Gipso plytelės plytoms: klojimo ir eksploatavimo ypatumai

Yra daug medžiagų, kurios gali būti naudojamos interjero projektavimui ir atnaujinimui. Gipso plytelės plytoms yra vienas iš geriausių variantų, nes jis turi puikias šilumos izoliacijos savybes, atsparumą temperatūrai ir drėgmei, o svarbiausia, jis yra visiškai nekenksmingas aplinkai. Straipsnyje bus aptarta, kaip geriausiai nustatyti šią medžiagą ir ką reikia atkreipti ypatingą dėmesį diegimo metu.

Privalumai ir trūkumai plytų tinko plytelės vidaus apdailai

Naudojant plytų plyteles kaip apdailos medžiagą, yra daug teigiamų savybių, kurių kiekviena verta atkreipti dėmesį:

 • mažas svoris Atsižvelgiant į tai, kad gipso plytelės yra daug kartų lengvesnės už daugelį kitų medžiagų, montavimo procedūra yra supaprastinta ir nėra reikalo sukurti pamatą, kuris yra privaloma procedūra daugeliu kitų atvejų. Taip pat galima pažymėti, kad sumažėja visos konstrukcijos apkrova;

 • netgi pradedantiesiems nebus sunku surinkti ją savarankiškai. Taip pat nereikia įsigyti jokių specialių įrankių. Be to, perskaitę rekomendacijas, kaip padaryti savo rankomis dekoratyvinį akmenį, galima visiškai atsisakyti įsigyti gatavą medžiagą namų naudai;
 • ekologiškumas. Atsižvelgiant į tai, kad visos sudedamosios dalys ir medžiagos, kurios sudaro plyteles, yra natūralios, ši medžiaga nekelia grėsmės žmonių sveikatai;
 • platus asortimentas su įvairių spalvų, tekstūrų ir kitų medžiagų imitacijų pasirinkimu;
 • galima įsigyti gipso plytelių už gana priimtiną kainą.

Dėl šių teigiamų aspektų daugelis namų savininkų ir dizainerių mano, kad plytelių plytelių pirkimas vidaus apdailai yra geriausias sprendimas visiems, kurie siūlomi šiuolaikinėje rinkoje. Taigi, galima įvairinti interjerą, o ne per daug pinigų ir pastangų keisti.

Nors verta atkreipti dėmesį į kai kuriuos trūkumus, kurie, nors ir nebūtini, vis dar turėtų būti svarstomi iš anksto:

 • medžiaga nėra atspari drėgmei, aktyviai ją sugeria ant kontakto. Todėl produktai yra labai jautrūs deformacijai. Siekiant to išvengti, esant veikimo sąlygoms patalpose, kuriose yra didelė drėgmė, ant paviršiaus dedamas specialus apsauginės kompozicijos sluoksnis;
 • gipso plytelės – trapi medžiaga, kuri yra nestabili mechaniniam poveikiui ir reikalauja kruopščiai tvarkyti;
 • rūpintis tokiomis plytelėmis gali būti sunku, ypač jei jo paviršius yra įspaustas ir gali kaupti dulkes.

Siekiant sumažinti tokius neigiamus reiškinius, kurie gali būti tiesiogiai būdingi šiai medžiagai, diegimo metu svarbu laikytis visų rekomendacijų. Be to, neturėtumėte naudoti šios medžiagos paviršiams, kurie yra labai jautrūs užteršimui.

Gipso plytelių klojimas po plytų gali būti pagamintas vienu iš daugelio būdų. Populiariausi yra pilnas arba dalinis sienų danga. Antruoju atveju medžiaga yra derinama su kitomis apdailos medžiagomis, tokiomis kaip tapetai, dekoratyvinis tinkas, plytelės.

Puikus sprendimas – dekoratyvinių plytelių naudojimas po akmenimis durų ar arkos projektavimui. Kartais veidrodžių ar nišų papuošimui naudojamos dekoratyvinės plytelės. Toks sprendimas ne tik daro išvaizdą patrauklesnę, bet ir apsaugo kai kuriuos paviršius nuo nešvarumų ir susidėvėjimo.

Geras patarimas! Plytelių plyta – puikiai tinkama medžiaga židinio dekoravimui. Jis yra ne tik atsparus aukštai temperatūrai, bet ir ugniai.

Norint pritvirtinti paviršiaus elementus, galite naudoti vieną iš dviejų technologijų: sausų, naudojant tvirtinimo elementus (varžtus ir bėgius) arba šlapias, kuriose naudojamas specialus gipso plytelių klijai.

Dekoratyvinių tinko plytelių klojimas vidaus apdailai reikalauja išankstinio darbo, kurio tikslas – paruošti paviršių, su kuriuo dirbti. Procedūra turėtų būti vykdoma etapais, privalomai laikantis etapų tvarkos ir visų pateiktų rekomendacijų:

 • Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti, yra lygus paviršius. Norėdami pašalinti defektus, galite naudoti glaistą, kuris leidžia efektyviai pašalinti net mažiausius įtrūkimus;
 • tada paviršius nuvalomas nuo dulkių ir purvo vandeniu ir paliekamas visiškai išdžiūti;

 • Po to galite pradėti dirbti su plytelėmis, pirmiausia atkreipdami dėmesį į jo rūšiavimo ir trūkumų turinčių produktų pašalinimo klausimą, kurio forma neatitinka reikalavimų.

Svarbu! Darbo metu rekomenduojama atsisakyti bet kokių defektų turinčių elementų: lustų, įtrūkimų ir pan. Priešingu atveju tai gali neigiamai paveikti ne tik polių išvaizdą, bet ir jo ilgaamžiškumą.

Jei paviršiaus papuošimui nepakanka tik kieto gipso plytelių, jūs galite baigti trūkstamų elementų pjaustymą. Norėdami tai padaryti, galite naudoti metalo pjūklą.

Tarp kitų įrankių, kurių gali prireikti dekoratyvinių plytelių klojimo procese, būtinos norint sukurti skyles, reikalingas ryšiams suformuoti. Taip pat kaip ir šlifavimo popierius, jei nuspręsite naudoti šlapias metodas. Jis naudojamas plytelių galinės pusės sukibimo lygiui padidinti.

Dekoratyvinės plytelės, skirtos vidaus apdailai, gali būti lengvai padengiamos ant bet kurios pagrindo, įskaitant betoną, metalą, plytą, medį ir kt. Pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis, yra nejautrumas bazei deformacijoms ir susitraukimui, taip pat preliminarūs pagrindo lyginimo darbai.

Dirbant su betono paviršiumi, ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas poringumui. Kaip problemos sprendimo būdą naudokite specialų gruntą, kuris šiek tiek sumažins absorbcijos savybes. Tuo pačiu metu naujiems plytų sienoms toks apdorojimas nėra būtinas. Kalbant apie klijus, kurie gali būti naudojami šiam tikslui, yra tinkamas plytelių klojimas.

Jei turite dirbti su gana senu plytiniu plyteliu, tuomet būtina iš anksto išvalyti žiedyną, ant paviršiaus naudojant gruntą. Po to siena yra tinkuota.

Dažnai reikia dirbti su mažiau pagrindinėmis bazėmis, pavyzdžiui, gipso kartono ar faneros pertvaromis. Tokiu atveju, prieš perkant gipso plyteles plytui, turite įsitikinti, kad konstrukcija yra stipri ir kad ji atlaikys jai tenkančią apkrovą. Taip pat atkreipkite dėmesį į paviršiaus drėgmės lygį.

Sienos pagrindas turi būti kuo sausesnis ir visi elementai tvirtai ir tvirtai pritvirtinti. Šiuo atveju ant paviršiaus gali būti naudojamas gruntas. Dirbant su medine danga, stiklo pluoštas yra klijuojamas ant jo, kuris vėliau tinkuojamas.

Svarbu! Prieš pradėdami kloti plyteles ant sienos, pagamintos iš faneros ar gipso, paviršiaus, turite įsitikinti, kad jis nėra linkęs deformuotis.

Siekiant užtikrinti, kad gipso plytelių danga pagal sausą metodą būtų patikima ir patraukli, būtina iš anksto rūpintis technologijų taisyklėmis. Pirmas žingsnis yra pasirūpinti, kad kiekvieno elemento šonuose būtų specialios iškyšos ir grioveliai. Diegimo procedūra yra tokia:

 1. Atstumas matuojamas iš vieno kambario kampo, lygus pasirinktos plytelės plotiui. Ši vieta yra tinkamo dydžio fiksuota medinė lenta.
 2. Atviroje dalyje, kuri buvo suformuota nustatant vertikalią bėgį, plytelės tinka. Ši procedūra turėtų būti atliekama iš viršaus į apačią.
 3. Siekiant apsaugoti elementus varžtais ir varžtais.
 4. Po to atstumas, lygus plytelės plotiui, iš naujo matuojamas iš pirmosios bėgių, po to procedūra kartojama tol, kol visas paviršius bus tinkamai suformuotas.

Norint sklandžiai ir gražiai nustatyti gipso plyteles naudojant drėgną metodą, reikia naudoti šiek tiek kitokį požiūrį. Visų pirma reikia pažymėti eilučių žymėjimą. Jei planuojate išdėstyti įvairius elementus (pvz., Ant sienos bus piešimas), turite iš anksto išdėstyti grindis.

Lipnios medžiagos paruošimas taip pat reikalauja ypatingo dėmesio, nes vienu požiūriu verta verti tiek, kiek per trumpą laiką galite išsivystyti. Priešingu atveju jis gali pablogėti.

 • Gipsas turi būti pilamas į indą ir įpilama vandens, kad gautumėte kreminės konsistencijos tirpalą;
 • formos, į kurias glaistomasis skiedinys bus pilamas kietinti, turi būti iš anksto sutepti tepalu arba alyva, kad elementai būtų lengvai pašalinami vėliau;
 • sudėti į formą, švelniai purtykite, kad tirpalas būtų tolygiai paskirstytas.

Svarbu! Jei pastebėsite, kad po mišinio sumaišytas vanduo yra atskirtas nuo gipso, tada jis turi būti išpilamas ir vėl šviežiamas, laikantis visų gamintojo nurodymų.

Gipso plytelės yra puiki susidūrimo medžiaga, galinti žymiai pakeisti kambario interjerą. Jis gali būti naudojamas originalių nišų, laiptų, laiptų, taip pat zonuotos erdvės dekoravimui. Svarbiausia yra pasirinkti tinkamą vietą savo vietai, kad būtų išvengta sąlyčio su drėgme ir padidėjusios mechaninės apkrovos. Šiuo atveju jūsų interjerą papuošs daugelį metų dekoratyvinės plytelės.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: