Kaip registruoti žemės sklypą statybai

Viskas prasideda nuo žemės sklypo įsigijimo. Be įprasto pirkimo ir pardavimo, yra ir kitų būdų tai gauti. Vienas iš šių būdų yra galimybė naudotis valstybės pašalpomis. Yra nustatytos lengvatinio žemės įsigijimo taisyklės tiek federaliniu, tiek regioniniu lygmenimis. Naudingos piliečių kategorijos – paprastai daugiavaikės šeimos, ginkluotų konfliktų senbuviai, Černobylio atominės elektrinės likvidatoriai, kai kuriais atvejais – žemės ūkio mokslininkai ir kt. Skirtinguose regionuose šių išmokų įgyvendinimo forma nustatoma skirtingai. Maskvos srityje galima nemokamai gauti žemės, kai kuriuose kituose regionuose – gauti piniginę kompensaciją už pirkimą. Apie teisę į išmokas ir kaip jas įgyvendinti galite sužinoti MFC skyriuje arba vietos savivaldybėse.Sklypai

Antrasis būdas yra dalyvavimas regioninėse teritorijų plėtros programose. Garsiausias iš jų yra Tolimųjų Rytų hektaras, planuojantis pradėti Arkties hektaro programą 2021 m. Vasarą. Tokių programų prasmė yra suteikti gyventojams nemokamai žemės sklypus gyvenamiesiems namams statyti ir vykdyti ekonominę veiklą. Per pirmuosius penkerius metus tokia žemė naudojama nemokamai, tada teritorija perduodama arba ilgalaikės nuomos būdu, arba nuosavybės teise. Galite kreiptis į Valstybės tarnybų portalą.

Trečiasis variantas – nuosavybės teisių į žemės sklypus be nuosavybės perdavimas. Jiems taikomas str. Rusijos Federacijos civilinio kodekso 225 straipsnį, taip pat vietinius teisės aktus. Pirmas dalykas, kurį reikia išsiaiškinti šiuo atveju, yra tai, ar svetainė (ir namas, jei yra) yra tikrai be savininko. Tada turite pranešti vietos administracijai apie savo ketinimą įsigyti šią svetainę. Jei svetainė tikrai niekam nepriklauso (savininkai jos apleido / mirė / paliko visam laikui), tada konkursai vyksta aukciono forma. Nugalėtojas gauna žemę. Tai yra gana pelningas metodas, nes kaina šiuo atveju, atrodo, yra mažesnė už rinkos kainą, o pats aukcionas retai pritraukia daug dalyvių. Jūs taip pat galite tapti žemės savininku įsigijimo pagrindu (Rusijos Federacijos civilinio kodekso 234 straipsnis). Tokiu atveju turite gyventi mažiausiai 15 metų niekieno žemėje ir tai daryti nuolat, nesislėpdami, nemokėdami už komunalines paslaugas ir neprižiūrėdami svetainės, tarsi ji būtų jūsų pačių. Jei per šį laiką savininkas nepasirodo, galite kreiptis dėl savo teisės į žemę.

Žemės sklypą taip pat galite įsigyti reguliariame aukcione, kurį organizuoja subjektų, savivaldybių valdžios institucijos. Pranešimus apie tokius renginius galima rasti regioninės ar vietos administracijos interneto svetainėse, taip pat specialiuose šaltiniuose. Pateikiama paraiška, po kurios dalyvis, kuris įvardijo didžiausią kainą, gauna svetainę. Atsižvelgiant į aukciono sąlygas, svetainę galima išnuomoti ilgalaikiai nuomai, perduodant nuosavybės teisę. Per tam tikrą laikotarpį aukciono nugalėtojas privalo svetainėje pastatyti namą.

Kur galima pastatyti

Taigi įsigijote žemę namui pastatyti. Pirmas dalykas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį, yra tai, kokiai žemės kategorijai priklauso jūsų svetainė. Visi jie yra išvardyti Rusijos Federacijos žemės kodekse, o kiekviena žemės kategorija turi savo leidžiamo naudojimo tipus..

Kaip sužinoti žemių kategoriją

  1. Atidarykite „Rosreestr“ svetainę (rosreestr.gov.ru).
  2. Eikite į skyrių „Viešasis kadastro žemėlapis“.
  3. Eilutėje įrašykite savo svetainės kadastro numerį (jis yra žemės sklypo pirkimo-pardavimo sutartyje ar kitame nuosavybės dokumente) arba tiesiog rankiniu būdu raskite jį žemėlapyje.
  4. Gaukite visą reikiamą informaciją apie žemės kategoriją ir leidžiamo naudojimo tipus.

Kodėl to reikia?

Ne kiekviena žemės kategorija tinka statyti privatų namą. Kad statyba nekeltų jokių problemų dėl įstatymų, turite tiksliai žinoti, kur galite užregistruoti žemės sklypą namo statybai:

  • Gyvenviečių žemės. Šioje kategorijoje žemė skiriama individualiam būstui statyti (IZhS), taip pat žemė asmeniniams antriniams sklypams (LPH). Jie turi pranašumą, kad tokiuose namuose lengva gauti registraciją, paskirti į kliniką, mokyklą ir kitas įstaigas. Tarp trūkumų yra būtinybė gauti statybą leidžiantį dokumentą, projektavimo metu pereiti kelias patvirtinančias institucijas ir patikrinti gaisro gesinimo ir kitas institucijas. Beje, naudodamiesi motinystės kapitalo fondais, turėsite įsigyti būtent šios kategorijos sklypą, nes statybos leidimas turės būti pridėtas prie Rusijos pensijų fondo ataskaitos apie lėšų išleidimą..
  • Dirbama žemė. Nors tokie sklypai pirmiausia skirti žemės ūkiui, jie gali būti naudojami statyboms, jei „sodininkystė“ yra paminėta kaip viena iš leistinų paskirčių. Tai gali apimti sodininkystės, sodininkystės ne pelno bendrijų, „Dacha“ ne pelno bendrijų žemę. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad žemės ūkio paskirties žemėje esanti asmeninių pagalbinių sklypų žemė nėra tinkama statybai. Be to, kiek sunkiau užsiregistruoti tokioje vietoje pastatytame name ir būti paskiriamam vyriausybinėms agentūroms..

Skaitytojui gali kilti natūralus klausimas – ar įmanoma pakeisti leidžiamo naudojimo tipą? Tai priklauso nuo to, kurie leidžiami naudojimo būdai yra išvardyti kaip pagrindiniai, o kurie – su sąlyga. Jei namo statybai tinkamas tipas yra vienas iš pagrindinių, pakanka surinkti dokumentų paketą, gauti visų svetainės savininkų sutikimą ir pateikti prašymą MFC.Namų statyba sklypuose

Visai kitokia situacija susidarys, jei jums reikalingas tipas priklauso nuo sąlyginai leidžiamo tipo. Tokiu atveju procesas bus ilgas ir sunkus. Turėsite gauti vietinės administracijos leidimą, kur jį svarstys speciali komisija, kuri spręs tolesnį jūsų svetainės likimą. Apskritai rekomenduojame iš pradžių įsigyti žemės sklypus, kuriuose jau numatytas jums reikalingas leidžiamo naudojimo būdas.

Kur negali pastatyti

Kai kuriems žemės sklypams taikomi apribojimai, trukdantys statyti gyvenamąjį pastatą. Tai vieta, esanti sanitarinės apsaugos zonoje ar juostoje, upių, ežerų ir kitų vandens telkinių pakrantėse. Be to, pakrantės juostos plotą nustato vietos valdžios institucijos, todėl prieš pirkdami sklypą būtinai turite sužinoti jo ribas. Taip pat neįmanoma pastatyti dujotiekių, geležinkelio objektų, kapinių, elektrinių, valymo įrenginių ir kai kurių kitų įrenginių sanitarinių zonų ribose..

Yra tam tikrų sričių, kuriose paprastai leidžiama statyti, tačiau reikia laikytis tam tikrų apribojimų. Tai, pavyzdžiui, vandens apsaugos zonos. Apribojimai šiuo atveju yra susiję ir su žemės statyba, ir su tolesniu naudojimu. Projektuojant būsimą namą verta atsižvelgti į tai, kad nuotekų išleidimas į rezervuarą draudžiamas Vandens kodeksu, taip pat draudžiama plauti automobilius, važiuoti už kelio ribų ir daug kitų apribojimų. Ne taip lengva pastatyti namą specialiai saugomose gamtos teritorijose. Tam reikės gauti specialų valstybės ar savivaldybės institucijos leidimą – atsižvelgiant į tai, kieno saugoma teritorija yra, taip pat laikytis namo, kurio tikslas – išsaugoti natūralią teritoriją, statybos ir eksploatavimo taisyklių..

Už šių reikalavimų nesilaikymą galite gauti teismo nutartį pašalinti pažeidimus, kitaip bus nugriautas neteisėtai pastatytas namas ir apčiuopiama piniginė bauda..

išvados

Iš esmės galima savarankiškai išsiaiškinti, kaip tinkamai sutvarkyti žemės sklypą vasarnamio ar kaimo namo statybai, tačiau vis tiek rekomenduojame kreiptis į specialistus. Žemės pirkimas ir nekilnojamojo turto statymas yra labai brangus ir daug laiko reikalaujantis procesas. Sužinoti, kad žemės sklypas nėra tinkamai įregistruotas, namas griaunamas, o pinigų grąžinti negalima, yra labai skaudi patirtis. Todėl geriau nebandyti laimės ir negailėti pinigų advokatų darbui perkant žemę – bet kokiu atveju statybų vietos registravimo paslaugų kaina bus pagrįsta..

Like this post? Please share to your friends: