kurio nuokrypis yra maždaug 15%, bus idealus. Tokio įrenginio veikimas priklausys nuo įtampos kritimo tinkle.

Įtraukimo trukmė paprastai nurodoma procentais. Jei šio rodiklio reikšmė yra 60%, tada po 10 min. Įrangos veikimo trunka apie 4 minutes. Jei šis parametras viršijamas, įmontuota apsauga veiks ir prietaisas išsijungs.

Taip pat svarbus parametras yra elektrodo skersmuo. Geriausia pasirinkti modelį, kuris veiktų su 4-5 mm elektrodais. Jų naudojimas leidžia sukurti geresnes siūles, mažinant įtampą.

Geras patarimas! Įsigydami suvirinimo inverterį, taip pat reikia atkreipti dėmesį į netoliese esančio aptarnavimo centro vietą. Gedimo atveju specialistai greitai padės išspręsti šią problemą.

Vokietijos kompanija FUBAG puikiai rekomendavo suvirinimo mašinų rinką. Tarp savo modelių galite pasirinkti bet kokio pajėgumo vienetą darbui namuose ir profesionaliems suvirintojams. Idealus pasirinkimas namams būtų FUBAG IN 163. Tokie prietaisai yra nejautrūs įtampos kritimams, todėl galite sukurti sklandų ir gražią siūlę be purslų. Juose įrengta veiksminga vėdinimo sistema, įmontuota apsauga nuo viršįtampių. Labai paprasta naudoti, aprūpinta „greito paleidimo“, „priešlenkimo“, „lanko jėga“ funkcijomis.

Italijos markės „Telwin“ jau seniai įgijo kokybiško gamintojo reputaciją. Šios kompanijos inverterių darbas yra pagamintas iš 220V. Skirtingi „Telwin“ įrenginių bruožai yra lengvi ir kompaktiški. Inverteris TELWIN FORCE 165 turi viską, ko reikia pradedantiesiems, funkcijas, kurios labai supaprastina darbą. Lengvai susidorokite su 15% galios padidėjimu. Tokia įranga sunaudoja mažai elektros energijos, turi patikimą aušinimo sistemą. Tinka visiems elektrodų tipams.

Geras suvirinimo inverteris gamino firmą „ProfHelper“. Visoje eilutėje „Prestige“ yra gana didelė paklausa. Inverteris „Prestige 181S“ – vienas iš labiausiai paplitusių modelių. Jis yra kompaktiškas, jį galima vežti ant peties, o tai leidžia dirbti net ir sunkiai pasiekiamose vietose. Jis nebijo įtampos kritimo. Standartinių funkcijų rinkinys: „karšto paleidimo“, „užsikimšimo“, „priverstinio lanko“ leidžia net naujokams suvirinti sukurti aukštos kokybės, patikimas siūles.

Jei planuojate atlikti bet kokius metalinių konstrukcijų statybos darbus patys namuose ar šalies vietose, tada, beje, neįmanoma įsigyti įrangos, pvz., Keitiklių suvirinimo aparato. Kuris geriau – pasirinkti pirkėją. Perskaitę šį straipsnį, negalite bijoti padaryti klaidos.

Kaip pasirinkti suvirinimo įrenginį namams ir sodui 220V (video)

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: