Koks yra geriausias septinis bakas: pasirinkite, priklausomai nuo svetainės sąlygų

Septikas yra optimaliausias įrenginys skystų buitinių atliekų šalinimui bet kuriame šalies name ar name. Tai geriau, jei septikas pasirinktų iš savo esamos įvairovės, mes stengsimės išsiaiškinti. Galų gale yra pačių paprasčiausių savarankiškų įrenginių ir modernių autonominių stočių, kurios leidžia giliai valyti buitines nuotekas į jų saugią aplinką. Šiandien kiekvienas gali pasirinkti septinį rezervuarą, kad suteiktų tai, ko nori. Viskas priklauso nuo konkrečių poreikių ir grynųjų pinigų sumos.

Kas yra septinės talpyklos ir koks jų veikimo principas

Septikas yra vietinis įrenginys, prijungtas prie vietinės kanalizacijos sistemos. Norint surinkti, ginti ir išvalyti nuotekas, išleidžiamą iš namų per šią nuotekų sistemą, reikalingas septikas. Įdiekite šiuos įrenginius vietose, kuriose nėra centralizuotos kanalizacijos infrastruktūros. Daugeliu atvejų tai yra kaimo namas arba kotedžas ir didžiulis gyvenviečių skaičius kaimo vietovėse, kur nėra nuotekų sistemos.

Pasirinkus norimą septinį rezervuarą, ne visada priklauso tik nuo nuotekų tūrio, bet labiau atsižvelgiant į vietines aplinkos sąlygas. Todėl, norint kompetentingai įvertinti būsimą pirkimą, reikia šiek tiek suprasti prietaisą ir įvairių tipų įrenginių principus. Bet koks šiandieninis septinis rezervuaras yra rezervuaras, kurį galima suskirstyti į du ar daugiau skyrių. Bendrasis įrenginio principas yra toks:

 • nuotekų vamzdžiai su nuotekomis patenka į pirmąjį rezervuarą, kuris atlieka dumblo vaidmenį. Jame sunkūs komponentai nusėda ir kaupiasi apačioje. Šviesos frakcijos ir riebalai kaupiasi ant vandens paviršiaus;
 • naudojant perpildymą, šis skystis patenka į antrąjį skyrių, kur jų tolesnis nusodinimas ir organinių medžiagų skaidymas vyksta veikiant bakterijoms;
 • Paskutiniame skyriuje galite išvalyti vandenį taip, kad praėjus filtravimo laukams, jį būtų galima saugiai nusausinti į žemę, per kurią jis būtų visiškai laisvas nuo kenksmingų medžiagų ir kvapo.

Geras patarimas! Visapusiškam nuotekų valymui galite taikyti įrenginį, kuris numato biofiltrų naudojimą. Tokiems septikams nereikės filtravimo laukų.

Prieš pasirenkant septinę talpyklą, turite atlikti nedidelę techninę užduotį, kuri suteiktų atsakymus į šiuos klausimus:

 • kiek skysčio išleidžiama iš namų per dieną. Norėdami tai padaryti, turite žinoti šeimos narių ir galimų namų ūkyje gyvenančių svečių skaičių. Taip pat atsižvelgiama į buitinius prietaisus, kuriuose įrengtas vanduo, ir jų vidutinę dienos produkciją. Čia atsižvelgiama į skalbimo ir indaploves, taip pat dušus ir čiaupus;

 • Kokia yra dirvožemio sudėtis ir požeminio vandens gylis. Tai būtina norint nustatyti filtravimo laukų nustatymo galimybę ir būtinybę;
 • koks yra pagrindinis namų tikslas. Tai reiškia, kad tai yra laikinas šeimos būstas arba nuolatinis;
 • kiek, jūsų manymu, galima išleisti piniginių fondų septikai.

Jei atsakymai į visus šiuos klausimus yra tikslūs, galite pradėti pasirinkti tinkamiausią prietaisą.

Prieš perkant ar nepriklausomai nuo bet kurio septinio rezervuaro, būtina nustatyti reikiamą našumą. Šis rodiklis lemia tai, kiek atliekų skystis gali apdoroti per dieną. Nuo jo priklauso skyrių skaičius ir jų tūris.

Geras patarimas! Pagal statybos kodeksus, tiek daug vandens turėtų būti dedama į septinį rezervuarą, nes namų savininkas gali jį iškrauti per tris dienas. Nėra racionalu naudoti mažesnį kiekį septinio rezervuaro, nes vanduo tiesiog nebus filtruojamas, todėl jį reikės nuolat išpumpuoti.

Manoma, kad susidarius mažiau nei 1 m? kanalizacijos per dieną, nereikia daugiakamerinių septikų. Dviejų kamerų modeliai nustatomi, kai šis indikatorius pasiekiamas nuo 1 iki 10 m / diena. Jei rodiklis yra dar didesnis, reikia trijų kamerų įrengimo.

Kaip pasirinkti septiko rezervuarą privačiam namui iš įvairių variantų. Kokie yra prietaiso sudėtingumai yra buitinių nuotekų valymo įrenginiai privačiame kaimo name ir kuriuos geriau pasirinkti.

Kokio tipo sepetinis bakas yra geresnis dachai, kuri bus periodiškai lankoma šeimyniniam poilsiui, jums nereikia daug kovoti, nes jam pakaks pigiausias mažos vieno kameros laikiklis. Jis gaminamas kaip rezervuaras, į kurį iš namų patenka nuotekos. Tuo pačiu metu būtina nuolat stebėti jo pripildymo lygį, kad būtų galima nedelsiant išimti surinkimo krautuvą, kad būtų galima siurbti šį rezervuarą.

Vakuuminių krautuvų paslaugos yra gana brangios. Be to, suma gali būti labai pervertinta, kai kotedžas yra nutolusioje ar nepasiekiamoje vietoje. Dėl šios priežasties geriau sutvarkyti perpildymo struktūras šalies namuose arba nuolatiniuose gyvenamuosiuose namuose, kuriuose vanduo bus išvalytas ir sujungtas į natūralią aplinką.

Tai ypač svarbu namams, turintiems tokius pačius patogumus kaip daugiabučio namo butas, o kartais ir didelis. Iš tiesų tokiuose namuose dažnai statomos pirtys ir baseinai, suteikiantys didžiulį nuotekų kiekį. Tokiems kotedžiams reikalingi septinių rezervuarų modeliai su labai dideliu našumu.

Geras patarimas! Jei vandens suvartojimas namų ūkyje yra labai didelis, galite įsigyti septinį rezervuarą, kuriame įrengtas aeracijos įtaisas. Įrenginyje įrengtas aeratorius leidžia sukurti palankią aplinką aerobiniams mikroorganizmams, kurie puikiai valo drenažą, didindami septiko efektyvumą.

Šiuolaikiniai valymo įrenginiai veikia kartu su nuotekų filtravimo laukais. Tačiau jų įtaisas ne visada įmanoma dėl to, kad žemė nėra tinkama. Keraminiai dirvožemiai negali patekti į vandenį per save, todėl negali filtruoti. Dėl didelio požeminio vandens atsiradimo (arčiau nei 150 cm nuo paviršiaus) iš esmės neįmanoma statyti filtravimo laukų.

Kaip pasirinkti septinį rezervuarą tokiomis sąlygomis? Yra išeitis – tai septinis rezervuaras su biologiniu filtru. Tai yra paruoštas valymo įrenginys, per kurį vanduo tampa visiškai saugus aplinkai ir netgi gali būti naudojamas augalų laistymui.

Geras patarimas! Bioseptikų įrengimas yra pagrįstas namuose, kuriuose gyvenimas yra nuolatinis. Pailgėjus prastovos trukmei mikroorganizmų montavimas miršta, nes jiems trūksta maistinių medžiagų.

Šiandien pramonė siūlo pakankamai skirtingų galimybių privačių kaimo namų ar kotedžų nuotekų valymo įrenginiams. Jie paprasčiausiai perka ir montuoja pagal instrukcijas, jungdami jas su kanalizacijos vamzdžiais. Galima savarankiškai gaminti tokius sandėliavimo ir apdorojimo įrenginius. Pirkdami galutinį produktą nuotekų valymui įsigyjame:

 • paprastas ir aiškus visos struktūros įrengimas jų teritorijoje, net ir nepriklausomai, nors ir specialistų komanda;
 • greita ir be rūpesčių jungianti visa sistema ir jos paleidimas;
 • įrenginio „nešvarios“ technologijos nebuvimas statybos procese

Tačiau mes perkame tokius septinius rezervuarus už gana didelę kainą. Nepriklausoma septiko rezervuaro gamyba, pasak daugelio, taupo pinigus. Dažniausiai taip nėra. Galų gale, eksploatacinių medžiagų kaina taip pat yra gana didelė. Be to, dėl įvairių priežasčių montavimas ir paleidimas gali užtrukti ilgai.

Kas yra geriausias septinis bakas, kurį galite pasirinkti iš jau parduotų, jei yra tiek daug? Visų pirma mes žiūrime į našumą ir pasirenkame optimaliausią sau. Yra mažai septinių rezervuarų, kurie gali patenkinti šeimos, susidedančios iš 1 ar 2 žmonių, poreikius. Kiti modeliai suprojektuoti taip, kad būtų galima išvalyti visas kotedžų kaimas. Bet kuriam modeliui yra informacija apie tai, kiek gyveno namuose.

Cisternos gaminamos iš skirtingų medžiagų:

 • nerūdijantis plienas, kartais su polimeriniu sluoksniu;
 • stiklo pluošto arba anglies pluošto, kuris yra labai lengvas, todėl net vienas žmogus gali juos įdiegti nenaudodamas statybos įrangos;
 • Betono žiedai yra pasenęs metodas, kuris retai naudojamas šiam tikslui.

Pajėgumas yra pritvirtintas diržais iš kaprono (inkarų) arba sienų, o duobės dugnas yra betonuojamas, kad būtų išvengta septinio rezervuaro pakilimo dachai. Kaip pasirinkti būdą tokiai žemei, kiekvienas iš jų yra nustatomas pats, remiantis jo galimybėmis ir pageidavimais.

Rinkoje esančių septinių cisternų gamintojams, esant tam tikram pasitikėjimui, galima pasirinkti kelis iš jų, kurių produktai yra pripildyti daugybe atsiliepimų: “Tank”, “Cedar”, “DSC”, “Triton”, “Topas”, “Mole”, Ecoline, Unilos. Atsiliepimai apie jų produktus yra skirtingi, nuo staigiai neigiamo iki entuziastingo. Kiek pasitikite jais, yra kiekvieno verslo verslas, tačiau verta juos išnagrinėti prieš perkant, kad turėtumėte gerą idėją apie konkretų produktą ir jo įrenginio bei diegimo ypatybes.

Dabar mes sužinojome, kad norint nuspręsti, kuris yra geriausias dachos septinis rezervuaras, būtina žinoti technines jo statybos sąlygas jūsų konkrečioje vietoje, atsižvelgiant į dirvožemio būklę ir požeminio vandens lygį. Tai žinant, nėra sunku surašyti lyginamąjį aprašytų modelių aprašymą su panašiais techniniais parametrais ir pasirinkti tinkamiausią kainų intervalui.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: