Priverstinė ventiliacija. Vėdinimo mechaninių įrenginių tipai ir montavimas

Kambariuose, kur natūrali ventiliacija neužtikrina tinkamo oro mainų, naudojamas priverstinis vėdinimas. Mechaninės vėdinimo sistemos skirtos ne tik efektyviai vėdinti, bet ir valyti, šildyti ar atvėsinti iš gatvės gaunamą orą. Priverstiniai vėdinimo įrenginiai turi automatinį valdymą, jie yra paprasti ir patikimi. Tokių įrenginių pagalba galima ne tik vėdinti, bet ir aptarnauti patalpų oro šildymą.

Priverstinė ventiliacija. Sistemų su mechaniniais impulsais tipai

Tuo metu, kai oro temperatūra bute yra suderinta su lauko temperatūra, natūralios ventiliacijos grimzlė tampa silpna arba išnyksta. Naudojant specialius prietaisus, dirbtinis oro mainai. Norėdami sužinoti, kaip padaryti priverstinę ventiliaciją, turėtumėte susipažinti su jo tipais ir paskirtimi tam tikrose patalpose.

Priverstinė ventiliacija gali būti klasifikuojama pagal jos paskirtį ir priklausomai nuo eksploatacinių savybių konfigūracijos. Yra tokių mechaninių sistemų:

 • priverstinė ventiliacija – tokia sistema užtikrina priverstinį išorinio oro srautą;
 • ištraukiamoji ventiliacija – kurioje mechaniniu būdu oras pašalinamas iš kambario;
 • tiekimo ir išmetimo sistema – kai tiek tiekimas, tiek oro išleidimas atliekamas dirbtinai.

Savo ruožtu, priklausomai nuo konkrečios zonos, kurioje veikia tam tikra vykdymo sistema, ji gali būti vietinė arba bendra informacija. Vietinis priverstinis vėdinimas pasižymi tuo, kad tam tikroje patalpoje jis tiekia arba pašalina orą, o visame kambaryje naudojamas bendrasis oro srautas.

Atsižvelgiant į tai, ar priverstinio vėdinimo sistemose yra ortakiai, jie skirstomi į kanalus (oras tiekiamas per sienų ar langų angas) ir ortakis (oras cirkuliuoja per vėdinimo vamzdžius). Pagal prietaiso metodą mechaninė vėdinimo sistema gali būti sutvarkyta (atskiri prietaisai prijungti ortakiu) ir monoblokas (visi prietaisai yra sumontuoti į vieną kompaktišką korpusą).

Galima įrengti privataus namo ar buto priverstinę vėdinimo sistemą, sujungiant įvairius elementus į vieną sistemą, įskaitant:

 • oro įsiurbimo grotelės – sumontuotos ant išorinės kanalo išėjimo sienelės, apsaugo vėdinimą nuo mažų objektų ir gyvūnų patekimo į orą;
 • filtras su skirtingais grynumo laipsniais – padeda valyti orą;
 • oro vožtuvas – reguliuoja srautą ir blokuoja oro patekimą iš išorės, kai ventiliacijos režimas išjungtas;
 • oro šildytuvas – šildo įeinantį orą šaltuoju metų laiku. Butams paprastai naudojami elektriniai šildytuvai. Privačiuose namuose daugiau nei šimtas kvadratų – vandens šildytuvai;

 • triukšmo slopintuvas – padeda sugerti darbo įrenginių triukšmą;
 • ventiliatorius – užtikrina reikiamą oro slėgį sistemoje;
 • oro kanalas – paskirsto oro judėjimą kambaryje;
 • oro skirstytojai – tiekia orą į buto ar namo kambarius;
 • automatinė valdymo sistema – vėdinimo sistemos valdymas ir valdymas.

Statant priverstinę vėdinimo sistemą bute su savo rankomis, būtina nustatyti įrengimo vietą. Įranga turi būti įrengta kuo toliau nuo svetainės, miegamųjų ir vaikų kambarių. Tinkama vieta yra virtuvė, koridorius arba balkonas. Jei sistema turi aukštos kokybės garso izoliaciją, tuomet iš trijų uždarytų durų negalima išgirsti triukšmo. Privataus namo sistema gali būti įrengta namų ūkyje arba palėpėje.

Kokiomis funkcijomis bus priverstinis vėdinimas, kurį planuojate aprūpinti namu savo rankomis, priklauso nuo būtinų įrenginių pasirinkimo:

 • Priverstinės vėdinimo sistemos, kurios šildo įeinantį orą, vadinamos rekuperacinėmis vėdinimo sistemomis. Norėdami įdiegti tokią sistemą savo rankomis, jums reikia įrenginio – rekuperatoriaus. Su šiuo prietaisu galite pasiekti aukštos kokybės oro mainus, taip pat oro kondicionavimą ir oro šildymą;
 • oro recirkuliacinis blokas – leidžia šildyti ar atvėsti oro masę, taupant energijos suvartojimą. Taip yra dėl to, kad išorinis oras sumaišomas į kambarį ir sumaišomas su šiltu oru, išeinančiu iš kambario, ir tik išorinis oras yra šildomas;

 • aušinimo oro srauto įrengimas – naudojamas vasarą esant aukštai oro temperatūrai aušinimui (daugiausia naudojamas patalpose, kuriose saugomi greitai gendantys produktai);
 • oro kondicionavimo sistema – apima oro kondicionavimą, aušinimo įrenginį ir automatinį oro temperatūros reguliavimą. Ar yra gana brangi įranga.

Vienas iš paprastų vėdinimo įrenginių, kuriuos gali montuoti pats butas ar privatus namas, yra įsiurbimo vožtuvas. Šis įrenginys užtikrina šviežio oro srautą iš gatvės, apdorojant jį per filtrą. Galima reguliuoti oro srauto tūrį vartų pagalba. Oro įleidimo vožtuvas yra su duslintuvu. Šis gana paprastas įrenginys suteiks oro mainus privačiame name ar bute, kuriame yra metaliniai plastikiniai langai.

Vadovaudamiesi rekomendacijomis, galite padaryti priverstinį vėdinimą savo rankomis. Pirma, montuojamas tiekimo vožtuvas.

Norėdami įdiegti įleidimo sienelės vožtuvą, reikia:

 • surenkite per 7 cm skersmens sieną per sieną. Įdėkite vamzdį į angą;
 • uždenkite vamzdžio išorę grotelėmis, tokiu būdu užtikrinant apsaugą nuo mažų objektų ir gatvės šiukšlių, patekusių į vamzdį;
 • Įrengimui reikia išplauti tarpas tarp vamzdžio ir skylės. Viduje įrengtame vamzdyje sumontuotas kanalas su garso izoliacija.

Geras patarimas! Norint, kad per ventiliacijos vožtuvą įeinantis oras šalto sezono metu būtų šiltas, vožtuvas turi būti įrengtas virš centrinio šildymo radiatoriaus.

Prietaiso mechaninė išmetimo sistema namuose arba bute yra vykdoma įrengiant ventiliatorių. Ši ventiliacijos sistema tinka vonios kambariui, tualetui ir virtuvei. Rekomenduojama pasirinkti ventiliatorių, kurio veikimas yra tyli. Toks įtaisas yra išcentrinis ventiliatorius.

Oro kanalų sistemų klojimas atliekamas pagal šią schemą:

 1. Įsigyti visi būtini vėdinimo elementai: ortakiai (vamzdžiai), jungiamieji elementai, sandarikliai ir pan.
 2. Pagal schemą vamzdžiai skiedžiami visame bute ar name.
 3. Įrengtas oro įsiurbimo ir išmetimo oro grotelės. Šie elementai turi būti montuojami priešingose ​​vietose.
 4. Priverstinis įrengimas prijungtas prie bendros ventiliacijos sistemos.
 5. Vėdinimo kanalai yra prijungti atsargiai ir atsargiai, kad, prijungus papildomą slėgį prie sistemos, jie nesiskirtų. Šiuo atveju ventiliacija neveiks tinkamai.

Geras patarimas! Tuo atveju, kai buvo atlikta ventiliacijos sistemos remontas, būtina patikrinti visų jungčių sandarumo kokybę.

Organizuojant vėdinimą virtuvėje, daugelis mano, kad ant krosnies bus pakankamai išmetamųjų dujų. Tačiau tokia priverstinė išmetimo sistema negali pašalinti visų išmetamųjų oro. Be to, virtuvėje reikia šviežio oro.

Siekiant užtikrinti aukštos kokybės oro mainus virtuvėje, pirmiausia nustatoma tiekimo ir išmetimo angos vieta. Rekomenduojama virtuvėje įkišti skyles prie sienos, kurioje yra langas, kuo arčiau lubų. Toliau, sekdami rekomendacijas žingsnis po žingsnio, atlikite šiuos veiksmus su savo rankomis:

 • 120 mm skylės išmetimui ir ventiliacijai virtuvėje yra išdėstytos šalia jų, kiek įmanoma;
 • vamzdžiai (ortakiai) įkišami į skyles, padarytas pagal polinkį į išorinę pusę, kad būtų pašalintas kondensatas. Tarpai tarp vamzdžių ir skylės yra užsandarinti putomis. Vamzdžiai turi išsikišti apie 5-6 cm nuo sienos;
 • iš karto, kai putos džiūsta, ant vamzdžio sumontuotas atbulinis vožtuvas, kuris yra arčiau virtuvės sienos, kur planuojama įrengti baldus (norint teisingai įdėti prietaisą, įsitikinkite, kad rodyklė rodoma į išorę);

 • Mes išleidžiame ortakį iš vamzdžių į virtuvės gaubtą, naudojant būtinas tekinimo dalis, visus vamzdžius ir elementus sujungiame su silikono hermetiku. Kai tik ortakis pasiekia gaubto montavimo lygį, įterpiame sukamąjį elementą ir sumontuojame prijungimo piltuvą taip, kad jis būtų planuojamos pakabos konstrukcijos lygyje;
 • tokiu pačiu būdu mes ruošiamės oro tiekimo kanalų vamzdžius virtuvėje. Nustatykite tinklelio (difuzoriaus) vietą, galite ją įdiegti ant lubų. Savo vietoje mes vedame kanalą ir nepamirškime, kad būtų numatytas pakabinamų lubų lygis, jei toks planavimas yra numatytas.

Atkreipkite dėmesį, kad ortakiai turi būti prijungti prie esamos lubos bent vieną metrą. Kad sistema veiktų mažiau triukšmo, po montavimo laikikliais rekomenduojama naudoti guminius pagalvėlius. Gali būti naudojamos garso izoliacinės medžiagos, pavyzdžiui, mineralinė vata.

Teisingas įrenginys, priverstas oras jūsų namuose ar bute, padės susidoroti su ilgalaikėmis ventiliacijos trūkumo problemomis, ypač tose patalpose, kuriose yra didelė drėgmė, palengvina jus nuo grybelio ir padės išsaugoti sveikatą.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: