Medinės lubos namuose: aukštos kokybės apdailos ir technologinės įrangos pasirinkimas

Mediena laikoma viena geriausių kraštovaizdžio apdailos medžiagų. Jis yra ekologiškas ir saugus žmonėms. Dėl šios priežasties šiuolaikinio interjero nuotraukoje galite pamatyti namo medines lubas. Apdailos darbus lengva padaryti su savo rankomis. Šis straipsnis padės išsiaiškinti, kokios medžiagos geriausiai tinka šiems tikslams, taip pat pasirinkti optimaliausią būdą, kaip sukurti lubas.

Medinės lubos namuose: versijos

Mediena dėl savo mažo šilumos laidumo puikiai išlaiko šilumą namuose, sukurdama mikroklimatines patalpas patogiai gyventi. Apdailos lubos su mediena turi kitų privalumų, įskaitant aukštą dekoratyvinį efektą, jaukią atmosferą, o natūralus medžiagos kvapas turi teigiamą poveikį žmogaus organizmui.

Rinkoje yra daug įvairių apdailos medžiagų. Todėl vartotojams reikia daugiau laiko nuspręsti, ką daryti su lubomis mediniame name. Pirmas dalykas, kurį reikia apsvarstyti, yra kambario stilius ir jo funkcinis tikslas. Svetainėje ir miegamajame atmosfera turėtų būti atpalaiduojanti, derinti poilsiui. Kabineto interjeras, priešingai, turėtų paskatinti asmenį produktyviai veiklai.

Šiuolaikiniuose interjeruose dažnai galite rasti baltas medines lubas. Ši spalva laikoma visuotine ir niekada neišeina iš mados. Baltas atspalvis yra nepastebimas ir erdvus, suteikia kambariui lengvumo ir erdvumo jausmą. Šis sprendimas tinka ne tik luboms, bet ir sienoms dekoruoti. Baltos spalvos atrodo vienodai gerai tiek miegamajame, tiek virtuvėje.

Geras patarimas! Nusipylę kambario sienas, galite pridėti erdvės vaizdinę erdvę ir vizualiai išplėsti kambarį. Kontrastingi arba šviesūs dekoro elementai ir priedai padės sumažinti situacijos monotoniją.

Nepaisant biudžeto medžiagos, medinių pamušalo namų lubų nuotraukos atrodo ne mažiau patrauklios. Stelažai gali būti naudojami sukurti unikalų dizainą. Be to, namo savininkas bet kuriuo metu pakeisti lubų spalvą, kad įvairintųsi ir atnaujintų interjerą.

Dėka šiuolaikinių žaliavų apdorojimo technologijų, vonios kambario lubose galite gaminti medinius namus, pagamintus iš medžio. Aukštos kokybės impregnavimas apsaugo apdailą nuo neigiamo didelio drėgmės poveikio, todėl draudžiama naudoti natūralias medžiagas patalpose su panašiomis eksploatavimo sąlygomis. Svarbiausia yra laikytis visų diegimo technologijos taisyklių ir reikalavimų, taip pat nustatyti tinkamą medienos tipą ir pasirinkti atspalvį.

Mediena kaip apdaila ir statybinė medžiaga buvo plačiai pritaikyta. Jis yra patikimas ir estetiškas, leidžia sukurti natūralų ir tuo pačiu modernų kambario dizainą. Ši medžiaga yra įvairiapusiška ir lengvai apdorojama, todėl dažnai galima rasti internetinių nuotraukų iš medinių lubų įvairiuose stiliuose dekoruotuose kambariuose.

Mediena puikiai dera su tokiomis dizaino sritimis kaip:

 • vasarnamis;

 • aukštųjų technologijų;
 • ekologinis;
 • kaimo muzika;
 • Japoniško stiliaus;
 • modernus

Daugelis stilių pateikia savo reikalavimus apdailai, todėl nuspręsti, ką padaryti, kad patalpa lubose būtų daug lengviau. Pavyzdžiui, aukštųjų technologijų stilius pagrįstas aiškiai apibrėžta geometrija. Pageidautina vengti griežtų ribų. Medžio buvimas tokiame interjere yra labiau urbanistinis.

Šalies stiliaus buvimas, priešingai, yra neįsivaizduojamas be medienos kaip apdailos. Šiems tikslams bus tinkamos bet kokios rūšies medžiagos, pradedant nuo pamušalo ir plokščių, baigiant šiurkščia plokšte. Žinoma, yra net mediniai tapetai. Kartu su natūralaus akmens apdaila suteiks kambariui pagarbos.

Jei šalis remiasi natūralių medžiagų naudojimu, šiuolaikinis stilius leidžia derinti natūralios ir dirbtinės kilmės interjerą. Dizainas rekomenduojamas medienai, su kuria galima susitarti ne tik su lubomis privačiame name, bet ir sienomis bei grindimis. Svarbiausia yra ne sutrikdyti bendrą kambario harmoniją.

Geras patarimas! Nereikia apšviesti visos lubos su mediena. Galite naudoti gražią dizainą, pagamintą iš šios medžiagos, kuri puošia monotonišką paviršių ir suderins kambario interjerą.

Chalet stilius kilęs iš Prancūzijos ir Šveicarijos. Nepaisant medinių namų, būdingų šiai sričiai, paprastumo, ši kryptis nėra be žavesio.

Kad nuspręstumėte, kaip šiuo atveju apgaubti lubas, pakanka ištirti stiliaus spalvų diapazoną, kuris apima tokius atspalvius:

 • Burgundija;
 • ruda;
 • raudona;
 • tamsiai žalia.

Chalet stilius grindžiamas natūralių medžiagų ir atspalvių dominavimu, todėl geriau atsisakyti naudoti ryškias spalvas arba naudoti jas ypatingai atsargiai. Tie patys principai, kuriais vadovaujasi eko kryptis, kurių paletė turėtų būti kuo arčiau natūralios. Laikydamiesi to paties stiliaus, galite išvengti staigių perėjimų tarp funkcinių zonų.

Japonų stilius yra labiau egzotiškas, nors ir tarp dekoratorių. Pagrindinės apdailos medžiagos yra akmuo ir mediena. Tokiu atveju luboms turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Jie gali būti apgaubti medinėmis plokštėmis arba lentomis, nudažyti tamsiai.

Kad ateityje būtų išvengta klaidų ir nemalonių pasekmių, pradedant organizuoti lubas savo rankomis, būtina atidžiai išnagrinėti jo dizainą. Kambario lubų dalis yra daugiasluoksnis tortas, kurio kiekvienas elementas atlieka tam tikrą funkciją.

Daugelis domina klausimas, kaip padaryti, kad medinis namas būtų luboje. Norėdami tai padaryti, atlikite šiuos nurodymus:

 1. Įdiekite persidengimą.
 2. Organizuokite vandens ir garų barjerą.
 3. Įdiekite izoliaciją.
 4. Inžinerinių ryšių sistemos (ventiliacija, apšvietimas, ryšiai).
 5. Atlikite vidaus apdailą.

Medienos naudojimui kaip statybinei medžiagai statyboms statyti yra taikomi tam tikri apribojimai. Šis žaliavos tipas yra blogai derinamas su kai kuriomis technologijomis. Nerekomenduojama į grindų pastatyti medinio namo, todėl lubos turi būti lengvos. Atsižvelgiant į šį reikalavimą, ne visos apdailos medžiagos tinka darbui.

Atkreipkite dėmesį! Mediniai pastatai ne visada turi būtinų sąlygų tradiciniams apdailos darbams naudoti. Norint pasiekti kokybiškų ir patikimų rezultatų, labai svarbu laikytis projekto dokumentacijos duomenų. Nerekomenduojama ignoruoti skaičiavimų ir ilgaamžiškumo sąskaita pasikliauti dekoratyvumu.

Dažniausias būdas organizuoti lubų erdvę – įtampos ar sustabdytos konstrukcijos konstrukcija. Naudodamiesi šiomis technologijomis, galite greitai sukurti patalpos lubas. Rėmo gamybai dažniausiai naudojama mediena. Ant apdailos konstrukcijos montuojamos lubų apdailos medžiagos. Rezultatas turėtų būti kieta danga.

Šios technologijos skiriasi tik tuo, kaip organizuojami pagrindai. Pakabinamoms luboms reikia patikimo ir patvaraus rėmo. Kaip pagrindą, galite naudoti senas lubas su medinėmis sijomis arba iš naujo sukurti aliuminio profilių pagrindą. Norėdami pritvirtinti įtempimo struktūrą, pakanka rėmo įrengti tik aplink kambario perimetrą. Ši parinktis labiau tinka kaimo namams ir pastatams, palėpėje ir grindų paviršiuje nėra tokie patvarūs.

Galima naudoti pakabinamų lubų apdailą:

 • natūrali mediena;
 • plokštės;
 • medienos imituojančios medžiagos.

Apdailos pasirinkimas priklauso nuo savininko biudžeto pajėgumų. Norėdami įsigyti medinių lubų pamušalą, turėsite išleisti daugiau nei pirkti plastikines plokštes, kurios imituoja šią medžiagą. Natūrali mediena geriausiai tinka patalpoms su nedideliu plotu dekoruoti, kitaip išlaidos bus didelės.

Medinės pakabinamos lubos labai palengvina apšvietimo sistemos montavimą namuose. Elektros laidai ir kiti ryšiai gali būti paslėpti laisvoje erdvėje rėmo dalies viduje. Tai atveria daugybę galimybių organizuoti įvairias dirbtinio apšvietimo galimybes. Ištempta plėvelė arba audinio danga visiškai slepia visus šiuos elementus. Be to, medinės namo pakabinamos lubos gali būti pagamintos bet kokia spalva, todėl puikiai tinka bet kokiam interjero stiliui.

Naudojant įtempimo ir pakabos dizainą, galite atsisakyti tokio daug laiko reikalaujančio proceso, kaip apdailos paviršiaus. Visos netinkamos ir nepatrauklios sritys tiesiog paslėptos po rėmu.

Svarbu! Medžio namuose patartina įrengti pakabinamas lubas, ypač jei pastatas yra naujas ir susitraukia. Dėl to, kad per visą paviršių nėra standaus rėmo, audinio arba plėvelės įtempimas yra maksimalus. Pakabinamosios konstrukcijos yra labiau priimtinos seniems mediniams namams. Ši technologija gali būti naudojama patalpos remontui ar atnaujinimui.

Jei patalpoje nėra sąlygų rėmo konstrukcijai pakabintos konstrukcijos išdėstymui, galite apversti medinių sijų lubas. Ši technologija naudojama tais atvejais, kai paviršinio paviršiaus sutapimų stiprumas yra labai mažas, būdingas šalies ir svečių namams.

Lakštinė medžiaga taip pat sumontuota ant bato. Tarp faneros lakštų turi būti užpildai, po to ant dangos padengiamas gruntas ir dažų arba lako junginys. Jei medienos plokštės yra naudojamos kaip apdaila, reikia juos pritvirtinti varžtais. Tvirtinimo kepurės turi būti užmaskuotos chopiku, suderintos su oda.

Šiandien pirkėjai neturi jokių problemų dėl apdailos medžiagų įsigijimo. Daugumos jų diegimas atliekamas pagal vieną schemą. Jei pirmą kartą atliksite ateities dizaino eskizą, galite išvengti klaidų ir žymiai sumažinti išlaidas, patys užpildę lubas be specialistų pagalbos.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: