Kaip pasirinkti lazerinį savireguliavimo lygį

Net ir paprasčiausias remontas nebus atliekamas be pastato lygio. Anksčiau, senoviniu būdu, buvo naudojami įvairūs rankų darbo pluoštai, įtempti siūlai ir vandens buteliai. Dabar tokio taikomojo meno poreikis išnyko, nes lazerio lygis atsirado statybos rinkoje. Tai unikalūs prietaisai, leidžiantys atlikti bet kokius statybos darbus labai tiksliai. Kaip pasirinkti lazerinį savireguliavimo lygį? Kokios ypatybės pirmiausia reikia atkreipti dėmesį? Reikia suprasti.

Lazerio lygis. Dizaino ypatybės ir darbas

Norint suprasti, kaip pasirinkti lazerinį savireguliavimo lygį, turite suprasti jo struktūrą ir veikimo principą. Standartinis lazerinis įrenginys susideda iš kelių sistemų, veikiančių kartu. Tai apima:

 • radiatoriai;
 • fokusavimo reguliavimo sistema;
 • maitinimo šaltinis;
 • išlyginimo ir išlyginimo mechanizmas;
 • valdymo blokas.

Lazerio lygio šviesos šaltiniai yra gana galingi LED. Jie sukuria monochromatinę šviesą. Paprastai profesionaliuose ir mėgėjiškuose įrenginiuose sijos yra raudonos arba žalios spalvos, kurios yra aiškiai matomos daugiau kaip 40 metrų atstumu. Įdiegti šviesos diodai nešildo, nenaudoja minimalios elektros energijos ir laikui bėgant nesiriboja.

Geras patarimas! Žalia šviesa yra ryškesnė, geriau matoma darbe per dieną, ypač dideliais atstumais nenaudojant specialaus imtuvo.

Kiekviename lazerio lygyje įrengta speciali objektyvo sistema, galinti vienoje vietoje sutelkti gautą spindulį. Aukštos kokybės optika užtikrina aukštą tikslumą prietaiso veikimo metu ir aiškų matomumą. Kai kuriuose įrenginiuose yra specialios prizmės, galinčios išsklaidyti spindulį ir paversti jį linijomis. Tokia įranga yra patogiau naudoti.

Tokiuose mechanizmuose naudojama švytuoklės taisyklė. Jei įranga yra griežtai horizontalioje padėtyje, įmontuotas sėdynės nejudamas. Nedideliu nuokrypiu švytuoklės galvutė nukrypsta ir, sąveikaujant su magnetiniu lauku, sukuria srovę, kurios įtakoje sistema koreguoja lygio padėtį. Tiksliausios sistemos gali reaguoti į nuokrypius dešimtosios ar šimtosios pakopos metre, o 10 metrų nuokrypis negali viršyti 1 mm. Profesionalūs instrumentai su giroskopais ir servo pavaromis daug greičiau reaguoja į deformaciją ir užtikrina maksimalų tikslumą.

Lazerio lygis yra maitinamas baterijomis. Šiems tikslams gamintojai daugiausia naudoja nikelio-kadmio variantus, kuriuos galima iškrauti iš tinklo be jokių problemų. Aukštos kokybės akumuliatorius užtikrina nepertraukiamą prietaiso veikimą 7-10 valandų nepertraukiamo veikimo metu. Valdymas visais modeliais yra labai paprastas ir atliekamas keliais mygtukais.

Norint nustatyti, kaip pasirinkti lazerinį savireguliavimo lygį, turite žinoti visas esamas veisles. Panašūs matavimo prietaisai yra kelios formos. Priklausomai nuo matavimo tikslumo, galima nustatyti papildomas funkcijas:

 • lazerio diapazono ieškikliai;
 • statinių linijų statybininkai;
 • rotaciniai braižytuvai.

Lazerio diapazonas leidžia tiksliai matuoti atstumą iki objekto, apskaičiuojant laiką, kurio reikia, kad spindulys pasiektų norimą tašką. Tokia priemonė dažnai tiekiama su profesionalia įranga.

Statiniai statybininkai – aukštesnio lygio įrenginiai. Jie leidžia jums susikirtyti horizontaliai ir vertikaliai 90 ° kampu. Ar vienu metu galima projektuoti 2-8 eilutes. Tokie modeliai jau naudoja prizmės optinę sistemą.

Rotaciniai lygiai. Lazerio lygio 360 laipsnių savaiminis išlyginimas

Rotaciniai statybininkai – galingiausi, kokybiški ir daugiafunkciniai įrenginiai. Juose yra galvutė, galinti suktis ir sukurti šviesos plokštumos vaizdą horizontaliai ir vertikaliai. Tokie modeliai dažnai papildomi nuotolinio valdymo pulteliais.

Dėl šviesos spindulio sukimosi prietaisas sudaro plokštumą. Šis lazerio lygis yra lengva patikrinti bet kokį paviršių ir nustatyti defektus. Papildoma funkcija yra gebėjimas sukurti šviesą, nukreiptą griežtai į zenitą. Pluošto gamintojų asortimentas sako apie 50-70 m, bet naudojant specialų imtuvą, šis skaičius gali būti padidintas iki 300-400 m. Kuo didesnis greitis, tuo geriau ir aiškiau vaizdas.

Lazerinis savireguliacijos lygis 360 laipsnių yra gana galingas ir lengvai naudojamas prietaisas. Jo galva gali pasukti beveik bet kuria kryptimi, sukurdama horizontalią ir vertikalią plokštumą. Savaime išsilyginantis indikatorius yra mažas iki 4 laipsnių. Egzistuoja mėginiai, kurių savireguliavimo greitis yra iki 60?, Bet jie yra labai brangūs ir jų įsigijimas gali būti tiesiog nepelningas.

Yra daug rodiklių, nuo kurių priklauso tikslus ir nepertraukiamas lazerio lygio veikimas. Pateikiame pagrindinius:

 • klaida;
 • darbo sritis;
 • lazerio tipas;
 • galios klasė;
 • akumuliatoriaus talpa;
 • savireguliavimo funkcija;
 • apsauga;
 • klasė.

Tikslumas yra viena iš svarbiausių bet kokio lygio savybių. Darbo rodiklis tiesiogiai priklauso nuo šio rodiklio. Jo vertės neturi viršyti 1-3 mm per 10 m. Profesionalūs prietaisai turi 0,5-1 mm paklaidą. Dirbant patalpose, 3 mm paklaida beveik nepastebima, tokia įranga puikiai tinka naudoti namuose.

Vidutinės konstrukcijos lygiuose yra 1 arba 2 klasės lazeriai. Tai yra žemos ir vidutinės galios šviesos šaltiniai, tačiau netgi jie gali neigiamai paveikti regėjimą. 3 klasės lazeris naudojamas profesionaliuose įrenginiuose.

Akumuliatoriaus talpa taip pat yra svarbus rodiklis. Profesionalūs prietaisai dirba be pertraukos apie 30 valandų. Mažiau galingų įrenginių atveju šis skaičius yra 10-12 valandų. Namų naudojimui tinkamas baterijas, kurių vidutinė talpa yra didelė, tačiau turi didelį įkrovimo greitį.

Geras patarimas! Prietaiso savireguliavimo funkcija turi turėti galimybę išjungti. Tai patogu, jei prietaisą reikia pastatyti tam tikru kampu.

Kadangi lazeriniai savireguliavimo lygiai 360 laipsnių dažnai naudojami gana nepalankiomis sąlygomis, jų vidinės dalys turi būti patikimai apsaugotos. Aukštos kokybės modeliams naudojami specialūs hermetiški ir smūgiams atsparūs korpusai. Daugelis mėginių, skirtų didesniam patogumui, yra aprūpinti akiniais, įrangos dėklu, trikojiu. Komplekte taip pat turi būti įkroviklis, jei prietaisas maitinamas baterija.

Žinant visas prietaiso detales ir lazerinių konstrukcijų lygius, galite pasirinkti gerą pasirinkimą naudoti namuose. Galingi ir didelio tikslumo modeliai gali būti palikti profesionalams.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: