Temperatūros reguliatoriai su oro temperatūros jutikliu

Temperatūros reguliatoriai su oro temperatūros jutikliu yra prietaisai, naudojami stebėti ir valdyti dujų ir elektros šildymo įrenginius su automatine valdymo funkcija. Jų pagalba galite palaikyti pageidaujamą kambario temperatūrą. Termostatas valdo šį procesą, atimdamas jums nepatogumų, susijusių su nuolatiniu rankinio šildymo prietaiso temperatūros palaikymu.

Kas yra temperatūros kontrolė su oro temperatūros jutikliu

Termostatas (dar vadinamas termostatu) yra prietaisas, kuris yra atsakingas už šildytuvo palaikymą tam tikroje temperatūroje. Termostatas laikomas pagrindine aušinimo skysčio valdymo dalimi. Pirma, rankiniu režimu nustatoma reikiama temperatūra, kurią vėliau prižiūri prietaisas automatiškai.

Temperatūros reguliatoriai su oro temperatūros jutikliu yra šildymo ar aušinimo sistemos dalis. Jis taip pat yra įmontuotas į klimato kontrolės sistemas, pavyzdžiui, dujų katiluose ir oro kondicionieriuose.

Pagrindinės termostato funkcijos yra:

 1. Taupymas – termostatas kontroliuoja, kokiu lygiu oro temperatūra pakyla arba nukrenta, ir atitinkamai išjungia prietaisą, kai pasiekiamas norimas lygis.
 2. Sauga – jei katilas veikia netinkamai arba perkaitęs, termostatas praneša jums apie garso signalą.
 3. Patogumas – Termostatas pasirūpins, kad palaikytų reikiamą kambario temperatūrą ir taupys jus nuo rankinio sistemos įjungimo ir išjungimo.

Vienas iš paprasčiausių ir labiausiai pažįstamų pavyzdžių yra radiatorių termostatai arba, kaip dažnai vadinami, radiatorių termo galvutės. Toks termostato reguliatorius yra sumontuotas ant šildytuvo vamzdžio ir padeda išlaikyti nustatytą temperatūrą.

Geras patarimas! Termostato montavimas ant šildymo radiatoriaus nėra sudėtingas, o tai suteikia ne tik komfortą, bet ir didelį sutaupymą.

Termostatas su temperatūros reguliatoriumi atlieka savo funkciją pagal šią schemą:

 • pirma, katilo termostatas gauna informaciją apie pačią oro temperatūrą;
 • tada jutikliai renka informaciją apie oro temperatūrą šildomoje patalpoje;
 • Visa surinkta informacija perduodama valdymo blokui, kur jis bus saugomas;
 • valdiklis palygina duomenis ir atitinkamai padidina arba sumažina aušinimo skysčio temperatūrą.

Norint pasirinkti jums tinkamą termostatą, turite suprasti, kaip jie skiriasi vienas nuo kito.

Temperatūros reguliatoriai skiriasi nuo medžiagos, iš kurios jie pagaminti, montavimo metodą, taip pat veikimo principą ir funkcines savybes.

Priklausomai nuo medžiagų gamybos įrenginių:

 • bimetalinis (sukietintas plastikas);
 • elektroniniai termistoriai;
 • elektroninės termoporos.

Antrasis ir trečiasis tipai dažniau naudojami kaip šildymo katilo termostatas.

Priklausomai nuo veikimo principo, termostatai skirstomi į du tipus:

 • mechaniniai;
 • elektroniniu būdu.

Mechaninių modelių veikimo principas grindžiamas bimetalinių plokščių plėtimu ir duomenų perdavimu į valdymo bloką. Elektroniniai modeliai veikia dėl įmontuotų termometrų.

Priklausomai nuo temperatūros reguliavimo metodo, įrenginiai taip pat skirstomi į šiuos tipus:

 • informacijos apie grindų jutiklį rinkimas;
 • informacijos apie oro jutiklį rinkimas;
 • kartu – rinkti informaciją iš įvairių jutiklių.

Prietaisai, kurie renka informaciją apie oro temperatūros jutiklius, yra labiausiai paplitę. Šie termostatai montuojami radiatoriuose ir naudojami katilams ir konvektoriams.

Prietaisai, renkantys informaciją apie grindų jutiklius, turi gana ribotą galimybių spektrą ir paprastai naudojami patalpose su grindų šildymo sistema.

Taip pat galima atskirai matyti temperatūros valdiklius su nuotoliniu oro temperatūros jutikliu. Šiuo atveju informacija, pateikta valdymo blokui, yra patikimesnė, nes duomenys apie oro temperatūrą buvo gauti dideliu atstumu nuo šildytuvo. Termostatas su nuotoliniu jutikliu yra sumontuotas ant sienos ir prijungtas prie bendrojo laido.

Temperatūros reguliatoriaus sujungimo schema su jutikliu šildymo sistemoje"теплый пол"

Panašiu principu taip pat įrengti termostatai su oro temperatūros jutikliu inkubatoriui. Termostatas prijungtas prie tinklo, laidas su jutikliu yra nuleistas į inkubatorių. Termostato išorėje yra lizdas, kuriame turite įdėti inkubatoriaus maitinimo laidą. Naudodami ekrane rodomą informaciją, galite valdyti ir, jei reikia, pakeisti temperatūrą viduje.

Geras patarimas! Jei jūsų žinių šioje srityje nepakanka, ir jūs negalite pasirinkti tinkamo infraraudonųjų spindulių šildytuvo termostato, kreipkitės pagalbos į specialistus. Tai padės išvengti nereikalingo vargo ir išlaidų.

Šiandien vis labiau populiarėja elektroniniai jutikliai. Tokie modernūs termostatai neturi judančių dalių, skirtų matuoti oro temperatūrą. Šiuo tikslu jie naudoja puslaidininkines dalis.

Geras patarimas! Visi infraraudonųjų spindulių šildytuvų termostatai leidžia vienu metu prijungti kelis įrenginius, tačiau svarbu žinoti, kad jų bendras pajėgumas neturi viršyti 3-3,5 kW. Priešingu atveju į grandinę būtina įtraukti magnetinį paleidiklį, kuris paskirstys apkrovą.

Apibendrinant galima teigti, kad šilumos ir šildymo sistemos termostato įsigijimas ir montavimas yra viena iš pelningiausių investicijų, kurias galite įsivaizduoti. Galų gale, termostatas ne tik palengvina jūsų gyvenimą, suteikia kambariui patogią temperatūrą, bet ir žymiai sutaupo pinigų komunalinėms paslaugoms.

Like this post? Please share to your friends:
Atbildēt

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: