Užraktas vidinėms durims: kaip pasirinkti patikimą ir patvarų mechanizmą

Komponentai turi įtakos durų funkcionalumui. Užraktas yra pagrindinis įrangos elementas, nuo kurio priklauso konstrukcijos saugumas, ir jo naudojimo patogumas. Norint pasirinkti tinkamiausią spyną vidaus durims, būtina ištirti pagrindinius šių mechanizmų tipus ir jų savybes.

Vidinių durų spynų įtaisas ir funkcijos

Įsigydami interjero patalynę, atsižvelkite į konkrečiam atvejui tinkamų detalių pasirinkimą. Iki šiol yra keletas spynų variantų, kurie skiriasi nuo montavimo metodo ir dizaino ypatybių. Šių produktų asortimentas yra labai platus. Spynos gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, leidžiančių išplėsti jų veikimo sritį.

Durų spynos dizainas taip pat gali būti skirtingas. Jei norite, galite pasirinkti norimą produkto spalvą. Norint pasirinkti užraktą, būtina suprasti jo veikimo principus. Spynos susideda iš dviejų pagrindinių dalių: kėbulo ir cilindro. Prietaiso korpusas turi fiksavimo mechanizmą. Cilindras yra pilies šerdis, kuri nustato jo slaptumo lygį. Priklausomai nuo tikslo, visi fiksavimo įtaisai, kuriuos galima įsigyti šiuolaikinėje rinkoje, yra suskirstyti į šiuos tipus:

 • be skląsčio;
 • su skląsčiu;
 • su atskira rankena;
 • su sukimo rankena.

Vidinis durų užraktas, kuriame nėra užrakto, gali būti įrengtas voleliu. Kai kuriuose modeliuose šis elementas nėra. Tokie produktai, taip pat blokavimo įtaisai su rankena, kurie yra atskirai, dažniausiai naudojami administraciniuose pastatuose. Taip yra dėl to, kad jie yra labiau atsparūs nuolatiniam naudojimui. Pastarieji du tipai naudojami privačiuose namuose ir apartamentuose, kuriuose eksploatacinės apkrovos yra mažesnės.

Atkreipkite dėmesį! Vidinių spynų cilindrai skiriasi savo struktūra. Jie gali būti atidaryti iš vienos pusės arba iš dviejų. Visi balionai klasifikuojami pagal proporcingumo principą. Pagal šį rodiklį jie yra suskirstyti į simetrines ir asimetrines.

Įvairūs vidaus užraktai apsunkina jų pasirinkimą. Kad nebūtų supainioti, kai perkate spyną, būtina išnagrinėti pagrindinius tokių produktų tipus. Kiekviena versija turi savo privalumus ir trūkumus, taip pat skiriasi veiklos rekomendacijomis. Visi vidiniai užraktai gali būti suskirstyti į 5 grupes:

 • skląsčiai;
 • su raktu;
 • užkabinimas (su papildomu fiksavimo elementu);
 • magnetiniai;
 • „smartlock“.

Paskutinis variantas yra technologiškai pažangiausias, nes jis turi ne tik mechaninę, bet ir elektroninę dalį. Tokie modeliai gali užtikrinti aukštą durų apsaugos lygį. Užraktai, įrengti interjero drobėse, gali skirtis, priklausomai nuo dizaino sudėtingumo, gamintojo ir statybos kokybės.

Kainų diapazonas, per kurį vyksta vidinių užraktų įrenginių įdiegimas, yra gana plati. Tačiau dažniausiai galite rasti produktus, kurių kaina svyruoja nuo 500 iki 2000 rublių. Tai taikoma absoliučiai visų tipų spynoms (su fiksatoriumi, magnetine ir kt.).

Spynų atsparumą krekingui lemia jų konstrukcija. Renkantis prietaisą reikia atkreipti dėmesį į fiksavimo elemento patikimumo klasę. Šis rodiklis turi būti nurodytas atitinkamuose dokumentuose, kurie pirkėjui pateikiami perkant spyną.

Šiandien parduodami galite rasti 4 blokų patikimumo klases. Interjero drobėms rekomenduojama įsigyti pirmos klasės prietaisus, nes tokios struktūros dažniausiai nenaudojamos patalpų apsaugai. Likusios 3 grupės taikomos priekinėms durims. Jei reikia, nebus sunku be rakto atidaryti vidinį durų užraktą. Paprastai tokiuose mechanizmuose nėra sekretki.

Iki šiol šis fiksavimo įtaisas yra paprasčiausias ir įperkamas. Spynos su užraktais yra sumontuotos nebrangiose duryse. Tačiau kai kuriais atvejais gali būti išimčių. Šių modelių mechanizmas apima cilindrą ir liežuvį.

Tokio tipo užrakinimo įtaisai naudojami durims, sumontuotoms gyvenamajame rajone. Paprastai jie yra montuojami į duris, vedančias į miegamuosius, kambarius ar virtuvės kambarius. Vidinių durų skląsčiai yra gana riboti. Jie neleidžia durims atidaryti, laikydami jį pageidaujamoje padėtyje.

Naudinga informacija! Tokių blokavimo įtaisų konstrukcijos paprastumas yra šių produktų pranašumas. Taip yra dėl to, kad kai mechanizmas užstrigo, panaši durų atidarymas yra daug lengviau. Sudėtingesni iš konstruktyvaus požiūrio, jei trūksta, reikia rimtai įsikišti į mechanizmą.

Interjero durys su tokio tipo užraktu be jokių problemų atlieka pagrindines funkcijas. Žinoma, tokie mechanizmai nėra skirti patalpų apsaugai, nes jiems trūksta užrakto atidarymo su raktu. Tačiau drobės patalpose su tokiu prietaisu puikiai tinka.

Skląsčiai, turintys skląstį, dažniausiai pranešami su durų rankena. Norint pašalinti liežuvį iš poravimosi skylės ant cilindro, reikia spausti rankeną. Vidinių durų užraktai yra labai populiarūs, nes juos lengva naudoti ir kainuoja demokratinės išlaidos.

Taip pat turėtume paminėti modelius, kurie neprisijungia prie durų rankenos. Tokių įtaisų mechanizmas gali apimti liežuvį, pagamintą ne tik iš metalo. Pavyzdžiui, plastikinės dalys yra labai populiarios. Naudojant spyną, turinčią plastikinį fiksavimo elementą, rekomenduojama, kai būtina užtikrinti, kad durų lakštai neveiktų.

Šis fiksavimo įtaisas yra patobulintas paprastos spynos modelis, turintis užraktą. Šiuo atveju skirtumas yra tas, kad toks įtaisas apima ne tik liežuvį, kuris yra atsakingas už tinklo atidarymą ir uždarymą, bet ir specialų fiksavimo mechanizmą.

Pagrindinė spynos funkcija yra laikyti duris uždaroje padėtyje. Tokie užraktų modeliai yra įrengti tuo atveju, jei norite užtikrinti galimybę visiškai uždaryti durų lakštą iš vidaus. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad tokį produktą įstrigus yra gana sunku išardyti. Vidaus durų spynos paprastai būdingos dizaino paprastumui. Šiuo atveju vidinis įrenginys skirtas laikyti juostą „uždaroje“ padėtyje.

Dažniausiai mechanizmai su spaustuvais yra montuojami ant durų į vonios kambarius ir tualetus. Be to, juos galima rasti biurų pastatuose – biuruose ir biuruose.

Atidarykite vidaus durų užraktą, kuriame yra fiksavimo mechanizmas. Todėl ekspertai nerekomenduoja pirkti pigių produktų. Tai padidina galimybę įsigyti žemos kokybės produktus, kurie nepavyks pirmajame gedime.

Atkreipkite dėmesį! Prieš pirkdami tokį užraktą, turite įsitikinti, kad liežuvis sklandžiai juda. Ir taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į mechanizmo, kuriuo užfiksuojamas užrakto elementas, pradinę padėtį.

Vidinių durų užraktai su rankena ir tvirtinimo detalėmis turi platų lentų konstrukciją, įrengtą jungiamosiomis detalėmis. Siekiant uždaryti daugumą tokių spynų modelių, pakanka atlikti vieną spaustuko posūkį. Fiksavimo mechanizmas gali būti dviejų tipų: svirtis arba mygtukas. Pirmasis variantas yra labiausiai paplitęs ir reikalauja paversti dalį už uždarą padėtį. Produktai su svirties užraktu, be kita ko, yra patogesni naudoti ir patikimi.

Magnetiniai užraktai yra gana brangūs. Taip yra dėl to, kad jie yra technologiškai pažangiausi. Šie mechanizmai yra patogiausi. Jų naudojimas užtikrina maksimalų triukšmą, nes magnetinių gaminių konstrukcijoje nėra judančių dalių, kurios sudaro trintį.

Vidinių durų su magnetiniu užraktu prietaiso užraktų ypatumai nustato jų eksploatacinius priedus. Pavyzdžiui, šie produktai dažniausiai montuojami prie vaikų kambario durų, kur reikalingas maksimalus tylėjimas. Taip pat rekomenduojama juos įrengti miegamuosiuose kambariuose. Magnetiniai uždarymo įtaisai yra paprasti ir patogūs naudoti.

Įrenginiuose, kurie priklauso šiam spynos tipui, yra ferito šerdis. Šio elemento veikimas galimas tik vienu atveju – su uždaru durų išdėstymu. Šerdis reaguoja į juostą, kuri turi neigiamą įkrovą ir yra teisinga. Naudojant magnetinį užraktą, liežuvis neišvaizda iš durų lapo galo.

Kaip atidaryti vidinį užraktą su magnetiniu mechanizmu? Prietaisas užsidaro gana paprasta: norint tai padaryti, turite užfiksuoti užrakto elementą į spragtuko plokštę – ir mechanizmas užsifiksuos magnetu. Tokios durys atidaromos keičiant svirties vietą, kuri valdo liežuvį, pritvirtintą magnetu prie skaitiklio angos.

Elektroninio tipo produktai yra technologiškai pažangiausi ir brangiausi. Verta pažymėti, kad tokie blokavimo mechanizmai vadinami protingais užraktais. Jie apima ne tik mechaninę dalį, bet ir elektroninę dalį. Šio tipo vidinių durų spynos įtaisas yra gana sudėtingas, palyginti su kitomis mažiau technologinėmis versijomis. Priklausomai nuo diegimo parinkties, šie produktai yra suskirstyti į 2 tipus:

 • skilimas;
 • lauke.

Naudinga informacija! Elektroninių-mechaninių fiksavimo įtaisų veikimo principas, nepaisant jų sudėtingumo, yra gana paprastas. „Smartlock“ turi išorinę plokštę, kurioje yra numeriai nuo 0 iki 9. Prieš naudojimą, užraktas turi būti koduojamas nustatant tam tikrą skaičių derinį.

Norint atidaryti drobę, reikia ne tik įvesti reikiamą skaičių seką, bet ir pasukti raktą. Tokie mechanizmai naudojami tuo atveju, kai reikia užtikrinti maksimalų vidaus durų saugumą. Durų užraktas tarp patalpų, esančių tarp kambarių, atsižvelgia į fizinio rakto blokavimą tuo atveju, jei kodas buvo įvestas neteisingai.

Svarbu prisiminti, kad elektroninis mechanizmas veikia specialios baterijos, kuri yra įtraukta į blokavimo įtaiso konstrukciją, sąskaita. Po to, kai jis iškraunamas, kodo plokštė atjungiama, o po to užtenka naudoti įprastą raktą durims atidaryti.

Brangiausi tokių prietaisų modeliai nereaguoja į kodo numerį, o į specialią magnetinę kortelę. Žinoma, tokio užrakto įdiegimo galimybė yra gana maža, jei kalbame apie įprastą vidinę duris privačiame name ar bute.

Priklausomai nuo drobės vietos, visi fiksavimo įtaisai yra suskirstyti į 2 tipus: įklotą ir viršutines dalis. Populiariausi tarp pirkėjų yra durų pritvirtinimo įtaisai. Šiuose modeliuose yra slaptas raktas.

Mortise tipas panašus į įprastų durų spynų dizainą, tačiau jis turi paprastesnį prietaisą. Be to, tokie produktai yra panašūs į užraktus, įrengtus su užraktu. Skirtumas slypi tuo, kad skylė, esanti ant užrakto plokštės, skirta raktui.

Naudinga informacija! Visą darbą rekomenduojama atlikti nuosekliai ir atsargiai. Netinkamo montavimo atveju turėsite išmontuoti vidinę durų spyną. Paprastai pakartotinis diegimas tik pablogina pagrindines problemas.

Organizuojant žymėjimą, mechanizmui yra parengta niša. Be to, jums reikia padaryti skyles rankenai ir fiksavimo elementams. Tada jums reikia įdiegti ir apsaugoti įrenginį nišoje. Galų gale reikės išgręžti liežuvio skylę ir užrakinti užraktą. Vidaus durims su užrakinimo įtaisu taip pat reikia sumontuoti rankeną. Svarbus dalykas yra patikrinti įdiegto mechanizmo veikimą.

Renkantis interjero audinių spyną yra rimtas įvykis. Tam reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių: durų medžiagą, jos paskirtį, užrakto įtaiso tipą ir dekoratyvines savybes. Durų spynų montavimas atliekamas pagal instrukcijas.

Like this post? Please share to your friends:
//graizoah.com/afu.php?zoneid=2466924