Kaip pasirinkti septiko rezervuarą privačiam namui iš įvairių variantų

Skubus klausimas, kaip pasirinkti septinį rezervuarą privačiam namui, dar labiau susiduria su priemiesčio nekilnojamojo turto savininkais. Visa priežastis yra ta, kad netgi šiandien gyvenantis gyventojas yra labai sugadintas civilizacijos privalumais ir siekia užtikrinti patogų gyvenimą net už miesto aplinką. Šilto tualeto, dušo ir sanitarinių prietaisų naudojimas beveik visur tapo įmanomas su pigių prietaiso autonominių nuotekų atsiradimu. Jos pagrindinis komponentas yra buitinių nuotekų iš namų kaupimo ir šalinimo įrenginys, vadinamas septiku.

Kas yra septiniai rezervuarai, skirti naudoti kaimo namuose

Pigiausias ir paprasčiausias septiko rezervuaras yra didelis rezervuaras arba bet koks hermetiškas indas, kuriame yra nuotekų vamzdis. Šis rezervuaras yra palaidotas žemėje po dirvos užšalimo gyliu. Dažniausiai jis yra daugiau nei 1,5 m nuo paviršiaus. Tiesą sakant, toks įrenginys yra paprastas cesspool, tik jis nėra pažeistas, o vanduo nepatenka į aplinkinius dirvožemio pajėgumus.

Kadangi tokios sistemos yra kaupiamos, jose lieka skystas vanduo. Net mažiausio buitinių prietaisų ir dušo atveju užpildymas vyksta gana greitai, todėl reikalingas reguliarus siurbimas, kuris kainuoja pinigus. Tačiau dėl to, kad kaimo vietovėse šis reljefinis rezervuaras yra santykinai prieinamas, žmonės ją naudoja savo namams aprūpinti.

Geras patarimas! Dažnai ir logiškai galima išspręsti problemą, susijusią su dažno kepenų cisternos siurbimo poreikiu – didinant bako tūrį. Patogiausias būdas yra palaidoti talpyklą, atitinkančią tūrį, į assenizatoriaus indą. Ar tai apie 5 – 6 m? bako pagrindu pagal automobilį GAZ arba ZIL ir 8 – 10 m? remiantis KAMAZ. Iš patirties galima teigti, kad 8 kubo talpos užpildymas su 4 žmonių šeima, naudojančia visus sanitarinius įrenginius, trunka 3 savaites.

Jei vis dar turite klausimą, kaip pasirinkti septinį rezervuarą privačiam namui, kurio kaina yra minimali – atsakymas yra paprastas. Tai yra kaupiamasis pajėgumas. Tokio metalo dirbinių gamybos rezervuaro kaina yra apie 60 kub už 1 m. Tai yra 5 m talpa? kainuos $ 300, apie 100 dolerių. mokės už ekskavatoriaus darbą, nors šis išlaidų punktas yra vienodas visų tipų septikų atveju. Ateityje turėsite nuolat įsitikinti, kad pajėgumai neperkraunami ir už naktį mokės apie 7 $. nuotekų šalinimui.

Antrasis septinių rezervuarų variantas numato nuotekų atskyrimo į skirtingo tankio komponentus organizavimą. Tuo pačiu metu tanke kaupiasi daugiau kietų atliekų, o nusistovėjęs skystis eina į žemę. Po tokio pirminio apdorojimo vanduo netinka net techniniam naudojimui kaip drėkinimui augalams. Tuo pačiu metu jis yra gana saugus dirvožemiui, einantis per filtrą prieš patekdamas į vandeninguosius sluoksnius.

Tokių septinių rezervuarų privalumas ir didelis privalumas yra tas, kad jiems, atsižvelgiant į priimtinas sąnaudas, nereikia dėmesio ir priežiūros, kaip saugojimo talpyklos. Tokių vietinių stočių trūkumas yra tas, kad draudžiama juos įrengti vietoje, kur yra pakankamai aukštas požeminio vandens ar molio dirvožemio lygis, kuris negali filtruoti kanalizacijos.

Be to, draudžiama juos palaidoti tose vietose, kur vanduo tiekiamas iš šulinio ar šulinio. Todėl prieš pasirinkdami privatų namą, kurio kaina neviršija pagrįstų ribų, o efektyvumas yra pakankamai aukštas, būtina kruopščiai ištirti jūsų svetainės dirvožemio savybes. Taip pat svarbus yra gylis, kuriame yra požeminis vanduo.

Jei turite materialinių išteklių ir norite įrengti savo kaimo namą su šiuolaikinėmis nuotekų valymo priemonėmis, turite įsigyti vietinę nuotekų valymo įmonę. Apie galimybes pasirinkti septinį rezervuarą privačiam namui, kurio kaina gali viršyti 200 JAV dolerių.

Vietiniame nuotekų valymo įrenginyje nuotekos visiškai išvalomos dumblu ir filtruojamos iki tokios būklės, kad jų kryptis yra priimtina, pavyzdžiui, laistymo įrenginiams. Jie valomi ne tik daugiapakopėje sistemoje mechaniniu filtravimu, bet ir naudojant biologiškai aktyvius preparatus, kurie yra anaerobinių bakterijų kolonijos, apdorojančios metabolinius produktus ir organines priemaišas.

Tokie defektai, be kainos, yra atimami ne visiems gyventojams. Be to, vėdinimas šiuose įrenginiuose atliekamas naudojant elektrinę ventiliaciją, todėl neįmanoma naudoti tokios sistemos tose vietose, kur vyksta ilgai trunkantys energijos tiekimo sutrikimai.

Geras patarimas! Naudojant daugiapakopius nuotekų valymo įrenginius su biologiniu filtru, laipsniškai kaupiamasis substratas. Ir tai yra puiki trąša bet kokiems augalams. Būtina pasirūpinti, kad jis būtų išimtas iš bako ir perkeliamas į sodą, kurį galima padaryti pavasarį ir rudenį.

Be pirmiau minėtų kriterijų, yra ir kitų, kurie gali būti suskirstyti į tipus. Taigi, įterpimo į duobę metodas taip pat yra svarbus argumentas sprendžiant, kaip pasirinkti septinį rezervuarą privačiam namui. Galų gale, yra labai mažų plotų arba tik 2 – 3 metrų iki kaimyno tvoros. Esant tokiai padėčiai, galite pasirinkti septinį rezervuarą su vertikaliu išdėstymu.

Jam, žinoma, jūs turite iškasti gilesnę duobę, tačiau jis puikiai sutaupys erdvę. Tačiau, dėl akivaizdžių priežasčių ši montavimo galimybė netinka tose vietose, kur požeminis vanduo yra arti paviršiaus. Čia pageidautina įdiegti horizontalų prietaisą.

Geras patarimas! Reikia nepamiršti, kad septikas turi būti įrengtas daugiau nei 50 m atstumu nuo vandens tiekimo šaltinio, ne mažiau kaip 5 m nuo namo, net ir kaimyno. Šių taisyklių laikymasis užtikrins jūsų sanitarinę saugą.

Valytuvai yra skirtingi, nes jų medžiaga yra pagaminta. Šiandien, be metalo ir betono konstrukcijų, yra:

  • polietileno septikai. Jie yra labiausiai perkami, nes jų kainos ir lengvumas yra labai mažos. Tuo pačiu metu plastikas netoleruoja nepalankių sąlygų, ypač temperatūros kritimo. Nors šiuolaikiniai polimerų tipai dėl šių rodiklių gali konkuruoti su metalais. Jei nežinote, kaip pasirinkti septinį rezervuarą privačiam namui, kurio kaina yra mažesnė, sustokite šia galimybe. Šiuolaikiniai plastikiniai valytuvai yra geras biudžeto variantas kiekvienam šalies namui ar namui. Jie visiškai sugeba toleruoti temperatūros kilimą ir žalingą agresyvių nuotekų cheminių komponentų poveikį. Jie gaminami bet kokia forma naudojant vientisą daugiasluoksnės plastikos technologiją, kuri labai padidina konteinerio patikimumą ir stiprumą;

  • polipropileno septikas Jis garsėja dideliu stiprumu ir mažu jautrumu labai aukštai temperatūrai. Jis gali priimti skystį, esant temperatūrai iki 140 laipsnių. Jei nuspręsite įdiegti labai tvirtą septiko, kuris praktiškai nerūdija, versiją, tada polipropileno versija yra teisinga;

  • stiklo pluošto valiklis dar patvaresnis nei polipropilenas. Jo gamybai naudojama medžiaga yra pagaminta iš dervos. Tokių konteinerių sienos yra sustiprintos. Tam naudojamas stiklo pluoštas. Jei neturite jokios idėjos, kaip pasirinkti septinį rezervuarą privačiam namui, kur namų ūkių eksploatavimo metu naudojama daug cheminių medžiagų, ši galimybė yra geriausia. Stiklo pluošto cheminės savybės yra tokios unikalios, kad jos leidžia naudoti šią medžiagą net labai nepalankioje aplinkoje. Todėl tokie nuotekų valymo įrenginiai dažnai naudojami automobilių plovyklose.

Mes apsvarstėme keletą aspektų, kurie turėtų padėti atsakyti į klausimą, kaip pasirinkti septiko rezervuarą privačiam namui. Žinoma, daug kas priklauso nuo asmeninių prietarų ir vietos sąlygų, todėl kiekvienas daro savo pasirinkimą, o straipsnyje pateikiamos tik gairės.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: